» »

Tako zgleda uspešna zgodba

Tako zgleda uspešna zgodba

«
1
2

Pika na i ::

Roboticsx, programske rešitve za pametne robote

Pa tip je res svetoven!
To je energija človeka, ki mu mora uspeti.
Ko človek tako uživa pri svojem delu, mu mora uspeti.
Bo bolje če rečem, da jim mora uspeti. Ker več kot očitno, ima ob sebi tudi odlično ekipo.

Predvsem pa tako zgleda zadovoljiva razlaga o robotih v današnjem času, ljudem, ki o tem področju ne vedo veliko ali pa še nimajo ustvarjenega mnenja.

Alien123 ::

Dokaz, da je Slovenija zaviralec napredka.. naj še mi kdo reče, da mi nismo balkan..

kuall ::

Prvih par stavkov iz njegov ust je bilo napačnih. Na AI software se ni pozabilo ampak je bil pretežak problem.

          ::

A so povedali koliko in katere reference imajo?

Kurzweil ::

To oddajo sicer precej redno gledam in tudi dejansko neke povsem povprečne s.p.-je v Sloveniji predstavljajo (avtomatsko zalivanje rož for instance), kot da gre za nove Elone Muske. Prav je, da se jih predstavi, še bolj prav, da se jim naredi malce reklame, da se poplača njihov trud in lažje vtre pot na trg, ampak premnogokrat v tej oddaji milo rečeno čarajo z meglo.

To firmo sicer prvič vidim in, ko sem po pregledu spletne strani, FBja, YTja videov in ostalih dostopnih podatkov na netu preveril to podjetje, je jasno, da nekih blaznih referenc sploh nimajo in možakar mimogrede omeni še to, češ da so zavrnili ameriško vojsko, češ da jih zanima samo civilna sfera.

Sliši se sicer vse lepo in prav, ampak Pika na i, malce si nasedla tukaj, ne gre za rocket scientiste, in ta možakar v oddaji (Peter Boras) je dober v nastopu, za kaj več, pa bi moral dejansko kaj videt, ker tega pri njih na nobenem mediju in na nobeni platformi ni videt nič.

Drugače pa ja, se strinjam z vami, Slovenija predvsem premalo v vlaga v razvoj, to je že dolga leta problem in bolj kot se bomo delali norca, bolj bomo za razvitimi državami, recimo ravno 2 dni nazaj je bil dober prispevek o tem, kako Estonija postaja dejansko najbolj razvita digitalna družba/država na svetu. NA takle način, kot se gre naša politika, absolutno ne! Slovenijo gor držijo pridni, sposobni, inovativni in delovni ljudje, država pa samo ureja statistiko, kako to predstavit, da se bodo lahko kitili, kot da so kaj za to naredili oni. Pa ne samo, da premalo vlagamo v razvoj, tehnologije, znanost,... ampak imamo tudi pogoje slabe, od visokega davka dalje. Je pa eno dejstvo, če hočeš, lahko v Sloveniji brez problema uspeš, tudi drugje ne rastejo samo rožice. Ko se enkrat poglobiš v davčni sistem, zakonodajo in podobne stvari, ugotoviš, da se povsod najde kakšen cokel...

Drugače pa ni problem firme odpreti v Nemčiji... je pa to seveda bolje, ker je naprimerljivo večji trg, možnosti, pogoji, pa še fino se sliši, če hočete...

Bi pa bilo videt, koliko se to podjetje financira iz EU razpisov, ker na spletni strani piše, da seveda se... drugače pa ja... na FB 100 fanov, na YT pa nekaj 10 ogledov na promo video. Vsaj meni vse to zgleda, kot nek zastavljen projekt, ki upam, da jim uspe, nikakor pa ni to nek "SpaceX", kot se obnašajo vsi v tej oddaji... sem samo podal svoje mnenje, se mi pa ne da odgovarjat na očitke, ker v Sloveniji, tako ko nekaj objektivno poveš si nevoščljiv in evil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

styrian ::

Tudi jaz mislim da gre bolj za meglo. Njihove spletne strani so polne modnih izrazov (disrupt, status quo challgner...), kaj so dejansko naredili se pa nikjer ne vidi.

vostok_1 ::

Običajno je tako ja...čim so buzzwordi prisotni, ponavadi gre za bullshit.

Na kateri minuti lahko vidim njihov produkt, ali celo oddajo samo blebetajo o AI prihodnosti, 5G itd. itd.?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Kvatebrigic ::

Ja, tole sem tudi jaz včeraj videl...
Mene je najbolj zmotil oodgovor/izogibanje odgovoru na vprašanje kako so preživeli prvih nekaj let, ko so inžinerji delali brez plač, naredili so 200 prototipov, itd... In odgovor - s srcem. Ko slišim take nebuloze mi začneje rdeče lučke utripat, žal. Noben inženir ti ne bo pri zdravi pameti delal par let brez plače pa če je še tako zagnan. Tudi prototipov ne moreš razvijati brez finančnega backupa.
Pa še zmeraj ne vemo kaj je pravzaprav njihov produkt - če sem prav izluščil, nek interface, ki povezuje robota, PLCje in ostale mašine v industriji? Reference?
Nočem samo hejtat, sem all for it da jim uspe, še posebej za to da odprejo izpostavo v BTC, za nas je to samo dobro. Ampak zaenkrat zgleda bolj tako tako vseskupaj - kup renderjev in lepih pisarn pa iRačunalniki, videno že prevečkrat.

hojnikb ::

Pa sj majo še na sajtu napisan, da crpajo sredstva iz nekega EU sklada.
#brezpodpisa

          ::

Jaz zato sprašujem po referencah, ker te ljudi poznam še od prej, ko delali v slovenskih firmah. In glede na to, kar poznam, težko verjamem, da imajo kaj več od poštnega nabiralnika v Nemčiji. Kar pa oglašujejo na svoji spletni strani, pa je itak megla.

jernejl ::

Kurzweil je izjavil:

ne gre za rocket scientiste

Mene nekoliko moti, ker precej ljudi meni, da je samo "rocket science" vreden omembe, vse ostalo pa je brezveze.
Edigs tudi ni rocket science, pa ne moremo reči, da se je Edvard to slabo spomnil in da ga ni vredno omenjati, najbrž ga je svoj čas doma imelo vsako slovensko gospodinjstvo in reč je generirala kar nekaj delovnih mest.

Kvatebrigic je izjavil:

Noben inženir ti ne bo pri zdravi pameti delal par let brez plače pa če je še tako zagnan.
O ja, pa bo. Jih poznam kar nekaj, ki tako delajo. Skoraj vsak, ki se loti startupa, bo moral kar nekaj časa delati brez plače in marsikdaj tudi z lastnimi sredstvi financirati razvoj.

Smurf ::

Skoraj vsako firmo, ki jo startas, delas prvih nekaj let prakticno zastonj.

Kvatebrigic ::

Smurf je izjavil:

Skoraj vsako firmo, ki jo startas, delas prvih nekaj let prakticno zastonj.


Ja, če jo ti štartaš. Razumljivo. Težko boš pa dobil inžinirja in ga zastonj zaposlil. Torej ti imaš idejo, štartaš podjetje, ampak rabiš še koga, daš oglas - plačilo: ga ni. Srečno.
Ponavadi zato zraven povabijo znance, ki dobijo delež v podjetju...

windigo ::

Njihov X1 Grid zgleda nekaj kot
Production floor event management and real time production data -> configurable KPI (via model) / Alarms -> Uplevel ERP etc.

Stvari, ki smo jih za TK operaterje in velike in po celem svetu porazdeljene IT oddelke delali 20 let nazaj, se vpeljuje še v tovarniško proizvodnjo, namesto iz BSC in ostalih komponent in ruterjev in switchev se podatke zbira z robotkov. Zadeva je tu nekaj težja, ker je pri TK omrežju navadno en in standarden model operacij, tu pa so zadeve zelo fleksibilne.

Skratka delajo operacijske centre (OMC) za avtomatizirane tovarne.

Avenger ::

Mogoče to, da so "prvih nekaj let inženirji delali brez plač" pomeni to, da bili vsaj trije, ki so imeli službo drugje in so po šihtu vlagali čas in trud v ta startup. Po drugi strani, glede na rdeče zastavce, ne smemo pozabit na razne kickstarterjeve polomije ala waterseer, fontus, triton... zadeve so dobivale nagrade, pa je bilo vse samo na papirju, uresničeno pa potem nikoli. Prepričljivost in energičnost človeka ni popolnoma nobena osnova, štejejo samo rezultati, dokazi, delujoči prototipi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

poweroff ::

Meni je sicer padlo v oči (na začetku oddaje), da na namizju uporabljajo Ubuntu. ;)

Je pa res, da so bili njegovi odgovori precej splošni, celo pavšalni, ampak po drugi strani ne moreš pričakovati, da bo v taki oddaji povedal kaj bolj specifičnega in na višjem strokovnem nivoju.

Malo me je sicer zmotil izraz "prvi pametni robot na svetu", in nekaj drugih buzzwordov, ampak po mojem mnenju to pač sodi k poslu in nastopu na TV. Rekel bi, da so njihove rešitve kvalitetne in inovativne na nišnem področju - predvsem pa konkurenčne - ampak novi Google pa zelo verjetno ne bodo postali. Kar je sicer čisto OK. Vsekakor gre za podjetje, ki mu bo verjetno lepo uspelo in bo zagotovilo nekaj dobrih delovnih mest in prihodka.
sudo poweroff

TheBlueOne ::

V cem naj bi bili prvi? Jaz ne opazim pri njih nic posebnega oz. nic takega kar ne ponuja vecina podjetij, ki integrirajo avtomatizacijo. :| Marketing jim ocitno stima.

Bi me pa zanimalo, kako to, da imajo strank kolikor hoces, nekih referenc pa ne.

Zgodovina sprememb…

windigo ::

TheBlueOne je izjavil:

Bi me pa zanimalo, kako to, da imajo strank kolikor hoces, nekih referenc pa ne.

Za takšno integracijo rabiš najmanj par mesecev. Mene bolj skrbi, da ni med zaposlenimi terenskega teama. Sicer bi se IMO spodobilo, da bi prve integracije delali snovalci sistema, da se spoznajo z dejanskimi izzivi in tudi problemi, ampak potem pa morajo ne počasi ampak precej hitro postati sposobni poslati ekipo strokovnjakov za par mesecev v Valjevo, Šanghaj ali Vladivostok, če je treba.

OMC je bil v starih časih biznis velikih. IBM, HP Enterprise, Accenture, takih, ki znajo dobiti velike posle in poslati nadebudno ekipo za 6 mesecev v Valjevo, Šanghaj, Vladivostok. Majhne in obetavne so pokupili veliki, ali pa so šli v pozabo. Tukaj je na srečo trg po mojem drugačen in lahko štartajo tudi z manjšimi showcasei, ali pa se že kar takoj postavijo v vlogo podizvajalca IBM.

TheBlueOne ::

windigo je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Bi me pa zanimalo, kako to, da imajo strank kolikor hoces, nekih referenc pa ne.

Za takšno integracijo rabiš najmanj par mesecev. Mene bolj skrbi, da ni med zaposlenimi terenskega teama. Sicer bi se IMO spodobilo, da bi prve integracije delali snovalci sistema, da se spoznajo z dejanskimi izzivi in tudi problemi, ampak potem pa morajo ne počasi ampak precej hitro postati sposobni poslati ekipo strokovnjakov za par mesecev v Valjevo, Šanghaj ali Vladivostok, če je treba.



Kaksno taksno integracijo? moras vedeti kaj delajo, ce hoces predvidevati cas trajanja projekta, imajo pa samo buzzworde. Kakor deluje meni prodajajo zgolj tehnologijo, ne znajo pa nasteti kje se bo kaj integriralo. Bi pricakoval vsaj nekaj podjetij, ki integrira njihove resitve.

Cisto mozno je, da enostavno vlecejo razvojni kapital. Kar sem videl v videih je v mojem svetu popolnoma obicajno, razen Startrek stil vizualizacije.

Morda pa bo cas povedal in nekdo obudi temo, ko bodo dejansko imeli kaksno referenco.

   -S\/\/-   ::

O teh stvareh nekaj malega vem. To, kar ponujajo (zajem industrijskih podatkov, obdelava, prikaz KIPjev in posredovanje v ERP-je) je osnovna naloga vsakega MES sistema. Za industrijske zadeve je dokaj uveljavljen standard komunikacije OPC UA, tako da kakšnih posebnih problemov pri povezavi robotov v sistem ni, če le proizvajalec specificira strukture podatkov, kar običajno ni problem. Omenjajo tudi prediktivno vzdrževanje - da se vzdrževalni posegi ne izvajajo periodično in pred-definirano, ampak glede na dejanske meritve, bodisi na neposrednih vrednostih ali na podlagi kakšnih "AI" metod. Tudi to je del standardne ali dodatne opreme pri večini proizvajalcev industrijskih strojev.
Večja podjetja, ki jim je proizvodni proces core business, ponavadi take zadeve razvijejo sami (npr. tudi znana slovenska podjetja). To pa zato, ker nadziranje in vodenje proizvodnega procesa pomeni še vse kaj več, kakor se v tem primeru oglašuje, poleg tega pa večja podjetja nerada vidijo, da jim znanje o procesih odteka drugam.
Kar prikazujejo na spletni strani je dobra osnova za MES sistem, s katerim bi lahko ciljali na tista podjetja, ki so premajhna, da bi te stvari razvijala sama.

Zgodovina sprememb…

   -S\/\/-   ::

Mogoče še to: s svojo rešitvijo so tudi prepozni. Pred nekaj leti se je v industrijskih krogih začelo precej na veliko govoriti o "digitalizaciji" in s tem povezanimi buzzwordi (industrija 4.0, IIOT, Cloud, BigData, digital twin, ...). Tudi v Sloveniji je vzklilo kar nekaj skupin, tako iz akademskim pedigrejem, kakor iz večjih firm, ki so pod temi izrazi prodajale meglo. Kakor vem, je v zadnjem času kar nekaj ljudi izgubilo službe, ker so (brez strokovnega znanja) nasedali tem izrazom, saj tudi manj tehnično podkovana vodstva spoznavajo, da od samih visokoletečih izrazov in ogromnih vložkov vanje, še ni nobenih koristi.

Pika na i ::

Ammm, ok.
Lahko pišete, da prodajajo meglo in nič kaj prijazno ne menite, da so kaj vredni in nimajo referenc.
Jaz sem sicer že zgoraj napisala - tako zgleda zadovoljiva razlaga o robotih v današnjem času, ljudem, ki o tem področju ne vedo veliko ali pa še nimajo ustvarjenega mnenja.
Kar ste tu razlagali, je razen komentarja windiga, zame skoraj španska vas.
"delajo operacijske centre (OMC) za avtomatizirane tovarne."
Če bi mi razlagali vi, tako ne bi razumela nič.

Me pa niti slučajno ne motijo njihovi visokoleteči(ne vem, a gre slučajno podjetnik v podjetje z vizijo, da mu ne bo uspelo? kje? zgleda da v Sloveniji ) načrti in besede. Če so bili fejk, se bo videlo čez čas. Jaz menim, da niso.
IBM in Yaskawa seveda nista referenci. Dobro. Mogoče bo BMW. Ali pač kak Bayer v prihodnje.
Treba je segat po zvezdah.


Aja, pa še to.
Če ste poslušali, je Boras edini preživel (ne vem, nesrečo morda) in me zato niti malo ne preseneča njegov odnos do življenja in dela.



Pravo idejo pa redno gledam. In me ne navduši vse kar tam slišim, samo tolk.

TheBlueOne ::

Pika na i je izjavil:


Me pa niti slučajno ne motijo njihovi visokoleteči(ne vem, a gre slučajno podjetnik v podjetje z vizijo, da mu ne bo uspelo? kje? zgleda da v Sloveniji ) načrti in besede. Če so bili fejk, se bo videlo čez čas. Jaz menim, da niso.
IBM in Yaskawa seveda nista referenci. Dobro. Mogoče bo BMW. Ali pač kak Bayer v prihodnje.
Treba je segat po zvezdah.


Aja, pa še to.
Če ste poslušali, je Boras edini preživel (ne vem, nesrečo morda) in me zato niti malo ne preseneča njegov odnos do življenja in dela.



Pravo idejo pa redno gledam. In me ne navduši vse kar tam slišim, samo tolk.


Pri Yaskawi kupujejo robote, IBM pa morda kaksno opremo. Drugace jaz sem iz foha in meni delujejo dosti kakor podjetja, ki zivijo iz razvojnih subvencij. Lahko pa izgleda super, ce ne poznas podrocja. Se enkrat, kar ponujajo je kjer delam sedaj ze vsaj dvajset let v smislu, da je vse povezano, podatki takoj, polno avtomatizirano.

To, da imas roboteka, ki vrti vpenjalno orodje pa ni ravno kaj posebnega, kaj vec v predstavitvi ni bilo.

BMW bi bil dosti ugodna stranka, glede na to, da imajo ocitno povdarek na robotih, ampak ima take resitve ze desetletja. Sem delel zanje projekt pred ca. 10 leti, ko sem zacenjal kariero in ti lahko garantiram.

To je bil recimo BMW Mini v MAGNI..



Sedaj sem stranka za taka podjetja, kot so oni in si tezko predstavljam, da bi jih lahko kje uporabili. Dosti nekonkretno je vse, p ne v oddaji, ampak na njihovi strani.

Zgodovina sprememb…

Pac-Man ::

Off.

jernejl je izjavil:

Edigs tudi ni rocket science, pa ne moremo reči, da se je Edvard to slabo spomnil in da ga ni vredno omenjati, najbrž ga je svoj čas doma imelo vsako slovensko gospodinjstvo in reč je generirala kar nekaj delovnih mest.

Edigs je bil lahko uspešen posel v svojem prostoru in času, ampak globalno gledano se je Edvard bolj malo spomnil. Razen, če misliš dobesedno. ;)

Correction fluid @ Wikipedia
Liquid Paper @ Wikipedia
In 1956, Bette Nesmith Graham, the mother of The Monkees' Michael Nesmith, invented the first correction fluid in her kitchen. Working as a typist, she used to make many mistakes and always strived for a way to correct them. Starting on a basis of tempera paint she mixed with a common kitchen blender, she called the outcome fluid "Mistake Out" and started to provide her co-workers with small bottles on which the brand's name was displayed.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

          ::

Pika na i je izjavil:

IBM in Yaskawa seveda nista referenci. Dobro. Mogoče bo BMW. Ali pač kak Bayer v prihodnje.


Mislim, da bi bil za njih precejšen dosežek, že če bi prišli blizu kakšne Iskre, Gorenja ali Kolektorja. Zato sem tudi spraševal po dejanskih referencah, torej podjetjih, ki že uporabljajo njihove rešitve.

Invictus ::

Vsi danes uporabljajo izraze kot je AI, "pamet", noben pa ne pove za kaj se gre.

V osnovi gre pa za zbiranje podatkov in statistično analizo. Ja, uporabno, če zbiraš prave podatke (kar je že problem sam po sebi - vem ker sem 15 let delal v nadzoru sistemov) in jih pravilno obdelaš, kar je še večji problem, saj stranke ponavadi ne vidijo, kaj bi res rabile. Čeprav jim vse obrazložiš.

Večinoma gre pa predvsem za stare ekipe, ki niso vajene sprememb, v stilu, saj staro deluje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pac-Man ::

Pika na i je izjavil:

Jaz sem sicer že zgoraj napisala - tako zgleda zadovoljiva razlaga o robotih v današnjem času, ljudem, ki o tem področju ne vedo veliko ali pa še nimajo ustvarjenega mnenja.
Kar ste tu razlagali, je razen komentarja windiga, zame skoraj španska vas.

Ampak "ljudje, ki o tem področju ne vedo veliko ali pa še nimajo ustvarjenega mnenja" niste njihov ciljni trg. -S\/\/- in TheBlueOne bi znala bit.

Od kumbaya se ne da živet. Vsaj ne dolgoročno.

https://thefederalist.com/2014/01/17/th...
kasneje je zadevo razširil v knjigo
http://theconversation.com/book-review-...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

   -S\/\/-   ::

Invictus je izjavil:

V osnovi gre pa za zbiranje podatkov in statistično analizo.


Točno tako. Vendar se je izkazalo kot koristno, če te statistične metode vsake toliko zaviješ v drugačen celofan in jih prodaš pod novim, zvenečim imenom.

Invictus je izjavil:

Ja, uporabno, če zbiraš prave podatke (kar je že problem sam po sebi - vem ker sem 15 let delal v nadzoru sistemov) in jih pravilno obdelaš, kar je še večji problem, saj stranke ponavadi ne vidijo, kaj bi res rabile. Čeprav jim vse obrazložiš.


V proizvodnih procesih ni več tak problem dobivati pravih podatkov. Sploh če delaš zadeve interno, dobiš prave sogovornike, ki imajo domensko znanje.

TheBlueOne ::

Modbus se je menda zacel okoli 1980 in podpira SCADA moznosti. Morda je kaj bilo ze prej in mi ni znano.

Ne pravim, da tipi sigurno mesajo meglo, ampak nikjer ne najdem kaksnega podatka kaj konkretno pocnejo in zakaj so prvi na svetu.

   -S\/\/-   ::

Pac-Man je izjavil:

Ampak "ljudje, ki o tem področju ne vedo veliko ali pa še nimajo ustvarjenega mnenja" niste njihov ciljni trg. -S\/\/- in TheBlueOne bi znala bit.


Mi bi lahko bili njihova ciljna publika, če ne bi teh zadev imeli razvitih že vsaj 15 let. Kot pa sem že omenil, sem imel v preteklih letih precej izkušenj s firmami in skupinami, ki so na podlagi buzzwordov prišli preko vodstva do naših oddelkov. Pri precej takih se je na koncu izkazalo, da razen bozzwordov nimajo ničesar, da pa sanjajo da bi razvili sistem, ki bi imel 10% funkcionalnosti tistega, ki ga mi že imamo. So pa vsi imeli polna usta teh izrazov. Zanimivo je tole, da tisti, ki so v resnici kaj znali in smo z njimi tudi sodelovali, pa so se v glavnem tem visokoletečim izrazom izognili. Tako de mi ne zameriti, če se mi ob prebiranju spletne strani, ki razen teh istih buzzwordov ne ponuja skoraj ničesar konkretnega, prižge opozorilna lučka.

brbr21 ::

Meni tole deluje kot kopija platforme, ki jo je razvilo šentjursko podjetje TomPIT s to razliko, da so marketing fokusirali na robotiko in da so precej speglali nastop (preveč?). Nekaj kar TomPITu ne gre najbolje. Nekdo je omenil MES. Ja recimo MES++. Ne glej preveč TomPIT weba, ker ti na prvo žogo načeloma ne bo jasno nič. Delajo pa natanko to, zajem in agregacija podatkov iz praktično katerekoli industrijskega sistema (tudi mimo oz. brez SCADA in podobnih dinozavrov, lahko bidirectional), prediktivna analitika (fancy AI), big data, BI in integracije v n zalednih sistemov.

Neslovenceljsko jim privoščim uspeh. Ne vidim pa kaj revolucionarnega.

BTW tudi meni gre na organ poslovni model temelječ na subvencijah, kot to počne kar precej SLO firm in se obenem precej trkajo kako so naredili vse iz nič. Ni problema, samo povej/priznaj, da smo ti pomagali vsi EU davkoplačevalci.

poweroff ::

Saj to ni nič narobe, če davkoplačevalci pomagajo. ZDA svojim podjetjem bogato pomagajo. Neposreden razvoj delov in tehnologij za iPhone, Google, avtomobilsko industrijo. Direktno financiranje razvoja za izdelek, ki je šel takoj v komercialno rabo. Plus - ZDA na veliko financirajo svojo industrijo preko pogodb z vojsko. Kar niti približno ni tržni mehanizem.

To je čisto OK. Problem je edino v tem, da ZDA pridigajo neoliberalno mantro, da se država ne sme vmešavati na "prosti trg", mi butlji jim pa verjamemo.

Tako da če je to podjetje dobivalo razvojni denar in iz tega nekaj pametnega naredilo, je to samo pozitivno.
sudo poweroff

Pika na i ::

@TheBlueOne....saj razumem, kar želiš ti (in še kdo) povedat. Mogoče ste pa samo zgrešili, kar sem želela povedat jaz. Prava ideja je izobraževalna oddaja, na javni televiziji. Če lahko z nastopom v njej, dobijo potencialne stranke (in reklamo), prav. Mislim pa, da ni namenjena temu pač pa približevanju sodobnih tehnologij širšim množicam (koliko ljudi to gleda, ne vem) Morda se jih pa tudi tako lahko prepriča, da jim roboti ne bodo požrli del. mest ampak jim pomagali.
Za tiste, ki imajo/imate o tem "kaj pojma" in bi želeli izvedeti vse od A do Ž, pa je verjetno boljši naslov Hannover Messe. Al kaj podobnega.

Video pa jutri pogledam, danes možgani nočejo več nič novega. :)

No, pa še o tem, da se ne ve kaj je tisto, kar jih dela prve na svetu.
Ma, jaz tudi ne bi s tako dragocenostjo (če gre res za to prvost na svetu) kar prosto mahala naokoli.

Pa tako kot pravi Matthai, če gre denar za pravo stvar, nimam nič proti. Očitno so ga pa sposobni dobit.

TheBlueOne ::

Sej ni o tem, kdo ima prav. Pac ti si ga recimo kar obcudovala glede na retoriko in imela obcutek, da dela nekaj posebnega. Tistih iz foha pa ni presenetil, ker razen govoricenja ni videti neke posebne substance, ki pa jo propagira. Moras imeti kar jajca, da reces, da si prvi na svetu ampak ne poves konkretno pri cem.

Ampak verjetno res manjka kaksna bolj tehnicna oddaja o avtomatizaciji. Pocasi bo nujna splosna razgledanost za podjetnike.

Drugace kar se tice tega, da je znak necesa dobrega, ce je denar ne drzi vode. Poznam kar nekaj podjetij in posameznikov, ki drago mesajo meglo. Imajo mrezo in dobivajo denar iz raznih skladov. Ce poznas kaksen izobrazevalni zavod iz tujine in kvazi sodelujes je ena moznost za lep denar. So pogosto bolj mojstri mrezenja in prijavljanja na razpise, kot pa za obcudovat kot neke hude razvojnike.

poweroff ::

Še enkrat - če dobijo iz tujine denar za mešanje megle, to niti ni tak problem. Če znajo porabo upravičiti in na koncu dostaviti deliverable - zakaj pa ne?

Če dobijo domač denar je pa problem samo, če so dobili zaradi političnih povezav ali pa če so ga dobili zato, ker so slovenski dajalci denarja nekompetentni. Prvo je korupcija, drugo pa neusposobljenost uradnikov, in oboje je prav, da se rešuje.
sudo poweroff

Goody ::

brbr21 je izjavil:

Meni tole deluje kot kopija platforme, ki jo je razvilo šentjursko podjetje TomPIT s to razliko, da so marketing fokusirali na robotiko in da so precej speglali nastop (preveč?). Nekaj kar TomPITu ne gre najbolje. Nekdo je omenil MES. Ja recimo MES++. Ne glej preveč TomPIT weba, ker ti na prvo žogo načeloma ne bo jasno nič. Delajo pa natanko to, zajem in agregacija podatkov iz praktično katerekoli industrijskega sistema (tudi mimo oz. brez SCADA in podobnih dinozavrov, lahko bidirectional), prediktivna analitika (fancy AI), big data, BI in integracije v n zalednih sistemov.

Neslovenceljsko jim privoščim uspeh. Ne vidim pa kaj revolucionarnega.

BTW tudi meni gre na organ poslovni model temelječ na subvencijah, kot to počne kar precej SLO firm in se obenem precej trkajo kako so naredili vse iz nič. Ni problema, samo povej/priznaj, da smo ti pomagali vsi EU davkoplačevalci.


;) TomPIT je pa podjetje, ki je začelo z EU subvencijo, idejo, stranke in prve produkte so pa pridobili/razvili ko so bili zaposleni pri enem drugem podjetju... pa iz Celja so.

TheBlueOne ::

poweroff je izjavil:

Še enkrat - če dobijo iz tujine denar za mešanje megle, to niti ni tak problem. Če znajo porabo upravičiti in na koncu dostaviti deliverable - zakaj pa ne?



Sej ne nasprotujem, je cisto ok, tudi ce nic ne dostavijo. Ko sem videl temo, sem pogledal video in njihovo stran in smo pac pokomentirali. Morda pa bi bil kaksen njihov clan foruma in bi lahko kaj pokomentiral.

Drugace se tudi jaz ne bi branil denarja, ce bi ga znal molzti iz EUja. :)

Gagatronix ::

Da so slovenski dajalci denarja nekompetentni ni niti javna tajna vec. Ampak nekateri radi tiscijo glavo v pesek.

Smurf ::

Gagatronix je izjavil:

Da so slovenski dajalci denarja nekompetentni ni niti javna tajna vec. Ampak nekateri radi tiscijo glavo v pesek.

V Sloveniji imas sposobne in nesposobne. Tako kot v Nemciji.

Pika na i ::

TheBlueOne je izjavil:

Sej ni o tem, kdo ima prav. Pac ti si ga recimo kar obcudovala glede na retoriko in imela obcutek, da dela nekaj posebnega. Tistih iz foha pa ni presenetil, ker razen govoricenja ni videti neke posebne substance, ki pa jo propagira. Moras imeti kar jajca, da reces, da si prvi na svetu ampak ne poves konkretno pri cem.

Ampak verjetno res manjka kaksna bolj tehnicna oddaja o avtomatizaciji. Pocasi bo nujna splosna razgledanost za podjetnike.

Drugace kar se tice tega, da je znak necesa dobrega, ce je denar ne drzi vode. Poznam kar nekaj podjetij in posameznikov, ki drago mesajo meglo. Imajo mrezo in dobivajo denar iz raznih skladov. Ce poznas kaksen izobrazevalni zavod iz tujine in kvazi sodelujes je ena moznost za lep denar. So pogosto bolj mojstri mrezenja in prijavljanja na razpise, kot pa za obcudovat kot neke hude razvojnike.

Jaz ga še vedno občudujem. ;)

Resno - ni mi treba jemati navdušenja nad robotiko.
danes sem sicer v eni "ženski" reviji prebrala zelo pompozen naslov, ki zagotovo ne pripomore k mišljenju, da je napredna tehnologija človeku v pomoč in mu dobro služi, prej zelo obratno

TheBlueOne ::

Pika na i je izjavil:


Resno - ni mi treba jemati navdušenja nad robotiko.
danes sem sicer v eni "ženski" reviji prebrala zelo pompozen naslov, ki zagotovo ne pripomore k mišljenju, da je napredna tehnologija človeku v pomoč in mu dobro služi, prej zelo obratno


Sorry, ni bil moj namen, da ti vzamem navdusenje za avtomatizacijo. Ce te zanima avtomatizaciji, dobrodosla med nami. :) Praviloma poskusam ljudi motivirat, da vrzejo oci na to podrocje.

Napredne tehnologije ze sluzijo ljudem, samo velika prilagoditev bo, ker v pridnosti nikjer vec ne bo pridnost glavni faktor za uspeh.

misticnimrk ::

včeraj pogledal oddajo... Na niti eno od vprašanj ni/sta odgovoril/a direktno.
Lahko da imajo res top produkt ampak pokazali ga niso.

Avtomatizacije je po mojem super področje, ki je zanimivo in polno izzivov.
Poleg tega pa se da tukaj tudi dobro zaslužit.

          ::

misticnimrk je izjavil:

včeraj pogledal oddajo... Na niti eno od vprašanj ni/sta odgovoril/a direktno.


Kot sem omenil, s temi ljudmi sem že imel opravka v preteklosti. In razen pretirane samohvale takrat niso pokazali čisto ničesar drugega. Tudi pri samohvali moraš imeti mero, ker če pretiravaš, deluješ odbijajoče. Še posebej, če se pri strokovnih vprašanjih začneš izmotavati, ovinkariti in mešati meglo.

misticnimrk ::

          je izjavil:

misticnimrk je izjavil:

včeraj pogledal oddajo... Na niti eno od vprašanj ni/sta odgovoril/a direktno.


Kot sem omenil, s temi ljudmi sem že imel opravka v preteklosti. In razen pretirane samohvale takrat niso pokazali čisto ničesar drugega. Tudi pri samohvali moraš imeti mero, ker če pretiravaš, deluješ odbijajoče. Še posebej, če se pri strokovnih vprašanjih začneš izmotavati, ovinkariti in mešati meglo.


Se popolnoma strinjam. Osebno me je prispevek začel odbijati po dveh zastavljenih vprašanjih novinarke.
Je bilo hitro videt koliko je ura, ker sem s podobnimi liki imel opravka že v preteklosti in sem kljub 'zaupanju v uspešnost produkta' zapustil tisto podjetje,
ker s takimi ljudmi ne morem delat.

Vseeno želim vso srečo ekipi pri nadalnem razvoju in prodaji tega.

Cruz ::

Ne razumem kaj točno se je @Pika dejansko naučila o robotiki ali avtomatizaciji, ker res ni povedal kaj dosti. Dejansko je govoril le o trgu. @Piko je pač prevzela njegova šarmantnost, samozavest ter motivacija. Govornik ni slab, ni pa nekaj posebnega.

Drugače pa sodelovanje v takšni oddaji ni namenjeno iskanju strank, ampak prepoznavnosti v širši množici(večja prepoznavnost ter sprejetost v družbi = večja vrednost podjetja) ter investitorjem.

Je pa res, da je tudi novinarka kriva, ker je dajala preveč reklamna, generična vprašanja. Potem so pa seveda tudi generični odgovori. Verjetno jih sploh ne spreminja in vsakemu podjetniku v oddaji zastavi enaka vprašanja. Ne poznam oddaje, tako da ne vem. Saj sam intervju je potekal v redu, kaj preveč informativno pa žal ni bilo - pa nimam znanja na tem področju.

Bomo videli kaj bo z njih, privoščim vsakemu Slovencu. :)

P.S. Haha, še Musk-a so omenili. :))
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

matevz1337 ::

Kakor se jst spomnim Petra iz pred par let ko sem delal z njim je bil top shit bullshiter. Očitno nadaljuje podobno dobro :))

profii ::

...podjetja ki danes intenzivno ne vlagajo v digitalizacijo ali tako imenovano industrijo 4.0, ne bodo konkurenčna na globalnem trgu...

Tukaj sem ga imel dovolj :)

poweroff ::

Pa saj za dobiti investicije moraš biti tak.

Je pa res, da je zada dobro potem imeti ekipo, ki stvari tudi dobavi. Po moje vsaka uspešna in sposobna ekipa rabi takega "bullshiterja", oziroma osebo, ki investitorje prepriča.
sudo poweroff

Miki N ::

poweroff je izjavil:

Pa saj za dobiti investicije moraš biti tak.

Po moje vsaka uspešna in sposobna ekipa rabi takega "bullshiterja", oziroma osebo, ki investitorje prepriča.


Ali pa eno "Piko" na investitorski strani ;)

Cruz ::

Miki N je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pa saj za dobiti investicije moraš biti tak.

Po moje vsaka uspešna in sposobna ekipa rabi takega "bullshiterja", oziroma osebo, ki investitorje prepriča.


Ali pa eno "Piko" na investitorski strani ;)
Vsaka oseba lahko postane "Pika" - do določene mere. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kaj počne 2300 ljudi na RTV? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56666460 (56369) Wrop
»

Future proof: fakulteta ali samoizobrazevanje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13625516 (22733) AndrejO

Kam po posojilo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11919272 (15424) bluefish
»

Išče se nova ekipa za skupno podjetje Tvojnet (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
548469 (5657) Tydek
»

Zanimiva IT podjetja pri nas? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
13832266 (21057) LeQuack

Več podobnih tem