» »

Kako ugotoviti identiteto

Kako ugotoviti identiteto

Grizzly ::

Pred nekaj dnevi mi je neki tip na facebooku komentiral javno sliko. Vprašanje je bilo zastavljeno tako, da sem pomislil, da je človek tujec in ga neka stvar res zanima. Dobronamerno sem mu poslal ZS in ga prosil za več podatkov, da mu lahko zagotovim prave informacije. Na vprašanje ni odgovoril, ampak se za to nisem zmenil. Danes zjutraj od tega tipa dobim friend request in prošnjo sprejmem. Kmalu za tem ponovno komentar pod drugo sliko, a kar je povedal, ne more biti naključje. Očitno le nimam opravka s tujcem, ampak z nekom, ki mer kar dobro pozna. Profil je star 2 leti, na profilni sliki ima mercedezov logotip, drugih slik nima, osebnih podatkov nima izpolnjenih, prijateljev nima, iz objav pa tudi ne morem rečt, od kod bi lahko bil ta tip.

Videti je, da je profil ustvarjen zgolj za nategancije. Rekel sem si, da ima nekdo preveč časa in si je ustvaril profil za norčije. Ker pa imam tudi sam kdaj časa, sem si rekel, da bom probal izslediti tegale nateguna. Edina stvar, ki jo lahko ugotovim, sta zadnji 2 cifri telefonske številke. Pregledal sem po telefonskem imeniku, vendar nihče od mojih stikov nima telefonske, ki bi lahko tej ustrezala. Če bi dobil celo telefonsko, bi lahko z nekaj triki prišel tudi do identitete osebka. Ima kdo kakšen nasvet, kako bi še lahko dobil kakšen uporaben podatek?

Daliborg ::

1. opcija: Plačaš nekoga ki se dejansko spozna na te zadeve
2. opcija: Nauči se sam in riskiraj nekaj let ječe
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

sci3nc3 ::

Edina opcija, ki jo vidim: preko kakšnega phishing napada dobiš njegovo geslo. To močno dvomim, da ti bo ratalo, saj če ima človek profil samo za zafrkancijo, mu verjetno ni do odpiranja kakšnih linkov? Pa tudi vprašanje kako aktiven je na profilu. Če slučajno prideš do gesla in se prijaviš v njegov account, verjetno ne boš dobil kakšnih uporabnih podatkov, kot je ime ali priimek. Telefonsko bi na tak način moral dobit, ampak potem je spet izziv dobiti naročnika te telefonske.

Shields ::

"Nekaj let ječe" ne ga srat. Glede na to da nekega bistvenega razloga za ta podvig nimaš je to imo izguba cajta. Drugače pa ja, spyware edino ampak mora bit tip totalen analfabet

profii ::

Prijavi profil & block.

#000000 ::

Glej block in delete al pa delete svoj profil, dejansko je tako da sem jest dobil v začetku leta req od nekoga ki dejansko poznam, razlika v imenu je bila samo ena pikica ime.priimek tip je imel ukradene slike profila ki ga poznam in sem nasedel, ga pač sprejmem.

Mine pol ure, ta isti pošlje sporočilo si silišal za dobro novico ?

Jest pravim ja valjda, oženil si se 14 dni nazaj !

Tip pravi ne to, ampak US gov. je odobrila 6 milijard sredstev da pomaga folku !

Ja ampak jest nisem US državljan tako da name verjetno ne bo vpliva (takrat sem že kontaktiral izrael po drugih kanalih in izvedel da so mu malo heknili profil)

Odgovor je bil; ma ne tudi za tujce je denar, samo kontaktirajkte to in to tel cifro in vse vam bodo razložili :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

FrRoSt ::

Grizzly je izjavil:

Ima kdo kakšen nasvet, kako bi še lahko dobil kakšen uporaben podatek?

:)):)):))

VPRAŠAŠ ga Kdo je, Kaj hoče in KAKO mu lahko pomagaš!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Ribič ::

Kaj ga serjete, nobenega ilegalnega dejanja ni treba storiti za tole.

OP, svetujem ti, da se zagovoriš z njim. Pretvarjaj se, da se zanimaš zanj in poskušaj čim bolj klepetati z njim, še posebej o temah, ki so tebi in tvojim znancem blizu. Ko boš "končal" pa še enkrat preberi vse njegove komentarje in besede ter jih analiziraj. Morda bo kje napisal kakšno specifično besedo, ki jo samo on (kot oseba) piše. Meni je tako uspelo razkrinkati nekoga, ki je napisal nekaj besed za katere sem točno vedel kdo jih piše. Ena beseda je bila "prašaš" namesto "vprašaš". :)
Vse ribe so mi pobegnile!

Grizzly ::

Ja, bo treba probat poklepetat z njim. Bo pa treba malo počakat, ker bo sicer sumljivo izpadlo.

Najbolj čudaško od vsega pa je to, da tip ob 1:00 ponoči objavlja slike, ki jih nihče ne spremlja, saj prijateljev nima. Na niti eni starejši sliki ni nobenega komentarja, nobenega lajka, nič... kot bi profil pravkar naredil, čeprav je star že 2 leti. Opazil sem tudi, da deli slike drugih fb uporabnikov - z enim sem zdaj navezal stik (odgovor še čakam) z upanjem, da morda ve, kdo se skriva za tem profilom.

Eden od razlogov, zakaj bi rad ugotovil identiteto te osebe: Tip se je spravil tudi na moje družinske člane. Komentira javne slike in piše neumnosti, ki škodijo ugledu - nekdo, ki ne ve, zakaj se gre, bi si lahko kaj mislil. Pred kakšnim letom smo imeli tudi nek konflikt znotraj žlahte in se bojim, da se je vse skupaj preselilo še na splet. V mislih imam sicer par ljudi, vendar nobenega ne morem izločit ali nanj pokazat s prstom. Niti ni nujno, da ta oseba mene direktno pozna - lahko bi kdo kakšnemu kolegu povedal podrobnosti in mu rekel, naj malo spama te profile.

Raptor F16 ::

Blokiraj in se ne obremenjuj.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

bluefish ::

Če njegove objave dejansko škodijo ugledu oseb, se tega ne lotevaš na trenuten način. Kaj boš pa naredil, če izveš njegovo identiteto? Mu povedal nekaj krepkih ali karkoli že?

Skratka, izgubljaš čas.

Raptor F16 ::

Nihče se ori zdravi oameti ne bo obremenjeval s fejk profili.

Prijavi facebooku in blokiraj. Enako naj stori žlahta.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Isotropic ::

a ignoriral in unfriendal ga pa nebi?
pa tudi, če izveš identiteto, kaj boš z njo?

MrStein ::

A ni na fejsu obvezna navedba pravega imena in priimka?
Ali se to hrani le interno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bluefish ::

Ja, ToS sanja o tem. To je pa tudi vse.

MrStein ::

Ne bi vedel, tak po spominu se mi zdi da so bili kar tečni s tem in zapirali račune, ki niso imeli urejeno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

2dark ::

MrStein je izjavil:

Ne bi vedel, tak po spominu se mi zdi da so bili kar tečni s tem in zapirali račune, ki niso imeli urejeno.



Sej so tečni. Samo je potrebno podati prijavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov fb profil

Oddelek: Pomoč in nasveti
133421 (2577) FormerUser
»

EU začenja preiskavo Facebooka? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
24164247 (59279) Ramon dekers
»

Facebook - zloraba

Oddelek: Informacijska varnost
237232 (6031) St235
»

Četudi ga ne uporabljate, Facebook pozna vaše prijatelje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
18551062 (44600) BaToCarx
»

Spolno nadlegovanje mladoletnice

Oddelek: Loža
407329 (4773) T0RN4D0

Več podobnih tem