» »

Kolesarska oblačila za jesen (13-20C)?

Kolesarska oblačila za jesen (13-20C)?

knesz ::

Situacija je taka, da sem nenačrtovano postal lastnik novega bicikla ob koncu poletja in kljub nižjim temperaturam bi čas do pravega mraza rad izkoristil.
Potrebujem nasvet glede nakupa kolesarskih oblačil za temperature med 13 in 20C (podobno kot je v teh dneh). Lahke ravninske ture, 40-60km, deževne dni preskočim. Če me bo zagrabilo, kakšen klanec ni izključen. Kaj obleči (kupiti) za tako vreme? Kratke ali dolge hlače? Kratke ali dolge rokave? Kombinacija kratkih oblačil ter posebej rokavov in hlačnic? Kaj tretjega? Še to, konec tedna planiram obisk Dechatlona, se tam splača kupiti oblačila?

Highlag ::

Dolžina hlač je popolnoma odvisna od tega koliko te zebe... Eni smo bolj zmrznjeni drugi manj.
Za take temperature imam jaz spodaj švic majco čez pa dolge rokave, ki niso najtanjši. Pa še kratke hlače. Za spuste pa še kakšne kolenčnike in vetrovko.
Never trust a computer you can't throw out a window

kjut ::

Ne pozabi na rokavice in kakšen trak za na pisker...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

§|\| /\ |<E ::

predvsem ti ne sme biti mraz ko se prešvicaš, pa zaščita dihal (bandana, balaklava), ker če ne se boš takoj prehladil.

Invictus ::

Ne rabiš nič. Če kolesariš kolikor toliko hitro.

Edino kak trak za glavo, če si občutljiv na veter.

Dolgi rokavi in hlače pridejo prav pri manj kot 10 C.

Lansko zimo sem kolesaril ves čas, tudsi pri minusu, pa sem imel zgoraj samo kolesarsko majico s kratkimi rokavi, in za spust termo švic majico z dolgimi rokavi, kapo in rokavicami. rezervna kapa je skoraj obvezna, ker je prva prešvicana ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

aktivna oblačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7618889 (10568) slomakita
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918597 (12062) Okapi
»

Obleka za kolesarjenje

Oddelek: Šport
71395 (1207) cebelar123
»

Toplejše v ohlapnih ali oprijetih oblačilih?

Oddelek: Loža
283160 (2246) boogie_xlr

Več podobnih tem