» »

Pravno svetovanje za s.p.

Pravno svetovanje za s.p.

Geho ::

Evo, pa sem prišel do točke, kjer tudi sam iščem odvetnika. Furam s.p., freelance software development, stranka noče plačati ampak hočejo pa source kodo uporabiti. Kakšne možnosti imam? Na pravne zadeve se ne sposnam, izterjav ne znam delat, zamude pri plačilih so že cca 2 meseca. Skratka rad bi samo, ali da mi plačajo kar so dolžni ali pa ne uporabljajo moje kode oz. da se jim to prepreči.

Če kdo pozna kakega dobrega odvetnika, ki ni preveč drag in ima izkušnje z njim bom vesel za priporočilo.

Invictus ::

Domača ali tuja stranka?

Imaš kak papir, da si naredil naročeno?

V Sloveniji greš v izvršbo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dunda ::

Imam dobre izkušnje s podobnim področjem z Odvetniško družbo Hajtnik Potrpin. V Domžalah so. Se mi pa zdi, da se kar čaka pri njih.
https://www.kacnje.eu

Kumbaja ::

Geho je izjavil:

Evo, pa sem prišel do točke, kjer tudi sam iščem odvetnika. Furam s.p., freelance software development, stranka noče plačati ampak hočejo pa source kodo uporabiti. Kakšne možnosti imam? Na pravne zadeve se ne sposnam, izterjav ne znam delat, zamude pri plačilih so že cca 2 meseca. Skratka rad bi samo, ali da mi plačajo kar so dolžni ali pa ne uporabljajo moje kode oz. da se jim to prepreči.

Če kdo pozna kakega dobrega odvetnika, ki ni preveč drag in ima izkušnje z njim bom vesel za priporočilo.


Za neplačane račune (če imaš ustrezno izdane) je relativno enostavno it v izvršbo, ker se računi smatrajo za neposredno izvršljive listine. Vloži se lahko tudi neposredno preko portala esodstvo. Alternatvno ti papirologijo za 20-30 eur pripravijo tudi ponudniki kot je www.elektronskaizvrsba.si/

Če pa se zadeva zplete (ugovor plačnika) pa ostane samo sodišče in odvetnik. enako se boš moral preko odvetnika lotit morebitne zlorabe avtorskih pravic.

Moraš pa tukaj edino bit v toliko pozoren, da to da oni tebi niso plačali pomeni kršitev pogodbe z njihove strani, ne pa nujno tudi pravice do uporabe kode. Še posebej nerodna situacija bi bila, če z izvržbo izterjaš denar, zraven jih pa poskusiš tožit, da ne smejo uporalbjat kode. Tako, da preden zadeve eskalirajo poglej kako ste dogovorjeni v pogodbi in kdo dejansko kaj krši.

Moj nastvet: Če je edini konflikt v plačilu, potem začni z eizvršbo, šele če bo to padlo v vodo pa razmisli o odvetniku in morebitni tožbi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

MGTOW filozofija in odvetniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1088405 (6268) bluefish
»

"Pravni" nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
578867 (6488) miki2019
»

Pravni nasvet glede sodne izvrzbe (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
28051238 (45332) Meizu

Več podobnih tem