» »

Vzajemna - nova podrazitev

Vzajemna - nova podrazitev

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4 5

showsover ::

Poučno, torej nič brez kakšne odškodninske družbe ali odvetnika?

Glugy ::

Skrajni čas da se ukine dopolnilno zavarovanje pa da plača tisti ki imal več mal več in tisti ki ima manj malo manj na položnici. Se mi zdi da čedalje bolj pritiskajo na nas s temi mesečnimi stroški. Naj bi imel vse večje plače samo kaj k so stroški vse večji da praktično ni nekega napredka potem. Nekdo mora gordijski vozel presekat drgač se standard večine (skorajda) ne bo dvigoval.

2dark ::

xx23 je izjavil:

Večina ljudi ne ve, kako majhen delež krije dodatno zavarovanje

In pa nabere se pri dolgih bivanjih v bolnišnici.


Pri dolgih bivanjih. MHm. Res. Jaz sem bil hospitaliziran na očesnem oddelku v Ljubljani 7 dni in sem dobil domov od zavarovalnice račun 1500€. Drobiž.

dexterboy ::

Če je podražila Vzajmena, bo letos še Adriatic. Brez debate.
Še en dokaz več, da se nam dogaja dekadenca zahodnega sveta.
Mladino ne smeš spraviti v naravo v gibanje brez da so kršene njihove pravice do svobode, starčki tedensko hodijo k zdravniku ker jih "kao nekaj boli", zaposleni ne delajo nič manj za isti denar in podobne scene...
Ja, pravijo, da živimo danes bolje kot smo včasih. Zagotovo je to res. Prideš domov, pozimi je toplo, odpreš pipo, priteče topla voda, vzameš daljinca v roke, 100 in več kanalov... vse lepo in prav. Ampak meni se osebno vse bolj dozdeva, da se nam napredek dogaja prehitro. Preprosto ne moreš slediti vsemu, pa ne mislim, da bi moral obvladati vsega, le da veš... Napredek je skokovit. In da se med tem vmesnim šmornom "izgubijo" splošni pogoji, ki jih res ne dobiš v roke... itak!
Kdo od vas sploh ima te pogoje doma na papirju? Seveda nimate, so na netu, kajneda? Ali pač?
Mogoče veste, kaj hočem povedati...

Dopolnilno vs. Dodatno;

Prvič se z dopolnilnim ali dodatnim zdravstvenim zavarovanjem ponavadi srečamo ob prvi zaposlitvi, kjer za dopolnilna zavarovanja načeloma poskrbi delodajalec, sklenitev dodatnih zavarovanj pa je odvisna predvsem od naših potreb in želja. Lahko bi rekli, da je dopolnilno zdravstveno zavarovanje osnova za ostala zdravstvena zavarovanja.
Z dopolnilnim zdravstvenim zavarovanjem se krije razlika med vrednostjo zdravstvenih storitev in deležem, ki ga krije obvezno zdravstveno zavarovanje, oziroma del te razlike, ko se doplačilo nanaša na pravico do zdravil z najvišjo priznano vrednostjo in medicinsko-tehničnih pripomočkov. Doplačila znašajo od pet pa do 75 odstotkov cene zdravstvene storitve, zdravila oziroma medicinsko-tehničnega pripomočka.
Dopolnilno zavarovanje pa ne krije doplačil za zdravstvene storitve, zdravila ter medicinsko-tehnične pripomočke nad standardom, ki velja v obveznem zdravstvenem zavarovanju.

Dodatno zdravstveno zavarovanje krije stroške zdravstvenih in z njimi povezanih storitev ter oskrbe z zdravili in medicinsko-tehničnimi pripomočki in za izplačila denarnih prejemkov, ki niso sestavni del pravic iz obveznega zdravstvenega zavarovanja, in jih ne krije niti dopolnilno niti nadomestno zdravstveno zavarovanje.
Dodatna zdravstvena zavarovanja obsegajo torej predvsem nadstandardne storitve, kot so krajše čakalne dobe pri zdravstvenih storitvah, boljša zdravila oziroma oskrba, nezgodno zavarovanje za primer smrti, zavarovanje v tujini, dodatno mnenje strokovnjakov ali zavarovanje za dnevno nadomestilo za čas bivanja v bolnišnicah in zdraviliščih. Ponudbe dodatnih zavarovanj so med posameznimi zavarovalnicami precej različne, z več sklenjenimi zavarovanji pri posamezni zavarovalnici pa dobite tudi dodatne popuste.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

jocoj ::

2dark je izjavil:

xx23 je izjavil:

Večina ljudi ne ve, kako majhen delež krije dodatno zavarovanje

In pa nabere se pri dolgih bivanjih v bolnišnici.


Pri dolgih bivanjih. MHm. Res. Jaz sem bil hospitaliziran na očesnem oddelku v Ljubljani 7 dni in sem dobil domov od zavarovalnice račun 1500€. Drobiž.
In seveda nisi pogledal, koliko je dejansko od tega krilo dopolnilno zavarovanje. Ker ni šans, da je 200 EUR na dan, razen seveda, če nisi šel popolnoma samoplačniško, mimo obveznega zavarovanja.

zobnik ::

Dolgo bivanje v bolnišnici, če nimaš dodatnega greš predčasno domov.
20% so doplačila pri nekaterih operacijah
Problem je pri nadaljni oskrbi, ko je treba se postavit na nogo, tega osnovno ne krije.

_Denny_ ::

2dark je izjavil:

xx23 je izjavil:

Večina ljudi ne ve, kako majhen delež krije dodatno zavarovanje

In pa nabere se pri dolgih bivanjih v bolnišnici.


Pri dolgih bivanjih. MHm. Res. Jaz sem bil hospitaliziran na očesnem oddelku v Ljubljani 7 dni in sem dobil domov od zavarovalnice račun 1500€. Drobiž.

Zanimivo, pred leti mi je Vzajemnin agent "grozil", da bom brez njihovega zavarovanja za en teden bolnišnice plačal 100x več oz. vsaj 3000€/dan in od obveznega dobim samo "ustavili smo krvavitev, si izven življenjske nevarnosti, adijo"...sem potem le sklenil, da ni bilo tečnarjenja domačih.

Tistim, ki so x krat letno pri zdravniku se stvar seveda splača, ostalim pač ne...isto kot je vinjeta nepotrebna za nas, ki smo bili na ac samo enkrat v življenju v sklopu opravljanja vozniškega izpita. S temi 1500€ doplačila si po 4 letih brez dopolnilnega zavarovanja še vedno v plusu, če nisi ravno vsako leto hospitaliziran.

Btw življenjska in varčevalna zavarovanja s prejšnje strani so itak nateg. Stric in teta brez delovnih let si plačujeta vsak okoli 15€/mesec, ker jima je Merkur čez 30 let obljubil vsaj 500€/mesec pokojnine...veš da, v sanjah :))
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

zobnik ::

Ne vem kaj ste tolk....za to zavarovanje se vsak sam odloč, kot kasko recimo, vzami al pa pusti. Saj varčuje lahko vsak za avto, telefon ali na stara leta, če boš ali ne, je spet odločitev posameznika...zakaj komplicirate, sami veste kako in kaj.

To dopolnilo je 35 evrov, če si brez dohodkov, brezposelen je gratis, če maš dohodke pa spet ni panike.

Bolj je problem, če nimaš sociale ali dohodkov, ker je 35 evrov v takem primeru veliko.

Saj kolk eni zapravjo za dopust v 2 tednih 1000-2000 erov, za 3 tednsko potovanje v sklopu eltala, ladje po tamalem 2500 evrov, to je kakih 5-6 let za premijo.

Tko da...odlčte se sami

scipascapa ::

strošek je 36€, ker plačilo ni gratis.

joze67 ::

Direktna bremenitev na N26 je 0,00€

Sicer bom pa kar odpovedal. Tako ali tako je dopolnilno zavarovanje svojevrstna svinjarija.

Lonsarg ::

Dopolnilno je svinjarija iz več razlogov:
- kao se gremo socialno zavarovanje potem pa tako grdo rešitev uvedemo
- dopolnilno zavarovanje je mafija, če bi se hoteli iti prosti trg se to ne dela tako da vse še vedno pustimo državi za odločat zgolj procesiranje premij prenesemi na neke kvazi private požegnani firme
- dejansko kršimo EU zakone in tudi kako lastno ustavi ko se gremo to fejk privatnost, kjer prostega trga sploh ne dovoljujemo, ponudnika dopolninega je še vedno omejen z istim javnim sistemom in mora nujno denar in bolnike v ta sistempošilja, ne more recimo raje svojega zdravstvenega doma odpreti in konkurenco špilat.
- kolk ene ekstra birokracije je tu da se 10-20% stroškov loči na neke ločene entitete in denar okoli prenakazuje, za bruhat. Kolk enih komisij ki določajo kdo bo kaj krill..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Problem je, ker sedaj lahko "offloadajo" vedno več in več stvari izven obveznega zavarovanja, čeprav obvezno zavarovanje samo se ne ceni, še vedno je isto drago. Storitve pa so vedno slabše in slabše, daljše čakalne dobe, nezadovoljni zdravniki ki sovražijo paciente, klime so samo v bolnicah samo na hodnikih kjer se zadržujejo zdravniki, itd.
Quack !

kr3ten ::

Pomojem je fora tu, da če zavarovalnica pridobi več novih zavarovancev, se zanjo ne spremeni nič, ker se stem sorazmerno povečajo tudi stroški ki jih mora zavarovalnica tem zavarovancem kriti. Zato jim je ljubše da dvignejo premijo, kakor njihova konkurenca ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

zobnik ::

Čakalne dobe so lahko usodne za človeka, mi rabmo čimprej recimo 1-2-3 tedne max. ne pa drugo leto 8-O

joze67 ::

Osnovni problem dopolnilnega zavarovanja je, ker sploh ni zavarovanje.
Zavarovanje je TBD, ko identificiraš tveganje (za dogodek/stanje), katerega ne obvladuješ in katerega udejanjenje zna presegati tvoje zmožnosti absorbcije in sanacije. Zavarovalnica tveganje prevzame nase in ga razprši med zavarovance. (Slednje zavarovanca v resnici ne zanima - važno je, da je za dogovorjen, predvidljiv in spejemljiv strošek odpravil tveganje za nepredvidljiv in nesprejemljiv strošek.)

Dopolnilno zavarovnanje to ni. Res je, zavarovanec sicer tvega doplačila, ampak zavarovalnice (tri) pa nimajo praktično nobenega tveganja. Vse, kar morajo narediti, je pogledati v letni načrt ZZZS. To je za te tri zavarovalnice easy money. Za zavarovanca pa pomeni, da mora za isto tveganje plačevati dvema, javnemu in zasebnemu. Plačati pa mora, ker je oblast nastavila to darilo zavarovalnicam (pač v pomanjkanju gradbeniških projektov po koncu gradnje AC križa in pred TEŠ6 je bilo treba denar od nekje pumpati).

(Res je, da nekaterih stvari v načrtu ZZZS morda ni - ne vem, kako načrtujejo npr. porabo zdravil. Ampak še vedno pa velja, da se tri zavarovalnice šlepajo na delo in rezultat ZZZS.)

delavec44 ::

Gre samo za to, da se strošek posameznika vzajemno razporedi čez celotno populacijo zavarovanih. In to bi se dalo narediti avtomatsko brez vseh zavarovalnic in podobnega.

Mare2 ::

delavec44 je izjavil:

Gre samo za to, da se strošek posameznika vzajemno razporedi čez celotno populacijo zavarovanih. In to bi se dalo narediti avtomatsko brez vseh zavarovalnic in podobnega.


Najpomembneje je, kakšen strošek je to. Ali izvajalec gospodarno ravna z denarjem. Po kakšni ceni nabavlja materiale. Če bi vse potekako korektno, dopolnilnega zavarovanja sploh ne bi bilo potrebno imeti ali pa bi bilo kvečjemu 10 EUR na mesec. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

LeQuack ::

Poleg tega imajo vse te zavarovalnice mega dobičke, Vzajemna lani recimo 50 milijonov.
Quack !

joze67 ::

delavec44 je izjavil:

Gre samo za to, da se strošek posameznika vzajemno razporedi čez celotno populacijo zavarovanih. In to bi se dalo narediti avtomatsko brez vseh zavarovalnic in podobnega.

Za to ne potrebuješ treh dodatnih zavarovalnic, kjer vsaka seveda računa svoje stroške. Da dela samo to, kar dela že ZZZS.

scipascapa ::

seba44: yep, ker plače na vzajemni niso nizke ipd.....to vse plačujemo, namesto, da bi imelo to čez v osnovi Zavod za Zdravstveno Zavarovanje.

nsa_ag3nt ::

Kako dolgo je že tak sistem z dodatnim zavarovanjem ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Mare2 ::

scipascapa je izjavil:

seba44: yep, ker plače na vzajemni niso nizke ipd.....to vse plačujemo, namesto, da bi imelo to čez v osnovi Zavod za Zdravstveno Zavarovanje.


Težko reč, če bi bilo v tem primeru ceneje. Po matematični logiki ja, ampak...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nsa_ag3nt ::

LeQuack je izjavil:

Poleg tega imajo vse te zavarovalnice mega dobičke, Vzajemna lani recimo 50 milijonov.

https://www.vzajemna.si/sl/o-vzajemni/o...
število zaposlenih 341
portfelj: približno 850.000 zavarovancev
12* 30 eur * 850 000 = 306 000 000 eur.
stroški dela ostalo = 250 000 000.

Samo brez vzajemne bi bilo 300 milijonov eur/letno več na razpolago.

Osnovno se združi z dopolnilnim, vse upravlja zzzs.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

jernejl ::

LeQuack je izjavil:

Poleg tega imajo vse te zavarovalnice mega dobičke, Vzajemna lani recimo 50 milijonov.

Lahko dobimo kak vir za to trditev?

Mare2 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Poleg tega imajo vse te zavarovalnice mega dobičke, Vzajemna lani recimo 50 milijonov.

https://www.vzajemna.si/sl/o-vzajemni/o...
število zaposlenih 341
portfelj: približno 850.000 zavarovancev
12* 30 eur * 850 000 = 306 000 000 eur.
stroški dela ostalo = 250 000 000.

Samo brez vzajemne bi bilo 300 milijonov eur/letno več na razpolago.

Osnovno se združi z dopolnilnim, vse upravlja zzzs.


Pri zzzs se ne bi povečalo število zaposlenih? Hehehe... Prvi mesec ne, potem pa... kot drugje...

... ne verjamem v pravljice. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

LeQuack ::

jernejl je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Poleg tega imajo vse te zavarovalnice mega dobičke, Vzajemna lani recimo 50 milijonov.

Lahko dobimo kak vir za to trditev?


Sem bil v zmoti, 50 milijonov je dobiček za vse te zavarovalnice (ne samo za Vzajemno), iz naslova dopolnilnega zavarovanja:
"Ob tem sicer ne gre spregledati, da je letni dobiček zavarovalnic iz zdravstvenega zavarovanja najmanj 50 milijonov evrov."

https://radioprvi.rtvslo.si/2019/07/dra...
Quack !

jernejl ::

LeQuack je izjavil:

Sem bil v zmoti, 50 milijonov je dobiček za vse te zavarovalnice (ne samo za Vzajemno), iz naslova dopolnilnega zavarovanja:
"Ob tem sicer ne gre spregledati, da je letni dobiček zavarovalnic iz zdravstvenega zavarovanja najmanj 50 milijonov evrov."

Tudi ta informacija je precej zanimiva. Na hitro sem pogledal letna poročila za leto 2018 - poslovni izid za zdravstvena zavarovanja (velika večina od tega je dopolnilno, nekaj pa je še dodatnih, nadstandardnih zavarovanj).
Poslovni izid Vzajemne je bil 678 tisoč evrov, Adriatica 1,6 mio evrov, Triglava pa 3,4 mio evrov. Skupaj torej slabih 6 mio evrov.

LeQuack ::

jernejl je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Sem bil v zmoti, 50 milijonov je dobiček za vse te zavarovalnice (ne samo za Vzajemno), iz naslova dopolnilnega zavarovanja:
"Ob tem sicer ne gre spregledati, da je letni dobiček zavarovalnic iz zdravstvenega zavarovanja najmanj 50 milijonov evrov."

Tudi ta informacija je precej zanimiva. Na hitro sem pogledal letna poročila za leto 2018 - poslovni izid za zdravstvena zavarovanja (velika večina od tega je dopolnilno, nekaj pa je še dodatnih, nadstandardnih zavarovanj).
Poslovni izid Vzajemne je bil 678 tisoč evrov, Adriatica 1,6 mio evrov, Triglava pa 3,4 mio evrov. Skupaj torej slabih 6 mio evrov.


Omenili so tudi, da skupaj poberejo za nekje 500 milijonov teh zavarovalnin.
Quack !

scipascapa ::

in kaj naredijo z dobikom? poleg visokih plač, jahta ipd?

LeQuack ::

scipascapa je izjavil:

in kaj naredijo z dobikom? poleg visokih plač, jahta ipd?


Kokain, podkupovanje, itd.
Quack !

c3p0 ::

XLapse je izjavil:


In me zanima kolko bi mogel plačat da ne bi bil zavarovan.. Niti nočem pomislit.


Saj ti je _Denny_ napisal, max 4 letne premije. To pa že lahko pomisliš.

BCSman ::

Kdaj mislite bo adriatic podražil? So kake komplikacije/stroški pri menjavi zavarovalnice?

klihk ::

Je kdo pri WIZ-u?

Mare2 ::

klihk je izjavil:

Je kdo pri WIZ-u?

WIZ nima dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

anketar ::

wiz je AS-in je za avte itd

jakan123 ::

Mare2 je izjavil:

klihk je izjavil:

Je kdo pri WIZ-u?

WIZ nima dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. :)


https://www.wiz.si/wiz-zdravje

BCSman ::

Tri mesece odpovednega roka je za menjavo zavarovalnice. Torej nima smisla, ker v tem času bodo itak tudi drugi podražili.

Lonsarg ::

Ampak če zdaj skleneš je po zdajšni ceni, tudi če dejansko vklopijo čez 3 mesece menda?

delavec44 ::

Hehe, ne.

Mare2 ::

Lonsarg je izjavil:

Ampak če zdaj skleneš je po zdajšni ceni, tudi če dejansko vklopijo čez 3 mesece menda?


Šlo bi edino, če si že prej dal odpoved pri drugi zavarovalnici in bi bil začetek 01.08., pa še to samo, če izbereš takojšnje pačilo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GrX ::

BCSman je izjavil:

Kdaj mislite bo adriatic podražil? So kake komplikacije/stroški pri menjavi zavarovalnice?

AS je kupil Generali. Predvidevam, da bodo imeli enake ali pa zelo podobne cene.

Dionis ::

Vidim da marsikoga moti dopolnilno zavarovanje in imate prav. Trenutno edina politična stranka v parlamentu, ki je za ukinitev dopolnilnega zavarovanja Levica. To imajo zapisano v programu in tudi v kampaniji so to poudarjali.

Sedaj je bila tudi vložena zahteva oz. pripravljajo zakon za ukinitev le tega. https://siol.net/posel-danes/novice/pre...

Desni tega seveda ne bodo podprli, ker bi tako ali tako radi sprivatizirali celotno zdravstvo. Na tem področju prednjači predvsem NSi. Za nas povprečne državljane srčno upam, da se to ne zgodi.

Pač dejstvo je kot trenutno je potrebno imeti poleg OSNOVNEGA tudi dopolnilno zavarovanje. Nekateri, ki pravite, da če je malenkost doplačate in ni panike. Ja dokler imate malenkosti. Tako, kot je že nekdo omenjal. Bolnišnični dnevi znajo kar nanesti zneska, itd.. (še zgodbica soseda, ki ni imel dopolnilnega, je bil dolžan skoraj 80.000€, ker je imel težko avtomobilsko nesrečo in je imel težko rehabilitacijo in bil zaradi tega skoraj ob hišo). Zavedati se je potrebno, da osnovno krije samo nujne stvari. Če boš ti imel nesrečo z avtomobilo, kot primer zgoraj, bo osnovno krilo samo toliko da te zakrpajo in nisi smrtno ogrožen (malo grobo napisano), za ostale zadeve gre preko dopolnilnega. Ala bolnišnični dnevi, rehabilitacija itd. itd.

Še ena prednost ukinitve dopolnilnega (in le ta znesek prenešen na osnovno, ter bi se ga plačevalo procentualno glede na dohodek - najbolj pravično, če mene vprašaš - tudi predlog Levice) je posledično zmanjšanje čakalnih vrst. Dobro tega, ne bo v celoti rešilo, en del pa vendarle. Privatne zavarovalnice dajejo določen znesek za nenujne operacije. Ne vem, primer krčnih žil, ki niso nujne operacije, da bi umrl zaradi tega čez 1 mesec. In če ti zavarovalnica da za 100 operacij letno, ti bi jih pa rad naredil 150, jih pač ne boš ali pa greš z bolnišnico v minus (UKC LJ precej tega naredi zato je tudi to en del problema, da je vedno v minusu). To je nek način tihe privatizacije, da greš pa potem privatniku ne take nekomplicirane operacije in pač ne čakaš 1 leto.

Samo še tole bi komentiral. Nekdo je še omenil, da je šel en gospod do svojega zdravnika, ker je bil slučajno tam in da ni za brez veze hodil v zdravstveno ustanovo. Ko bi vi vedeli, koliko ljudi hodi zaradi takih banalnih stvari na urgenco. Meni se kar kisa, ko slišim mojo, ko občasno dežura na urgenci. Do tega, da pride in reče da ga 3 ure že boli grlo ali pa ga recimo piči komar in gre preveriti za vsak slučaj, če ni bilo kaj drugega.
Prvič, zaradi takih stvari morda ne bo na voljo ekipe na urgenci za nujne stvari.
In drugič fascinira me, da se ljudem da hoditi zdravniku za take bedarije in res ne cenijo svojega časa - meni se še takrat ko imam recimo gripo ne da do njega, pa moram iti, da odprem bolniško (okej tukaj imam hvalabogu privilegij, da včasih samo pokličem in odpre, ker ponavadi več kot enkrat na leto ne grem na bolniško za več kot par dni in predvideva, da se ne zmišljujem).
Tu mi recimo italijanski ali francoski, nisem prpričan kateri od njih sistem ni tako zgrešen, kar se tiče obiskov. Za vsak obisk je potrebno plačati neko simbolno ceno cca 5 ali 10€. Tisti, ki pač morajo pač obvezno hoditi na preglede redno so tega seveda opravičeni. Za nas, ki gremo 1x na leto ali še manj. Pa tudi če greš 5x na leto, je to 25€ in ni omembe vredno. Tako pa se znebiš balasta nekaterih upokojencev, ki jim je dolgčas doma in se pridejo malo pomeniti k zdravniku in kradejo čas pacientov, ki resnično potrebujejo obravnavo.

Mare2 ::

Dionis je izjavil:

ki je za ukinitev dopolnilnega zavarovanja


Sam naslov je zavajajoč in všečen množicam. Če bi ga samo ukinili in bi bilo vse krito z že obstoječomi premijami, bi folk bil takoj za to.

Tako pa gre le za prenos upravljanja z denarjem množic iz enega voluharja na drugega. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Bellzmet ::

Itak. Če se voluharjem prste poreže je v vreči dovolj denarja. Višanje premij je samo več denarja za voluharje. Zdravstvo ne bo nič boljše zaradi tega.

Dionis ::

Da se peljalo zdravstveni sistem samo z denarjem samo iz osnovnega zavarovanja je žal premalo za kakovostno zdravstvo. To pa je cilj po moje vsakega posameznika (razen pač milijonarjev, ki si lahko privoščijo katero koli zdravljenje brez tega).

Slovenija za zdravje nameni le 6,7 % BDP javnih sredstev, precej manj od povprečja evrskega območja (7,1 %) in bistveno manj kot Avstrija 8 % BDP).

Seveda se zavedamo, da se pri določenih naročilih goljufa in odteka denar k tem ˝voluharjem˝. Da pa je to dopuščeno je pa kriva tudi zakonodaja, katerim ustreza da se dogajajo neprimerne stvari. Z dobrimi zakoni in ukrepi bi se ta del lahko močno oklestil. Vendar, dokler bodo ljudje volili stranke tipa SD, NSI, SDS, SMC in podobni bo žal taka slika kot je. Določeni se trudijo, vendar proti vetru scat ni lahko.

Da ti zakon sprejmeš rabiš 46 glasov (+50%), če želiš ustavni zakon spremeniti rabiš 2/3 parlamenta. Recimo Levica, ki ima, če se ne motim 9 poslancev sama ne more kaj veliko narediti.

Mare2 ::

Bellzmet je izjavil:

Itak. Če se voluharjem prste poreže je v vreči dovolj denarja. Višanje premij je samo več denarja za voluharje. Zdravstvo ne bo nič boljše zaradi tega.


Vemo (bral sem), kako je bilo prej, torej pred uvedbo doplačil in pred uvedbo dopolnilnega.

Vsako spremembo izkoristijo za svoj žep. Pa še kak nov urad bodo odprli, da ne bi slučajno kaj denarja ostalo. Ljudi je treba zaposlit.
Tisti, ki zbira denar, bi moral biti zainteresiran, da se le ta dobro razporedi. Imeti bi moral popoln nadzor nad izvajalci zdravstvenih storitev.

Delomrzni brezposelni in prejemniki socialnih transferjev ne bi smeli imeti dostopa do teh storitev brazplačno. :)

-----
EDIT: Prosim, ne uporabljajte teh političnih kratic. Nekako ne spada v tak resen forum, kot je slo-tech. Hvala.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

FTad ::

Dionis je izjavil:


Samo še tole bi komentiral. Nekdo je še omenil, da je šel en gospod do svojega zdravnika, ker je bil slučajno tam in da ni za brez veze hodil v zdravstveno ustanovo. Ko bi vi vedeli, koliko ljudi hodi zaradi takih banalnih stvari na urgenco. Meni se kar kisa, ko slišim mojo, ko občasno dežura na urgenci. Do tega, da pride in reče da ga 3 ure že boli grlo ali pa ga recimo piči komar in gre preveriti za vsak slučaj, če ni bilo kaj drugega.
Prvič, zaradi takih stvari morda ne bo na voljo ekipe na urgenci za nujne stvari.

Tu mi recimo italijanski ali francoski, nisem prpričan kateri od njih sistem ni tako zgrešen, kar se tiče obiskov. Za vsak obisk je potrebno plačati neko simbolno ceno cca 5 ali 10€. Tisti, ki pač morajo pač obvezno hoditi na preglede redno so tega seveda opravičeni. Za nas, ki gremo 1x na leto ali še manj. Pa tudi če greš 5x na leto, je to 25€ in ni omembe vredno. Tako pa se znebiš balasta nekaterih upokojencev, ki jim je dolgčas doma in se pridejo malo pomeniti k zdravniku in kradejo čas pacientov, ki resnično potrebujejo obravnavo.


Ja isto mi je razlagal zadnjic prijatelj, ki dela na obmocju Kocevja. Dezural je in mi potem kasneje pove, da so imeli ful gneco celo noc. Vecinoma cigani in migranti. Pa ga vprasam, ce so kaki nujni primeri, pa pravi izredno redko.

Tako, da se mi nek simbolni prispevek za obisk pri splosnem zdravniku in prav tako, kot so uvedli to mislim da v Celju, da ce obisces urgenco, in se ugotovi, da obisk ni bil zivljenjsko nevaren, da se pa malo vec placa. Hitro bi se znebili tistih, ki za brezveze hodijo tam.

LeQuack ::

Dionis je izjavil:

Da se peljalo zdravstveni sistem samo z denarjem samo iz osnovnega zavarovanja je žal premalo za kakovostno zdravstvo. To pa je cilj po moje vsakega posameznika (razen pač milijonarjev, ki si lahko privoščijo katero koli zdravljenje brez tega).

Slovenija za zdravje nameni le 6,7 % BDP javnih sredstev, precej manj od povprečja evrskega območja (7,1 %) in bistveno manj kot Avstrija 8 % BDP).

Seveda se zavedamo, da se pri določenih naročilih goljufa in odteka denar k tem ˝voluharjem˝. Da pa je to dopuščeno je pa kriva tudi zakonodaja, katerim ustreza da se dogajajo neprimerne stvari. Z dobrimi zakoni in ukrepi bi se ta del lahko močno oklestil. Vendar, dokler bodo ljudje volili stranke tipa SD, NSI, SDS, SMC in podobni bo žal taka slika kot je. Določeni se trudijo, vendar proti vetru scat ni lahko.

Da ti zakon sprejmeš rabiš 46 glasov (+50%), če želiš ustavni zakon spremeniti rabiš 2/3 parlamenta. Recimo Levica, ki ima, če se ne motim 9 poslancev sama ne more kaj veliko narediti.


Kako pa se je izboljšala kakovost odkar so uvedli dopolnilno oziroma ga podražili?
Quack !

Mare2 ::

LeQuack je izjavil:


Kako pa se je izboljšala kakovost odkar so uvedli dopolnilno oziroma ga podražili?


Uvedli so čakalne vrste. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Wrop ::

Pobranih prispevkov leta 2016 je bilo 2.460 milijonov €, za letos načrtujejo 3.054 milijonov €. Še pravi 600 milijonov več v treh letih. Vrste bi s tem denarjem morali odpraviti, ne pa da niti ne vemo kako točno dolge so.
Kaj točno bo ukinitev dopolnilnega zavarovanja prineslo? Govorimo o 50 milijonih, ki jih porabijo zavarovalnice za delovanje. Pa še to je realno 40 € dodatnega denarja, ker ZZZS tudi porabi denar za delovanje. To je pljunek v morje v primerjavi z vsem denarjem, ki ga namenimo za zdravstvo.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937839 (9679) jocoj
»

dopolnilno zavarovanje, kje in zakaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9114917 (12682) Alien123
»

Smisel zavarovalnic

Oddelek: Loža
224170 (3078) alexa-lol

Prekinitev zavarovanja - VZAJEMNA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7723778 (22255) Gandalfar
»

Zdravstvo

Oddelek: Problemi človeštva
439007 (5967) LeQuack

Več podobnih tem