» »

Smisel zavarovalnic

Smisel zavarovalnic

detroit ::

Upam da ta tema ni bila tisoč in enkrat že ampak moja slepost je ne najde.

Zanima kakšna je smisel obstoja zavarovalnic tipa vzajemna in njihovega dodatnega zavarovanja, ker vse kar delajo je da jemljejo denar iz zavarovanja. Čemu ZZZS direktno ne pobira tega, pa bodo imeli zdravstveni delavci malce višjo plačo in mogoče bo še kakšno zdravilo za koga več se najdlo. Ne pa da gre v žepe direktorjev teh "posrednikov", ki ne delajo čisto nič razen zmanjšujejo vrednost vložka.
Skero

alexa-lol ::

Ker je Vzajemna in to prostovoljno dodatno zavarovanje. Če ti preceniš da njihovih storitev ne rabiš ti ni treba plačevati, a ko ti bo zdravnik dal katero zdravilo, pregled, ki ga ne krije ZZZS boš moral sam plačati.

Noben te ne sili samo v povprečju se izkaže da se posamezniku to splača (mirnejši spanec) oz. se mu ne (dobiček zavarovalnice).

Hayabusa ::

Če je govora o dodatnem zdravstvenem zavarovanju:
tako so zlobirali, tako imamo.
Dodaten posrednik v verigi ne pripomore k ničemer, razen da opraviči lasten obstoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

c00L3r ::

Hayabusa je izjavil:

Če je govora o dodatnem zdravstvenem zavarovanju:
tako so zlobirali, tako imamo.
Dodaten posrednik v verigi ne pripomore k ničemer, razen da opraviči lasten obstoj.

Točno tako. Vse bi lahko pobiral ZZZS. Dodatno pa se bo tako ali tako privatiziralo oz. se že je, saj je ravno prejšnji teden državna banka NLB prodala svoje delnice Zavarovalnice Triglav (ki nudi dopolnilno zavarovanja). Gre za to, da se bo denar lahko stekal v privatne žepe in da bo zdravstvena oskrba na voljo samo še višjemu sloju.

Postopen prehod v Ameriški model, kjer bo zavarovanje vedno dražje in hkrati nudi vedno manj storitev.

Namen zavarovalnic ne bo več plačevanje zdravstvene oskrbe, ampak čim večji dobiček. Tako pač deluje privatni sektor in kapitalizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

jernejl ::

Dodatno pa se bo tako ali tako privatiziralo oz. se že je, saj je ravno prejšnji teden državna banka NLB prodala svoje delnice Zavarovalnice Triglav (ki nudi dopolnilno zavarovanja). Gre za to, da se bo denar lahko stekal v privatne žepe

V podjetjih v državni lasti pa se denar ne more stekati v privatne žepe?

jype ::

Jaz Vzajemni ne plačujem nič.

Zdravstveno sem zavarovan precej bolj kot tisti, ki plačujejo le Vzajemni.

ttommy ::

jype je izjavil:

Jaz Vzajemni ne plačujem nič.

Zdravstveno sem zavarovan precej bolj kot tisti, ki plačujejo le Vzajemni.



Povej kaj več.
Gamer

phys ::

@jype: lahko malce pojasniš? Tole me res zanima.

jype ::

Zavarovan sem pri drugih zavarovalnicah (ki niso cenejše od Vzajemne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Hayabusa ::

jype je izjavil:

Jaz Vzajemni ne plačujem nič.

Zdravstveno sem zavarovan precej bolj kot tisti, ki plačujejo le Vzajemni.

Odgovor v stilu radia Erevan :)).

feryz ::

6 let sem že brez Vzajemne & Co.
To pomeni kakega jurja dvesto manj iz žepa.
Lani sem bil na vseh mogočih pregledih (srce, pljuča...), ki so trajala tudi uro ali dve.
Doplačilo cca. 12 €.
Zobarja itak plačam sam že 20 let (zadnji obisk 2x večja plomba, bela seveda, samoplačniško 45 €).

Ko si v najboljših (beri najbolj zdravih) letih, je rejenje, dobro plačanih pijavk, brezvezno početje.

Če že moraš nekaj keširati, vzameš kvazi varčevanje-zavarovanje in si raje iz tega pokrivaš dodatne zadeve, če do njih pride.
Razen čekanarja in šmrkanja. Ampak tega je bore malo (doplačila znašajo tri do štiri evre na obisk).

Invictus ::

@feryz

Moram ti priznat pogum. ZA prihranek malo več kot jurja si riskiraš da boš enkrat plačal 20 jurjev. Če bi seštel denar za čike in pijačo, bi bila cifra najbrž 3x - 5x večja.

Saj to je zavarovanje. Plačuješ za to, da enkrat ne bi bankrotiral. Poglej ZDA ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jalovec09 ::

Dokler ni kaj resnega, tud sam sem šel na nekaj samoplačniških kljub temu, da imam dodatno zavarovanje.
Čakalna doba je bila občutno predolga in sem šel privat, niti ni tolk drago, prijazno osebje, brez čakanja, zadovoljen.

fosil ::

@feryz
Pozabil si na eno malenkost.
Za vsako leto, ko si brez zavarovanja boš moral potem, ko se boš vendarle zavaroval, plačat 3% višjo premijo.
Če boš recimo 10 let brez, boš moral potem do konca življenja plačevat 30% višjo premijo.
Se res splača?
Sploh če upoštevaš še tveganje.
Tako je!

jalovec09 ::

Jp ne splača se...samo v vednost, če si poškoduješ kolk in ti ga morajo menjat pride operacija 20.000 evrov !
To pa si lahko narediš kjerkoli, tud sam še nikol nisem imel zloma, zvina ali resne poškodbe...pa ni vrag, da enkrat res potegnem takratko.
Saj 25 evrov ni toliko, kot se zmeče za razne pi*darije, kot je bencin, čike, alkohol, žurke....

Kar se tiče zobozdravnikov, hodim že nekaj let pa sem v tem času dal le par 10 evrov, če bi šel samoplačniško pa pod jurja nebi prišel.
Še predobro poznam privatne cene zobozdravnikov, vse od zdravljanje do plombe. Grem pa na pol leta, mine hitro.

...:TOMI:... ::

Jype, povej koliko in kje plačuješ.
Tomi

detroit ::

fosil je izjavil:

@feryz
Pozabil si na eno malenkost.
Za vsako leto, ko si brez zavarovanja boš moral potem, ko se boš vendarle zavaroval, plačat 3% višjo premijo.
Če boš recimo 10 let brez, boš moral potem do konca življenja plačevat 30% višjo premijo.
Se res splača?
Sploh če upoštevaš še tveganje.

to govoriš o dodatnem? Torej nas država prsiljuje da plačujemo dodatno zavarovanje namesto da bi krila boljše storitve našega zdravstva? Retardirano oh well slovenia
Skero

jype ::

...:TOMI:...> Jype, povej koliko in kje plačuješ.

Zakonodaja pri nas omogoča nudenje te storitve le trem zavarovalnicam: Podružnici zavarovalnice Triglav, zavarovalnici Adriatic Slovenija in Vzajemni.

Vse ostale možnosti so bolj zapletene in terjajo več dela ob plačilu zdravstvenih storitev, ki ni avtomatično (omogočajo pa večjo fleksibilnost in so lahko cenejše ali bogatejše).

#000000 ::

Nakaj mesecev nazaj al pa leto recimo, je pisalo da je EU rekla da je naš sistem zdravstvenega zavarovanja v bistvu neustaven-nelegalen, ker imamo kombinacijo prostovoljnega in obveznega, a če hočeš k zdravniku rabiš nujno imeti oba :)

Gavran ::

jalovec09 je izjavil:

Jp ne splača se...samo v vednost, če si poškoduješ kolk in ti ga morajo menjat pride operacija 20.000 evrov !

Ampak večji del od teh 20000 ti krije obvezno zavarovanje! Raje napiši delež, ki ga krije prostovoljno.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Hayabusa ::

#000000 je izjavil:

Nakaj mesecev nazaj al pa leto recimo, je pisalo da je EU rekla da je naš sistem zdravstvenega zavarovanja v bistvu neustaven-nelegalen, ker imamo kombinacijo prostovoljnega in obveznega, a če hočeš k zdravniku rabiš nujno imeti oba :)

Ta zgodba se vleče že kar nekaj časa.
1x letos "bomo" samo začeli dobivati račun za vsak dan, ko bo veljajo dvojno zdravstveno zavarovanje (sedanja ureditev).
Potem se bodo spet vsi čudili in se spraševali, zakaj ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

detroit ::

prav dost se niso zmotil a:)
Skero

alexa-lol ::

Zakaj bi bilo nujno da imaš oba... nekaj krije ZZZS, nekaj pa dodatno... če želiš sam kriti tisto dodatno je to tvoja stvar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937814 (9654) jocoj
»

Zavarovanje

Oddelek: Loža
375151 (3966) paraboŁa

Prekinitev zavarovanja - VZAJEMNA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7723757 (22234) Gandalfar
»

Dodatno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6515400 (5963) Alexius Heristalski

Več podobnih tem