» »

Težave na mobilnem delu Telekoma

Težave na mobilnem delu Telekoma

Runnagain ::

Ima še kdo težave trenutno na mobilcu, Telekom?
Data mi ne deluje, SMS-i ne gredo skozi, dolgo časa išče omrežje.
Telefon sem resetiral, ni razlike.

Lp, Runnagain!!

MacGyver141 ::

hansw ::

Meni je okoli 14:15 nehalo delovati. SMS-jev ne oddaja, sprejem SMS ima 20-30 min zakasnitve, klicati ne morem, občasno lahko sprejemam klice.

energetik ::

Ja, ne dela. Zanimivo da ne dela tudi Voice over WIFI, enostavno sem nedosegljiv...

HotBurek ::

Sicer neuradno, a vseeno; menda se je zafilal disk, ker niso delali full backup-ov na MS SQL za billing. In sedaj iščejo, kako dat bazo v simple mode in sprostit disk...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Invictus ::

Kaki amaterji, v današnjih časih ti zmanjka diska,...

Ampak se ne čudim :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

broken/link ::

ta je zelo neuradna, ker imaš na strežnikih monitoring za take stvari in imaš NOC, ki te stvari nadzoruje.

darkolord ::

broken/link je izjavil:

ker imaš na strežnikih monitoring za take stvari in imaš NOC, ki te stvari nadzoruje.
Pri večjih sistemih je precej pogosto, da se pri monitoringu kakšen parameter ponesreči spusti ...

HotBurek ::

Hey people, its fake news! But let's continue ...

A Telekom ima billing postavljen na MS SQL? Je sploh billing problem?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

MrStein ::

Občasne motnje v delovanju mobilnih storitev
10.09.2019

Obveščamo vas, da pri nekaterih uporabnikih mobilnih storitev prihaja do občasnih motenj v delovanju klicev in mobilnega prenosa podatkov. Strokovnjaki Telekoma Slovenije napako aktivno odpravljajo, tako da bomo nemoteno delovanje storitev zagotovili v najkrajšem možnem času. Zahvaljujemo se vam za razumevanje.


https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...


V teh modernih časih bi pričakoval, se ta informacija malo bolj učinkovito razširi. Slučajno sem slišal na enem prastarem mediju, FM radijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Bi se kr strinjal. Imajo vse mozne podatke za nam sporocit kaj, pa nic.
Sicer pa spet dela vse ok.

HotBurek ::

In kakšna je gmotna škoda, koliko samomorov, koliko porezanih žil ter uničenih telefonov?

24kur poroča, zgolj proča!, da je nekaj sto poškodovanih telefonov/displejev. Nobeden izmed njih pa ni Nokia 3310. Ti so vsi odnesli brez poškodb.

Na urgenci je gužva, in zaloška trenutno ni prevozna. To je pa to.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Pika na i ::

"Zaradi včerajšnjih motenj se iskreno opravičujemo in vam ta mesec podarjamo 5GB prenosa podatkov. Hvala za zaupanje. Telekom Slovenije, d.d."

imagodei ::

MrStein je izjavil:

V teh modernih časih bi pričakoval, se ta informacija malo bolj učinkovito razširi. Slučajno sem slišal na enem prastarem mediju, FM radijo.

Zakaj, to je fake news! Nihče ni imel težav s Telekomovim omrežjem!

In če je že kdo bil v infinitezimalno majhni množici tistih s težavami: kdor ni imel pri sebi starega analognega PSTN telefonskega aparata, si je sam kriv, če ni mogel komunicirat s svetom! To se pa ja ve, da je treba imeti pri roki vedno analogni telefon!
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

starfotr ::

A spet je bil šalabajz na delu?

Tako, kot zadnjič, ko so tudi zaradi zelo amaterske napake podrli mrežo.

Nesposobni so.

No, na srečo nisem včeraj rabil kaj dosti telefona. Je pa zoprno, ker mi v tujini nič ni delalo.

Okapi ::

Pika na i je izjavil:

"Zaradi včerajšnjih motenj se iskreno opravičujemo in vam ta mesec podarjamo 5GB prenosa podatkov. Hvala za zaupanje. Telekom Slovenije, d.d."

A jih kupi kdo? Prodam čisto poceni, ker jih ne potrebujem.8-)

starfotr ::

Glej, neki so dal, pokazali dobro voljo, ni jim bilo treba, košta jih pa itak nič.

Invictus ::

broken/link je izjavil:

ta je zelo neuradna, ker imaš na strežnikih monitoring za take stvari in imaš NOC, ki te stvari nadzoruje.

Ne na Telekomu...

Tam imajo, beri in piši, 43 nadzornih sistemov (vsaj v času ko sem imel ta podatek), pri čemer niso povezani skupaj.

Tako da me niti ne čudi, da se je kak tak lapsus zgodil.

Tako ali tako jim je pa biling pisal Marand (23 milijončkov) in mu niti ne čudi, da niso postavili vsaj osnovnega nadzora...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

crniangeo ::

Ne serji. NOC ima lepo pod monitoriranjem vse tisto kar je kritičnega.
Ni bil disk niti nc povezano s sqljem.
Jebiga napaka je bila nekje drugje.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Okapi ::

starfotr je izjavil:

Glej, neki so dal, pokazali dobro voljo, ni jim bilo treba, košta jih pa itak nič.

Dali so nekaj, kar jih nič ne stane, in česar nihče ne potrebuje.
Če bi res hoteli pokazati dobro voljo, bi dali 1% popusta pri računu za september, na račun nekaj ur trajajočih motenj.

2dark ::

Okapi je izjavil:

starfotr je izjavil:

Glej, neki so dal, pokazali dobro voljo, ni jim bilo treba, košta jih pa itak nič.

Dali so nekaj, kar jih nič ne stane, in česar nihče ne potrebuje.
Če bi res hoteli pokazati dobro voljo, bi dali 1% popusta pri računu za september, na račun nekaj ur trajajočih motenj.



Tako je.

starfotr ::

Za to obstaja reklamacija, katero lahko vložiš.

In niso neumni, da bi se odrekli denarju. Zakaj bi se, saj ni zakonsko določeno. Kar tako?

Seveda jih dodatnih 5 G nič ne stane in velika večina sploh ne bo izkoriščena vendar to sploh ni pomembno.

imagodei ::

Škoda, ko se jaz derem, da je to fake news in "da slo-tech inteligenzza nima pojma", me sploh ne jemljete resno in samo stoično brišete moja sporočila. Ko pa WarpedOne v neki drugi temi fanatično brani Teslo zaradi nekega drugega zajeba, se pa hitro najdete tisti, ki bi se vam zdi narobe, da se o zajebih Tesle poroča...
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

Telekom je vsaj priznal. Eni bi zanikali do konca...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ahim ::

starfotr je izjavil:

Glej, neki so dal, pokazali dobro voljo, ni jim bilo treba, košta jih pa itak nič.

Njihova storitev ni delovala. Se vec storitve, ki je ne porabis, ni resitev problema - ustrezno znizan mesecni racun je. Razen ce imas rad dve okrog uses in kakrsno brco v rit, tako iz dobre volje? Vsaj nekaj? Kosta itak ne nic?

starfotr ::

Podaj reklamacijo.

imagodei ::

MrStein je izjavil:

Telekom je vsaj priznal. Eni bi zanikali do konca...

Ja, recimo tvoj kolega WarpedOne.
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

Vedno ko govoriš o meni, se motiš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ahim ::

starfotr je izjavil:

Podaj reklamacijo.

Eh, apologetik pa tak ... Jaz pravim da ce so ze sli v damage control akcijo, bi bilo smiselno ukrepati tako, kot sem napisal; tvoj odgovor nima s tem nic, saj vsi oskodovani lahko podamo reklamacijo tako ali tako, ne glede na to ali se je operater odlocil "vsaj nekaj narediti" ali ne. Tebi se zdi fino, da si "vsaj nekaj dobil" in bi bil najbrz enako zadovoljen s kaksno zastonj brco v rit, samo da je zastonj, medtem ko ostali v tej temi menimo, da ukrep, ki ne koristi nikomur od strank, dejansko ne koristi nikomur od strank. Opazis razliko?

starfotr ::

Imaš ljudi, ki pizdijo, če zadeve delajo. Imaš ljudi, ki pizdijo, če zadeve ne delajo.

Imaš ljudi, ki pizdijo, če ponudnik nekaj podari.

Imaš ljudi, ki jim nič ni prav.

In imaš ljudi, ki nikoli niso podali reklamacije.

imagodei ::

MrStein je izjavil:

Vedno ko govoriš o meni, se motiš.

Nisem govoril o tebi. Govoril sem o Warpiju.
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

Zakaj si potem mene omenjal???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

imagodei ::

Omenil sem, da je Warpi tvoj kolega - tako da, mogoče bi se lahko celo strinjala, da si bil posredno omenjen, ne pa, da sem govori O tebi. Govoril sem S tabo, ker si ti odgovoril na moj post. In ker sem govoril S tabo, sem uporabil tudi zaimek "tvoj". To ni "govorjenje o tebi", kvečjemu z veliko domišljije lahko skleneva, da sem te posredno omenil. A bova morala iti po sledeh kruhovih drobtinic, da boš zmožen povezat to zgodbo v celoto?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

MrStein ::

imagodei je izjavil:

Omenil sem, da je Warpi tvoj kolega

Ja. Jaz pa sem ti povedal, da si se motil.
A je zdaj slika kompletna? Ali boš še dalje vztrajal na totalnem derail-u teme, ki bi ga drugim že davno brisali?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

free_rider ::

Ahim je izjavil:

starfotr je izjavil:

Glej, neki so dal, pokazali dobro voljo, ni jim bilo treba, košta jih pa itak nič.

Njihova storitev ni delovala. Se vec storitve, ki je ne porabis, ni resitev problema - ustrezno znizan mesecni racun je. Razen ce imas rad dve okrog uses in kakrsno brco v rit, tako iz dobre volje? Vsaj nekaj? Kosta itak ne nic?


V bistvu je glavni problem, da nisi prebral, kaj si podpisal. Tam imajo vse zapisano, kakšni so postopki v takih primerih. Najbrž si tudi obkljukal, da si seznanjen z njihovimi pogoji. In še nekaj, to ni neka njihova TS fora, taka je splošna praksa pri operaterjih.

zmaugy ::

free_rider je izjavil:

Ahim je izjavil:

starfotr je izjavil:

Glej, neki so dal, pokazali dobro voljo, ni jim bilo treba, košta jih pa itak nič.

Njihova storitev ni delovala. Se vec storitve, ki je ne porabis, ni resitev problema - ustrezno znizan mesecni racun je. Razen ce imas rad dve okrog uses in kakrsno brco v rit, tako iz dobre volje? Vsaj nekaj? Kosta itak ne nic?


V bistvu je glavni problem, da nisi prebral, kaj si podpisal. Tam imajo vse zapisano, kakšni so postopki v takih primerih. Najbrž si tudi obkljukal, da si seznanjen z njihovimi pogoji. In še nekaj, to ni neka njihova TS fora, taka je splošna praksa pri operaterjih.


Torej se strinjaš, da to potem sploh ni izbira? Ne vem zakaj to zagovarjaš?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

imagodei ::

MrStein je izjavil:

imagodei je izjavil:

Omenil sem, da je Warpi tvoj kolega

Ja. Jaz pa sem ti povedal, da si se motil.

Motil v čem? Da je Warpi tvoj kolega ali da Warpi ne bi zanikal težav do konca? Glede prvega se kamot motim (in če se, bi bil ta derail bistveno krajši, če bi že kar na začetku to razjasnil, namesto da se poskušaš tako ali drugače norčevati iz mene); glede drugega pa se absolutno ne motim.

MrStein je izjavil:

totalnem derail-u teme, ki bi ga drugim že davno brisali?

Čudil bi se, če bi videl, kolikokrat so moje deraile teme neusmiljeno brisali.
- Hoc est qui sumus -

Ahim ::

free_rider je izjavil:

Ahim je izjavil:

starfotr je izjavil:

Glej, neki so dal, pokazali dobro voljo, ni jim bilo treba, košta jih pa itak nič.

Njihova storitev ni delovala. Se vec storitve, ki je ne porabis, ni resitev problema - ustrezno znizan mesecni racun je. Razen ce imas rad dve okrog uses in kakrsno brco v rit, tako iz dobre volje? Vsaj nekaj? Kosta itak ne nic?

V bistvu je glavni problem, da nisi prebral, kaj si podpisal. Tam imajo vse zapisano, kakšni so postopki v takih primerih. Najbrž si tudi obkljukal, da si seznanjen z njihovimi pogoji. In še nekaj, to ni neka njihova TS fora, taka je splošna praksa pri operaterjih.

Si ti dislekticen ali si odgovarjal komu drugemu, citiral pa mene?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemška vlada bo za podaljšano podporo Windows 7 odštela 800.000 evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8217841 (13693) MrStein
»

Spletna stran - pridobitev izvorne kode

Oddelek: Pomoč in nasveti
445212 (3480) Ales
»

Curiosity na Marsu odkril organske spojine

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
135655 (3498) D3m0r4l1z3d
»

Kaj poslušate med vožnjo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
413870 (2844) avtek
»

Zamudne obresti za plačane račune

Oddelek: Pomoč in nasveti
5960 (814) St235

Več podobnih tem