» »

Mednarodno pošiljanje pametnih telefonov - "Dangerous goods"

Mednarodno pošiljanje pametnih telefonov - "Dangerous goods"

m!cho ::

Pametni telefon sem priporočeno preko Pošte Slo poslal v Španijo. po 10h dneh sem dobil pošto, da so ob skeniranju pošiljke na Frankfurtskem letališču odkrili nevarne snovi v moji pošiljki - litijeva baterija in da pošiljka ne more iti dalje iz države (ne preko letala, ladje - ostale države, niti ne po "tleh" ).
Ob Google-anju sem prišel do spoznanja, da je bil v začetku leta sprejet nek zakon, da so te baterije navarne in da se ne smejo pošiljati mednarodno.

Moj primer sem začasno rešil tako, da sem pošiljko preusmeril na nemški naslov, vendar moram telefon spraiti v Španijo, ampak kako?

Ima kdo že kakšne izkušnje?

m!cho ::

anybody?

Ales ::

Kaj pa pravijo na Pošti? Oz. če je tel. zdaj v Nemčiji, kaj pravijo pri ponudniku poštnih storitev, ki bi ga rad uporabil za pošiljanje naprej?

m!cho ::

Da gre za "nevarne snovi" in kakšen je moj predlog. Da pa izven države ga ne morejo poslati v nobenem primeru

Leprechaun ::

Imam podobno težavo. Iz francoskega Amazona sem kupil Samsung S9 in je prišel poškodovan. Zaradi tega sem sprožil postopek vračila, natisnil obrazce in jih prilepil na škatlo, med njimi tudi opozorilnega, da paket vsebuje litijevo baterijo.

Kakorkoli, danes sem dobil paket vrnjen domov, ker ni primeren za letalski promet, po cesti pa v Francijo nimajo linije.

Kakšna ideja, ker se ravno ne bi rad vozil v Avstrijo na pošto?
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

Evolve ::

pošlji preko drugega ponudnika.

cortez ::

eurosender


sem pošiljal telefon v UK. Amazon povrne poštnino.

Sicer pa preko pošte lahko pošiljaš po tleh, npr. v Nemčijo, Avstrijo, Italijo.
Sm mel pa tudi sam probleme, ker mi na pošti niso hotel sprejet paketa, ker "kao" tisti, ki sprejema take pakete ne dela in če bi se lahko oglasil jutri....Pošiljal sem pa prenosnik.


https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Prepoved litijevih baterij v poštnih pošiljkah v letalskem transportu

V poštnih pošiljkah v zračnem prometu je prepovedano pošiljati litijeve celice/baterije, četudi so vgrajene v naprave in opremo. Litijeve baterije se lahko nahajajo v kamerah, GPS-napravah, mobilnih telefonih, prenosnih računalnikih ipd.

Prepoved ne velja za naslovne države, v katere odpravljamo pošiljke, tudi prednostne, v cestnem prometu.


Po cesti odpravljamo poštne pošiljke v naslednje države

Avstrija, Italija, Hrvaška, Madžarska in Slovaška - vse vrste poštnih pošiljk
Češka in Nemčija - vse paketne pošiljke in neprednostna pisma
Srbija in ZDA - neprednostna pisma

Stayerc ::

Tudi sam imam enak problem. Rad bi poslal tablico in so mi jo na pošti Slovenije zavrnili. Kako ste drugi rešili to težavo, oziroma s katero paketno dostavo naj pošljem tablico po zraku?

Lp

Machete ::

Jaz rešim tako, da se zmotim pri označbi vsebine.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jakan123 ::

Machete je izjavil:

Jaz rešim tako, da se zmotim pri označbi vsebine.



tudi jaz tako naredim in še ni bilo problemov letos.

Master_Yoda ::

Heh, cudno kako ni teh problemov ko kupljeno stvar dobis po posti na dom, ampak ko jo posljes nazaj v garancijsko popravilo.
Dovie'andi se tovya sagain.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Aliexpress

Oddelek: Loža
222757 (989) Ganon
»

Kako poslati izdelke z vgrajenimi baterijami po pošti

Oddelek: Loža
324927 (2115) Kuscar
»

Pošiljanje elektronike, ki vsebuje baterijo v Ameriko (USA)

Oddelek: Pomoč in nasveti
181533 (970) Leprechaun
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610703 (10052) lexios
»

Nakup Li-ION baterij v Hong-Kongu

Oddelek: Loža
164806 (4304) lopov

Več podobnih tem