» »

Prvič na svoje - izračun mesečnih stroškov

Prvič na svoje - izračun mesečnih stroškov

Temo vidijo: vsi
1
2
»

kuall ::

Če si hrano kuhaš potem jo lahko tudi pridelaš.
Pa namesto v fitnes hodiš okopavat zevnik.
Zlahka lahko pridelaš svoj krompir, stročji fižol, solato, peso, pšenico.
Zemljo pa lahko dobiš zastonj pri kakem kmetu. Strojev ne rabiš ker lahko vse na roke narediš, pa še telovadbo imaš obenem.

Pozabil si na avto in obleke in obutev. Oboje se ti pokvari in moraš kupit novo. Če nosiš očala je strošek tudi to. Pralni stroj, pomivalni stroj, to se vse kvari približno 1x na 2 leti. Kvarijo se tudi razne pizdarije po hiši, žarnice itd. Telefon ti pade na tla tudi povprečno 1x na 2 leti in moraš novga kupit.

kixs je izjavil:

Naredi tako, da ti polovico letnega dohodka (komplet z malico, prevozom, regresom, bozicnico...) ostane. Ce imas seveda kaksen plan za naprej. Glede varcevanja, pa gre v dvoje veliko hitreje.

Kar dobra ideja, zakaj točno polovica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kafe122 ::

@blink
Hvala, da si še omenil za avto in banko.

@kuall
Ne bom trošil časa s pridelovanjem svoje hrane, pod bilokakršnim pogojem, ma babica manjši vrt sicer pa grem po kaj k njej.. ampak niti podrazno ne bom zapravljal časa s tem.
Ne moreš okopavanje zevnika enačit s treniranjem (bodisi borilni športi, tek in vadba s prostimi utežmi, itd..)
Obleke, avto, ok.. na telefonu še nisem enkrat razbil ekrana, niti ne razumem ljudi ki se jim to redno dogaja oz. kaj delajo da se jim tak pogosto to zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

kuall ::

kafe122 je izjavil:


Ne moreš okopavanje zevnika enačit s treniranjem (bodisi borilni športi, tek in vadba s prostimi utežmi, itd..)

Seveda lahko enačiš okopavanje zevnika z divganjem uteži in s tekom in s kolesarjenjem. Samo v glavi si moraš porihtat stvari. Ni moderno, to je problem. To je manj tratenje časa kot dviganje uteži, ker si obenem še pridelaš bio hrano, medtem ko v fitnesu ali pri kolesarjenju denar tratiš, ko moraš plačevat članarino ali kupovat novo kolo.

IL_DIAVOLO ::

kafe122 je izjavil:

@blink
Hvala, da si še omenil za avto in banko.

@kuall
Ne bom trošil časa s pridelovanjem svoje hrane, pod bilokakršnim pogojem, ma babica manjši vrt sicer pa grem po kaj k njej.. ampak niti podrazno ne bom zapravljal časa s tem.
Ne moreš okopavanje zevnika enačit s treniranjem (bodisi borilni športi, tek in vadba s prostimi utežmi, itd..)
Obleke, avto, ok.. na telefonu še nisem enkrat razbil ekrana, niti ne razumem ljudi ki se jim to redno dogaja oz. kaj delajo da se jim tak pogosto to zgodi.


To so pac kmeti, ki enacijo okopavanje vrta z dvogivanjem utezi.

kafe122 ::

Sploh ne bom padal v to debato, upam da tudi drugi ne. Ne vem koliko ste stari ali kakšne so vaše izkušnje s treniranjem, ampak vaš komentar mi je komičen, ker okopavanje niti pod razno ni enako kot 10km tek ali visoko intenzivna vadba eno uro ali dvigovanje prostih uteži z veliko težo in fokusiranjem na posamezne dele telesa.
Lahko se tu zdaj kregama 2 uri, ampak se ne bova. Zaključujem to debato, ker mi gre samo na smeh kako ignoranten vidik imate. Pa sem pred programiranjem mel fizična dela po 8ur pa zraven treniral, tako da mam kar nekaj izkušenj z fizičnim delom in lahko primerjam to s treniranjem haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

kuall ::

Sej jaz oboje delam (dviganje uteži in okopavanje) in ti lahko povem, da lahko tako okopavaš, da močno uporabljaš mišice. Saj ti ni treba okopavat kot stara mama, lahko primeš motiko in jo vlečeš po zemlji, da orješ, verjemi, da tukaj močno treniraš mišice.

Tilen ::

kafe122 je izjavil:

na telefonu še nisem enkrat razbil ekrana, niti ne razumem ljudi ki se jim to redno dogaja oz. kaj delajo da se jim tak pogosto to zgodi.


Ne kupujejo telefonov s svojim denarjem in si tako pridobijo nov telefon. Take primere imaš v vseh starostnih skupinah.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kafe122 ::

Si že planiram serije okopavanja po programu 15x15 ~ 15 serij po 15 ponovitev hahaha.
Upam, da dobim pravo kmečko roko in hrbet kot veslač od vseh potegov po njivi :)).

Oprostite, ampak kot sem rekel, ne bom prideloval svoje zelenjave, ker je to ena velika potrata časa v mojem primeru in lahko ta čas porabim na bolj pametnih rečeh, kot pa kopanju njive za minimalno pridobitev vrednosti.

Alien123 ::

kuall je izjavil:

Sej jaz oboje delam (dviganje uteži in okopavanje) in ti lahko povem, da lahko tako okopavaš, da močno uporabljaš mišice. Saj ti ni treba okopavat kot stara mama, lahko primeš motiko in jo vlečeš po zemlji, da orješ, verjemi, da tukaj močno treniraš mišice.


Pa kaj je s tabo, komu se da okopavat zemljo.. wtf..

kafe122 ::

Alien ti ne delaš cardio treninga tako, da greš po treningu še malo njivo okopat za 20min :)):))?? Novi trend hahaha, po novem bojo zraven tekalnih stez še 10mx1m njive posipali za okopavanje hahaha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

kuall ::

Ni moderno, je pa če pogledaš na stvar objektivno zelo pametno okopavat zevnik. Vsak razumem človek bo to delal.

kafe122 ::

Če objektivno pogledaš se lahko malo bolj potrudiš in najdeš bolši šiht in kupiš domačo zelenjavo od neke domačije po nizki ceni, namesto da se matraš okopavat njivo da prišparaš 1€ tedensko na zelenjavi in zamenjaš treniranje za njivo. Ni moderno bit izšolan in met dobro službo, ampak vsak razumen človek bi to delal.

Kaj praviš kuall? :))

IL_DIAVOLO ::

Domača zelenjava je velika prednost, da bos vedel. Kupljena solata takoj zacne gnit, domaca tudi v enem tednu ne.

Glede na to da das veliko na zdravje, bi to moral upostevati, da ga ni cez domaco zelenjavo.

Alien123 ::

Eh :))
Fitnes je tudi dober za spočit oči na kakšnih pupah :P pa nekateri imamo nabit delavnik, tak da lahko na fintesu narediš vse pecikl/tek/telo/šmekneš kako muco itd itd..

ON topic..
Super je če imaš punco, je finančno lažje :D

kafe122 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Domača zelenjava je velika prednost, da bos vedel. Kupljena solata takoj zacne gnit, domaca tudi v enem tednu ne.

Glede na to da das veliko na zdravje, bi to moral upostevati, da ga ni cez domaco zelenjavo.

Mam domačo zelenjavo, ampak po večini jem čičeriko, rdeči fižol, ker ga samo odcediš, splahneš in dodaš solatno olje/kis/sol pa si pripravljen.
Ali pa vržeš cvetačo/brokoli za par minut k špagetom pa je problem rešen.
Vem, da je domača zelenjava boljšega okusa itd.. ampak če bi se mi šlo toliko za to, bi hodil na kako domačijo pa verjamem da nebi blo neke razlike v ceni.

bobby ::

Kam ste vi zaplaval,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kuall ::

Tudi če bi bil milijonar bi bilo pametno okopavat zevnik. Glavni namen okopavanja je trening telesa. Človek rabi trening za zdravje in počutje.
Poleg tega je zanimivo opazovat, kako stvari rastejo.
Jaz sem letos pridelal za vsaj 300€ stročjega fižola, jem ga na polno vsak drugi dan.
Glede na to, da se bo tebi komaj izšlo, ko boš šel živet na svoje, kot je videt iz tvoje računice, se na tvojem mestu ne bi tako posmehoval mojemu predlogu.
Edino ta nevarnost je, da se znaš s tem, ko okopavaš zevnik pahnit v nižjo klaso in ti bo nerodno na naslednjem razgovoru za službo, kaj tam delaš, ko pa si včeraj okopaval kot nek revni kmetič. Ampak to je problem samo, če nimaš porihtano v glavi.

mikrctmk ::

Dejstvo je da fitness ni življenjsko pomembna zadeva. ČE že moraš, kupiš par uteži in doma malo potreniraš zase, vse ostalo je preseravanje da zadovoljiš druge. Drugo kot drugo, banke ne rabiš. Imaš alternative ala n26 kjer je vse zastonj, nobenih provizij, nobenega vodenja in lahko dobivaš plačo na tisto kartico

IL_DIAVOLO ::

Tudi lezanje na sedezni ni.

kafe122 ::

Sploh nebom komentiral več, ampak ni mi nerodno, pol moje familije ma kmetijo doma in konje, krave, svinje, fazane, kure in vrte, pa na njih ne gledam nič manj kot na kogarkoli drugega. Ti malo preveč generaliziraš in si malo ignoranten, ampak ok.

Vsak ma svoje potrebe, eni hodijo na nogomet v 6. ligo, da se družijo in pijejo po treningih in tekmah, pa po možnosti kosti lomijo ker se ti en bedak vrže v gležn s štopli kovinskimi.. jaz pač raje grem na fitnes ali borilne veščine / laufat. Imamo tam svojo grupo in se zajebavamo, podružimo pa je dovol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()

Groot ::

Jao kakšne nekateri tukaj nabijajo.

@kuall vsi pač nimajo časa dnevno okopavati in skrbeti za vrt. Ja domača zelenjava je super, ampak zahteva tudi precej dela in časa, ki ga je ob današnjih delavnikih žal težko najti. Niso vsi del javnega sektorja da bi imeli dnevno še 10 ur viška.

@mikrctmk ja ni življenjsko potrebno, je pa vsekakor zelo koristno za zdravje. Vsak rabi neko sprostitev v življenju. Če je to šport, je pa še toliko boljše. Tvoj predlog o nakupu uteži je pa precej nesmiselen, ker če si želiš vsaj približno zadovoljivo opremit svoj fitnes boš za to dal kar enepar letnih kart, pa še ti bo manjkala kakšna stvar. Pač nekateri delajo v fitnesu še kaj drugega razen biceps ;)

anketar ::

Alien123 je izjavil:

Eh :))
Fitnes je tudi dober za spočit oči na kakšnih pupah :P pa nekateri imamo nabit delavnik, tak da lahko na fintesu narediš vse pecikl/tek/telo/šmekneš kako muco itd itd..


based :D8-) tud milfače se najdejo

kafe122 ::

kuall je izjavil:

Tudi če bi bil milijonar bi bilo pametno okopavat zevnik. Glavni namen okopavanja je trening telesa. Človek rabi trening za zdravje in počutje.
Poleg tega je zanimivo opazovat, kako stvari rastejo.
Jaz sem letos pridelal za vsaj 300EUR stročjega fižola, jem ga na polno vsak drugi dan.
Glede na to, da se bo tebi komaj izšlo, ko boš šel živet na svoje, kot je videt iz tvoje računice, se na tvojem mestu ne bi tako posmehoval mojemu predlogu.

dečka jaz mislim, da sta vidva zavedena in imata prioritete na napačnem mestu, kajti očitno si je najboljše oči in dušo spočit ob spremljanju rasti stročjega fižolja hehe :P navadna plebejca sta proti aristokratu in plemiču @kuallu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kafe122 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24027898 (21623) IL_DIAVOLO

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44690709 (78302) FTad
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691116945 (99826) Mato989
»

Študenti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9415742 (12140) para!

Več podobnih tem