» »

Rubež, čeprav sm v najemu

Rubež, čeprav sm v najemu

«
1
2 3
...
5

gaming_pc ::

V najemu sem v tem stanovanju in danes zjutraj se je pojavil rubežnik, ker je tukaj prijavljen lastnik in ima izvršbo za 1. 500€

vzeli so mi tv in računalnik in niso hoteli slišat da sem samo podnajemnik.
lastnika klicarim, pa se ne javi. mi je napisal sms da bom vse dobil nazaj, da njegov odvetnik dela na tem da se izvršba izniči.

račun od tv nimam, od računalnika pa imam ker je nov.

kako da dobim nazaj moje stvari? a da rečem lastniku da mi poravna?
  • predlagal izbris: Machete ()

Matek ::

Klik. Izgleda boš moral na sodišče.

Glede na to, da je prišlo do rubeža, je vprašanje, koliko gre verjeti lastniku oz. se zanašati na njegove obljube, da boš dobil nazaj. Morda se lahko dogovoriš, da skompenzirata pri prihodnjih najemninah, ampak nikakor tega ne počni samovoljno, temveč se predhodno dogovori z lastnikom in dokumentiraj.

Pa obvezen disclaimer - IANAL, mogoče je to slab nasvet.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Furbo ::

Na sodišče bo treba, ampak imajo bolj malo posluha, fučka se njim, kaj je in kaj ni tvoje (osebne izkušnje in osebno mnenje).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Alien123 ::

a pol se ne da na internetu pogledat, če ima lastnik izvršbo?

kalorijagr ::

Za začetek preskoči komentarje tipa Furbo, ker so neposrečeni in daleč od resnice. Seveda ti nihče ne more trajno odvzeti tvoje lastnine. Pripravi račun za PC, za TV probaj najti kakšne stare slike iz prejšnjega bivališča, ki dokazujejo, da je tvoja last. Potencialno lahko račun najdeš pri trgovcu, odvisno kdaj si ga kupil? Nikakor nič ne urejaj preko lastnika stanovanja...

Imaš pa tudi številko izvršitelja, pokliči ga, da ti pojasni, kako do svojih stvari, to ti je verjetno razložil tudi med rubežem.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Pravzaprav je najlažja pot, da preprosto lastniku ne plačaš stroškov in najemnine v znesku zarubljenih stvari.

Glede na to, da je dolžna vse okoli, bo en klic z njim rešil zadevo. Vmes pa začni iskati novo stanovanje...

Seveda pa pokliči še rubežnika. Uradne inštitucije so pa počasne, jebi ga...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Po moje ne bo odveč, če stopiš do odvetnika. Sicer napaka je bila, da nisi vztrajal, da dotične osebe ni na tem naslovu, da si z njo izključno v najemniškem razmerju in da so tukaj vse stvari izključno tvoje. In da se to tudi da na zapisnik.

Ker izvršitelj seveda nima pravice vzeti tvojih stvari.

Pa mogoče bi bilo primerno, da ti lastnik zniža naslednji obrok najemnine... ;)

Invictusov predlog pa ne vem, če je dober. Ker ti imaš z lastnikom veljavno pogodbo, ne moreš jo kar samovoljno kršiti... vsekakor odvetnik.
sudo poweroff

Furbo ::

kalorijagr je izjavil:

Za začetek preskoči komentarje tipa Furbo, ker so neposrečeni in daleč od resnice. Seveda ti nihče ne more trajno odvzeti tvoje lastnine. Pripravi račun za PC, za TV probaj najti kakšne stare slike iz prejšnjega bivališča, ki dokazujejo, da je tvoja last. Potencialno lahko račun najdeš pri trgovcu, odvisno kdaj si ga kupil? Nikakor nič ne urejaj preko lastnika stanovanja...

Seveda, osebne praktične izkušnje štejejo manj kot tvoje pametovanje.

Ne morejo ti vzeti lastnine? LOL, so mu jo že.

Jaz sem imel računalnik kupljen na s.p., z računi, pa jih ni prav nič zanimalo.

Model naj se čimprej izseli iz tega stanovanja, tudi če dobi robo nazaj po kakem čudežu, mu jo bo rubežnik naslednjič spet odnesel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tony1 ::

IANALATINLA: Vložiti moraš ugovor na izvršbo.

Z lastnikom stanovanja in izvršiteljem se ne boš z lepo besedo nič zmenil.

Skratka, rabiš nasvet pravnika, misliti, da bo izvršitelj spregledal svojo zmoto in popravil krivico sam od sebe je žal napačno. Da boš tole rešil, se moraš pobrigati sam. Takoj.

Ko boš zasežene predmete dobil nazaj pa po regelcih podaj odpoved najemne pogodbe in pejt drugam.

zobnik ::

a kr tko so notri prišli in vzel ...a je to sploh možno...mislim svašta....ta država je res podn od podna, ko so zakoni pisani v prid lopovim.

Glugy ::

Do odvetnika pa na sodišče. Kar ni na papirju ne velja. Nič ne verjami na besedo lastniku / rubežniku. Čim prej morš začet postopke.

Raptor F16 ::

Mislim, da ni treba več razlagat. Na sodišče reševat zadevo. Pravne stroške ti bodo itak povrnili ker imaš dokaze na svoji strani.

Na besedo nikomur ne verjemi. Lastnik stanovanja je zgleda dolžen vsenaokoli, zate se mu fučka.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

abyssus ::

Naj nekdo raje pove, kako se lahko te stvari sploh dogajajo in kako se lahko temu izognemu? Sem svež v najemu in me je ta thread danes precej prestrašil - nisem si mislil, da bi moral preveriti še lastnika, ali je komu kaj dolžen?

Zakaj hudiča bi se moral sedaj najemnik ubadat še s sodišči zato ker je lastnik dolžen? Saj ne čepimo v stanovanju celi dan pa čakamo, če bo kdo prišel tvojo lastnino jemat...

reeves ::

poweroff je izjavil:

Ker izvršitelj seveda nima pravice vzeti tvojih stvari.

Ja, ampak na tebi je pa, da dokažeš, da so tvoje.

Rubežnik ima pravico zarubiti vse na naslovu razen stvari, ki so nujne za normalno življenje in tistih, za katere nekdo dokaže, da so njegove. Po možnosti z računom, ki ima gor podatke. Žal se primo-predajni zapisniki premalokrat sploh pišejo. Ta bi tudi pomagal.
Ker tega ob samem rubežu ni mogel storit (na besedo pa seveda ne verjamejo), bo moral po moje v ločenem postopku dokazovati, da so nekatere zarubljene stvari bile njegove.

jocoj ::

Rubežniku nisi dolžan odpreti vrat. Tukaj je bila storjena prva napaka, da si ga sploh noter spustil. Naj pridejo z nalogom in policijo, ne pa da te ljudi kar v tuje stanovanje spuščate.

IL_DIAVOLO ::

Eni se pa res pustite, da hodijo po vas.

kow ::

Verjetno odpres vrata in pogledas kdo je pozvonil. Saj vendar ne ves vnaprej, kdo zvoni. Druga rec pa je, da ga spustis cez prag.

SeMiNeSanja ::

zobnik je izjavil:

a kr tko so notri prišli in vzel ...a je to sploh možno...mislim svašta....ta država je res podn od podna, ko so zakoni pisani v prid lopovim.

TO pa tudi meni ni jasno...

Če si najemnik, lastnik nima kaj iskati v tvojem stanovanju. Po kateri logiki ima potem rubežnik kaj za iskat notri?

Ali je rubežnik vdrl?

Jaz ga namreč nebi spustil noter, pa če se postavi na glavo.
Če bi imel ustrezno pravno osnovo, bi se najbrž vrnil z policijo (ali pa jo poklica v asistenco)....ampak če nič drugega, bi potem imel vsaj še eno pričo 'vdora v zasebnost'.

Druga zgodba je zagotovo, če si najemnik na črno. V tem primeru nimaš najemne pogodbe, ki bi jo lahko nekomu pomolil pod nos, da bi ga pregnal. Posledično je potem tudi privzeta situacija, da je vse v stanovanju last lastnika stanovanja.

Se motim? Sem preveč naiven?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

perci ::

Obvezno moraš vložiti ugovor tretjega, kjer moraš priložiti dokazila, ki dokazujejo, da so predmeti dejansko tvoji. Verjetno si dobil izvod sklepa o izvršbi in rubežni zapisnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

jocoj ::

Če bi imel najemno pogodbo, bi mu verjetno najprej rubili dohodek od najemnine.

SeMiNeSanja ::

jocoj je izjavil:

Če bi imel najemno pogodbo, bi mu verjetno najprej rubili dohodek od najemnine.

To ni problem najemnika.....

Vdor v njegovo zasebnost in zaseg najemnikove lastnine pa je velik problem!

Recimo, da na prenosniku delaš nekaj pomembnega za službo / fakulteto / ...
Boš profesorju razlagal, da seminarsko nimaš, ker je rubežnik zasegel prenosnik? Absurdno. Kaj takega se NIKOLI nebi smelo zgoditi.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

jocoj ::

Govora je o lastniku. Njemu bi rubili dohodek od najemnin, če ga ima prijavljenega. Ker najprej se rubi osebni račun, šele potem premičnine in nepremičnine. Itak je vse skupaj sumljivo. Zakaj so prišli v to stanovanje, če lasnik tukaj ne živi? Očitno zato, ker je še vedno prijavljen na tem naslovu kar je še en prekršek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

abyssus ::

Kako preverim, če je še kdo drug prijavljen na naslovu, recimo prejšnji najemnik?

tikitoki ::

Za začetek rubeznika ne pustiš v stanovanje. Razen, če je v spremstvu policije in si primoran.

Na sodišče podaš zahtevek za izločitev tvoje lastnine iz zaplenjenega premoženja, seveda priloži dokazila.
Pa računaj, da je sodstvo počasno.

scipascapa ::

ni mi jasno, kako si mu sploh pustil vstop in samo izvržbo za nekaj, kar se te ne tiče?

perci ::

Tisti, ki nimate blage veze (recimo Seminesanja, tikitoki) bi lahko bili tiho, namesto da dajete fouš nasvete, s katerimi lahko povzročite škodo.

Izvršitelj lahko vstopi v stanovanje. Če je zaklenjeno ali ga ne odpreš, lahko celo vlomi vanj. OK?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

SeMiNeSanja ::

tikitoki je izjavil:

Za začetek rubeznika ne pustiš v stanovanje. Razen, če je v spremstvu policije in si primoran.

Na sodišče podaš zahtevek za izločitev tvoje lastnine iz zaplenjenega premoženja, seveda priloži dokazila.
Pa računaj, da je sodstvo počasno.

No, potem pa se odpira še vprašanje odškodnine....

Nekako namreč ne gre, da ti odnesejo tvoje reči, potem pa kao nikome ništa...kao 'bodi srečen, da si dobil nazaj'...

Nekako bi moral biti rubežnik odškodninsko odgovoren, saj ni preveril dejansko stanje.
Kaj pa če ti poškodujejo lastnino? Kdo pa za to odgovarja in koliko se moraš potem še za to preganjat?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

poweroff ::

perci je izjavil:

Obvezno moraš vložiti ugovor tretjega, kjer moraš priložiti dokazila, ki dokazujejo, da so predmeti dejansko tvoji. Verjetno si dobil izvod sklepa o izvršbi in rubežni zapisnik?

Laično vprašanje: verjetno to, da je nekaj tvoje dokazuješ z računi, pa tudi s pričami? Recimo če imaš nek TV, ki ga imaš že 10 let, verjetno lahko dokažeš, da je tvoj, če to pove tvoj partner, imaš kakšno staro fotko na kateri se vidi TV, itd.?

Also - je smiselno, da v takem primeru ne spustiš rubežnika notri, pač pa zahtevaš asistenco policije?
sudo poweroff

perci ::

SeMiNeSanja je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Za začetek rubeznika ne pustiš v stanovanje. Razen, če je v spremstvu policije in si primoran.

Na sodišče podaš zahtevek za izločitev tvoje lastnine iz zaplenjenega premoženja, seveda priloži dokazila.
Pa računaj, da je sodstvo počasno.

No, potem pa se odpira še vprašanje odškodnine....

Nekako namreč ne gre, da ti odnesejo tvoje reči, potem pa kao nikome ništa...kao 'bodi srečen, da si dobil nazaj'...

Nekako bi moral biti rubežnik odškodninsko odgovoren, saj ni preveril dejansko stanje.
Kaj pa če ti poškodujejo lastnino? Kdo pa za to odgovarja in koliko se moraš potem še za to preganjat?

Stanovanje je od lastnika, ki je tam prijavljen. Rubežnik pride tja in potem pričakuješ, da ti bo dokazoval, da so rubljeni predmeti res od lastnika stanovanja? V takem primeru je pravna domneva, da so predmeti lastnikovi, možen pa je nasprotni dokaz, npr. račun ali drugo dokazno sredstvo.

poweroff ::

perci je izjavil:

Izvršitelj lahko vstopi v stanovanje. Če je zaklenjeno ali ga ne odpreš, lahko celo vlomi vanj. OK?

Aha, tole me zanima.

Recimo, da si trgovec z orožjem. Policija ne dobi odredbe za hišno, zato se na tiho dogovorijo, da bo lastnik dolžan enemu policaju 500 EUR, nato pa v stanovanje pošljejo izvršitelja... ki pa "slučajno" odkrije omaro z orožjem. In pokliče policijo.

Je to hack KZ ali ne? ;)
sudo poweroff

perci ::

Laično vprašanje: verjetno to, da je nekaj tvoje dokazuješ z računi, pa tudi s pričami? Recimo če imaš nek TV, ki ga imaš že 10 let, verjetno lahko dokažeš, da je tvoj, če to pove tvoj partner, imaš kakšno staro fotko na kateri se vidi TV, itd.?

Tako kot v vseh drugih postopkih lahko dokazuješ s čimerkoli, kar verjetno izkazuje lastninsko pravico. Nisi omejen glede vrste dokazov, so pa določeni v praksi bolj učinkoviti od drugih.

Recimo, da si trgovec z orožjem. Policija ne dobi odredbe za hišno, zato se na tiho dogovorijo, da bo lastnik dolžan enemu policaju 500 EUR, nato pa v stanovanje pošljejo izvršitelja... ki pa "slučajno" odkrije omaro z orožjem. In pokliče policijo.

Glede na to, da bi s takim ravnanjem policist (pa ne samo eden) storil vrsto kaznivih dejanj in glede na to, da bi sodišče slej ko prej ugotovilo, da dolg ne obstaja....bi seveda take dokaze izločilo. Torej NE, ni hack ZKP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

jocoj ::

perci je izjavil:

Tisti, ki nimate blage veze (recimo Seminesanja, tikitoki) bi lahko bili tiho, namesto da dajete fouš nasvete, s katerimi lahko povzročite škodo.

Izvršitelj lahko vstopi v stanovanje. Če je zaklenjeno ali ga ne odpreš, lahko celo vlomi vanj. OK?

Daj ne bluzi. Brez policije nima popolnoma nikakršnih pooblastil, da stopi čez prag ali vrta ključavnico, če ni nikogar doma.

SeMiNeSanja ::

perci je izjavil:

Tisti, ki nimate blage veze (recimo Seminesanja, tikitoki) bi lahko bili tiho, namesto da dajete fouš nasvete, s katerimi lahko povzročite škodo.

Izvršitelj lahko vstopi v stanovanje. Če je zaklenjeno ali ga ne odpreš, lahko celo vlomi vanj. OK?

Lahko vstopi v stanovanje, ki je oddanov najem?

Kot prvo nisem trdil, da ne sme, temveč sem VPRAŠAL če sme in povedal, da ga JAZ nebi spustil noter, dokler mi ne pride z policistom, ki mi bo razložil, da ni druge, kot da ga spustim.

Pa kaj ti kar vsakega spustiš v stanovanje? Ti pride en XY, trdi da je sodni nevemkaj, pa ga boš spustil noter? Ob tem, da še možnosti nimaš, da preveriš njegove osebne podatke?

Dokler mi ne pride z policistom, ki bo preveril kdo je kdo, nima NIHČE nič za iskat v 'mojem' najetem stanovanju če ga jaz nisem povabil - še lastnik stanovanja ne, kaj šele nek XY, ki ga še živ dan nisem videl in mi trdi, da je tam zato, ker je NEKDO DRUG nekomu nekaj dolžan. In me čisto nič ne briga, če mu to kvazi zakon dovoli - jaz mu ne bom odprl vrat na stežaj, dokler imam še kakšno možnost, da mu preprečim vstop v mojo zasebno sfero.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

tikitoki ::

perci je izjavil:

Tisti, ki nimate blage veze (recimo Seminesanja, tikitoki) bi lahko bili tiho, namesto da dajete fouš nasvete, s katerimi lahko povzročite škodo.

Izvršitelj lahko vstopi v stanovanje. Če je zaklenjeno ali ga ne odpreš, lahko celo vlomi vanj. OK?


Očitno ti nimaš pojma. Rubežni lahko to naredi zgolj v spremstvo policije.

Go-ahead ::

perci je izjavil:

Tisti, ki nimate blage veze (recimo Seminesanja, tikitoki) bi lahko bili tiho, namesto da dajete fouš nasvete, s katerimi lahko povzročite škodo.

Izvršitelj lahko vstopi v stanovanje. Če je zaklenjeno ali ga ne odpreš, lahko celo vlomi vanj. OK?



Ali nima rubežnik kar malce preveč pooblastil? So vsa zgoraj možna našteta dejanja zakonita?

SeMiNeSanja ::

In kakšna bolana domneva je to, da se predpostavlja, da so predmeti v stanovanju, ki je oddano v najem od lastnika stanovanja, ne pa od najemojemalca?

Tako bolano pa res lahko samo pravniki ustvarijo.....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Maximus ::

SeMiNeSanja je izjavil:

In kakšna bolana domneva je to, da se predpostavlja, da so predmeti v stanovanju, ki je oddano v najem od lastnika stanovanja, ne pa od najemojemalca?

Tako bolano pa res lahko samo pravniki ustvarijo.....


Zato, ker nekateri najemodajalci oddajajo kompletno opremljeno stanovanje.

Opu pa priporočam, da stopiš takoj v kontakt z odvetnikom in se okoli teh zadev samo preko odvetnika pogovarjaš. Sicer se zna zgoditi, da boš še brez česa ostal.

Raptor F16 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

In kakšna bolana domneva je to, da se predpostavlja, da so predmeti v stanovanju, ki je oddano v najem od lastnika stanovanja, ne pa od najemojemalca?

Tako bolano pa res lahko samo pravniki ustvarijo.....


Bolano je, da je najemništvo v Sloveniji še vedno urejeno po kavbojsko.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Maximus ::

Raptor F16 je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

In kakšna bolana domneva je to, da se predpostavlja, da so predmeti v stanovanju, ki je oddano v najem od lastnika stanovanja, ne pa od najemojemalca?

Tako bolano pa res lahko samo pravniki ustvarijo.....


Bolano je, da je najemništvo v Sloveniji še vedno urejeno po kavbojsko.


Ne bom rekel, da je idealno, vendar rubežniki in tudi ostali gredo dostikrat po sistemu če rata, potem rata...

reeves ::

Rubežnik lahko vstopi v spremstvu policije in vlomi s pomočjo gasilcev. Za sam rubež se pokliče ponavadi dva soseda, ki sta prisotna kot priči ob samem rubežu.

Da se nepremičnine na naslovu štejejo avtomatsko kot last lastnika stanovanja je nekako pričakovano. Lastnikov je več, kot najemnikov.

Kot sem pa že napisal, če bi se ob najemni pogodbi naredil in podpisal še primo-predajni zapisnik (kar bi bilo edino pravilno), bi taki zapleti bili veliko lažje rešljivi oz. jih sploh ne bi bilo, ker se ve čigavo je kaj ob vselitvi.

SeMiNeSanja ::

Maximus je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

In kakšna bolana domneva je to, da se predpostavlja, da so predmeti v stanovanju, ki je oddano v najem od lastnika stanovanja, ne pa od najemojemalca?

Tako bolano pa res lahko samo pravniki ustvarijo.....


Zato, ker nekateri najemodajalci oddajajo kompletno opremljeno stanovanje.

Opu pa priporočam, da stopiš takoj v kontakt z odvetnikom in se okoli teh zadev samo preko odvetnika pogovarjaš. Sicer se zna zgoditi, da boš še brez česa ostal.

TUDI v tem primeru je to neprimeren pristop. Ali se zarubi / proda kompletno stanovanje ali pa se naj vsedejo na najemnino.

'Plenjenje' stanovanja v najemu lahko tako stanovanje naredi neuporabno za najem. Kako bi izgledalo, če postane preveč podjeten in začne demontirat bojler, pipe, odnese kuhinjsko pohištvo...?
S tistim dmen, ko to naredi, je konec najema, ker je to stanovanje razvrednoteno. Nenazadnje bi tubežnik s tem oškodoval tudi upnika, ker je bistveno večji 'izplen' za pričakovati od najemnine intaktnega stanovanja, kot pa od prodaje nekega rabljenega pohištva.

Skratka.... ne vem, kaj je narobe z ljudmi, da ne rezumejo takih banalnih osnov....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Maximus ::

reeves je izjavil:


Kot sem pa že napisal, če bi se ob najemni pogodbi naredil in podpisal še primo-predajni zapisnik (kar bi bilo edino pravilno), bi taki zapleti bili veliko lažje rešljivi oz. jih sploh ne bi bilo, ker se ve čigavo je kaj ob vselitvi.


Res je. Že na podlagi tagega zapisnika bi se takoj videlo, katere zadeve so last lastnika in kaj je last najemnika.

perci ::

jocoj je izjavil:

perci je izjavil:

Tisti, ki nimate blage veze (recimo Seminesanja, tikitoki) bi lahko bili tiho, namesto da dajete fouš nasvete, s katerimi lahko povzročite škodo.

Izvršitelj lahko vstopi v stanovanje. Če je zaklenjeno ali ga ne odpreš, lahko celo vlomi vanj. OK?

Daj ne bluzi. Brez policije nima popolnoma nikakršnih pooblastil, da stopi čez prag ali vrta ključavnico, če ni nikogar doma.

Policijo lahko izvršitelj pokliče zaradi asistence (recimo grožnja dolžnika), še vedno pa sam vodi rubež.

jocoj ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Maximus je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

In kakšna bolana domneva je to, da se predpostavlja, da so predmeti v stanovanju, ki je oddano v najem od lastnika stanovanja, ne pa od najemojemalca?

Tako bolano pa res lahko samo pravniki ustvarijo.....


Zato, ker nekateri najemodajalci oddajajo kompletno opremljeno stanovanje.

Opu pa priporočam, da stopiš takoj v kontakt z odvetnikom in se okoli teh zadev samo preko odvetnika pogovarjaš. Sicer se zna zgoditi, da boš še brez česa ostal.

TUDI v tem primeru je to neprimeren pristop. Ali se zarubi / proda kompletno stanovanje ali pa se naj vsedejo na najemnino.

'Plenjenje' stanovanja v najemu lahko tako stanovanje naredi neuporabno za najem. Kako bi izgledalo, če postane preveč podjeten in začne demontirat bojler, pipe, odnese kuhinjsko pohištvo...?
S tistim dmen, ko to naredi, je konec najema, ker je to stanovanje razvrednoteno. Nenazadnje bi tubežnik s tem oškodoval tudi upnika, ker je bistveno večji 'izplen' za pričakovati od najemnine intaktnega stanovanja, kot pa od prodaje nekega rabljenega pohištva.

Skratka.... ne vem, kaj je narobe z ljudmi, da ne rezumejo takih banalnih osnov....
Kot prvo, pohištva in osnovnih aparatov za življenje (hladilnik, štedilnik, pralni stroj...) se ne sme rubiti. Kot drugo, očitno se stanovanje oddaja na črno, ali na osebni račun tretje osebe, saj bi v nasprotnem primeru lastniku najprej rubili denarna sredstva od najemnine.

SeMiNeSanja ::

reeves je izjavil:

Rubežnik lahko vstopi v spremstvu policije in vlomi s pomočjo gasilcev. Za sam rubež se pokliče ponavadi dva soseda, ki sta prisotna kot priči ob samem rubežu.

Da se nepremičnine na naslovu štejejo avtomatsko kot last lastnika stanovanja je nekako pričakovano. Lastnikov je več, kot najemnikov.

Kot sem pa že napisal, če bi se ob najemni pogodbi naredil in podpisal še primo-predajni zapisnik (kar bi bilo edino pravilno), bi taki zapleti bili veliko lažje rešljivi oz. jih sploh ne bi bilo, ker se ve čigavo je kaj ob vselitvi.

Vse se bi moralo odločiti pri tem, ali imaš ali nimaš veljavno najemno pogodbo za predložiti.

Čim imaš najemno pogodbo, nebi smel v nobenem primeru biti 'default', da so premične stvari v stanovanju od lastnika.
Kot da je default, da oddaš stanovanje, notri pa ima lastnik še skladišče za svoje dragocenosti, da jih nebi rubežnik zasegel? Zelo čudaška logika.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Invictus ::

perci je izjavil:

Tisti, ki nimate blage veze (recimo Seminesanja, tikitoki) bi lahko bili tiho, namesto da dajete fouš nasvete, s katerimi lahko povzročite škodo.

Izvršitelj lahko vstopi v stanovanje. Če je zaklenjeno ali ga ne odpreš, lahko celo vlomi vanj. OK?

Lahko vlomi, ampak samo ob prisotnosti policije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jocoj ::

perci je izjavil:

jocoj je izjavil:

perci je izjavil:

Tisti, ki nimate blage veze (recimo Seminesanja, tikitoki) bi lahko bili tiho, namesto da dajete fouš nasvete, s katerimi lahko povzročite škodo.

Izvršitelj lahko vstopi v stanovanje. Če je zaklenjeno ali ga ne odpreš, lahko celo vlomi vanj. OK?

Daj ne bluzi. Brez policije nima popolnoma nikakršnih pooblastil, da stopi čez prag ali vrta ključavnico, če ni nikogar doma.

Policijo lahko izvršitelj pokliče zaradi asistence (recimo grožnja dolžnika), še vedno pa sam vodi rubež.
Prosim nehaj zavajati. Nima pooblastil da vstopi 1 mm čez vrata, brez policije in sodnega naloga.

perci ::

Kakšnega sodnega naloga. Sklep sodišča ima. Pa kaj je z vami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

SeMiNeSanja ::

jocoj je izjavil:

Kot prvo, pohištva in osnovnih aparatov za življenje (hladilnik, štedilnik, pralni stroj...) se ne sme rubiti. Kot drugo, očitno se stanovanje oddaja na črno, ali na osebni račun tretje osebe, saj bi v nasprotnem primeru lastniku najprej rubili denarna sredstva od najemnine.

Ta varianta je meni razumna... če si na črno v najemu... bad karma, sam kriv... pa se zajebavaj potem dokazovati, da zasežene stvari niso od lastnika.

Če pa si v urejenem najemniškem razmerju, pa bi se moral rubežnik na petah obrniti, ko bi mu pogodbo pomolil pod nos. Karkoli drugega je nečloveško in žali človeško dostojanstvo ničesar krivih oseb.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

perci ::

Lahko vlomi, ampak samo ob prisotnosti policije.

Boš navedel kakšno zakonsko določbo, ki to določa?
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12834090 (1807) 2dark
»

Rubež, vendar lastnine ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659296 (6693) mikhaair

Rubež premičnih stvari (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9610317 (8440) jb_j
»

Najemna pogodba - neposredna izvršljivost

Oddelek: Loža
367547 (6261) mat xxl
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332752 (18054) Invictus

Več podobnih tem