» »

Prekinitev zavarovanja - VZAJEMNA

Prekinitev zavarovanja - VZAJEMNA

«
1
2

ekonom22 ::

Pozdravljeni vsi,

Kaj potrebujem za prekinitev zavarovanja pri VZAJEMNI.

Vem, da potrebuješ dopis ( kjer bo pisalo da prekinjam zaradi 4€ :)) ), vendar ali je to dovolj. Vem, da je tudi 3 mesečni odpovedni rok, kaj češ.

Enostavno sem se odločil, da ne podpiram te zalege.... po treh mesecih se bom (mogoče) odločil za drugo zavarovalnico, po vsej verjetnosti pa ne.

To pišem tudi zato, da ostali potencialni kandidati za prekinitev najdejo informacijo kako to narediti, ker nič o tem ne piše na netu.

JAZ ZATE, TI ZAME ----> JAZ ZATE, TI ZASE ----> JAZ ZASE, TI ZASE

Tilen ::

po treh mesecih se bom (mogoče) odločil za drugo zavarovalnico, po vsej verjetnosti pa ne


Ne boš dodatno zavarovan?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ekonom22 ::

Tilen je izjavil:

po treh mesecih se bom (mogoče) odločil za drugo zavarovalnico, po vsej verjetnosti pa ne


Ne boš dodatno zavarovan?


Ne, ker ne koristim storitev (zadnjih 10 let). V primeru koriščenja storitev sem pripravljen plačati.

Tilen ::

A se hecaš?


Zobozdravnik obnovi zavarovanki zobno protetiko v zgornji čeljusti s standardnim materialom, kar pomeni, da ji zamenja stare prevleke in izdela novo snemno protezo, kar jo bo stalo 1657 evrov. Obvezno zavarovanje bo krilo 165 evrov stroškov (10 odstotkov), iz žepa pa bi morala doplačati 1492 evra (90 odstotkov), če ne bo dopolnilno zavarovana. Če bi hotela boljši, nestandardni material, bi bilo doplačilo višje.


Za biološko zdravilo pri hudi bolezni, ki stane 2160 evrov in zadošča za mesec dni zdravljenja, bo obvezno zavarovanje plačalo 216 evrov (10 odstotkov), dopolnilno pa 1944 evrov (90 odstotkov). Če bolnik ne bo dopolnilno zavarovan, bo moral plačati iz žepa.

Pri menjavi kolka zaradi obrabe, ki stane 7815 evrov, bo obvezno zavarovanje plačalo 6252 evrov (80 odstotkov), dopolnilno pa 1563 evrov (20 odstotkov).

Pri zlomu stegnenice, na primer na smučanju, krije obvezno zavarovanje za zdravljenje v bolnišnici 3943 evrov (70 odstotkov), dopolnilno pa 1690 evrov (30 odstotkov).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ekonom22 ::

Tilen, prosim, da če nimaš kaj pametnega napisat glede prekinitve zavarovanja, da ne smetiš po temi, ker si že sedaj zašel.

Glede primerov, ki si jih navedel... jih ne koristim in jih ne nameravam koristiti (zobne prevleke, hude bolezni, obraba kolkov???? pa kje to najdeš?) Možnost, da bi se mi to naredilo je izredno majhna, vsaj glede na mojo starost, aktivnost in prehrano.

Tilen ::

Splošni pogoji za prostovoljna zdravstvena zavarovanja - VZAJEMNA

33. člen
(1) Zavarovalec in zavarovalnica se lahko sporazumno odločita za predčasno
prenehanje (prekinitev) sklenjenega zavarovanja pod pogojem, da namesto
njega skleneta drugo, ustreznejšo zavarovalno pogodbo.
(2) Zavarovalnica lahko na podlagi pisne prošnje zavarovalca in v skladu s spre-jetimi akti zavarovalnice odloči, da sklenjeno zavarovanje predčasno preneha
(se prekine)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OChack ::

vzajemna pravi" jast zase ti zame" :)
kaj kakšne pogodbene kazni so? menda bojo tudi druge zavarovalnice podražile
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

metalc ::

Poišči papirje, ki si jih dobil ob sklenitvi zavarovanja, med njimi bi v drobnem tisku morali biti splošni pogoji, mdr. tudi o prekinitvi. Če ti bodo hoteli kaj mutiti, jim lepo pokažeš te člene, zagroziš z odvetniki in tudi uporabiš na sodišču, če zadeva pride tako daleč.

Pozanimaj se na konkurenčni zavarovalnici, kako je s tem, če so morda pripravljeni kaj poenostaviti postopek prenosa itd. in predvsem, kako je s "prehodnim obdobjem" (neka fora, da imaš prve tri mesece "pravico" le do plačevanja premij, ne pa tudi, da ti plačajo zdravstvene storitve)

Sicer je pa itak le vprašanje časa, kdaj bosta tudi drugi dve zavarovalnici uskladili cene. Prednost je pravzaprav le, da ti lahko ponudita še kakšen paket, če imaš pri njima zavarovan avto, hišo, življenjsko ipd.

Invictus ::

Za ceno 2 pirov na mesec boš riskiral plačilo 1000 eur ob prvi poškodbi. Res dobra investicija in prihranek.

Treba je šparat, pa naj stane kolikor hoče.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cosmo ::

Da niti ne govorimo o ceni bioloških zdravil v primeru zdravljenja raka - ~2000 EUR škatlica, ki zadostuje za mesec dni.

(edit) - aja, že piše zgoraj
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

OChack ::

težava pri tem je, dako sem slabe 4 leta sklenil zavarovanje je takrat stalo 19e, potem so pa potihoma podražili iz meseca v mesec cent za centom, skratka kradejo nas, ko grem pa k zobarju moram pa vse plačat, in isto dohtarja za pregled, komu na čast?
Int€l inside, IDIOT Outside

feryz ::

Jaz ga nimam že 5 let.
Do the math (če je to res le za par pirov!!!).

illion ::

Ne pozab zahtevat nazaj dnarja za zadnjo plačano položnico, če zadnje 3 mesce nisi koristil zdravstva (kjer bi vzajemna plačala tvoje račune..)

mihec87 ::

feryz je izjavil:

Jaz ga nimam že 5 let.
Do the math (če je to res le za par pirov!!!).


Boš lahko pokril kakšno operacijo v vrednosti 10k eur iz žepa? Calculate again..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Brane22 ::

mihec87 je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz ga nimam že 5 let.
Do the math (če je to res le za par pirov!!!).


Boš lahko pokril kakšno operacijo v vrednosti 10k eur iz žepa? Calculate again..


Pa bi ti jo res plačali, če bi bil zavarovan ?

Kolega je recimo RES rabil zobno protezo. Na koncu je reku "jebi ga", zbral sam €6,5k in skeširal.

Na fotru sem imel čast videt, kako dela ta sistem "vse je že pokrito s strani zavarovalnice".

Ne bi, hvala. In če fašeš raka, je vsaj pri nas praktično vseeno tudi če se ga od tega denarja napiješ ko žolna in potem obesiš.

mihec87 ::

hja ne vem..sam za žolč in 3 manjše nisem plačal nič..

Brane22 ::

mihec87 je izjavil:

hja ne vem..sam za žolč in 3 manjše nisem plačal nič..


Ne boš verjel, jaz tudi ne. Sicer resda, ker tega posega nisem rabil, ampak izkušnja je 1A.
Čakalna doba je bila nič, stroški so bili nič, poznejših komplikacij ni bilo. Rad bi ta sistem uporabljal še naprej.
Kje je dosegljiv drobni tekst zavarovalnih pogojev ?

mihec87 ::

Namiguješ v prazno..Kakor hočeš-sem samo povedal da nisem rabil iz žepa dati nič, ravno tako ne za gastroskopijo in ostale preglede...

Tudi sam nujno rabim medicinski pripomoček-nekje na 5let pa je velikokrat doplačilo okoli 500-700eur doplačila kar je še vedno 10% vrednosti..meni je ljubša prva varianta kot druga..Pač če se komu ne zdi vredno ok..fine by me..

mojca ::

Jaz imam pa resno vprašanje glede tega (mislila sem odpreti novo temo, pa je zdaj nima smisla).

Ne želim prekiniti zdravstvenega zavarovanja, rada pa bi plačala letno premijo pri drugi zavarovalnici (kar je mogoče), preden še vse ostale dvignejo premije. To gre. Težava se pojavi s trimesečnim odpovednim rokom. Kljub temu, da mi druga zavarovalnica lahko omogoči plačilo letne premije, bom še vedno morala biti do oktobra zavarovanja pri Vzajemni.

Hipotetična situacija. Vzajemna dvigne višino zavarovanja na 200 EUR, potem pa mene prisilijo, da še tri mesece plačujem premijo 200 EUR. Kako je to mogoče? Ko operaterji mobilne telefonijo dvignejo cene, je vedno mogoče odstopiti od pogodbe, sklenjene za dve leti. Mi lahko kdo pojasni, ali je pravno mogoče odstopiti od zavarovanja v roku, krajšem od treh mesecev, če se sklicuješ na podražitev, za katero nisi vedel, ko si sklepal zavarovanje?

Torej: kaj bi moral človek storiti, če želi s 1. julijem prekiniti zavarovanje?

anjjja ::

Pozdrav!
Kaj pa v primeru, da imaš sklenjeno zavarovanje za določen rok enega leta? Meni to poteče decembra. Lahko prej prekinem?

blink ::

ekonom22 je izjavil:

Pozdravljeni vsi,

Kaj potrebujem za prekinitev zavarovanja pri VZAJEMNI.

Vem, da potrebuješ dopis ( kjer bo pisalo da prekinjam zaradi 4€ :)) ), vendar ali je to dovolj. Vem, da je tudi 3 mesečni odpovedni rok, kaj češ.

Enostavno sem se odločil, da ne podpiram te zalege.... po treh mesecih se bom (mogoče) odločil za drugo zavarovalnico, po vsej verjetnosti pa ne.

To pišem tudi zato, da ostali potencialni kandidati za prekinitev najdejo informacijo kako to narediti, ker nič o tem ne piše na netu.

JAZ ZATE, TI ZAME ----> JAZ ZATE, TI ZASE ----> JAZ ZASE, TI ZASE


Evo par razjasnitev, ker vidim da nekateri klobasajo oslarije:

obvezno zdr. zavarovanje - krije večino storitev ampak po novem precej manj (če si zaposlen, ti ga plačuje deodajalec / če si študent/dijak/šolar/otrok imaš po starših plačano / če si brezposeln ti plača občina / če nič od tega, pa plačaš 14,17 eur mesečno na ZZZS)
dopolnilno zdr. zavarovanje - dopolne manjkajoče stroške, ki niso pokriti v obveznem (plačaš komercialnim zavarovalnicam: Vzajemni, Triglavu, AdriaticSlovenici...)
dodatno zdr. zavarovanje - nadstandardno/luksuzno zavarovanje, ki ga večina nima sklenjenega (plačaš komercialnim zavarovalnicam: Vzajemni, Triglavu, AdriaticSlovenici...)

1. v primeru prekinitve dopolnilnega, ti bo za vsako leto nezavarovanja dodana kazen
2. v primeru ponovnega aktiviranja, pa boš šel na 3-mesečno čakalno listo (v tem času si samoplačnik + plačuješ dopolnilno zavarovanje) in plačeval boš večji mesečni znesek do konca življenja kot kazen (za vsako leto nezavarovanja dobiš 3% pribitek ampak max. 80%)

npr.
sedaj je dopolnilno zavarovanje okoli 25 eur mesečno, če si bil eno leto nezavarovan znaša tvoje zavarovanje 25+3% = 25,75 eur...če si bil 10 let brez pa 25*30% = 32,5eur...maximalna kazen pa znaša 25+80%= 45eur (26 let ali več brez dopolnilnega zavarovanja)

Pred časom sem razmišljal tudi sam o prekinitvi (k zobarju itak hodim privat samoplačniško) ampak sem na koncu ugotovil, da letni znesek ni tako visok, da bi odtehtal negotovost ki jo prinaša nezavarovanje.

p.s.
lahko pričakuješ, da bodo v kratkem tudi ostale zavarovalnice dvignile premijo, tega ne naredijo istočasno zgolj zato ker so bile v preteklosti že obtožene kartelnega dogovarjanja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

TESKAn ::

Eno sranje je to obvezno dopolnilno zavarovanje, kaj majo sploh za pernašat gor, lepo vse nazaj na ZZZS, obvezno premijo gor 20€ in ukinit "dopolnilno" zavarovanje. Ne pa da je že cela matematika, kdo kaj plača...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gendale ::

TESKAn je izjavil:

Eno sranje je to obvezno dopolnilno zavarovanje, kaj majo sploh za pernašat gor, lepo vse nazaj na ZZZS, obvezno premijo gor 20€ in ukinit "dopolnilno" zavarovanje. Ne pa da je že cela matematika, kdo kaj plača...

+1

zakaj bi 2x plačevali za plače zaposlenih (zzzs + zavarovalnica pri kjeri imaš dopolnilno zavarovanje), če lahko samo enkratt

zakaj bi plačevali za dobiček zavarovalnice
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

connel ::

Ker pri nas politikom manjka zdrave pameti, milo rečeno.

amigo_no1 ::

Eu komisija že par let zahteva od Slo, da se ukine dopolnilno zavarovanje in združi vse skupaj osnovno.
http://www.delo.si/clanek/129850

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Opustiti dopolnilno zavarovanje?

Razprava o tem, ali dopolnilno zavarovanje uspešno prispeva k našemu zdravstvenemu sistemu, poteka že od leta 2003. Izkazalo se je namreč, da je dopolnilno zavarovanje v okviru zasebnih zavarovalnic veliko bolj potratno kot gospodarjenje z javnim denarjem v okviru javne zdravstvene blagajne. Zasebne zavaroval nice namenijo velik delež zdravstvenega denarja namreč za druge namene. Iz tabele vidimo, da je bila najbolj skromna pri trošenju Vzajemna, ki je za lastne obratovalne stroške porabila lani 10,5 odstotka vsega zbranega denarja. Adriatic Slovenica je zase porabila 16 odstotkov, Triglav zdravstvena zavarovalnica pa kar 16,8 odstotka za zdravljenje zbranega denarja. Medtem ko se celotno zdravstvo otepa s premalo denarja, je bilo v zasebnih zavarovalnicah lani »izgubljenih« 53 milijonov, ki smo jih zbrali za zdravljenje.

Javna zdravstvena blagajna je (tudi zaradi svoje velikosti) veliko bolj učinkovita. Lani je porabila za delo strokovne službe (tako se imenujejo obratovalni stroški) le 2,1 odstotka zbranega denarja! Pri tem ni zanemarljivo, da je nad javnimi sredstvi in javno blagajno veliko državnega nadzora, nad za sebnimi sredstvi državnega nadzora ni. Če bi torej zasebna sredstva upravljali tako kot javna, bi nekaj deset milijonov evrov na leto prihranili.

Če bi se država odločila ukiniti dopolnilno zavarovanje, bi to seveda naredila z zakonsko opustitvijo doplačil. Vse javne storitve bi torej bile stoodstotno plačane iz javnih sredstev. Ali bi to finančno zdržalo?

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

TESKAn je izjavil:

Eno sranje je to obvezno dopolnilno zavarovanje, kaj majo sploh za pernašat gor, lepo vse nazaj na ZZZS, obvezno premijo gor 20€ in ukinit "dopolnilno" zavarovanje. Ne pa da je že cela matematika, kdo kaj plača...

Bi blo fino ce se ne bi vedno nasel folk, ki trdi, da on tega ne bo placeval, ker je bil v bolnisnici 1x v zivljenju.
Ce bi si vec takih zlomilo kksno debelejso kost in bi potem dobili racun za par tisoc eurov bi bilo mogoce lazje sprejeti tak zakon.
Ce ze vsi sanjajo o sociali ne vem zakaj jim je potem tak problem socialno tudi placevati prispevke.Kdor ma manj da manj kdor ma vec da vec...vazno, da je za zdravje vseh poskrbljeno in da ne koncamo tam kjer so americani, ki potem racunajo ce se jim splaca prisiti prst nazaj ali ne...
In tam majo problem tocno zaradi te liberalnosti.
"Zakaj bi jaz placeval za druge".Bog ne daj da bi jim blo jasno, da drugi tud za njih placujejo...vsi skupaj pa zaradi tega manj, kot bi placevali individualno.
Plasma TV ma pa potem vsak tretji od teh skrtuhov.

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Ni čisto tako, če bi malo pogledal kako je s tem v tujini, kjer ravno tako plačujejo za zdravstvo, pa te pošiljajo na diagnoze dok nisi uštiman. Tukej si pa eno ubogo ramo vn vržeš, pa moraš najprej čakat par mescu da prideš na vrsto, te pogleda, potem pa še pol leta na slikanje. V tem času se seveda škoda že naredi. O zobozdravnikih sploh ni treba niti začet. Pa to je simpl primer, kaj šele da te oreng zvije. S tem da "imamo" obvezno-osnovno zavarovanje, ki ne nudi ničesar. In potem še dopolnilno, ki je pravzaprav spet obvezno, drugače nič nimaš.

Ko se ti pa dejansko kaj zgodi ali rabiš pomoč zdravstva, pa si v 3/4 primerih samoplačnik, drugače lahko pač krepneš od čakanja. Tudi cene zdravstva so nerealne, ampak dok je naveza javne finance-zavarovalnice-zdravstvena industrija, je vse ok, samo da se denar obrača.

Sej ni problem "vzajemno" plačevanje, samo če veš zakaj plačuješ. Ne da plačuješ in potem še trikrat plačaš ko dejansko kaj potrebuješ.

Gandalfar ::

dolenc: bluzis. Daj kaksen URL o tem epic zdravstvu, ki vse kar porihta.

kogledom ::

OZZ se obračunava po principu solidarnosti (tisti z več dajo več) DZ pa po principu pravičnosti (vsi enako).
OZZ + DZ = brezplačna OSNOVNA zdravstvena oskrba. Večina zobozdravstvenih storitev je pač opredeljenih kot "nadstandard" zato pač moraš plačat oz. čakat v nedogled za koncesijsko obravnavo. "Reševanje" zobobola je brezplačno - ker spada v OSNOVNO zdr. oskrbo.
Dokler nimaš potrebe po rednem uživanju zdravil se ti mogoče zdi, da je DZ brezveze - doker ne rabiš doplačat antibiotika zaradi banalne okužbe. Vsako leto brez DZ pomeni kasneje doživljensko 3% mesečno premijo. Ko boš dejansko potreboval DZ (redno jemal zdravila) boš najprej 3 mesece plačeval DZ + doplačal vsak recept + DZ te bo prišlo dražje, ker ga nisi redno plačeval...

LeQuack ::

Torej glede na to da se osnovno zavarovanje ni pocenilo, zanj pa zdaj dobimo manj kolikor prej, kam gre ta denar? Za povišice plač spet? Jaka solidarnost, ko je pod prisilo, tako lahko od vsakega pridobiš "solidarnost".
Quack !

Brane22 ::

Ne moti me koncept soliddarnosti. Moti me nategovanje zavarovalnic in izvajalcev. Rad bi opcijo za izhod, ki bo eno od orodij za kontorlo poštenosti vpletenih.

Looooooka ::

Zobozdravstvo v Sloveniji je legaliziran rop za moje pojme.
Ti morajo razbit tok zob, da te folk noce vec v faco gledat, da ti zavarovanje karkoli popravi.
Se mi zdi, da so v zadnjih letih zacel bl spricat "zdravila" kot pa dejansko takoj popravljat zobe.
Zavarovalnice pa nategujejo, ker lahko.
Drzava dovoli, da se denar mece cez okno...potem pa ko pride do krize dovoli istim voluharjem, ki so prej mizali, da resujejo stanje....to pa vedno delajo z vecjimi racuni.
Torej nic novega na Balkanu.

Kokr vidim so vse zavarovalnice dvignile.Sicer ne za 4(ravno je blo na tv da nekaj vec kot 3.50...)
Tko da...na katero zavarovalnico se pa potem splaca it? :)
Tole majo vsaj upokojenci cez...in se radi zacnejo pizdit, ko gre kaj narobe.

Zgodovina sprememb…

dela ::

Jaz sem pred nekaj meseci plačal letno premijo, ko mi poteče, si pa ne bom podaljšal. Sem mlad, zadnjih pet let sem bil 2x pri zdravniku, enkrat od tega sem se moral skoraj po tleh metat, ker je zdravnica rekla, da tistega, kar rabim, zavarovalnica ne plača (potem sicer je).

Ne vem, zakaj je ljudi toliko strah bit brez, sploh mlade. Enkratne nujne stvari (zaradi nesreč in podobno) itak krije obvezno, izkrvavet te na ulici ne bodo pustili, če dobiš kronično bolezen, se pač greš takrat zavarovat, tiste tri mesece že zdržiš, oz. si od prihranjenega plačuješ storitve, dokler zavarovanje ne začne veljat (itak so pa čakalne dobe takšne, da komot skleneš zavarovanje vmes). Če od tega trenutka živim še 50 let in si od tega samo zadnjih 30 plačujem dodatno zavarovanje, sem v plusu kljub vsem pribitkom (če prvih 20 let ne rabim zdravnika, če ga rabim, se itak zavarujem prej), da sploh ne omenjam dejstva, da je sicer treba denar vnaprej dat. Verjetno bodo pa enkrat vmes dodatno zav. še ukinili in od vseh pribitkov itak ne bo nič.

Zavarovalnice pač služijo zato, ker povprečno zdrav človek koristi veliko manj storitev, kot plača zavarovanja. Za mlade no-brainer IMO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Gladi ::

Glih zarad FaLcOn3y3 in podobnih bi se moralo uvesti pač neka kontrola koliko let je nekdo vplačeval v to dodatno zavarovanje. Da ne bodo taki voluharji v starejših letih, ko bodo bolj rizična skupina izkoriščali ta sistem in oškodovali ostale, ki so vsa ta leta vplačevali.

dela ::

Pravila so znana, če si večina noče preračunat oz. jih je strah to potem prakticirat, še nisem jaz voluhar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Gladi ::

Glede na to da je to dodatno zavarovanje je čisto vseeno al vplačaš ali ne. Pač, prostovoljna zadeva. Mene edino moti, da bi taki osebki kakor si ti se zavarovali čez n let, ko bo večja možnost obolenja/poškodb in boš posledično črpal denar preostalih.Pač, to bi se moralo zakonsko preprečit.

para! ::

Čakte čakalna doba za bolezni je tud 3 mesece? A obstajajo bolezni kjer sploh zdržiš tako dolgo? :) Verjetno tud, če skeširaš ne boš kar pred drugimi primeri prišel na vrsto, tako kot pri zobarju, ko lahko pridem _kadarkoli_ hočem z denarjem in se pač tistim v čakalnici čakanje podaljša za par ur.

Če ja, potem ni razloga, da bi se zavaroval. No, treba je priznat, da je dodatno res poceni in si ga vsak lahko privošči, tako da šparat na sebi, zato da nekdo ne bo mel dobička, je rahlo neumno, no.
Death before dishonor!

dela ::

Nihče ne bi šparal, da nekdo drug ne bi imel dobička, ampak da bi sam manj denarja vrgel stran. Dejstvo, da dodatno zdr. zavarovanje nudijo privatne zavarovalnice, ki imajo dobiček, je sam indikator za to, da se povprečnemu človeku ne splača.

bosmla ::

Jaz sem ze pred leti odpovedal dodatno zavarovanje - traja kaksnega pol leta, ker zavlacujejo koliko se le da. Za doplacila nic bat za navadni obisk pri zdravniku, krvna slika pa taksne stvari 1-2 EUR, na SLO javno zobozdravtvo tako ne racunaj ce hoces vredu urejene zobe (pri nas hocejo samo za belo zalivko - tudi ob dod, zav, - toliko kot v CRO za celo zdravljenje z belo - enako - zalivko). Pa tudi kaj resnega ni predrago npr operacija zdrobljene noge + bolnica se mi zdi cca 300 EUR pa si noge ne zlomis vsako leto...

noraguta ::

ma hudič je da ti dodatno zavarovanje ne krije privatnih ambulant. na koncesijske pa lahko čakaš leto dve ... ampak sedaj je glede na ležarino v ustanovah dobilo celo neko vezo. sicer je pa naše zdravstvo že sedaj po ceni švicarskega. nekje 100€ na mesec varcevanja nucaš da na koncu lahko pokriješ kak večji račun. le da je to tam jasno, in gre za zavarovanje s premijo pri nas je pa nateg.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

LeQuack ::

Kot svoboden član EU-ja bi moral imeti možnost se odpovedati obveznemu in dopolnilnemu zavarovanju ter se zavarovati pri katerikoli zavarovalnici v EU.
Quack !

amigo_no1 ::

Še za avtomobilsko zavarovanje to ni mogoče...

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Bi blo fino ce se ne bi vedno nasel folk, ki trdi, da on tega ne bo placeval, ker je bil v bolnisnici 1x v zivljenju.

Jaz rade volje plačujem 2x toliko, kot sedaj, če bi mi to garantiralo, da mi ne bo treba nikoli v življenju koristit zavarovanja:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

medenko ::

Teskan: imaš tok visoko plačo potem? ;)

TESKAn ::

Za garancijo, da bom do konca življenja povsem zdrav? Ja, bi se našlo;).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Invictus ::

Če se komu zdi slovensko dodatno zavarovanje, ki ti krije praktično vse, drago, naj malo pogleda čez mejo.

Ali pa imate res nizke standarde glede prihodkov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

marvin42 ::

slovensko zdravstvo je res eno najcenejših... večina tukaj verjetno verjetno še ni govorila s kom iz ZDA ali zahodne Evrope glede te tematike.
Mostly Harmless

Blazz ::

Tilen je izjavil:

A se hecaš?


Zobozdravnik obnovi zavarovanki zobno protetiko v zgornji čeljusti s standardnim materialom, kar pomeni, da ji zamenja stare prevleke in izdela novo snemno protezo, kar jo bo stalo 1657 evrov. Obvezno zavarovanje bo krilo 165 evrov stroškov (10 odstotkov), iz žepa pa bi morala doplačati 1492 evra (90 odstotkov), če ne bo dopolnilno zavarovana. Če bi hotela boljši, nestandardni material, bi bilo doplačilo višje.


Za biološko zdravilo pri hudi bolezni, ki stane 2160 evrov in zadošča za mesec dni zdravljenja, bo obvezno zavarovanje plačalo 216 evrov (10 odstotkov), dopolnilno pa 1944 evrov (90 odstotkov). Če bolnik ne bo dopolnilno zavarovan, bo moral plačati iz žepa.

Pri menjavi kolka zaradi obrabe, ki stane 7815 evrov, bo obvezno zavarovanje plačalo 6252 evrov (80 odstotkov), dopolnilno pa 1563 evrov (20 odstotkov).

Pri zlomu stegnenice, na primer na smučanju, krije obvezno zavarovanje za zdravljenje v bolnišnici 3943 evrov (70 odstotkov), dopolnilno pa 1690 evrov (30 odstotkov).


še iz prve roke. 5 dni v UKCju, ene 10 ultrazvokov srca, ene 20 testov krvi, en manjši 'električen' poseg na srcu: cena 20k eur. 3k eur krilo obvezno zavarovanje, 17k dodatno..

LeQuack ::

Slovensko zdravstvo je odvisno od plače, manj zaslužiš ceneje je, in obratno. Avtomobilsko zavarovanje ni odvisno od plače, kar je tudi dosti bolj logično. Torej za nekoga je poceni, dosti ceneje kot tujina, za nekoga dosti dražje. Trenutno je treba dati slabih 13% osebnega dohodka za obvezno zdravstvo.

Predstavljajte si sedaj nekega inženirja onkraj luže, katerega plača je 100k+ dolarjev, po naših standardih bi ga torej zavarovanje prišlo zelo drago, okoli 13.000 dolarjev na leto, sedaj pa plačuje tam manj. Toliko o poceni zavarovanju, veliko ljudje je še vedno zavedenih o tej neresnici.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937582 (9422) jocoj
»

dopolnilno zavarovanje, kje in zakaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9114731 (12496) Alien123
»

Kaj nam krije dodatno zdravstveno zavarovanje - vzajemna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5318776 (17802) [D]emon
»

Smisel zavarovalnic

Oddelek: Loža
224141 (3049) alexa-lol

Več podobnih tem