» »

Zanimiva IT podjetja pri nas?

Zanimiva IT podjetja pri nas?

1
2
3

bbspin ::

zanimivo podjetje: www.beyondsemi.com

ce mate radi izive in da ne bote skos neki web pejgov stancal:D si le poglejte web pejg, priporocam...

LeQuack ::

Klika d.o.o. (slovenski Google kar se delovnega okolje tiče)
Sicer pa razvoj na področju inovativnih geolokacijskih rešitev.

http://triptracker.net
http://ilm.triptracker.net/


To lahko potrdim. Klika je super kar se tiče delovnega okolja (mogoče je celo preveč moteče :)). Samo delo je pa odvisno od tega na katerem projektu pristaneš.


Sam pisarno imajo pa tam bogu za hrbtom v Savljah med enimi kmetijami. WTH?
Quack !

FlashM ::

Klika d.o.o. (slovenski Google kar se delovnega okolje tiče)
Sicer pa razvoj na področju inovativnih geolokacijskih rešitev.

http://triptracker.net
http://ilm.triptracker.net/


To lahko potrdim. Klika je super kar se tiče delovnega okolja (mogoče je celo preveč moteče :)). Samo delo je pa odvisno od tega na katerem projektu pristaneš.


Sam pisarno imajo pa tam bogu za hrbtom v Savljah med enimi kmetijami. WTH?


Ne vem zakaj bi to bil problem. Vedno imajo dovolj prostora za parkirat, z avtom si do njihove pisarne prej kot do centra, pa še niso med samim betonom...

BlueRunner ::

To je pa zelo res. V tem poslu pa tudi ni ravno nujno, da čepiš ravno sredi prestolnice ali pa med 1000 drugimi malimi trgovinicami v t.i. poslovno nakupovalnih centrih (bivše industrijske cone).

LeQuack ::

No saj jaz sem za to da se stvari decentralizirajo, ampak vseeno bi lahko izbrali malo bolj urbano okolje, kakšen rudnik ali pa kaj podobnega.
Quack !

bsslo ::

V urbanem okolju ne smeš kar tako zakurit odprtega ognja... (priročen predvsem za piknik priložnosti) :)

FlashM ::

Kar je, kolikor vem, na Kliki kar pogost običaj ;-)

fiction ::

No saj jaz sem za to da se stvari decentralizirajo, ampak vseeno bi lahko izbrali malo bolj urbano okolje, kakšen rudnik ali pa kaj podobnega.
Najbrz je res, da programerji ne potrebujemo dnevne svetlobe (svetloba monitorja je dovolj), ampak v rudnike nas pa se ni treba zapirati :) No brez heca, ne vidim neke bistvene razlike med Savljami in Rudnikom. Do obeh imas mestni avtobus in tudi kar se tice oddaljenosti od npr. centra je podobna zgodba. To, da ni vse pozidano je pa kvecjemu prednost "kmeckega" okolja.

Looooooka ::

Glede na to da smo programerji ponavad bl cudni in ekscentricni(s temne mislm defektni...) zna dejansko bit najbl zabavno nekje izven centra kjer lahko...zakuris ogenj...prizges muzko do konca ce ti pase...gres ne vem...vn razbit 3 stare monitorje...pa se noben te ne bo cudno gledu(nas za bezigradom gledajo cudn ze ce se s skirojem prpeles v sluzbo).
Pa to da ti pol vsi iz ostalih pisarn hodjo tezit ker si "racunalnicar" je zame tud bl minus kot plus(in ne...tud ce majo hude tajnice zacne slej k prej najedat).
=)

FlashM ::

Hehe, se spomnim scene ko se je sodelavec med šihtom šou izživljat nad enim starim avtom iz odpada, nakar je sosed poklicu policijo, ker je mislu da se mu je kakšen šef zameru :-) Sicer se pa popolnoma strinjam s tem kar je v predhodnem postu napisan :-)

Daedalus ::

Glede na to da smo programerji ponavad bl cudni in ekscentricni(s temne mislm defektni...)


Sysadmini smo hujši>:D

Pa to da ti pol vsi iz ostalih pisarn hodjo tezit ker si "racunalnicar" je zame tud bl minus kot plus(in ne...tud ce majo hude tajnice zacne slej k prej najedat).


Jaz take na kratko odpravim z (dobesedno) "Nisem jeben helpdesk". Works every time.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Music Man ::

Mi lahko priporočate kakšno zanimivo podjetje, katero po možnosti išče nekoga za redno zaposlitev? Imam 7. stopnjo izobrazbe (univ. dipl. inženir računalništva), trenutno pa sem še redno zaposlen kot raziskovalec v enem od laboratorijev na FRI-ju. Ker pa se projekt, na katerem delam, počasi bliža koncu, bo treba poiskati nekaj novega. Ne vem kako bi kar se da formalno opisal področje, ki me zanima, ampak recimo da me zanima delo z novimi tehnologijami - predvsem v smislu naprednih mobilnih in web aplikacij, tudi delo s 3D grafiko, zanima me in tudi nekaj delovnih izkušenj imam pa tudi v umetni inteligenci. V bistvu težko definiram kaj točno, ker če bi to vedel, se ne bi obračal na vas za pomoč, ampak bi iskal kar konkretna podjetja :) Najlažje mi je, če dobim nekaj konkretnih imen podjetij, potem pa si ogledam na njihovi strani s čim se ukvarjajo ter se na podlagi tega odločim, če mi je zanimivo ali ne. Ne zanima pa me recimo pisanje raznih poslovnih aplikacij v stilu preberi nekaj iz baze, preračunaj, prikaži, zapiši v bazo.

LeQuack ::

Kar se tiče novejših tehnologij majo XLab kr dobr spedenan, mam kolega ki dela tam.
http://www.xlab.si/si/index.html
Quack !

c00L3r ::

Ve kdo za kakšno podjetje v Sloveniji oz. na štajerskem, ki se ukvarja z razvojem za mobilne platforme? Windows Mobile, Android?

Kami ::

V Sloveniji 3fs, Marand, Outfit7 pa sigurno kaj bi se še našlo.

terryww ::

It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Gandalfar ::

Zgodovina sprememb…

Music Man ::

Hvala za vse predloge do sedaj, nekaj podjetij se mi zdi res zanimivih in bom kar poslal ponudbo za delo, potem bom pa videl če so zainteresirani ali ne. Upam da bo kdo... :) Če pa še kdo ve za kakšno, pa naj kar napiše.

mastah ::

se par mal vecjih
astec
src
unistar
marand

Karlos ::

Music Man je izjavil:

Hvala za vse predloge do sedaj, nekaj podjetij se mi zdi res zanimivih in bom kar poslal ponudbo za delo, potem bom pa videl če so zainteresirani ali ne. Upam da bo kdo... :) Če pa še kdo ve za kakšno, pa naj kar napiše.



In kam si kej poslal? Iz kje so kej odgovorili...?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Karlos ::

Mogoče kdo ve kakšno je kaj delo/razmere/plače v podjetjih Nil in Astec?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Glodko ::

Mogoče kdo pozna kako podjetje pri nas, ki bi potrebovalo osebo z znanjem C/CUDA/OpenCL/OpenMPI? Torej bolj sistemsko in "paralelno" usmerjeno programiranje. Sem pred diplomo na FRI. Zanima me predvsem zgoraj omenjeno, večina pa želi samo PHP, HTML, CSS ipd :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glodko ()

Isotropic ::

za cuda se programira samo namenske zadeve, zato se raje vprasaj, kaj racunsko zahtevnega znas.
vem pa, da s tem dela KI, sam tle je lazje nauciti kemika cpp in cudo, kot pa frijevca kemijo (pomoje).
paralelno bi se pa verjetno se kaj dalo, mogoce kaksen hsl ali vecja firma.

Glodko ::

CUDA... dam za primer. To že recimo temu znam. :) Na splošno me pa zanima sistemsko programiranje - recimo C/C++... Ne dišijo pa mi spletne strani in podobno. Vprašat sem želel bolj na splošno. Večina zahteva odlično znanje PHP, CSS, HTML in podobno, kar me ne zanima preveč. Nekaj podjetij sem našel že tudi v tej temi. Samo večina hoče večletne izkušnje.

LeQuack ::

Glodko je izjavil:

CUDA... dam za primer. To že recimo temu znam. :) Na splošno me pa zanima sistemsko programiranje - recimo C/C++... Ne dišijo pa mi spletne strani in podobno. Vprašat sem želel bolj na splošno. Večina zahteva odlično znanje PHP, CSS, HTML in podobno, kar me ne zanima preveč. Nekaj podjetij sem našel že tudi v tej temi. Samo večina hoče večletne izkušnje.


Na XLab vem da se je kolega ukvarjal s procesiranjem na grafičnih procesorjih, tako da je to ena možnost.
Quack !

Isotropic ::

HSL za c++.

LeQuack ::

Isotropic je izjavil:

HSL za c++.


Misliš Comtrade?
Quack !

Spura ::

680x0 je izjavil:

Monitoring sistem, ki ne zna avtomatsko obveščat je fail. Tak, resen fail. Pa hvala za dober smeh:))

Ideja ni v avtomatskem obveščanju ampak v pravem tolmačenju informacij.
Ni težko postaviti sistema, ki pošlje inženirju SMS, druga stvar pa je, koliko podjetje stane, da inženir prekine večerjo z ženo in odhiti domov / v službo, da preveri ali gre za izpad kritične aplikacije ali pa za (kar je ponavadi bolj verjetno) kako napako med sistemom za nadzor in nadzorovanim sistemom, ki na delovanje kritičnega sistema nima vpliva.
V kolikor poznaš sistem, ki zna tolmačiti podatke vsaj tako dobro kot študent in je cenejši kot študent, pa kar sporoči, nekaj strank že stoji v vrsti in boš naredil dober posel.

To se men slisi bolj kot shitty nastavitve na alertih in zanic monitoring. Se da stvari tko nastavit, da ti ne mori za vsako stvar.
Preveri tole.

LeQuack ::

Ima kdo kake izkušnje z delom na Zavarovalnici Triglav?
Quack !

dronyx ::

LeQuack je izjavil:

Ima kdo kake izkušnje z delom na Zavarovalnici Triglav?

Ja, pred 12 leti nazadnje. Delal sem največ eno uro na dan (sysadmin) in sem po enem letu odšel zaradi dolgčasa (večino časa smo vozili neko simulacijo F1). Šef informatike je bil pa model okrog 60 let, ki ni ugašal nikdar svojega prenosnika z dockingom, ker ga potem ni znal več prižgat in bi rabil pomoč IT oddelka. :))

Kar se pa tiče plač sem pa ravno včeraj bral revijo Manager, kjer so navedeni najboljši delodajalci. Precej znanih IT podjetji je na seznamu, na prvem mestu pa Microsoft Slovenija, kjer je povprečna bruto plača čez 7000 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

zigi ::

Pozna kdo kakšno podjetje iz Štajerskega konca, ki razvija na .NET platformi in izpolnjuje vsaj kakšno točko iz Joel testa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zigi ()

LeQuack ::

dronyx je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Ima kdo kake izkušnje z delom na Zavarovalnici Triglav?

Ja, pred 12 leti nazadnje. Delal sem največ eno uro na dan (sysadmin) in sem po enem letu odšel zaradi dolgčasa (večino časa smo vozili neko simulacijo F1). Šef informatike je bil pa model okrog 60 let, ki ni ugašal nikdar svojega prenosnika z dockingom, ker ga potem ni znal več prižgat in bi rabil pomoč IT oddelka. :))

Kar se pa tiče plač sem pa ravno včeraj bral revijo Manager, kjer so navedeni najboljši delodajalci. Precej znanih IT podjetji je na seznamu, na prvem mestu pa Microsoft Slovenija, kjer je povprečna bruto plača čez 7000 EUR.


Imam ravno razgovor v ponedeljek, zato sprašujem, prav tako v IT oddelku. Plače so bile dobre? Za Microsoft vem, da je po statistiki na vrhu, ampak mislim da nimajo nobenega razvoja pri nas (naj me nekdo popravi), zaposlenih nekje 60 ljudi. Najbrž je torej prodaja toliko plačana, oziroma vodilni.
Quack !

jype ::

onyx> Precej znanih IT podjetji je na seznamu, na prvem mestu pa Microsoft Slovenija, kjer je povprečna bruto plača čez 7000 EUR.

Microsoft Slovenija pa res ni IT podjetje.

prometej ::

A mogoče kdo ve kaj delajo pri microsoftu slovenije? Ker to je očitno top secret! Samo svetovanja in predavanja al tudi dejansko kaj uporabnega?

hendriks ::

Samega razvoja res nimajo, sodelujejo pa z razvijalci na MS platformah (Gačnik, Sarka ipd.),
ki potem v njihovem imenu organizirajo razne konference/delavnice. Vse skupaj je res bolj PR
kot ne. Je pa Gačnik recimo sodeloval pri razvoju System.Xml namespace-a.

jype ::

Da ne bo kdo narobe razumel: Jaz ne odsvetujem zaposlitve pri njih - vrednost izkušenj, ki jih lahko tam nabereš kot strokovnjak za njihove platforme, daleč presegajo vrednost izkušenj, ki jih lahko nabereš v večini IT podjetij pri nas, le sprijaznit se moraš s tem, da večino časa najverjetneje ne boš gradil zanimivih rešitev.

hendriks ::

Tako je. Plus to, da so njihovi konzultanti večinoma leteči (po drugih firmah), tako da tudi
svoje pisarne nimaš (prideš na MS in se pač vsedeš kjer je plac). Moj bivši šef recimo je
Senior Consultant za MSSQL in njegovo delo je študij MS SQL-a, predstavitev novih tehnologij,
svetovanje firmam, včasih kakšna optimizacija baz in querijev. Razvoja, kot je pri startupih,
tam ne boš videl.

Invictus ::

Mislim da v Sloveniji skoraj ni firme, ki izpolnjuje Joelov Test ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Saj tudi Joel še ni imel nobene :)

LeQuack ::

Pa je dolgoročno bolje delati za manjše ali večje firme? Ne samo v smislu izkušenj ampak tudi koliko je potem stvar vredna na CV-ju in podobno? Kar se tiče redne zaposlitve se mi zdi so le redko dobre bruto plače pri manjših delodajalcih, kolikor pač vidim po podatkih na AJPES.
Quack !

jype ::

LeQuack> Pa je dolgoročno bolje delati za manjše ali večje firme?

Za čimveč različnih.

LeQuack ::

jype je izjavil:

LeQuack> Pa je dolgoročno bolje delati za manjše ali večje firme?

Za čimveč različnih.


Na vsake pol leta potem nov šiht. :)
Quack !

jype ::

Jaz sem največ zdržal dve leti, šele v zadnji zaposlitvi sem prvič ostal dlje, ker je delodajalec dovolil, da hkrati opravljam še druge dejavnosti in ker podjetje, kjer sem zaposlen, na noben način ne stagnira.

BigWhale ::

Jaz sem najdlje zdrzal na Hermes Softlab. Priblizno sedem let. Je pa res, da sem vsakih par let menjal projekt na katerem sem delal. :)

black ice ::

BigWhale sedaj še kaj sodeluješ s Comtradeom (bivši HS)?

zigi ::

OK, bom drugače zastavil vprašanje :)

Pozna kdo kakšno dobro podjetje iz Štajerskega konca, ki razvija na .NET platformi?

680x0 ::

Spura je izjavil:


To se men slisi bolj kot shitty nastavitve na alertih in zanic monitoring. Se da stvari tko nastavit, da ti ne mori za vsako stvar.
Preveri tole.

Presenečen bi bil, kako shitty nastavitve imajo nekatera velika podjetja na zelo dragih produktih ala IBM Tivoli. Ogromni denarji se zmečejo za sam produkt, potem pa nimajo nikogar, ki bi se produktu posvetil.

LeQuack je izjavil:

Pa je dolgoročno bolje delati za manjše ali večje firme? Ne samo v smislu izkušenj ampak tudi koliko je potem stvar vredna na CV-ju in podobno? Kar se tiče redne zaposlitve se mi zdi so le redko dobre bruto plače pri manjših delodajalcih, kolikor pač vidim po podatkih na AJPES.

V smislu samega CVja - velike. Po mojih izkušnjah so HRMji v velikih slovenskih podjetjih zelo ignorantski do majhnih in praktično sploh ne poznajo raznih start-upov, ki so sicer odmevni v communitijih kot je npr. slo-tech, medtem ko mala podjetja dobro poznajo velika.

black ice ::

zigi je izjavil:

OK, bom drugače zastavil vprašanje :)

Pozna kdo kakšno dobro podjetje iz Štajerskega konca, ki razvija na .NET platformi?

Comtrade damn it! :)
Verjetno je največje podjetje na Štajerskem koncu (cca 100 ljudi)

dronyx ::

prometej je izjavil:

A mogoče kdo ve kaj delajo pri microsoftu slovenije? Ker to je očitno top secret! Samo svetovanja in predavanja al tudi dejansko kaj uporabnega?

Po moje gre večino časa za lobiranje (podobno kot v medicini pri zdravilih in pripomočkih) ter skrb za partnerje, ki preprodajajo škatle naprej končnim strankam.

Čeprav ni IT podjetje v klasičnem smislu, pa moram omeniti tole firmo. Šef je moj sošolec iz srednje šole in faksa, so pa tu razvili precej tega, kar Joc Pečečnik s svojim Elektrončkom prodaja po svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

LeQuack je izjavil:

Imam ravno razgovor v ponedeljek, zato sprašujem, prav tako v IT oddelku. Plače so bile dobre?

Jaz sem bil tam vrsto let nazaj, tako da tole ni čisto relevantno. Plače so (pravilneje rečeno niso) bile nič posebnega. Ko sem odšel od tam na ministrstvo, sem šel na skoraj enako plačo, res pa za bistveno več dela kot v zavarovalnici. Je bilo pa takrat v IT oddelku (območna enota Ljubljana) cca. 15 ljudi za 300 zaposlenih, najrazličnejših poklicev, ki so večinoma nekaj programirali v Cobolu. So pa te firme v večinski državni lasti nekaj podobnega kot državna uprava, tako po organizaciji dela, načinu kadrovanja itd, tako da se mi te službe ne zdijo ravno za tiste, ki jih motijo hude nelogičnosti (računalničarji ponavadi sodijo v to skupino).

Na ministrstvu sem bil potem nekaj let sam za 120 zaposlenih, danes pa delam v organu v sestavi, ki ima 900 zaposlenih, 500 računalnikov, celo vrsto serverjev, aplikacij itd, delava pa dva informatika za plačo, ki se ji v zasebnem sektorju lahko večinoma samo nasmehnejo.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdrževalec računalniške opreme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8415109 (11678) GummyBear

Šolanje nekoč in danes (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13028358 (24068) Mato989
»

Kako najti delo?

Oddelek: Programiranje
389030 (7214) listje123

Več podobnih tem