» »

Kam po posojilo?

Kam po posojilo?

«
1
2 3

korošc ::

No zanima me sledeče kot je že napisano odzgoraj.

Kam po posojilo, če ga ne moreš dobiti na banki? Zastavljalnice ni, prijatelji so odšli, stari v penziji in nikakor ne morejo posoditi ...

Na koga se še potem naj človek obrne če si želi sposoditi 500€ za 2 meseca???
  • zaklenil: bluefish ()

mgermo ::

Vpraši se kako jamčiš, da boš teh 500€ lahko vrnil. Če ne moreš, zakaj bi ti kdorkoli posodil.
V zameno za neko vredno stvar (tehnika, zlato, etc), boš pomoje našel nekoga.

korošc ::

mgermo je izjavil:

Vpraši se kako jamčiš, da boš teh 500€ lahko vrnil. Če ne moreš, zakaj bi ti kdorkoli posodil.
V zameno za neko vredno stvar (tehnika, zlato, etc), boš pomoje našel nekoga.

Tehnike nimam v takšni vrednosti dobim pa šele februarja nakazilo tako da bo garantirano vrnjeno :|

mat xxl ::

To, da bo garantirano vrnjeno, na lepe besede ti ne bo prav nihče posodil, morda kak dober prijatelj, ki te res pozna, drugi pa nikakor ne. Neznanec ti posodi edino ob čvrsti lahko vnovčljivi garanciji, npr. zlat nakit ipd., tako, da v primeru nevračila to hitro vnovči. Sicer pa, navadno greš lahko na bančnem računu kaj v minus .......

korošc ::

mat xxl je izjavil:

To, da bo garantirano vrnjeno, na lepe besede ti ne bo prav nihče posodil, morda kak dober prijatelj, ki te res pozna, drugi pa nikakor ne. Neznanec ti posodi edino ob čvrsti lahko vnovčljivi garanciji, npr. zlat nakit ipd., tako, da v primeru nevračila to hitro vnovči. Sicer pa, navadno greš lahko na bančnem računu kaj v minus .......

Dobim garantirano DO februarja ker je v pogodbi navedeno lahko da bo že prej lahko pa da se bodo točnega roka držali do februarja.
Verjemite da tudi dobri prijatelji ne posojajo več pa čeprav imajo bajne plače ... Od nakita imam pa samo zlat prstan pa še ta če je vreden 100€ sem picikel.

mat xxl ::

Potem pa na banki v minus ..., ni druge, če imaš take prijatelje, potem to NISO prijatelji !!!

St235 ::

In kaj če ne bodo spoštovali pogodbe in nakazali denarja? Na lepe oči ti pač ne bo nihče posodil denarja.

Aljaz1980 ::

Dobim garantirano DO februarja ker je v pogodbi navedeno lahko da bo že prej lahko pa da se bodo točnega roka držali do februarja.

V Slo placilne nediscipline ni sploh!

St235 ::

mat xxl je izjavil:

Potem pa na banki v minus ..., ni druge, če imaš take prijatelje, potem to NISO prijatelji !!!


ali pa vejo zakaj ne posojajo. Veš kako je tisto, čisti računi dobri prijatelji.

korošc ::

V banki ne morem iti v minus so mi že zavrnili izredni limit :/
Do sedaj še niti ena takšna pogodba ni bila po izteku datuma nakazana tako da tukaj ni skrbi.
Prijatelji pa vemo kako so ... ko jih potrebuješ se skrijejo v brlog ko pa oni tebe so pa vsi na kupu.

gslo ::

jaz sem svojemu ožjemu krogu prijateljev vedno pripravljen pomagati - tudi 1000e za "nedoločen" čas ( 1 leto+). ampak taki so mogoče trije, pet jih že težko naštejem. ostali so preveč risky, veliko ljudi se te potem izogiba in skriva. govorim o ljudeh, ki jih poznam že od otroštva in mi iskreno ne bi bilo preveč žal, tudi če sem jim s 1000 euri pomagal pri plačilu položnic, najemnin, pri doživljanju nesreč (bolezni, avtomobilske, centralna doma crkne), ipd. in tega denarja ne vidim več.

če ta prijatelj ve kdo mu je posodil in za to kdaj izkaže tudi malce hvaležnosti, je vredno. človek se preprosto počuti odlično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

korošc ::

Imam podobne prijatelje vedno vrnejo če jim posodim 20 ali 50€ v roku 1 tedna kar se pa tiče večjih vsot pa se vsi samo nasmejijo ...

lambda ::

Imaš kako podjetje/s.p.?

Če ja, je razumljivo, da so ljudje skeptični. Plačilna nedisciplina je postala tak problem, da niti ziher ni več ziher.

korošc ::

Imam s.p. banke ne odobrijo ničesar. Če že vsaj finančno ne bom moral vrniti lahko vsaj v elektroniki.

RejZoR ::

Če ti banke ne dajo, ti načeloma ne dajo iz dobrega razloga. Če pa boš iskal posojilo pri kakšnih oderuhih, potem pa good luck. Jezst ne bi šel v to. V skrajni sili se raje obrni na sorodnike, pa potem bodi toliko pošten, da sposojeno tud vrneš.

Če stvr ni tako nujna pa pač počakaj, da privarčuješ. Torej v tvojem primeru še 2 meseca...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mgermo ::

V praksi bo šlo bolj tko...se posojildajalec do tebe pripelje in nabere elektroniko za vsaj 700€. Če mu do roka vrneš 500+obresti, ti vrne, drugače ne.

korošc ::

Da banke ne dajo zaradi tega ker podjetje še nima bilance (vsaj 6 mesecev) je pa nujno ker je potrebno plačevati prispevke. Za loan sharke sploh ne vem da bi bil kdo.

St235 ::

če boš dva meseca zamudil z prispevki ne bo konec sveta. vskekakor boljš kot da te kdo s palico pride spomnit,da rteba denar vrnit.

korošc ::

Ko pa dobim domov pismo pred izterjavo me pa lahko začne skrbeti?

Half-Saint ::

Če 2 meseca ne plačaš prispekov, fašeš izvršbo in te pol šele boli glava. Jaz sem za en mesec zamudil plačilo prispevkov in sem dobil izvršbo in dodatnih stroškov za cca. 120EUR... največ so pobrale banke.

Pol se pa sprašuješ kako je mogoče, da podjetja delavcem po več let niso plačevala prispevkov. Jaz kot s.p. pa najebem instantno.

korošc je izjavil:

Ko pa dobim domov pismo pred izterjavo me pa lahko začne skrbeti?


Si lahko srečen, če dobiš pismo. Mene niso nič opozorili, sem dobil takoj izterjavo.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

korošc ::

Ja no danes naprimer sem ga dobil tak da pojma nimam kaj naj naredim pisal na ministrstvo da bi vsaj zvedel kdaj bodo nakazali denar - brez odgovora po 1 mesecu.
Je pa tudi to bedarija zakaj za k.... ne nakažejo v roku 1-3h tednov denar ne pa da čakaš kot opica medtem pa zamudiš poslovne priložnosti s podjetji. Meni se naprimer obetajo 3 domača ter še par tujih ampak zaradi teh nesposobnežev na ministrstvu se očitno lahko zdaj nekam gonim ...
Offtopic ampak kaj naj

Utk ::

No, če boš koga prosil za posojilo, bolje da rečeš, da ti je dolžan Istrabenz kot pa država.

korošc ::

Vprašanje je sedaj kdo bi bil pripravljen posoditi ...

Invictus ::

Če imaš s.p. in nič ne delaš, ga raje zapri ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

korošc ::

Delam že ampak je problem ker delam izdelek ki se bo začel prodajati šele naslednje leto na slovenskem in tujem trgu po Ameriki in Aziji

St235 ::

in tega si se lotil brez zaprte finančne konstrukcije? A teh 500EUR ti bo omogočilo, da pa po novem letu brez težav plačuješ stroške?

Posojila na lepe oči ti ne bo dal nihče. Če imaš kaj s čimer zavaruješ posojilo je pa druga zgodba. Lahko poskusiš tudi z deležem družbe, če je projekt dober in dobiš investitorja. Samo glede na napisano mal dvomim v to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

korošc ::

Deleža drugžbe pri s.p. ju ni mogoče ponuditi vsaj tako so mi rekli.
5000€ bo več kot dovolj za proizvod in prodajo izdelka.
Predvideno je pa bilo 100% da bo podjetje prve 2-3 mesece imelo minus

nekikr ::

Jah, 500€ res ne bi smelo biti problem, če se gre za prodor na svetovne trge. Kar težko si predstavljam, da bo tole pilo vodo... Pošlji mi na zs kaj počneš, pa ti morda pomagam. Konec koncev vsaj ne zahtevaš neke nerazumne vsote, precej več kot to sem pa izgubil že za bolj brezvezne stvari.

St235 ::

korošc je izjavil:

Deleža drugžbe pri s.p. ju ni mogoče ponuditi vsaj tako so mi rekli.
5000€ bo več kot dovolj za proizvod in prodajo izdelka.
Predvideno je pa bilo 100% da bo podjetje prve 2-3 mesece imelo minus


Predvideno je bilo da bo minus, ni bilo pa prevideno, kako zadevo plačat?

Ja, pri s.p. ne moreš prodat deleža. Ampak če se je šlo za 5k vložka, bi raje preden si se zadeve lotil našel nekoga, ki bi šel zraven z še nekja denarja in bi odpr d.o.o. pa ne bi imel tega problema. Če pa že takrat nisi našel nikogar, ki bi šel v to, se pa pojavi vprašanje zakaj bi ti sedaj nekdo posodil denar?

Kot ti je napisal nekikr predstavi idejo in mogoče se kdo najde, ki bo pripravljen podprt projekt. Samo jaz zelo težko kupim, da 500€odloča o uspehu projekta, ki predvideva prodor na US in azijski trg.

korošc ::

Žal je pač tako če nimaš znanega priimka ali pedigreja si pač odvisen od ostalih. V izdelk sem 100% prepričan da bo uspel. Za d.o.o. bi pa že moral imeti 7.000€ oz. nepremičnino le tega pa nimam ...

St235 ::

Sorry ampak tole je navaden bullshit.

Projekt, ki predvideva prodor na ameriški in azijski trg se pač ne moreš lotit z 5k EUR. Predvsem pa ne prodajat buč, da je njegov uspeh odvisen od 500€.

Če bi bil tako dober projekt, zakaj potem nisi pred začetkom našel nekoga, ki bi primaknil 2k EUR in bi odprl d.o.o.? Če tvoj projekt ne prepriča nekoga z 2.000 EUR ali pa 4 z 500€ potem ti tudi posojila ne bo dal nihče za enak projekt, če ne moreš ponudit konkretnega zavarovanja.

Jaz bi na tvojem mestu namesto iskanja posojila iskal soinvestitorja, ki je pripravljen projekt podpret, če je res tako dober ko meniš potem ne bi smel bit problem. Imaš tudi crowdfunding kot je na primer kickstarter, kjer dobre ideje generalizirajo več kot dovolj denarja. Ravno prejšnji mesec je slovenska ekipa z dobrim projektom pobrala 300k $.

Invictus ::

korošc je izjavil:

Delam že ampak je problem ker delam izdelek ki se bo začel prodajati šele naslednje leto na slovenskem in tujem trgu po Ameriki in Aziji

Zakaj si sploh odprl s.p., če pa misliš to v tujini prodajat.

Za take stvari se odpira podjetje v tujini. Poleg tega za razvoj ne rabiš imeti odprtega s.p. ...

korošc je izjavil:

Žal je pač tako če nimaš znanega priimka ali pedigreja si pač odvisen od ostalih. V izdelk sem 100% prepričan da bo uspel. Za d.o.o. bi pa že moral imeti 7.000€ oz. nepremičnino le tega pa nimam ...

Znani priimek gor ali dol, to je prekleto slab izgovor ...

BTW. rabiš 7500 EUR za podjetje, pa še vedno moraš plačat prispevke, ki so celo malo večji kot na s.p.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vice ::

Marsikdo je bil prepričan v svoj izdelek potem pa se čudil zakaj noben nič ne kupi. Če greš naslednje leto z njim na trg boš rabil vsaj leto da stvari stečejo. Ne gre to kar tako, danes na polici jutri v denarnici... Dogovori z distributerji lahko trajajo tudi do enega leta, preden se sploh akcija začne. Glede na to, da si na tanko z denarjem, boš bore malo namenil za promocijo. res ti želim veliko uspeha, te pa čaka veliko ovir.
Če imaš dober izdelek vzemi partnerja, predstavi izdelek... se ti splača.

korošc ::

@Lakotnik29 - mišljeno je predvsem prodaja na ameriškem trgu ...

@Invictus - nekateri imamo radi svojo državo in želimo zaposliti ljudi ki so že dalj časa brezposelni

@einstein :P - podjetje nima bilance ...

bluefish ::

Jp, tole je rahlo mimo, da predvidevaš nek prodor na mednarodno tržišče z vsega 5000€, hkrati pa ti 500€ predstavlja tak problem. Če ne drugega, bi moral imeti že pred začetkom projekta toliko denarja na voljo.

korošc ::

bluefish je izjavil:

Jp, tole je rahlo mimo, da predvidevaš nek prodor na mednarodno tržišče z vsega 5000€, hkrati pa ti 500€ predstavlja tak problem. Če ne drugega, bi moral imeti že pred začetkom projekta toliko denarja na voljo.

Kot sem že zgoraj napisal.
Banke na dajo, prijatelji se ti smejijo, doma te gledajo češ: kaj se greš?, podjetja pa gladko zavrnejo ali sploh ne odgovorijo.

bluefish ::

Potem pa že ideja najbrž ni tako dobra, da bi pridobil investitorja(e).

St235 ::

blue, ne razumeš. Ideja je fenomenalna, denar na dosegu roke. Sam kaj ko se OP ne piše pravilno...

korošc, poglej si kickstarter. Tam priimek ni važen, šteje produkt.

Kam v ZDA ciljaš? Kateri retailer se pogovarja z nekom, ki nima za prispevke?

49106 ::

kako je mogoče, da podjetja delavcem po več let niso plačevala prispevkov. Jaz kot s.p. pa najebem instantno.


Možno je samo, če so podjetja cesarjeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

korošc ::

@bluefish - ideja je (vsaj meni) dobra ker se na tržišču bolj vidi masovna proizvodnja kot pa kvaliteta
@Lakotnik29 - sem že imel v mislih vendar zaradi konkurence ne nameravam ker mi potem lahko ukradejo izgled ter sestavo izdelka

Magic1 ::

Kako ti ukradejo izvedbo, če pa ti denar dobiš za izdelke takoj po uspelem dealu, le te pa "moraš" nekoč dostavit...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

St235 ::

korošc je izjavil:

@bluefish - ideja je (vsaj meni) dobra ker se na tržišču bolj vidi masovna proizvodnja kot pa kvaliteta
@Lakotnik29 - sem že imel v mislih vendar zaradi konkurence ne nameravam ker mi potem lahko ukradejo izgled ter sestavo izdelka


ko boš dal na trg prvo serijo pat 100 izdelkov (kaj več 5k pač ne more prinest) pa se to ne bo zgodilo zakaj?

Sorry ampak dve izjavi ki sta bullshit da glava pečet sta:

Moja ideja je fenomenalna, sam kaj, ko se ne pišem pravilno in me nihče noče podpret.
Moja ideja je fenomenalna, sam jo ne smem na glas povedat, ker jo bodo drugi skopiral.

Kako slišim katerega od teh dveh stavkov, vem da gre za prodajanje megle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Arctander ::

@korošc

500 eur se da z enostavnim delom (pač delaš 12+ ur na dan) zaslužiti v enem tednu. Ajde, 10 dneh, če gre za nizko plačana dela. Glede na to, da imaš s.p., lahko delaš skoraj karkoli (prej si do-registriraj potrebno dejavnost).

Sigurno v tvoji bližini obstaja kakšna firma, kjer rabijo občasno pomoč pri delu, za katerega ne rabiš posebnih kvalifikacij (gostinstvo, zidarstvo, skladišča, dostava, ...).

Nočem izpasti pokroviteljsko, vendar če si že prej vedel, da ti bo zmanjkalo 500€, bi lahko vzel kakšno takšno začasno delo, ne pa da zdaj, ko ti voda že teče v grlo, razmišljaš, kje bi si izposodil ta znesek. V podjetniških vodah (been there, done that) je treba vedno imeti narejen scenarij (oziroma več njih za različne možne razplete) vnaprej. In iti se podjetništvo, ne da bi imel prihrankov vsaj za preživeti eno leto brez ustvarjenega dobička (redki so posli, ki začnejo prinašati dobiček že prvi mesec), je podobno skakanju s kanalskega mostu ob nizkem vodostaju Soče. Saj mogoče ti uspe, lahko pa tudi končaš pod vodo (pun intended).

Tilen ::

Zastavljalnice ni, prijatelji so odšli, stari v penziji in nikakor ne morejo posoditi ...


Kako jih ni? Kaj torej lahko ponudiš? Lahko zastaviš predmete v 2x protivrednosti posojila, ker si pač riskantna stranka?

Sponzoriranje ti je uspelo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Invictus ::

Če kaj znaš, se da 500 EUR zaslužit v enem dnevu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LitralSM ::

Loansharki so ponavadi tisti, ki niso redno zaposleni, utajajo davke in imajo pred bajto parkirane dražje nove avtomobile.
Se ti splača? Za tako vsoto se ti verjetno ne bo zgodil mariborski scenarij, ampak vseeno. . .

bluefish ::

Invictus je izjavil:

Če kaj znaš, se da 500 EUR zaslužit v enem dnevu ...
V tem primeru denarnih težav itak nimaš in ne zastavljaš take teme. Ane.

blackbfm ::

korošc, poglej si kickstarter. Tam priimek ni važen, šteje produkt.


tam šteje pocukrana osladna reklama;)

49106 ::

LitralSM je izjavil:

Loansharki so ponavadi tisti, ki niso redno zaposleni, utajajo davke in imajo pred bajto parkirane dražje nove avtomobile.
Se ti splača? Za tako vsoto se ti verjetno ne bo zgodil mariborski scenarij, ampak vseeno. . .


Loansharki ne dajejo na lepe oči, in tudi njim moraš iztaviti vsaj še plan B. Znanec si je pri takih sposodil 1500EUR, in v 24 urah je vrnil 2500EUR. Garantiral je z avtomobilom.

Se pa iz 500EUR hitro pride na visoke zneske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

M-XXXX ::

Znanec si je pri takih sposodil 1500EUR, in v 24 urah je vrnil 2500EUR. Garantiral je z avtomobilom.

Yea right :D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako programerji, inženirji prenašate... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12517193 (12587) Ahim

Kako do ustanovnega kapitala? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7110887 (7723) s1l3
»

Freelance (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5014381 (12108) djmisq

Krizna situacija - poplacilo dolga - kako?

Oddelek: Loža
438120 (6547) r3dkv1c4
»

Brez podjetja te ne jemljejo resno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13824112 (20293) spajdrmen

Več podobnih tem