» »

Razmišljanje o "kaj bi bilo, če..."

Razmišljanje o "kaj bi bilo, če..."

PreviousUser ::

Se vam dogaja, da razmišljate, kaj bi bilo sedaj drugače, če bi se v preteklosti o nečem drugače odločili? Kako gledate na to - se vam zdi to koristno, ker npr. se lahko iz tega nekaj naučite in se v prihodnosti odločite drugače. Ali pa se vam zdi to nekoristno, ker je odločitev itak bila sprejeta v preteklosti in se toka stvari ne da več spremeniti?

jype ::

Seveda, ves čas. Do zdaj sem ugotovil predvsem to, da se še nisem odločil narobe.

c3p0 ::

Kdor izjavi, da se še ni odločil narobe, seveda laže. Samemu sebi in/ali drugim.

Motimo se vsi, če se iz tega uspeš kaj naučit, pa toliko boljše. Ponavljanje napak, to pa je problematično (in pogosto).

mgermo ::

c3p0 je izjavil:

Kdor izjavi, da se še ni odločil narobe, seveda laže. Samemu sebi in/ali drugim.

Motimo se vsi, če se iz tega uspeš kaj naučit, pa toliko boljše. Ponavljanje napak, to pa je problematično (in pogosto).


This.
Ne dwellam na napakah, se jih pa zavedam, in jih poskušam eliminirati v prihodnosti.

jype ::

c3p0 je izjavil:

Kdor izjavi, da se še ni odločil narobe, seveda laže. Samemu sebi in/ali drugim.
Ne sodi drugih po sebi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

destroyer2k ::

jype je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kdor izjavi, da se še ni odločil narobe, seveda laže. Samemu sebi in/ali drugim.
Ne sodi drugih po sebi!


Vsak jutr vzameš za zajtrk aroganco? Vsak človek je v življenju naredil napake, lahko so trivialne ali pa večje. Sedaj ko ti trdiš da si celotno življenje brez napak je lahko aroganca, ali pa se ne zavedaš svojih napak.

mr_chai ::

destroyer2k je izjavil:

jype je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kdor izjavi, da se še ni odločil narobe, seveda laže. Samemu sebi in/ali drugim.
Ne sodi drugih po sebi!


Vsak jutr vzameš za zajtrk aroganco? Vsak človek je v življenju naredil napake, lahko so trivialne ali pa večje. Sedaj ko ti trdiš da si celotno življenje brez napak je lahko aroganca, ali pa se ne zavedaš svojih napak.


Mogoče je mislu na neke ključne življenske odločitve. O aroganci bi se pa kar strinjal s tabo.

jype ::

destroyer2k je izjavil:

Vsak jutr vzameš za zajtrk aroganco?
Mhm.

destroyer2k je izjavil:

Vsak človek je v življenju naredil napake, lahko so trivialne ali pa večje. Sedaj ko ti trdiš da si celotno življenje brez napak je lahko aroganca, ali pa se ne zavedaš svojih napak.
Ali pa nisi naredil nobene napake.

Ta možnost je malo verjetna, se strinjam, opravičevat za to, da sem najboljši na vasi, se pa ne mislim.

solatko ::

Napake dela vsak, ki dela, napačne odločitve pa so momenti, ko moraš it po neki poti.
Tudi sam, tako kot jype, še nisem sprejel napačne odločitve, kar pa ne pomeni, da nisem nikoli delal napak.

Odločitev je, ko se izbira šola, menja služba, kupuje stanovanje, drug avto, izbira partnerja/ke
Delo krepa človeka

jype ::

No, ajde, drugi najboljši. Naj mu bo, ker je res kerlc.

Unilseptij ::

Frankie said it all (poudarki so moji :D:

And now the end is near
And so I face the final curtain
My friend, I'll say it clear
I'll state my case of which I'm certain

I've lived a life that's full
I've travelled each and every highway
and more, much more than this
I did it my way

Regrets I've had a few
But then again too few to mention
I did what I had to do
And saw it through without exemption


I planned each chartered course
Each careful step along the by-way
And more, much more than this
I did it my way

Yes, there were times
I'm sure you knew
When I bit off more than I could chew
But through it all when there was doubt
I ate it up and spit it out
I faced it all

And I stood tall
And did it my way

I've loved, I've laughed, and cried
I've had my fill, my share of losing

And now, as tears subside
I find it all so amusing
To think I did all that
And may I say, not in a shy way

"Oh no, oh no, not me
I did it my way"
For what is a man, what has he got?
If not himself then he has naught
To say the things he truly feels
And not the words of one who kneels

The record shows I took the blows
And did it my way
Yes, it was my way

Meiniken ::

Nima se smisla ukvarjat s preteklostjo. Uporabiš pridobljeno znanje kot vodilo za pridobitev novih znanj in greš novim ciljem naproti.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

solatko ::

Veliko jih pozno spozna, da se v mladih letih niso odločali pravilno in zato pozneje zapadejo v depresije in druge duševne težave.
Delo krepa človeka

destroyer2k ::

Ali pa v lenobo.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Napake dela vsak, ki dela, napačne odločitve pa so momenti, ko moraš it po neki poti.
Tudi sam, tako kot jype, še nisem sprejel napačne odločitve, kar pa ne pomeni, da nisem nikoli delal napak.

Odločitev je, ko se izbira šola, menja služba, kupuje stanovanje, drug avto, izbira partnerja/ke


Za to da lahko to rečeš, moraš prvo odločit kaj primerjaš... ker če bi lahko drugačna odločitev za posledico imela boljšo plačo, je morda bila napačna/drugačna... vse je odvisno od primerjalne tabele.

Je pa res, da je treba vedet, da zmeraj pride zaradi takih preteklih odločitev do nekega srečanja ki je morda tvoja žena in da zato niso napačni... tako da je lahko ista odločitev iz nekega vidika napačna z drugega pa pravilna... odvisno kaj meriš!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Scorpy84 ::

jype je izjavil:

Seveda, ves čas. Do zdaj sem ugotovil predvsem to, da se še nisem odločil narobe.


Za sebe ne, za druge pa ja.

solatko ::

Mato989 - Ti vse gledaš skozi denar. A misliš, da so vsi, ki imajo veliko denarja, tudi zadovoljni s svojim življenjem?
Lahko bi se v mladosti odločil, da se boš šolal dlje zato, da boš počel stvari, ki so ti všeč in ne take, pri katerih trpiš pa jih moraš delat za kakršen koli denar, zato, da preživiš in ti zmanjkuje čas za hobije ali enostavno, zase.
Ni vse v materialnih dobrinah.
Delo krepa človeka

destroyer2k ::

solatko

Ti si dal primer nakup avta kot pomembno odločitev. Sedaj praviš da je materialna dobrina nepomembna, vsaj odloči se v katero smer boš pisal.

IL_DIAVOLO ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Ti vse gledaš skozi denar. A misliš, da so vsi, ki imajo veliko denarja, tudi zadovoljni s svojim življenjem?
Lahko bi se v mladosti odločil, da se boš šolal dlje zato, da boš počel stvari, ki so ti všeč in ne take, pri katerih trpiš pa jih moraš delat za kakršen koli denar, zato, da preživiš in ti zmanjkuje čas za hobije ali enostavno, zase.
Ni vse v materialnih dobrinah.


Vsak je po svoje srecen.

Vse je odvisno od prioritet, ki ga dela srecnejsega.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Ti vse gledaš skozi denar. A misliš, da so vsi, ki imajo veliko denarja, tudi zadovoljni s svojim življenjem?
Lahko bi se v mladosti odločil, da se boš šolal dlje zato, da boš počel stvari, ki so ti všeč in ne take, pri katerih trpiš pa jih moraš delat za kakršen koli denar, zato, da preživiš in ti zmanjkuje čas za hobije ali enostavno, zase.
Ni vse v materialnih dobrinah.


Ne, jaz razumem za razliko od tebe, da je pogoj za ocenitev neke odločitve kot dobro/slabo ali pravilno/napačno odvisno od lestvice v primerjalni tabeli ki jo postaviš...

In vsak ima svojo primerjalno tabelo in sta lahko enaki odločitvi ocenjeni pri dveh osebah različno... je pa smešno, da starci postavljate vedno tabele kot vam paše, ker ste nezmožni kritičnega razmisleka nad svojo preteklostjo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Unilseptij ::

primerjalne tabele hehe, koliko si pa star? Torej prosim za tvojo primerjalno tabelo, ko se odločaš med partnerjem, s katerim boš srečen in si boš ustvaril družino, in odhodom na študij/delo v tujino, kjer boš uspešen, bogat in sam :D.

solatko ::

destroyer2k - Ko kupiš avto, ga verjetno ne za par dni. S tem kar kupiš, se moraš tudi doberšen del dneva vozit okoli in, če se ne odločiš prav, lahko fajn trpiš. Veš, nekaterim avto predstavlja delovno sredstvo, kar nima z materialnimi zahtevami, nobene veze.

IL_DIAVOLO - Med srečo in zadovoljstvom je ogromna razlika. Lahko si zadovoljen pa nisi ravno srečen.

Mato989 - Torej si stalno nezadovojen, vidiš, jaz sem s svojim življenjem izredno zadovoljen in vedno dobre volje zaradi tega. Tabele si postavljate luzerji, ki vam je važno, da se z nečim primerjate.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Mato989 - Torej si stalno nezadovojen, vidiš, jaz sem s svojim življenjem izredno zadovoljen in vedno dobre volje zaradi tega. Tabele si postavljate luzerji, ki vam je važno, da se z nečim primerjate.


Butl, če se z ničemer ne primerjaš ne moreš niti ocenit odločitev kot pravilnih ali napačnih... to je kot matematika, če ne primerjaš rezultata s "pravilnim" rezultatom potem ne moreš dat zraven kljukice... edina razlika je, da je tam rezultat večinoma 1 v življenju pa je pravilni rezultat glede na prioritete ki jih postaviš... še zmeraj pa moraš primerjat da lahko rečeš da si sprejemal primerne ali dobre odločitve!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kuall ::

Sem se že zalotil, da sem razmišljal, kaj bi moral narediti drugače v preteklosti, da bi bil rezultat boljši. Ampak na koncu pridem do sklepa, da tudi če bi me postavili nazaj v čas in bi se zavestno trudil, da bi se drugače obnašal najbrž ne bi dosegel nič drugačnega rezultata, ker večino stvari delamo podzavestno, nagonsko, tega pa ne moreš spremeniti z zavestjo.

Gre pa še dlje to. Velikokrat mi v glavi pride prizor v smislu "sigurno se je takale zanimiva situacija nekomu že zgodila nekje na svetu v zgodovini človeštva". Takih idej sem zelo vesel. To so take ideje dat jih za v film. Kot npr ko se sprehajaš po pločniku in vržeš v koš za smeti od enega soseda neko svojo smet in si misliš: kaj pa če bi zdaj ta sosed pridrel iz bajte in se začel pizditi, zakaj mečeš smeti v njegov kontejner. In je situacija komična zato, ker si misliš: a bi raje videl, da ti vržem na vrt in ti zasmetim okolico? No sej ta prizor je bil v Curb your enthusiasm.

Veliko teh idej je tudi v smislu "koliko živali se v tem trenutku muči". Ko špomislim na prfukjene Kitajce, ki imajo na tržnici živli v majhnih kletkah me prime, da bi moral it rešit te živali, une ljudi pa pretepst in me peče vest, zakaj tega ne naredim.

solatko ::

Mato989 - Butelj, zakaj bi se moral z nekom ali nečim primerjat, če sem zadovoljen s tem, kar ustvarim in me ne moti, da mi država pobere več kot pol. Sploh pa mi ne pride na misel, da bi zaradi tega trpel.
Če se v življenju ne počutiš odlično, si sprejemal napačne odločitve v mladosti ali pa nisi naredil vsega, kar bi moral, da bi bilo drugače.

kuall - Predlagam ti, da se nehaš ubadat s stvarmi, ki niso odvisne od tvojih dejanj, si na najboljši poti, da sčasoma padeš v depro.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Butelj, zakaj bi se moral z nekom ali nečim primerjat, če sem zadovoljen s tem, kar ustvarim in me ne moti, da mi država pobere več kot pol. Sploh pa mi ne pride na misel, da bi zaradi tega trpel.
Če se v življenju ne počutiš odlično, si sprejemal napačne odločitve v mladosti ali pa nisi naredil vsega, kar bi moral, da bi bilo drugače.


Ja saj tvoj zapis tukaj je ravno dokaz zakaj so neumni ljudje običajno tudi najbolj zadovoljni... ker pač v lastni neumnosti niti ne primerjajo ničesar, kar je povsem ok, samo ne postavljat to na piedestal vrhunskega življenja =)

Tudi Kak množični morilec se pri morjenju ljudi počuti odlično pa ne pomeni da je zato sprejemal prave odločitve... no on morda celo tako vidi =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Mato989 - Meni se pa zdi, da ravno med neumne ljudi spadaš ti, saj počneš delo, ki te ne veseli, dobivaš plačo, ki ti ne zadostuje in se sekiraš za stvari, na katere nimaš niti najmanjšega vpliva (politika, davki).
Predlagam ti, da začneš življenje uživat in ne samo živet.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Meni se pa zdi, da ravno med neumne ljudi spadaš ti, saj počneš delo, ki te ne veseli, dobivaš plačo, ki ti ne zadostuje in se sekiraš za stvari, na katere nimaš niti najmanjšega vpliva (politika, davki).
Predlagam ti, da začneš življenje uživat in ne samo živet.


Pokaži mi ljudi ki jih je VSO delo v službi veselilo in ki so komaj čakali da jih lahko budilka zbudi da ne zamudijo na šiht... že če te zbudi budilka pomeni da dejansko greš na prisilno budnico da greš na delo in je to že po defoltu slabo za tvoje telo... sekiram se pa za nič ne... to tvoja vedno bolj degradirana sposobnost razmišljanja zaradi let tako povzema... če o nečem debatiram se o tem še ne nujno sekiram ampak ti že veš, ki se nikdar nisi zmotil v odločitvah kot jype =)

Si pa uspel zafurat sindikat da mi zdaj nočemo v njega plačevat... ker si preslabo aktivno uredil sindikat in nisi prišel do vodstvene funkcije ZSSSja ali koga drugega in uredil plačno tarifni sistem =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

solatko ::

Mato989 - Čisto vse kar sem delal v življenju, sem delal z dobro voljo in užitkom. Zamenjal sem šest poklicev, ne služb, ravno zato, ker sem se kakšnega dela naveličal ali sem videl izziv drugje.
Tako je bilo tudi z mojim sindikalnim delom cca 5 let. Prvo, kar sem dosegel (seveda skoraj brez pomoči članstva), je bila preprečitev lastninjenja firme za 5 ljudi.
Drugo, kar sem naredil, je bil podpis podjetniške pogodbe, ki je omogočal kvalificiranemu delavcu, pridobit inžinirsko plačo (razmerje med povprečnimi 1:4,3 in razmerje med odličnimi 1:4,3). To ni uspelo nobenemu sindikalistu v Evropi, kaj šele pri nas. Zastopal sem pač stališče, da razmerje med povprečnimi in odličnimi ne sme bit različno.
V vseh pogodbah prej in pozneje (tudi predlog našega vodstva je bil enak), da je lahko dodoatno nagrajevanje delavcev do 5. tarifnega razreda, največ 10%-ov prvega tarifnega razreda, od tam naprej pa ležeča osmeica. To je pomembno predvsem v firmah, ki imajo vodstvo vezano na povprečno plačo in nekaj mandeljcev, ki so blizu vodstva nagaradijo nenormalno visoko, dobijo visoko povprečje in zase dobre plače.

Pri svojem delovanju pa sem spoznal vso bedo sindikalizma. Ena od mojih idej je bila tudi ustanovitev Delavske stranke, ki pa se je zaradi zvezanosti sindikalistov, zlila v SD in ugasnila, lahko pa bi bila jeziček na političnem prostoru, tako kot je poznejša stranka upokojencev.

Hebat ga, ne moreš na teh področjih vse narediti sam, to je lahko samo Tito.

Ti praviš, da se ne sekiraš in samo sodeluješ v debatah, vendar je vsak drug tvoj post posvečen, po tvoje, napačni obremenitvi dela na področju penzij in zdravstva, ne zavedaš pa se, da si pre slabo plačan (brez možnosti kakšnega konkretnega zvišanja prihodkov), da bi si kril kakšno malo bolj komplicirano operacijo (razlitje slepiča, počen žolčnik ali kaj podobnega, da ne govorimo o kakšnem kompliciranem špiralnem zlomu).

Če bi razmišljal malo manj in več delal na sebi, bi imel partnerko, otroke in vsaj kolikor toliko razgibano življenje, predvsem pa več prijateljev, da ti nebi bilo treba viseti cele dneve na ekranih.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

mr_chai ::

solatko je izjavil:


Če bi razmišljal malo manj in več delal na sebi, bi imel partnerko, otroke in vsaj kolikor toliko razgibano življenje, predvsem pa več prijateljev, da ti nebi bilo treba viseti cele dneve na ekranih.


Boooom solatko... A bi ti rad jypeta v depresijo spravil ?

jype ::

mr_chai je izjavil:

Boooom solatko... A bi ti rad jypeta v depresijo spravil ?
Brez skrbi, jaz imam vse, kar je opisal, pa še mačke in psa. Da imam čas smetit po forumu je kriv predvsem nebrzdani kapitalizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Prevod za tiste, ki jypeta ne razumejo.

"Uživa biti bogataš".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Če bi ukinili dohodnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14617099 (13715) Mato989
»

Beračenje pred trgovinami (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44247266 (34488) jype

Madžarska ukinja Soroševo univerzo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24232320 (27888) Gandalfar

Več podobnih tem