» »

Zanimiva IT podjetja pri nas?

Zanimiva IT podjetja pri nas?

«
1
2 3

nimbix ::

Po podaljšanem dopustu bo počasi treba najti neko pametno službo. Problem je, da do zdaj nisem pretirano spremljal dogajanja pri nas in nimam ideje kje sploh začeti z iskanjem. Lahko kdo na podlagi lastnih izkušenj priporoča kakšno podjetje znotraj Slovenije, ki dela na zanimivih projektih? Tudi ne škodi, če katerega od podjetij odsvetujete.

Glede izkušenj z moje strani... bil sem že vse od web developerja do vodje razvoja; delal na projektih za velika podjetja in ministrstva; programiral v kupu jezikov v kombinaciji z vsemi večjimi bazami; delal mobilne aplikacije za Androida; skrbel za Linux strežnike... Vglavnem, nisem nek mulc, ki je komaj prejšnji teden odkril PHP. >:D

Iščem delo na kakih bolj zahtevnih projektih. Definitivno nimam želje delati na masovnem štancanju aplikacij za vnos podatkov ali websiteov - takšna je bila namreč prva služba, katere sem se "znebil"; je pa res, da sta v tistih časih bila IE5.5 in IE6 še standardni metodi za mučenje. :D

Imate torej kakšno priporočilo, katera podjetja si naj pobliže ogledam?

cyber_killer ::

Pomoje, je najbolj, če odpreš svoj s.p. :) Moje skromno mnenje.

BigWhale ::

Odpiranje svojega S.P. ali firme ali kaj podobnega potegne za sabo en kup stvari, katerih se nekateri nocemo iti. Zato ponavadi takole menjavamo sluzbo, ko nam rata dolgcas hehe.

nimbix ::

s.p. res potegne za sabo stvari, s katermi se mi ni ta ukvarjati, pa tudi moje kratke izkušnje iz consultinga kažejo, da specializacija dokaj hitro postene monotona. Ekipe za kaj konkretnejšega pa tudi ne nabereš tako hitro, kot je šlo v Ocean's 11. :|

Okapi ::

S.p. ali še bolje d.o.o. odpreš zato, da ti ni treba iskati službe, ampak projekte, ki so lahko poljubno različni. Marsikatera firma bo raje vzela zunanjega sodelavca, kot nekoga zaposlila za nedoločen čas. Če pa slučajno najdeš takšno, ki išče nekoga za nedoločen čas, se pa še vedno lahko zaposliš.

O.

nimbix ::

Imaš prav. Ampak tudi če odprem s.p. ali d.o.o. s tem še vedno nisem rešil začetnega problema: katera podjetja pri nas delajo na po mnenju tukajšnjih forumašev zanimivih projektih. Način sodelovanja z njimi v tem trenutku ni pretirano pomemben.

SasoS ::

PM če te resno kaj zanima ;)

commissar ::

-thirdframestudios (igramjo.se portal)
-zemanta (neko blogersko čudo)
-xlab (isllight, research,..)
-webteh (bsplayer)

jype ::

commissar> -zemanta (neko blogersko čudo)

Am... Natural language processing. Blogersko čudo je zgolj produkt, ki zaradi techa potem deluje.

commissar ::

sej sem probal napisati zraven produkte (research sem dal ker se ostalih stvari nisem spomnil :D)

Jean-Paul ::

Izkoriščam tole temo, ker imam sam podobno vprašanje. Rad bi službo, kjer bi lahko sodeloval pri razvoju visokotehnoloških projektov. Uradnih referenc (razen akademskih) sicer nimam, ponudim pa lahko zelo dobro znanje najrazličnejših programskih jezikov, podkrepljeno z dobrim razumevanjem teorije (verjetnost, statistika, razpoznavanje vzorcev, strojno učenje, obdelava signalov - predvsem slik in govora, ...). So v Sloveniji kakšna podjetja, ki bi znala izkoristiti (in ceniti) moje znanje?

jype ::

Joj, fantje, kje ste bli par mesecev nazaj.

http://www.zemanta.com/jobs/

Če ste dobri, vas noben ne bo zavrnu :)

nimbix ::

@commissar: TNX. Vidim, da sem jih zgrešil kar nekaj.

Joj, fantje, kje ste bli par mesecev nazaj.
Nekje v senci, preveč zgaženi od vročine, da bi pisali prošnje za delo. ;((

http://www.zemanta.com/jobs/
2 dni nazaj med drugim poslal tudi tja. Zaenkrat še čakam, če bo moj ping? deležen kakšnega pong!-a. :)

Byla ::

Glede ThirdFrameStudios (3fs): ja, tudi Igrajmo.se, ampak v večini stvari pa ericsson social media solutions. Nekej lahko preberete na www.pixl8r.com
www.thirdframestudios.com

srus ::

Če, kot pišeš želiš delati na zanimivih in zahtevnih projektih, če ti ni pod častjo delati v "neki Iskri" ali se voziti v Kranj, ti iz osebnih izkušenj priporočam podjetje Iskratel - in to razvojno področje SI programov.

Tehnologije na katerih delaš so vrhuske v svetovnem merilu, delo pa tipično razvojno - vedno se mudi, za dobro opravljeno delo redko slišiš pohvalo, feedback iz okolice razvoja so ponavadi le problemi. Ampak dobri razvojniki smo itak večinoma potrpežljivi ljudje in dosti prenesemo, če imamo na voljo res lepe možnosti strokovnega razvoja in pridobivanja izkušenj ter referenc.

Podjetje ima sicer zadnje leto nekaj težav s prodajo - a kdo jih nima, dobiček še vedno je, denarja v banki pa čez glavo. Včasih so zelo ekstenzivno zaposlovali, sedaj se tudi pri kadrih čistijo, verjetno pa se za sposobnega posameznika vedno kakšno mesto najde.

cyber_killer ::

Izkoriščam tole temo, ker imam sam podobno vprašanje. Rad bi službo, kjer bi lahko sodeloval pri razvoju visokotehnoloških projektov. Uradnih referenc (razen akademskih) sicer nimam, ponudim pa lahko zelo dobro znanje najrazličnejših programskih jezikov, podkrepljeno z dobrim razumevanjem teorije (verjetnost, statistika, razpoznavanje vzorcev, strojno učenje, obdelava signalov - predvsem slik in govora, ...). So v Sloveniji kakšna podjetja, ki bi znala izkoristiti (in ceniti) moje znanje?


Kakšne so to akademske reference? Seminarske za fax? Žal je tako, da če si novopečeni z diplomo ti take reference bolj malo pomagajo. Večina študentov dela preko študentskega in to je že boljše kot same akademske reference.

blackbfm ::

IMO je Zemanta fail. Me zanima kje bodo čez 5 let. Če bodo sploh:)

Pakc ::

Akademske reference so formalna akademska izobrazba (torej mag. ali dr., docent), akademske nagrade (nobelova, prešernova,...), znanstveno raziskovalni članki, knjige,... (seveda odobreno od akademske komisije) in podobno...

Runnagain ::

Izkoriščam tole temo, ker imam sam podobno vprašanje. Rad bi službo, kjer bi lahko sodeloval pri razvoju visokotehnoloških projektov. Uradnih referenc (razen akademskih) sicer nimam, ponudim pa lahko zelo dobro znanje najrazličnejših programskih jezikov, podkrepljeno z dobrim razumevanjem teorije (verjetnost, statistika, razpoznavanje vzorcev, strojno učenje, obdelava signalov - predvsem slik in govora, ...). So v Sloveniji kakšna podjetja, ki bi znala izkoristiti (in ceniti) moje znanje?


Mogoče Iskratel?

Lp, Runnagain!!

joze67 ::

Če ste dobri, vas noben ne bo zavrnu :)


Hvala :D mene povsod zavrnejo.

joze67 ::

S.p. ali še bolje d.o.o. odpreš zato, da ti ni treba iskati službe, ampak projekte, ki so lahko poljubno različni. Marsikatera firma bo raje vzela zunanjega sodelavca, kot nekoga zaposlila za nedoločen čas. Če pa slučajno najdeš takšno, ki išče nekoga za nedoločen čas, se pa še vedno lahko zaposliš.


Večinoma na ta način ne boš - vsaj če je firma približno pametna - prišel do zanimivih, "strateških" projektov. Namreč, podjetje vloži čas, denar in napor v nek projekt, ko pa pride čas, da se s tem pohvali (npr. v obliki reference na razpisu), nenadoma ugotovi, da nima ustreznega kadra, ker so ji delo opravili podizvajalci.

Invictus ::

Če, kot pišeš želiš delati na zanimivih in zahtevnih projektih, če ti ni pod častjo delati v "neki Iskri" ali se voziti v Kranj, ti iz osebnih izkušenj priporočam podjetje Iskratel - in to razvojno področje SI programov.

Tehnologije na katerih delaš so vrhuske v svetovnem merilu, delo pa tipično razvojno - vedno se mudi, za dobro opravljeno delo redko slišiš pohvalo, feedback iz okolice razvoja so ponavadi le problemi. Ampak dobri razvojniki smo itak večinoma potrpežljivi ljudje in dosti prenesemo, če imamo na voljo res lepe možnosti strokovnega razvoja in pridobivanja izkušenj ter referenc.

Podjetje ima sicer zadnje leto nekaj težav s prodajo - a kdo jih nima, dobiček še vedno je, denarja v banki pa čez glavo. Včasih so zelo ekstenzivno zaposlovali, sedaj se tudi pri kadrih čistijo, verjetno pa se za sposobnega posameznika vedno kakšno mesto najde.


Divje odsvetujem IskaraTel. Sedaj ko jim je Siemens vse ukinil, mečejo ljudi ven po tekočem traku. Tudi vodenje projektov, verzioniranje kode, razvojna okolja ipd so na ravni pračloveka (oz. so bila pred 10 leti ko sem delal tam in se po mojih informacijah ni nič spremenilo).

Poleg tega imajo zdaj problem prodajat produkte razen slovenskemu Telekomu, ki tako ali tako nima druge opcije.

Skratka: izogibaj se ga ...

LP I.

Gost ::

IMO je Zemanta fail. Me zanima kje bodo čez 5 let. Če bodo sploh:)


Zakaj?

Nekateri pravijo, da je pri podjetjih mikro in manjšega ranga pomembno bolj, da se ve, kje bo podjetje čez 2 leti. Za danes pa niti ne vemo, kje bo gospodarstvo čez 3 mesece, tako da po mojem nima pomena na to gledati.

jype ::

Jah, saj jaz se načeloma strinjam. Po moje je tudi facebook fail.

But it sells, in clockwork zadaj je vse prej kot dolgočasen.

kopernik ::

Pri vsakem podjetju je problem, kako zaslužiti denar. Sploh pri raznoraznih web storitvah. Eni z oglaševanjem, drugi tako, da se prodajo, tretji imajo na milijone uporabnikov, a brez denarja, zato iščejo VCje ... skratka, cel kup variant. Kar pa je s stališča nekoga, ki išče zaposlitev, manj pomembno. Dokler ga plačajo, seveda :-).

Aja, nimbix, lahko me kontaktiraš prek ZS, da bolj razjasniš kaj želiš in kaj lahko pri nas dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

l0g1t3ch ::

Kakšne so izkušnje z delom na nil-u, če jih ima kdo.

Hvala

shinko ::

Imam znanca ki dela na Nilu, je zelo zadovoljen, je pa res da hočejo samo najboljše....

Lp

l0g1t3ch ::

Mene zanima kako je za delo prek študenta ker imam to nožnost. Na začetku naj bi delu nek monitoring potem pa ščasoma še kaj več.
Zanima me kolk je to kaj zanimiv ker si ne predstavljam točno kaj naj bi delal pri monitoringu in kaj so tiste stvari ki jih potem še začneš zraven delat.

p.s. kaka je plača :D

ABX ::

.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

tony1 ::

Mene zanima kako je za delo prek študenta ker imam to nožnost. Na začetku naj bi delu nek monitoring potem pa ščasoma še kaj več.
Zanima me kolk je to kaj zanimiv ker si ne predstavljam točno kaj naj bi delal pri monitoringu in kaj so tiste stvari ki jih potem še začneš zraven delat.

p.s. kaka je plača :D


Plača je bila tam nekje 6 EUR/h. Hja, kaj delaš, meni so pojasnili, da gledaš cactijeve grafe in če kaj pade dol, pokličeš dežurnega. Za normalnega vedoželjnega človeka bolj grozno kot ne.

Vprašaj jih še, kakšen je delovnik... V mojih časih je bil "ruski turnus", torej od 6 h do 22 h, 6 days a week :|

Pa dobro, to bi preživel, zakompliciralo se je pa pri drugi polovici šihta na monitoringu - razvoju storitve monitoringa, ker jim ni bilo jasno, da kako to, da omrežnega inženirja pa programersko delo ne zanima (da sem si 4 leta študija služil kruh s PHPjem in imam tega dovolj ni bilo zadostno pojasnilo 8-)).

Aja, so bili pa edini delodajalec v moji zaposlitveni zgodovini, kjer so me vprašali, kakšna je bila moja povprečna ocena :-D

Je pa res, da če daš to čez, in boš naredil certifikate kot je treba, te čaka (tako pravijo) v redu prihodnost ;)

Poišči si še članek enega od "monitorinških" študentov na Nilovi strani (ime mi je ušlo iz spomina, pa saj je S-Tjevec :)), v katerem boš malo več izvedel o tem, kaj se dela na monitoringu.

nimbix ::

Ima kdo kakšne informacije o tem, kaj počnejo programerji na najdi.si in na mimovrste?

Gandalfar ::

programirajo? :)

nimbix ::

Hehe. Bo že držalo. :) Ampak bolj me zanima kakšni projekti vse se skrivajo zadaj za vsem vidnimi spletnimi stranmi; če gre za domač razvoj ali bolj za tweakanje kupljene robe.

c3p0 ::

>> Hja, kaj delaš, meni so pojasnili, da gledaš cactijeve grafe in če kaj pade dol, pokličeš dežurnega. Za normalnega vedoželjnega človeka bolj grozno kot ne.

Morda bi jim raje predstavil Nagios ali kaj podobnega, ki zna sam obveščati admine.

Drugače pa to ni slabo delo. Vmes bi se lahko učil kaj druga ali delal na lastnih projektih oz. moonlightal.

ABX ::

Nagios in Cacti se ne nadomeščata ampak dopolnjujeta.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

c3p0 ::

Že, ampak če govorimo o monitoringu, potem ne rabiš nekoga, ki sedi pred grafi in klika refresh.

Daedalus ::

Plača je bila tam nekje 6 EUR/h. Hja, kaj delaš, meni so pojasnili, da gledaš cactijeve grafe in če kaj pade dol, pokličeš dežurnega. Za normalnega vedoželjnega človeka bolj grozno kot ne.


Monitoring sistem, ki ne zna avtomatsko obveščat je fail. Tak, resen fail. Pa hvala za dober smeh:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ABX ::

Že, ampak če govorimo o monitoringu, potem ne rabiš nekoga, ki sedi pred grafi in klika refresh.


Ne, rabiš nekoga ki zna razumet te grafe in optimizirat sistem na podlagi teh informacij. Pa tudi spreminjat sistem da bo znal pravilno obveščat o morebitnih težavah.

Out of the box, Nagios in Cacti so uredu, vendar postanejo čisto nekaj drugega če nekdo spreminja nastavitve na podlagi potrebe firme.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

680x0 ::

Monitoring sistem, ki ne zna avtomatsko obveščat je fail. Tak, resen fail. Pa hvala za dober smeh:))

Ideja ni v avtomatskem obveščanju ampak v pravem tolmačenju informacij.
Ni težko postaviti sistema, ki pošlje inženirju SMS, druga stvar pa je, koliko podjetje stane, da inženir prekine večerjo z ženo in odhiti domov / v službo, da preveri ali gre za izpad kritične aplikacije ali pa za (kar je ponavadi bolj verjetno) kako napako med sistemom za nadzor in nadzorovanim sistemom, ki na delovanje kritičnega sistema nima vpliva.
V kolikor poznaš sistem, ki zna tolmačiti podatke vsaj tako dobro kot študent in je cenejši kot študent, pa kar sporoči, nekaj strank že stoji v vrsti in boš naredil dober posel.

Daedalus ::

V kolikor poznaš sistem, ki zna tolmačiti podatke vsaj tako dobro kot študent in je cenejši kot študent, pa kar sporoči, nekaj strank že stoji v vrsti in boš naredil dober posel.


Nagios je đabe. Stane pa nekaj človek, kiga je sposoben pravilno postavit, to pa.

Ni težko postaviti sistema, ki pošlje inženirju SMS, druga stvar pa je, koliko podjetje stane, da inženir prekine večerjo z ženo in odhiti domov / v službo, da preveri ali gre za izpad kritične aplikacije ali pa za (kar je ponavadi bolj verjetno) kako napako med sistemom za nadzor in nadzorovanim sistemom, ki na delovanje kritičnega sistema nima vpliva.


Spodoben inženir se bo za par minut opravičil ženi in s svojim telefonom/laptopom preveril, če je kaj kritičnega ali je samo false alarm. Seveda po tem, ko mu bo pravilno skonfiguriran monitoring sistem sporočil napako, pa ne na prvo žogo, ampak po dveh ali treh poskusih preverjanja stanja v različnem časovnem intervalu. Pa tud v aplikacije je treba vgraditi dobro premišljene teste in ne zgolj zanašat na to, da je nek port odprt, ker to še ne pomeni, da aplikacija zadaj lavfa. En kup takih subtilnosti je v načrtovanju monitoring rešitev. So pa po mojih izkušnjah vseeno precej cenejše od študentov, pa tud delajo 24/7 brez da bi vmes bluzili po kofetkih al pa dremali za monitorjem.

Pa z nekaj izkušnjami hitro pogruntaš, kaj je false alarm in kaj ni. Podatke še vedno mora tolmačiti inženir, monitoring sistem se zgolj odziva v skladu s prednastavljenimi odzivi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

ABX ::

False alarm ne sme prihajat. Se dogaja, ja, vendar če imaš dobre ljudi se to uredi čim prej.

Enkrat ko urediš SPAM z alarmi naslednji korak je avtomatizacija recovery postopka.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Daedalus ::

False alarm ne sme prihajat. Se dogaja, ja, vendar če imaš dobre ljudi se to uredi čim prej.


Vsake situacije ne moreš predvidet in imeti vnaprej pripravljenega odziva. Kolker imam izkušenj z monitoring sistemi, pri dobro nastavljenih sicer prihaja do false opozoril, sam itak hitro pogruntaš vzorec in se ne sekiraš. Pač če ni recovery sporočila v določenem času, pogledaš kaj je in mir.

p.s. pa osebno mam rajši kak false alarm več, ko pa da mi zaradi prevelikega tresholda sporočilo o napaki zamudi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

ABX ::

False alarm ne sme prihajat. Se dogaja, ja, vendar če imaš dobre ljudi se to uredi čim prej.


Vsake situacije ne moreš predvidet in imeti vnaprej pripravljenega odziva. Kolker imam izkušenj z monitoring sistemi, pri dobro nastavljenih sicer prihaja do false opozoril, sam itak hitro pogruntaš vzorec in se ne sekiraš. Pač če ni recovery sporočila v določenem času, pogledaš kaj je in mir.

p.s. pa osebno mam rajši kak false alarm več, ko pa da mi zaradi prevelikega tresholda sporočilo o napaki zamudi.


Ti si pač sprejel SPAM alarmov kot nekaj kar pa če je, jaz nisem.
Sigurno pa ne moreš v naprej predvidet situacije, lahko pa jih popraviš ko se zgodijo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

AndyS ::

Ima kdo kakšne informacije o tem, kaj počnejo programerji na najdi.si in na mimovrste?

kaj te zanima? si študent ali...?

Daedalus ::

Ti si pač sprejel SPAM alarmov kot nekaj kar pa če je, jaz nisem.
Sigurno pa ne moreš v naprej predvidet situacije, lahko pa jih popraviš ko se zgodijo.


Ja ja, sej si kul:D Pač kdaj kak request kam zabluzi, kdaj se server sredi obdelave shitloada podatkov ne odzove pravočasno. Če si recimo pošiljaš testne maile skoz trenutno obremenjene spam filtering mašine, bo pač presegel nastavljen čas za dostavo in podobno. Videno v praksi, tisti warning mail ni nič hudega, če pa slučajno kdaj čisto faila, pa sms alert. V bistvu se da tud taka early warning sporočila lepo ponucat za profiliranje obnašanja sistema. Ker ti tud grafi obremenjenosti ne povejo čisto vse zgodbe, ne vedno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ABX ::

Ja no, noben sistem ne deluje kot si želiš. Ampak če imaš željo da se zadeve uredijo se da tudi nekaj narediti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

nimbix ::

Ima kdo kakšne informacije o tem, kaj počnejo programerji na najdi.si in na mimovrste?

kaj te zanima? si študent ali...?

Resno delo za nekoga z 10 let raznovrstnih izkušenj in z željo po reševanju netrivialnih problemov. (Glej čisto prvi post za podrobnosti)

cyber_killer ::

In spet se zgodba vleče kot klobasa. Matr ste eni nepismeni, tema je Zanimiva IT podjetja pri nas? ne pa vaše življenske zgodbice z ženo. to mate na slovenia-sex.com

FlashM ::

Klika d.o.o. (slovenski Google kar se delovnega okolje tiče)
Sicer pa razvoj na področju inovativnih geolokacijskih rešitev.

http://triptracker.net
http://ilm.triptracker.net/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlashM ()

[MYTiX] ::

Klika d.o.o. (slovenski Google kar se delovnega okolje tiče)
Sicer pa razvoj na področju inovativnih geolokacijskih rešitev.

http://triptracker.net
http://ilm.triptracker.net/


To lahko potrdim. Klika je super kar se tiče delovnega okolja (mogoče je celo preveč moteče :)). Samo delo je pa odvisno od tega na katerem projektu pristaneš.
podpis
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževalec računalniške opreme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8415141 (11710) GummyBear

Šolanje nekoč in danes (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13028532 (24242) Mato989
»

Kako najti delo?

Oddelek: Programiranje
389039 (7223) listje123

Več podobnih tem