» »

Sklepanje avtomobilskega zavarovanja

Sklepanje avtomobilskega zavarovanja

ziglav7 ::

Pozdravljeni,
zanima me kako vi ponavadi sklepate avtomobilsko zavarovanje (oz. kateri način se najbolj izplača).
Sam sem ga do zdaj vedno sklenil na okencu po opravljenem tehničnem pregledu. Slišal sem, da ga nekateri sklepajo prek nekih agentov oz. preko spleta.
So vse variante približno enako drage in je to stvar bolj osebnih preferenc kaj ima kdo raje?
V kolikor so razlike v cenah pa se priporočam za nasvet :)

Lep dan še naprej

zobnik ::

g24, tak preprosto da bolj ne more bit, dobiš polico na e-mail, sprintaš podpišeš in to je to.

Utk ::

Wiz in g24 sta najcenejša, agenti odvisno, na okencu je najdražje.

IL_DIAVOLO ::

Sem ze nekaj let pri savi. Agentka vse pripravi, pride k meni domov, jaz placam in mirna bosna.

ziglav7 ::

Aha, super. Bom preveril G24, Wiz.
Svoje agentke jaz nimam, ker dosti drugih zavarovanje (še) ne plačujem.

Ganon ::

Utk je izjavil:

Wiz in g24 sta najcenejša.


Izračunal na internetu in me pride dražje, kot pri Triglavu.

Zavarovanje vsako leto urejam preko agenta. Na okencih je najdražje.

Utk ::

Ja tisti, ki delajo škodo ali jo nameravajo delat, pri wizu in g24 res plačajo več. In prav je tako, je potem tolk cenejše za ostale.

Ganon ::

Prav je, kar naj plačujejo. Težava je, ker bi radi več zaračunali tudi nam, ki je ne.

LeQuack ::

Kr nekaj s temi agenti, a je to kaka slovenska fora ali jih imajo še drugje?
Quack !

ziglav7 ::

Meni je tudi malo čudno to z agenti. Kje lahko sploh dobiš agenta?
Si z agentom vezan na neko zavarovalnico ali ti on avtomatsko da najcenejšo ponudbo med vsemi?

hojnikb ::

Odvisno od agenta.
#brezpodpisa

ziglav7 ::

Kje pa se sploh da najti agenta?

hojnikb ::

vrži kamen, pa boš sigurno kakšnega zadel.
#brezpodpisa

fikus_ ::

Malo se pozanimaj pri prijateljih znancih, zihr pozna kdo kakšnega agenta. Na internetu si prej narediš informativni izračun, da lahko primerjaš.

Killermode ::

To, da je najdražje na okencu je navaden MIT.
Odvisno je od tvojega dogovora. Prej sem imel agenta in je vedno blo nekaj, al ni mel časa, al je mogo dobit "odobritev" za popust itd... itd...
No ja to "odobritev" čakajo vsi za popust. To je neka fora za nategovanje ljudi.
Nato sem po nekaj letih pri agentu šel direktno na zavarovalnico kjer so mi uredili še nek dodaten popust in je blo še malo ceneje kot pri agentu.
Nato sem pa iz radovednosti vprašal na AMZS ko sem opravljal tehničnega in mi je ponudila na okencu iste pogoje kot prejšnja polica.

buttcrack ::

enaka izkušnja s šalterji.

zastopniku se mudi dalje in potem čudežno izpusti kak odstotek popusta, na šalterju si pa vzame čas in gresta skupaj skozi vse stvari.

Utk ::

Če misli, da itak ne boš šel k drugemu, je tako, ja, zakaj bi pa bilo drugače.

krneki ::

Vsak pač more poskusiti več različnih opcij in izbere najugodnejšo. Ni pa za vse enako ugodna točno določena ponudba. Mene recimo pri Wizu pride za 2. avto pod 100eur, na šalterju AMZS pa so hoteli 400+.

LeQuack ::

To pa je res krneki.
Quack !

nicksonn ::

Peugeot 206 1.4 bencin (55kw).
AO+ + asistenca.
Na šalterju okrog 240eur. Agent rahlo ceneje.
Wiz: 170eur.
Vneseš podatke na netu, plačaš s kartico, dobiš takoj papirje.
Sprintaš, neseš na UE/tehnične, pa imaš.

Najceneje in najhitreje.

Lep primer, kako bojo nekateri poklici slej ko prej izumrli, in kako agenti lupijo folk samo zato, ker se jim "ne da" klikati po netu 10 min.
(a itak vsak dan preživijo na najljubšem socialnem omrežju po eno uro).
x n!

IL_DIAVOLO ::

Kul, hvala za info. Bom pogledal.

IL_DIAVOLO ::

Ps: Me pride 40 evrov drazje z zahtevami ki jih imam-asistenca, delni kasko.

Utk ::

Delni kasko za polnoleten avto?

IL_DIAVOLO ::

To nima veze. Pride me v vsakem primeru drazje. Potem raje recem agentki, naj mi naredi tako in placam 150 evrov.

Utk ::

Dobro te je agentka oprala. Da rabiš kasko za staro šajtrgo. Kolk ti naračunal wiz samo za obvezno, verjetno pod 100 evrov. Plačuješ pa 200, ali več? Pa se zavedaš, da boš tudi ob totalki dobil maksimalno recimo 500 evrov.

IL_DIAVOLO ::

Mas point ja. Wiz mi naracuna 140 evrov.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

ziglav7 je izjavil:

Kje pa se sploh da najti agenta?


Evo, tukaj je eden, iz Ljubljane. :) Zavarovalnica Sava, Generali, Grawe.
Jaz bi edino opozoril tiste, ki sklepate zavarovanja preko spleta. Pri AO sicer ni problema, v kolikor pa vzamete še asistenco, so asistence precej šibke. Ali je omejitev vleke samo do prvega servisa (problem, ali boš šel v ponedeljek avto iskat v Koper? ali ti ga privlečejo do servisa, kamor ti želiš) ali pa je omejitev v znesku. Priporočam, da prej preberete Splošne pogoje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Utk ::

A pri savi ali agentu ni treba brati splošnih pogojev? Wiz ima res omejitev 250 km, kakšno omejitev ima Sava verjetno veš, za druge bom pa napisal - 200 evrov. Je to res bistvena razlika? Na uč bi reku, da je tu nekje. Wiz ima omejitev 2 noči oz 3 v tujini in 100 evrov na noč, sava 2 dni in 70 evrov na noč. Reševanje vozila wiz 1500 evrov, sava 500. Moram nadaljevat?
Če pišeš da je treba pazit na to in ono, bodi konkreten in napiši omejitve za vse, ki jih omenjaš. Smo že imeli take teme, razno strašenje s poceni zavarovanji, ko gremo brat pogoje, so si pa vsi precej podobni. Oz znajo bit dražji tudi slabši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Utk ::

Kot sem si mislil, agent izstreli neumnost in se skrije ko bi treba dat na plano kakšne dokaze in konkretne splošne pogoje. Predlagam izbris takih postov, ki samo strašijo ljudi pred konkurenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mare2 ::

Utk je izjavil:

A pri savi ali agentu ni treba brati splošnih pogojev? Wiz ima res omejitev 250 km, kakšno omejitev ima Sava verjetno veš, za druge bom pa napisal - 200 evrov. Je to res bistvena razlika? Na uč bi reku, da je tu nekje. Wiz ima omejitev 2 noči oz 3 v tujini in 100 evrov na noč, sava 2 dni in 70 evrov na noč. Reševanje vozila wiz 1500 evrov, sava 500. Moram nadaljevat?


Nisem prepotenten, kot ti misliš. Mi je vseeno, kje skleneš zavarovanje.

https://www.zav-sava.si/media/store/sl-...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Utk ::

In kolk stane asistenca PREMIUM?

Mare2 ::

Utk je izjavil:

In kolk stane asistenca PREMIUM?

39,60 EUR.

Ker se zravem sklepa tudi AO ali kasko, dobi sklenitelj cca 30 do 40% variabilnega popusta na celotno premijo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Utk ::

Meni bi se moral avto pokvarit vsako leto 400km od doma, da bi bil približno na nuli. Upam da si tudi drugi izračunajo take stvari.

Jan-1 ::

Če potrebujete dobro agentko lahko kontaktirate Katjo ZELENKO. Z zavarovalništvom se ukvarjata obe z mamo. Jaz sem njuna stranka ze vrsto let. Pred tem pa sem sklepal zavarovanje na okencu, ki pa je bli neprimerljivo drazje..

Meni sta vedni priskrbeli najnizjo ceno. Lahko probate tam.
Kontakt: 040 696 446
Mail: katia.zelenko@gmail.com

Bye ::

Jan-1 je izjavil:

Če potrebujete dobro agentko lahko kontaktirate Katjo ZELENKO. Z zavarovalništvom se ukvarjata obe z mamo. Jaz sem njuna stranka ze vrsto let. Pred tem pa sem sklepal zavarovanje na okencu, ki pa je bli neprimerljivo drazje..

Meni sta vedni priskrbeli najnizjo ceno. Lahko probate tam.
Kontakt: 040 696 446
Mail: katia.zelenko@gmail.com


Dobra agentka? Najnižja cena? Ti in ona sta joke :) Na G24 sem dobil informativni izračun 168 EUR, pri tvoji agentki 370. Komentar je odveč...
Pa ne zavajaj in reklamiraj več precenjenih ponudb tlele gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848211424 (458) kixs
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916547 (1814) 2dark
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670249 (37840) ;-)
»

Kam po informativni izračun zavarovanje vozila?

Oddelek: Loža
335059 (1768) hp98
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525192 (20094) theBill

Več podobnih tem