» »

Kdo uporablja Weber žar in kaka je razlika med kettle in ostalimi imeni?

Kdo uporablja Weber žar in kaka je razlika med kettle in ostalimi imeni?

#000000 ::

Razen v US nisem probal te zadeve, zdej bi rad poustvaril ta US izvirni okus, pa ne vem, moram probat, zato moram kupit prvo en Weber ipd. žar da se proba, potem bom vedel kaj dalje.

Me pa malo bega, vse nekei kettle in original, na koncu pa ko gledaš obliko žara je vsak malo drugačen, gledam premer nekje 57cm minimalac, videl sem v Mekurju kr nekaj zadev in enako vsi enako ime, dokaj blizu premeri rešetk, cene od 160 (ker je akcija) do 350+) ne zastopim zadeve, al so višje pokrovke in dno ipd.

Naj me prosom nekdo razsvetli v tej smeri !

Hvala in Lep pozdrav.

mihec87 ::

Kettle je pač ta okrogla oblika potem pa ima weber pač več izvedenk in so razlike v lovilcu pepela, višja pokrovka in dno, mrežica...top model je pač mastertouch gbs(za pepel je posoda oz bolj zaprto medtem ko ostali imajo spodaj nek plehnat krožniček kamor pada pepel), gbs je mrežica ki ima odstranljivo sredino ter še na vsaki strani kot vratca.

Tako bom rekel bolj zaprt sistem za pepel je bolje zaradi tega ker veter ne odpihuje pepela naokoli..

Poglej še malo at,de sem dobil 2 leta nazaj mastertouch gbs z inox mrežo(nekateri majo kromirano) za cca 280 z poštnino (casando.de), pri nas imaš še kraljžara, obi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

#000000 ::

Ja kettle kao naj bi bila ta bunka, ampak večinima so Weber žari vsi bunkice, msilm da je razlika samo v tem kako odvaja pepel, nekateri imajo dol celo neko posodo za to, mene pa bolj zanima če iam veze z višino POKROVKE, ta bi pa mi pomagala, višja je več mesa not stlačiš, fora je samo ker ne vem kaj ta imena dejansko pomenijo, kao full kettle, compact kettle shit enih imen da znoriš :) Pa še pocen niso nazadnje, sem v merkurju gledal neko kombinacijo plin in oglje rešetka mislm da preko 67 cm a cena 1900+ eurov

p0ki ::

mesa se ne tlači na žar
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

HappyPills ::

Imam Webra. Sicer plinskega, ker ga nucam tudi po 3x tedensko za delat kosilo, vzamem ga pa tudi s sabo na dopust. To je eden top nakupov, ki sem jih naredil v zadnjih 5 letih. Ni mi žal niti €.

111111111111 ::

mihec87 je izjavil:


Poglej še malo at,de sem dobil 2 leta nazaj mastertouch gbs z inox mrežo(nekateri majo kromirano) za cca 280 z poštnino (casando.de), pri nas imaš še kraljžara, obi...

A master touch je samo 57cm?

Invictus ::

Poglej na ebay, kolega kupil cel Weber za 100 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

          ::

#000000 je izjavil:

Ja kettle kao naj bi bila ta bunka, ampak večinima so Weber žari vsi bunkice, msilm da je razlika samo v tem kako odvaja pepel, nekateri imajo dol celo neko posodo za to, mene pa bolj zanima če iam veze z višino POKROVKE, ta bi pa mi pomagala, višja je več mesa not stlačiš, fora je samo ker ne vem kaj ta imena dejansko pomenijo, kao full kettle, compact kettle shit enih imen da znoriš :) Pa še pocen niso nazadnje, sem v merkurju gledal neko kombinacijo plin in oglje rešetka mislm da preko 67 cm a cena 1900+ eurov


Razlikujejo se samo v premeru in spodnji posodi za pepel. 57 cm bo zadosti za večino potreb. Višina je že od osnovnega dobra, saj lahko notri pečeš kuro, tako da sedi na pločevinki piva. Izbira spodnje posode pa je odvisna od tega, kje boš žar imel. Če je to kakšna čista terasa, potem posoda, za v vrt pa lahko tudi samo alu krožnik, v katerega v primeru močnejšega vetra naliješ vodo.

nekikr ::

Razen v US nisem probal te zadeve, zdej bi rad poustvaril ta US izvirni okus

Če boš delal večkrat te US zadeve, potem je morda bolje, da greš direktno na nek kamado...je sicer dražja zadeva kot osnovni Weber, ampak je točno to kar rabiš za pravi BBQ.

          ::

nekikr je izjavil:

Razen v US nisem probal te zadeve, zdej bi rad poustvaril ta US izvirni okus

Če boš delal večkrat te US zadeve, potem je morda bolje, da greš direktno na nek kamado...je sicer dražja zadeva kot osnovni Weber, ampak je točno to kar rabiš za pravi BBQ.


Tako je. Ampak ko kupuješ kamadota preveri še ostalo, poleg cene: garancijo (keramični deli lahko tudi počijo), kaj dobiš zraven in kakšne so možnosti npr. za dokup opreme ali pa delitev rešetk na pol in podobno. Ampak v tem primeru si hitro blizu dvema tisočakoma.

Imam tako Webra kot kamadota, Weber je bil dober za učenje in spoznavanje principov, sedaj pa služi za backup, če kapaciteta kamadota ne zadošča, ampak že razmišljam o še enem, manjšem, kamadotu.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Manj kot tisočaka stane kopija Joe-a. Z dodatki za trinivojsko peko, deflektorji, rib rackom itd. Če nisi mahnjen na Egg zeleno ali Joe rdečo barvo, potem je to to :)

Jaz imam Cadac Braaimaxx za vsakodnevno kuhanje zunaj in kamada za BBQ. Top.

          ::

Ko sem jaz to kupoval, se je dobilo samo zeleno, rdeče pa je ravno prihajalo. Če bi pa spet kupoval, bi pa prav tako kupil rdečega. Ali tudi pri kopijah dobiš doživljenjsko garancijo? Meni je po treh letih počil notranji fire box.

nekikr ::

Mislim, da je pri mojem 10 let na šamot/keramiko. Kar je povsem ok, ker če bi kaj počilo to ne pomeni, da je stvar neuporabna, samo ko čistiš bi pač ven vzel 2 kosa namesto enega. Ker je toliko ceneje pa po 20 letih lahko kupiš novega, ker ima nov takrat nekaj, kar nujno rabiš :)
No, karkoli že je, kamado je tista prava stvar za pravi BBQ.

   -S\/\/-   ::

nekikr je izjavil:

No, karkoli že je, kamado je tista prava stvar za pravi BBQ.


Se podpišem pod tole. Kaj imate pa za eno oglje?

nekikr ::

Edino dobro stvar v Sloveniji. Veliki, kvalitetni kosi v 16kg vrečah. Probal sem vse ostalo in je velika žalost, edino Egg oglje je ok, ampak je 5x višja cena od teh linkanih. Za dim pa tudi pozabi na te mini sekance, ki zgorijo samo da jih pogledaš. Pri kakšnem kmetu se zmeniš za konkretno vejo tebi ljubega sadnega drevesa (ali greš po bukev v gozd) in daš zraven oglja za pest velik kos lesa ali dva. Juhej :)

   -S\/\/-   ::

Jaz uporabljam domače oglje iz ene vasi s prav tako oglarsko tradicijo. Veliki kosi, ravno prav čvrsto, delano iz lesa bukve in leske. Za sekance imam pa dovolj velik sadovnjak, da pri vsakoletnem obrezovanju ohranim kakšno večjo vejo. Drugače pa naj bi na arome v dimu bolj vplivala sestava tal kakor vrsta lesa (dokler ne dimiš s kakšno smreko).

nekikr ::

S tem se ne bi čisto strinjal, ker če poduhaš kos sadnega drevja se vonja sladkobo, isto, kot je potem tudi v dimu. Zato načeloma s sadnim drevjem ne dimiš govedine. Morda gre bolj za kakšno jakost ali kaj takega, ampak to je potem že preveč specifična stvar, glede na to, da je BBQ v osnovi zelo preprosta reč.
Daš link do tega oglja, ki ga uporabljaš, moj mi je precej s poti? Verjamem, da bo še komu prišel prav...

   -S\/\/-   ::

Linka nimam, ker je od lokalnega pridelovalca, za dajanje telefonske št. bi se moral pa pozanimati, ker ne vem če to uradno dela. Jaz sem do njega prišel preko priporočila znanca.

#000000 ::

Sem malo prebral moram premislit, mal še pregledat po štacunah in web-u pa tko do vikenda bom že neki najdu, aja tisti kamado al green egg mi niso všeč, majhni so, jest pa rabim velikega, to pa stana pri kamadu nenormalno ceno.

          ::

Kamado je 47 cm čisto zadosti, razen če pečeš na gasilskih veselicah.

#000000 ::

Ne na veselicah, ampak če dimiš recimo rebra ene 8-10 ur ne boš valjda dal sam ene gor, ampak vsaj par kil, 4-5 reber, drugač nima smisla.

          ::

Lahko jih postaviš pokonci ali v dveh nadstropjih.

#000000 ::

Evo tole sem gledal v Merkurju, hudo uza znoret, a cena še lepša

https://www.kraljzara.si/zar-na-oglje-w...

Takšen pa mi je v soboto ušel na bolhi za simboličnih 30 eur je nekdo ubodu terno :)

https://www.kraljzara.si/zar-na-oglje-s...

          ::

Za tak denar definitivno raje kamado žar, boš dobil oba omenjena v enem, poleg tega pa so keramični žari bistveno boljši za vzdrževanje temperature kot kovinski Webri. Slabost Webra je tudi ta, da za daljše pečenje potrebuješ brikete, ki za razliko od oglja vsebujejo še razna lepila in podobno.

nekikr ::

#000000 je izjavil:

Ne na veselicah, ampak če dimiš recimo rebra ene 8-10 ur ne boš valjda dal sam ene gor, ampak vsaj par kil, 4-5 reber, drugač nima smisla.

Vzameš 61cm kamado, rebra postaviš v rack. Jaz sem jih max naredil 9kg naenkrat, šlo bi tudi še kakšne 3kg zraven. če kupiš "nadstropje" zraven, da lahko še nad te stisneš kakšne 4kg. Če imaš pa res hude potrebe potem vzameš pa Big Joe in elevator rack. Tam bi šlo 20kg sigurno.

Weber za 2000€? Nehaj no, bom še kavo pljunil v smehu ven.

mihec87 ::

Za 2k bi res gledal keramiko(pa imam webra mastertouch gbs je super samo ne za 2k eur) razen če imaš namen zadevo prenašati naokoli tu je keramika res neugodna..

#000000 ::

Ne sej ne mislm kupt tega za 2k € se mi pa zelo dopade v bistvu če bi bil pol cenejši bi ga že imel.

Keramika odpade zarad pokanja ob transportu se bo prenašal oz vozil, ker itak vse pokradejo kar pustiš zunaj vikenda ipd. tko da weber ali kak njegov generik, ampak čimvečja rešetka.

nekikr ::

To greš pa potem v Bauhaus in vzameš nek njihov weber-like generik, da je čim cenejši in čim večji. Saj razen logotipa pri plehnatih žarih tako ali tako praktično ni razlike. Edina prednost Webra pred nekim no-name je samo v tem, da za webra kjerkoli dobiš vse, precenjene, dodatke, za druge je pa bolj slabo. Razen Bauhaus znamka recimo, tam imaš tudi dodatkov toliko kot za webra, pa še po normalni ceni. Čeprav, če rabiš samo to, potem si poglej na youtubu kako iz plehnatega soda narediš hud žar.

#000000 ::

nekikr je izjavil:

To greš pa potem v Bauhaus in vzameš nek njihov weber-like generik, da je čim cenejši in čim večji. Saj razen logotipa pri plehnatih žarih tako ali tako praktično ni razlike. Edina prednost Webra pred nekim no-name je samo v tem, da za webra kjerkoli dobiš vse, precenjene, dodatke, za druge je pa bolj slabo. Razen Bauhaus znamka recimo, tam imaš tudi dodatkov toliko kot za webra, pa še po normalni ceni. Čeprav, če rabiš samo to, potem si poglej na youtubu kako iz plehnatega soda narediš hud žar.


To iz soda mi glih ni, problem je ker pri nas food grade soda ali da je popolnoma nov, težko dobiš oz nemogoče. Da bi pa ponucal nek sod kjer je blo not kurilno ali nafta ipd. pa ne vem ni glih 100% da se z prežganjem to spuca. Bom šel v Bauhaus, imajo pa tud v Merkurju kr velik tega webra pa še neka akcija je -20 ali celo -30 %

Tody ::

No ni res tist za 30 eur se ti bo regulacija takoj zazgala na pokrov, nimajo termometra in tudi resetke so tako tako o kakih dodatkih tezko govorimo. Ali das 300 za webra ali 300 za drugo znamko pa je druga zgodba

          ::

Imam 15 let starega webra, ki razen par odrgnin ne kaže nobenih znakov staranja. Termimeter, regulacija, vse deluje kot pri novem.

HappyPills ::

O kakšnem plehu je govora? Moj weber je cel iz litga aluminija (cast aluminum), rešetke pa so iz litega železa. To se z ostalimi žari sploh ne da primerjat. Že ko ga dvigneš veš da je to taprava zadeva.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

HappyPills je izjavil:

O kakšnem plehu je govora? Moj weber je cel iz litga aluminija (cast aluminum), rešetke pa so iz litega železa. To se z ostalimi žari sploh ne da primerjat. Že ko ga dvigneš veš da je to taprava zadeva.


To imaš plinski Q model?
Okrogli so vsi pleh ter rešetka inox ali pa kromirana...
Od okroglih "kettle" žarov vem samo za napoleon firmo da ima litoželezno rešetko v osnovi....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

HappyPills ::

Tako ja imam plinskega Q2200

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Govorimo o weber žarih na oglje ali kopijah recimo.

Ma jest sem se odloćil da zadevo sestavim sam, po par zamujenih in par butastih prodajalcih ki bi prodali zadevo ko pridejo z dopusta ali podobno, sem rekel okay, marsikaj sem naredil sam pa bom še to, sam sem se tudi rodil v stvari, mama me je prinesla v porodnišnico, rodil sem se pa sam, okay je mama pomagala :)

NAbavil sem ves materijal, razen mrežic ki bodo držale meso, čeprav msilim da bo za štart kar navadna železna mrežica, kasneje jo tako lahko zamenjam za inox. Morebiti bom imel srečo in nobenga drugega dela, ter ne preveč vroče vreme, in ga vsaj na pol naredim že ta weekend, do naslednjega pa bi morali priti termometri in še par zadev kupljenih online.

          ::

Ne pozabi objaviti kakšne slike.

#000000 ::

          je izjavil:

Ne pozabi objaviti kakšne slike.


BOm končni izdelek, al pa morbit še kaj vmes odvisno od časa.

HappyPills ::

Če je plac za zidano zadevo je to tudi vedno super opcija. Glej da narediš tok prostora, da boš lahko fural "pod peko" zadeve.

hammock ::

HappyPills je izjavil:

Če je plac za zidano zadevo je to tudi vedno super opcija. Glej da narediš tok prostora, da boš lahko fural "pod peko" zadeve.

Tezava zidanih zadev je, da imas vecino casa preveliko kurisce. Pa pokrova ni.

Weber Smokey Joe, super za 2 (v eni rundi), skuris 1kg briketov (polovico jih lahko z zaprtim pokrovom pogasis in drugic spet uporabis).

V prevelikem kaminu sem za isto kolicino mesa skuril 2-3kg briketov, ce je fajn pihalo pa 4kg. Saj ne da ne vem koliko stanejo, ampak ne da se mi jih toliko vlacit iz trgovine.

nekikr ::

HappyPills je izjavil:

Če je plac za zidano zadevo je to tudi vedno super opcija. Glej da narediš tok prostora, da boš lahko fural "pod peko" zadeve.

To je vedno najslabša opcija, če narediš tako klasično zadevo, kot se jo rado postavlja v naših krajih. Ne moreš peči pice, ker nimaš pokrova, ne moreš dimiti, ker nimaš pokrova, ne moreš delati low and slow, ke rne moreš regulirati temperature....vse kar lahko narediš so čevapi, pleskavice, uštipci in vse kar je še identičnega temu z drugo obliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

HappyPills ::

Moj fotr dela vse na klasiki z litoželeznim pokrovom. Tehniki se reče "pod pekvo" in je stara 2000 let. Tak način so uporabljali Iliri je pa danes razširjena po celem balkanu pri nas pa predvsem ob meji s Hrvaško. Hrana je vedno hardcore dobra. Je pa res da je precej zajeban, ker moraš met občutek izostren, ko je pokrov gor in zasut s pepelom in žerjavoc se to ne dviguje dokler ni čas ali za obrnt ali pa je zadeva fertik. Tudi koliko žerjavice in to je treba narest je stvar let izkušenj.
Se pa na ta način lahko peče vse tudi pizza al pa kruh, piščanec, hobotnica, kozlički itd.

JanezH ::

Prej smo imeli gorenca za slabih 100eur, zdaj spirit ii 310. Je razlika...

https://imgur.com/a/XMksKIK
https://imgur.com/a/z7XxF3N

   -S\/\/-   ::

nekikr je izjavil:

Vzameš 61cm kamado, rebra postaviš v rack. Jaz sem jih max naredil 9kg naenkrat, šlo bi tudi še kakšne 3kg zraven. če kupiš "nadstropje" zraven, da lahko še nad te stisneš kakšne 4kg. Če imaš pa res hude potrebe potem vzameš pa Big Joe in elevator rack. Tam bi šlo 20kg sigurno.


Upoštevaj tudi, da je večji kakih 30 kil težji ...

nekikr ::

Šele kasneje je povedal, da ga misli prevažati s seboj, za kar je pa katerikoli kamado pretežak/preštorast. Če ga imaš doma je pa čisto vseeno kakšna teža je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen žar? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
666189011 (11221) bauci
»

Žar

Oddelek: Loža
5820 (597) p0ki
»

Kje kupiti dober žar na oglje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7446773 (28458) bauci
»

Peka na žaru (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5221094 (19331) Alec999
»

Električni žar

Oddelek: Loža
3118739 (18262) roko11111

Več podobnih tem