» »

Prvič na svoje - izračun mesečnih stroškov

Prvič na svoje - izračun mesečnih stroškov

Temo vidijo: vsi
«
1
2

kafe122 ::

Pozdravljeni,

ker se imam naslednje leto (2020) v začetku jeseni seliti na svoje, bi si že rad okvirno naredil izračun koliko me bodo približno stali fiksni stroški na mesec, ter letni stroški. Mogoče še malo ozadja, delam kot programer (včasih tudi od doma, če mi je), tako da je plača okrog 1300EUR neto na mesec zaenkrat, v prihodnosti še več. Iščem pa 1 sobno stanovanje v Mariboru ali okolici Maribora.

Prosil bi, če mi pomagate našteti stroške, ki še jih morda nisem zasledil ali pa "pozabil":

Stanovanje:

Najemnina ~300EUR / mesec
Elektrika 40EUR / mesec
Internet 30EUR / mesec
RTV 13EUR / mesec
Upravnik (voda, ogrevanje, komunala) 90 - 140EUR / mesec

Hrana:

150EUR - 200EUR / mesec *popravljeno, bolj realna cena 250EUR / mesec

Avto:

Zavarovanje 25EUR / mesec
Bencin 30-50EUR / mesec
Cestnina 150EUR / letno ~ 12EUR / mesec
Letna vinjeta 110EUR / letno ~ 10EUR / mesec
Servisi gum ???

Ostalo:

Telefon 20EUR / mesec
Treningi 25EUR / mesec
Osebno zavarovanje 25EUR / mesec
Higijena (šamponi, mehčalci, wc papir,..) 20EUR / mesec


Nekje v povprečju to nanese približno 850EUR stroškov / mesec. *popravljeno, približno 950EUR zaradi zmote pri hrani
Zdaj pa me zanima kaj sem izpustil ali pa še pozabil v ta izračun vštet (razen servisa gum).

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore, opomnil bi samo še enkrat rad, da se prvič nameravam selit in iščem nasvete/pomoč, da me ne bo pol preveč glava bolela :|. Do drugega leta pa imam namen seveda samo šparat in se pripravit na vselitev.

bobby ::

Si kar lepo zajel če ga ne boš preveč ven hodu popivat
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

korenje3 ::

Hrana zna biti še 200€ višje, razen če boš vsak dan jedu čokolešnik.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kafe122 ::

Jem približno vsak dan enako, sem tudi zelo športno aktiven, ter treniram načeloma vsak dan in jem karseda zdravo/čisto, ter mam hrano splanirano skorajda v nulo in tedenski budget. Da se z 50€ precej dobro na teden prit skozi, ali pa še manj. Pa to vključuje 4 konkretne zdrave obroke na dan.

bobby ::

Ja, če boš ven hodu, pice natepaval pa razn ostal junk futr pol ja, pol bo več eur za futr. Če znaš pa sam kuhat oz se bos naucu, pol imas 150eur brez problema, pa seveda, če so normalni obroki ne za 200kg težkega mozakarja

kafe122 je izjavil:

Jem približno vsak dan enako, sem tudi zelo športno aktiven, ter treniram načeloma vsak dan in jem karseda zdravo/čisto, ter mam hrano splanirano skorajda v nulo in tedenski budget. Da se z 50€ precej dobro na teden prit skozi, ali pa še manj. Pa to vključuje 4 konkretne zdrave obroke na dan.


To pa brez problema prideš čez s hrano
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

chucki ::

To je 7eur na dan za hrano... Pa 4 obroki? Kaj se paseš na travniku, da prideš skozi? Me res zanima kako ti uspe
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

scipascapa ::

mene tudi :)

telefon : menjaj ponudnika za manj kot 15EUR že dobiš orenk paket ali kak hofer/telemach sceno tudi pod 10EUR na mesec. vedno kupuj v akcijah eurospin/hofer/lidl.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Čakaj, planiraš za jesen 2020?!

kafe122 ::

Morda sem se pri hrani malo uštel, bom še fiksno pogledal koliko me dejansko stane. Nočem, da je zdaj to osrednja tema pogovora. Ob drugem premisleku mislim, da je bolj razumsko reči 200EUR - 250EUR.
Moja dieta sestoji večinoma iz: jajc, tune, sir, testenine/riž, mleto meso, piščančje prsi, klobase, izredno malo kruha, skuta, sadje, zelenjava, zamrzjeno sadje, oreščki, maslo (košček masla namesto olja, ko si spečem kaj).
Kupujem pretežno v hoferju/eurospinu, ker majo soldino ponudbo za to, kar rad jem in cenovno bolšo, kot špar, kaj šele mercator ki ma nabite cene 200gramskih tortelinov za 2.5EUR recimo.. medtem ko dobiš v eurospinu za 2,5EUR 1kg špniačnih/skutinih tortelinov.. tako da ja, vem kake cene so kje in kje mi je najbolša vrednost, glede na to kaj jem. Ne rečem, da ne grem kdaj pa kdaj ven jest ali pa si privoščim flašo vina, ampak v normalnih količinah.

WhiteAngel je izjavil:

Čakaj, planiraš za jesen 2020?!

Da, čez 12 mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

korenje3 ::

jaz da naredim 1 solato me stane vsaj 6€...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

tony1 ::

Pohvalno, da kdaj kdo tudi malo zna misliti dlje od naslednjega vikenda. ;)

kafe122 ::

korenje3 je izjavil:

jaz da naredim 1 solato me stane vsaj 6€...

Vsakemu svoje :D.. prosil bi, če se lahko ta tema okrog hrane zaključi, priznam da sem se malo uštel pri približku in še bom za sigurno šel v trgovino in si zračunal koliko točno me stane, ampak to je to.

DeeJay ::

avto nižjega cenovnega razreda te v povprečju košta cca 4-5€/dan oziroma okol 120-150€ na mesec. Kle notr so zajeti vsi stroški (gorivo, zavarovanja, servisi, gume, vinjeta ...) in amortizacija (avto zgublja ceno). Boljši kot je avto več te bo koštal...

Invictus ::

Namesto v lastno stanovanje, greš lahko v večje s cimri...

Dokler ne živiš s kako pupo, je čisto vseeno. malo nižji stroški bodo že, ali pa večje udobje...

Lahko si pa cimer s pupo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kafe122 ::

tony1 je izjavil:

Pohvalno, da kdaj kdo tudi malo zna misliti dlje od naslednjega vikenda. ;)

Seveda sem raje na čistem in pripravljen s čistjo vestjo in razumom v kaj se spuščam, kot pa pol vse v zadnjem trenutku reševat na hitro pod stresom in še kakimi skritimi stroški, na katere prej nisem računal.
Ne vem, osebno moram imeti tako pomembno stvar pod nadzorom in si biti na jasnem, ker se mi zdi da je s tem veliko odgovornosti in stroškov.

anketar ::

najemnina 300€, vzem pol raje kredo pa si vlastnik, če se boš selil pa lahka v izi likvidiraš

kolk kvadratov je stanovanje pa preračuni, da vzameš kreedit

Alien123 ::

Jaz ne bi jemal kredit za enosobno stanovanje

kafe122 ::

DeeJay je izjavil:

avto nižjega cenovnega razreda te v povprečju košta cca 4-5€/dan oziroma okol 120-150€ na mesec. Kle notr so zajeti vsi stroški (gorivo, zavarovanja, servisi, gume, vinjeta ...) in amortizacija (avto zgublja ceno). Boljši kot je avto več te bo koštal...

Da, imam nagledan avto v rangu od 1k€-2k€ in se bom z njim vrjetno še fural 5let, ker mi je resnično vseeno če mam novi avto. Raje starejšega, s katerim bom srečen in mi bo manj žrl. Ne razumem ravno teh ego bitk, ki jih majo eni pri sebi da rabijo pa nov in dober avto (tako kot kolega), pol pa kredita za 600€/mesec takoj pa delat v avstrijo. Bolj neumne investicije skoraj ni možno naredit in vse zaradi nekega brezveznega ponašanja, ker jim manjka pristna osebnost in morjo z avtom kompenzirat, ki si ga tako ali tako ne morejo privoščit.

anketar ::

in kolk je starost avta v tem rangu 1-2kosa?

pirat ::

Kar se tiče rednih mesečnih stroškov si stvari kar dobro ocenil (oz. pokril vse ključne skupine). Za samostojno življenje pa si pozabil stroške, ki se ne pojavljajo vsak mesec, se pa v daljših časovnih intervalih in je fajn tudi to vključiti (preračunaš na mesec):
- zimsko smučanje (če smučaš - praviš, da si športno aktiven)
- letni dopust (hitro vsaj 50-100 EUR / mesec)
- večje izdatke (nakup novega računalnika vsakih x let)

kafe122 ::

Invictus je izjavil:

Namesto v lastno stanovanje, greš lahko v večje s cimri...

Dokler ne živiš s kako pupo, je čisto vseeno. malo nižji stroški bodo že, ali pa večje udobje...

Lahko si pa cimer s pupo ;).


Sem že razmišljal o tem, ko mi je kolega, ki je prav tako programer omenil za to, da bi se z veseljem vselil še z nekom ko progamira, pa bi lahko side projekte delala po šihtu in bla v tem 24/7.. ampak sem pol prišel, da mi osebno to trenutno ne ugaja, niti ne vem če bi mi bilokdaj v prihodnosti. Rad imam svoj mir.

@anketar (nevem kako množično citirat, zato bom tako naslovil)

Ne želim kupit, ker se mi bo v roku par let plača sigurno dvignila in če še bom od kakih stranskih projektov zaslužil oz. mel pasivne dohodke, bom šel vrjetno v nekaj boljšega, saj si bom lahko to takrat privoščil.

*Starost avta 12 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

techuser ::

Jaz imam hrano za 200 EUR, jem pa veliko govejega mesa pa drugih dobrot. Ampak si vse kuham sam, prej sem jedel zunaj, bolj prazni krožniki, vedno lačen pa sem plačeval vsaj 600 EUR samo za hrano. Če delaš doma, prihraniš vsaj 500% pri hrani. Namesto avta si kupi električni skiro za 200 eur. če imaš vse blizu.

kafe122 ::

techuser je izjavil:

Jaz imam hrano za 200 EUR, jem pa veliko govejega mesa pa drugih dobrot. Ampak si vse kuham sam, prej sem jedel zunaj, bolj prazni krožniki, vedno lačen pa sem plačeval vsaj 600 EUR samo za hrano. Če delaš doma, prihraniš vsaj 500% pri hrani. Namesto avta si kupi električni skiro za 200 eur. če imaš vse blizu.

Kuham si vso hrano v 95% časa sam in je že bilo tako od srednje šole, ko sem bil star 14 let in sem zaradi obveznosti in časovnih razlik si moral kuhati po večini sam in svoje obroke.
Niti podrazno si nebom kupil električnega skiroja, če že potem kolo (ki pa ga že imam). Ampak v vsakem primeru rabim avto, ker je moj domači kraj izven Maribora, pa tudi za lastno rabo, če greš kam kdaj, itd.. pač obvezno potrebuješ avto. Brez avta preprosto ne gre.

pirat je izjavil:

Kar se tiče rednih mesečnih stroškov si stvari kar dobro ocenil (oz. pokril vse ključne skupine). Za samostojno življenje pa si pozabil stroške, ki se ne pojavljajo vsak mesec, se pa v daljših časovnih intervalih in je fajn tudi to vključiti (preračunaš na mesec):
- zimsko smučanje (če smučaš - praviš, da si športno aktiven)
- letni dopust (hitro vsaj 50-100 EUR / mesec)
- večje izdatke (nakup novega računalnika vsakih x let)


Hvala, da si omenil in me spomnil :). Sicer raje hodim v gore kot pa na morje, smučam bolj malo ker na Pohorju, tudi ko je sneg, nimam časa ponavadi. Morje edino, če že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

bluefish ::

Nekaj je dobro dati na stran tudi za nepredvidene izdatke in v dolgoročno investiranje (penzija ali nakup stanovanja ipd.).

facepalm ::

@kafe122 tudi jaz bi ti predlagal nakup.
Npr v okolici MB dobis vseljivo enosobno za cca 40k.
Ce vzames kredit za 100% vrednosti na 10let, te pride cca 370€ mesecno. Ce se bos cez 5 let selil na boljse, lahko to nepremicnino oddas v najem (da ti jo poplacajo najemniki) ali jo preprosto prodas. Izgubil bos manj kot 300€/m. Nekako glej nakup kot nalozbo in ne kot "sidro".

kafe122 ::

bluefish je izjavil:

Nekaj je dobro dati na stran tudi za nepredvidene izdatke in v dolgoročno investiranje (penzija ali nakup stanovanja ipd.).

To kaj imam na strani, gre ponavadi v trgovanje oz. "investiranje", ko se pojavi priložnost in volatilnost, kot je bila recimo zadnjo leto v trgih. Sicer trgujem po večini z zlatom in EURUSD, ampak se ne branim in ne bojim odpreti tudi pozicij v indeksih, delnicah in dobrinah (ko nanese priložnost). Načeloma swing trejdam z nizkim rizikom in mam pozicije odprte po minimalno 2 tedna do 2 mesca, včasih tudi kaki carry trade naredim kot je bil možen na USDTRY s shortanjem. Pasivno že investiram in si delam nek dohodek (ne računam, da bom od tega ravno obogatel v naslednjem letu, ampak skozi čas se mi bo nabralo.. pa tudi nočem na to gledat kot moj primarni dohodek, ker je vseeno mentalno stresno okolje), ampak ne želim o tem razglabljat, ker za ene je itak vse igra na srečo (razen obveznice s fiksnim donosom), tako da je sploh brezveze hodit v to debato, ker do jutri zjutraj ne bomo konec. Vglavnem, del mojega prihodka že gre v investiranje in mi nanese tudi lep pasivni dohodek.

facepalm je izjavil:

@kafe122 tudi jaz bi ti predlagal nakup.
Npr v okolici MB dobis vseljivo enosobno za cca 40k.
Ce vzames kredit za 100% vrednosti na 10let, te pride cca 370EUR mesecno. Ce se bos cez 5 let selil na boljse, lahko to nepremicnino oddas v najem (da ti jo poplacajo najemniki) ali jo preprosto prodas. Izgubil bos manj kot 300EUR/m. Nekako glej nakup kot nalozbo in ne kot "sidro".

Dober point, bom premislil. Hvala! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

bobby ::

Za 37000 dobiš flat v MB? Seriously?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

anketar ::

trajdaš? steve mreinfo: ''Nice.''

12let je še kul starost, sm moslu da maš kej iz ''00''

bluefish ::

kafe122 je izjavil:

tako da je sploh brezveze hodit v to debato, ker do jutri zjutraj ne bomo konec. Vglavnem, del mojega prihodka že gre v investiranje in mi nanese tudi lep pasivni dohodek.
Ja, to je res, da bi tale debata šla povsem v drugo smer, če bi kdo šel v detajle :)

Skratka, fino, da misliš na to. Marsikdo višek dohodka vidi le kot nekaj, kar je treba čim prej zapravit ali pa zanemarja investiranje z mislijo: "Saj je še čas," ipd.

kafe122 ::

anketar je izjavil:

trajdaš? steve mreinfo: ''Nice.''

12let je še kul starost, sm moslu da maš kej iz ''00''


Ja, ampak res samo zelo vrjetno dogodke. Recimo ko se iz fundamentalnega, sentimentalnega in tehničnega vidika zvezde poklopiju na daily timeframe, potem postavim pozicijo. Lep primer je bil EURGBP in resistance na 0.93000, ki je ponudilo s upadom pričakovanja, da se bo Brexit zgodil, lepo priložnost za short. Samo en izmed primerov in načinov, kako in kdaj jaz trgujem. To kaj eni samo tehnično analizo uporabljajo na 1 urnih time-framih ali pa še manj, tudi na 4h recimo.. je že za mene malo preveč stresa.. Tako, da res.. ko se zvezde poklopijo odprem pozicijo, drugače ni šans.

Ne, tako staro pa ni pogojev.

kafe122 ::

bluefish je izjavil:

kafe122 je izjavil:

tako da je sploh brezveze hodit v to debato, ker do jutri zjutraj ne bomo konec. Vglavnem, del mojega prihodka že gre v investiranje in mi nanese tudi lep pasivni dohodek.
Ja, to je res, da bi tale debata šla povsem v drugo smer, če bi kdo šel v detajle :)

Skratka, fino, da misliš na to. Marsikdo višek dohodka vidi le kot nekaj, kar je treba čim prej zapravit ali pa zanemarja investiranje z mislijo: "Saj je še čas," ipd.


Če mene vprašeš je že ideja kredita ena izmed najboljših stvari, ki so bile izumljene, ampak na žalost vlada negativno prepričanje o kreditu, ker ga vsi vidijo kot strošek, namesto kot funkcijo s katero lahko hitreje in prej prideš do večjega dohodka, če znaš denar pravilno uporabljat. Funkcija denarja se ne ozira na to, kakšno mnenje ima oseba o denarju, denar nima čustev in mnenja o ljudeh, obstaja vsem an razpolago, da ga koristimo v svoje dobro (če znamo) in hvala bogu izumu kredita, da omogoča lepšo življenje in priložnost, ki jo marsikateri danes ne bi imel, če kredit ne bi obstajal. Na žalost se pač večina opeče, ker preveč tvega in brezglavo razpolaga, ampak to je spet problem ljudi, ne problem denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

IL_DIAVOLO ::

Tedensko rabis:

500g kosmicev 0.5 evra
Skatlo jajc 2 evra
Kilo mesa 5 evrov
Kilo kruha 2 evra
2 litra mleka
200g whey 3 evre
500g OH-ja(testenine, riz) 4 evre
Kilo banan 1 evro
Kilo zelenjave 1-2 evra

K matki gres po zelenjavo , ce je opcija. Sem se kaj pozabil?

Ajde, da se je malo lufta, sem zaokrozil na 30 evrov. Prehrana 120 evrov.

kafe122 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tedensko rabis:

500g kosmicev 0.5 evra
Skatlo jajc 2 evra
Kilo mesa 5 evrov
Kilo kruha 2 evra
2 litra mleka
200g whey 3 evre
500g OH-ja(testenine, riz) 4 evre
Kilo banan 1 evro
Kilo zelenjave 1-2 evra

K matki gres po zelenjavo , ce je opcija. Sem se kaj pozabil?

Ajde, da se je malo lufta, sem zaokrozil na 30 evrov. Prehrana 120 evrov.

Vsak ma svoje potrebe, osebno že za zajtrk pojem 3-4 jajce in pol konzerve tune. Da raje ne omenjam drugih obrokov.. Kot pravim, vsakemu svoje, treniram redno že več let in mam naštudiran jedilnik, ki mi ugaja in ga ne bom spreminjal. Raje dam 100EUR več za hrano in udobno/spočito počutje, kot pa da stradam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

anketar ::

kilo mesa? edin če si 4 dni vege

IL_DIAVOLO ::

100g dnevno je popolnoma dovolj.

FireSnake ::

WhiteAngel je izjavil:

Čakaj, planiraš za jesen 2020?!


Da, eni planiramo.
Niso vsi kaotični, kot ti.

OP: dobro si zastavil.
Spremembe so lahko samo v niansah.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

anketar ::

človk športa, za soyboya je še 100g dnevno preveč

kafe122 ::

Saj pravim, vsak ma drugačne potrebe. Brez veze, da sploh debatiramo kdo rabi koliko hrane. Šlo se je za to koliko te stane tvoja potreba po "x" hrani, o kateri sem se seveda zmotil po 30 sekundnem ponovnem premisleku.

IL_DIAVOLO ::

anketar je izjavil:

človk športa, za soyboya je še 100g dnevno preveč


Tudi sam sem v fitnesu in jem meso samo za kosilo, ostalo zitarice, jajca, shake-i, sadje. Raznolika hrana.

kafe122 ::

Kul, ljudje smo različni in imamo različne potrebe. Konec debate, ni bila tema ustvarjena za to da razglabljamo koliko kdo poje in koliko hrane potrebuje.

Okapi ::

pirat je izjavil:

Kar se tiče rednih mesečnih stroškov si stvari kar dobro ocenil (oz. pokril vse ključne skupine). Za samostojno življenje pa si pozabil stroške, ki se ne pojavljajo vsak mesec, se pa v daljših časovnih intervalih in je fajn tudi to vključiti (preračunaš na mesec):
- zimsko smučanje (če smučaš - praviš, da si športno aktiven)
- letni dopust (hitro vsaj 50-100 EUR / mesec)
- večje izdatke (nakup novega računalnika vsakih x let)

Obleka, obutev, razna oprema (kuhinjska, čiščenje, šport, tv...), prosti čas, zabava, pijača, punca ... vse to stane.

mikrctmk ::

Smeje se mi ko vidim ideje o cimrih. Kako se lahko nekdo pohvali da je na svojem, če ima še 2 ali 3 ljudi v stanovanju? A ni vseeno potem če si doma, pa daš starim 200€ na mesec pa je? Malo že preseda tole z cimri v sloveniji. Namesto da bi reševali problematiko zakaj mladi ne morejo do stanovanj, predlagate da jih je po 2 3 4 5 ali celo več v fletih. Bolano kam smo prišli. Stanovanja niso hoteli. Stanovanje greš na svoje da si sam, da si na svojem

bobby ::

Ti sam pejt na svoje pa predlog imam, da si 3 mesece točno pišeš, kam je šel posamezen evro, zato, da ne bos kasneje presenečen. Definitivno z 1300 neto v najemu, sam in pogoji, ki si jih gori napisal, ne bom nič presenečen, če ti bo vsak mesec brez problema ostalo 400eur.

Kar se tiče kredita pa to, pejt najprej v najem, pol pa čez leto dni morda v nakup s kreditom, do takrat lahko 4k prisparas, recimo.

Ampak pejt pa bos pol razmišljal naprej.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Groot ::

Kar redno sledim svojim izdatkom, tako da si glede na moje stanje kar dobro ocenil situacijo. Nekaj manjših popravkov morda:
- najemnina se mi zdi malce nizka, je pa res, da situacije v MB ne poznam tako dobro. Ampak vseeno 300 EUR za neko enosobno stanovanje, bo najbrž tudi v MB na res spodnji meji nekako.
- elektrika bo bližje 30 EUR v povprečju, sploh če si večino dni dopoldan v službi
- hrana sicer zelo odvisno od tega kako ješ, ampak glede na opisano je tvoj jedilnik precej podoben mojemu. Posledično sem precej prepričan, da uspeš priti pod 200 EUR
- zavarovanje sklepam, da govoriš o dopolnilnem zavarovanju, ki trenutno pride najmanj cca 32 EUR/mesec

Tisto bistveno kar ti manjka, so različni občasni stroški, kot so obleke, razni osebni pripomočki (npr. oprema za kuhinjo, itd.). Ampak slednje je relativno težko vnaprej obračunati. Posledično mislim, da je bolje, da si v osnovnem izračunu naračunaš zgolj tiste "nujne" izdatke oziroma izdatke, ki ti nastanejo v vsakem primeru. Potem pa glede na slednje vidiš koliko ti predvidoma mesečno ostane in od tega si določiš nek fiksen plan varčevanja (npr. vsak mesec prihraniš na ločenem računu 150 EUR).

Če uspeš prihraniti dovolj lahko potem počasi začneš razmišljati o kakšen dolgotrajnejšem načinu investiranja, ampak to je pa potem že širša tema.

techuser ::

Zakaj je električni skiro tako napačen v primerjavi z električnim kolesom? Meni na morju pride prav, domet 15 km, je ravno dovolj za plaže in trgovine.

kafe122 ::

Se raje sprehodim, kot pa vozim s tem kot nek fegelel. Brez zamere, skiroji so za froce, ampak razumem če ti je res tak hudo priročno in ga rabiš, da ga pač mej in uživaj v njem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

mikrctmk ::

kafe122 je izjavil:

Se raje sprehodim, kot pa vozim s tem kot nek fegelel. Brez zamere, skiroji so za froce, ampak razumem če ti je res tak hudo priročno in ga rabiš, da ga pač mej in uživaj v njem.


točno to, pol pa vsi predebeli pa v fitness hodit na progo pa nevem kaj. Dejansko je minimalno 9000 korakov potrebno na dan da si nekako normalno aktiven. NE zastopim ljudi ki se peljejo povsod, potem pa morajo v fitness hodit se rekreirat

blink ::

kafe122 je izjavil:

Pozdravljeni,

ker se imam naslednje leto (2020) v začetku jeseni seliti na svoje, bi si že rad okvirno naredil izračun koliko me bodo približno stali fiksni stroški na mesec, ter letni stroški. Mogoče še malo ozadja, delam kot programer (včasih tudi od doma, če mi je), tako da je plača okrog 1300EUR neto na mesec zaenkrat, v prihodnosti še več. Iščem pa 1 sobno stanovanje v Mariboru ali okolici Maribora.

Prosil bi, če mi pomagate našteti stroške, ki še jih morda nisem zasledil ali pa "pozabil":

Stanovanje:

Najemnina ~300EUR / mesec
Elektrika 40EUR / mesec
Internet 30EUR / mesec
RTV 13EUR / mesec
Upravnik (voda, ogrevanje, komunala) 90 - 140EUR / mesec

Hrana:

150EUR - 200EUR / mesec *popravljeno, bolj realna cena 250EUR / mesec

Avto:

Zavarovanje 25EUR / mesec
Bencin 30-50EUR / mesec
Cestnina 150EUR / letno ~ 12EUR / mesec
Letna vinjeta 110EUR / letno ~ 10EUR / mesec
Servisi gum ???

Ostalo:

Telefon 20EUR / mesec
Treningi 25EUR / mesec
Osebno zavarovanje 25EUR / mesec
Higijena (šamponi, mehčalci, wc papir,..) 20EUR / mesec


Nekje v povprečju to nanese približno 850EUR stroškov / mesec. *popravljeno, približno 950EUR zaradi zmote pri hrani
Zdaj pa me zanima kaj sem izpustil ali pa še pozabil v ta izračun vštet (razen servisa gum).

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore, opomnil bi samo še enkrat rad, da se prvič nameravam selit in iščem nasvete/pomoč, da me ne bo pol preveč glava bolela :|. Do drugega leta pa imam namen seveda samo šparat in se pripravit na vselitev.


- dopolnilno zdravstveno zavarovanje
- vodenje bančnega računa in nakazila
- tehnični pregled za avto
- redni servisi za avto

kixs ::

Naredi tako, da ti polovico letnega dohodka (komplet z malico, prevozom, regresom, bozicnico...) ostane. Ce imas seveda kaksen plan za naprej. Glede varcevanja, pa gre v dvoje veliko hitreje.

blink ::

mikrctmk je izjavil:

Smeje se mi ko vidim ideje o cimrih. Kako se lahko nekdo pohvali da je na svojem, če ima še 2 ali 3 ljudi v stanovanju? A ni vseeno potem če si doma, pa daš starim 200€ na mesec pa je? Malo že preseda tole z cimri v sloveniji. Namesto da bi reševali problematiko zakaj mladi ne morejo do stanovanj, predlagate da jih je po 2 3 4 5 ali celo več v fletih. Bolano kam smo prišli. Stanovanja niso hoteli. Stanovanje greš na svoje da si sam, da si na svojem


V večjih mestih je normalno imeti najeto sobo, ker so stroški previsoki. Sploh pa življenje s starši ni isto kot s cimri. Tudi bivanje s partnerjem/partnerko je sobivanje, marsikdo tudi ne želi živeti sam.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24027559 (21284) IL_DIAVOLO

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44689797 (77390) FTad
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691115901 (98782) Mato989
»

Študenti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9415614 (12012) para!

Več podobnih tem