» »

AC - prehitevanje po desni

AC - prehitevanje po desni

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

Gr8t ::

Ne rečem da to odobravam, ampak zakaj je to tak tabu v SLO?
Recimo zdaj sem gledal od tega inštruktorja in je šel lepo po levi mimo (UK, tako da enako kot pri nas po desni):
https://www.youtube.com/watch?v=Vo7sNwf80lI&feature=youtu.be&t=628
  • zaklenil: BigWhale ()

Mohimm ::

zato: http://www.tecajcpp.com/cpp/prehitevanj...

Glede na to kakšne teme se na ST odpirajo glede vožnje, se čudim da je sploh še kdo živ

Miha 333 ::

Ker je prepovedano. Mimogrede, prepovedano je prehitevanje po desni na vseh večpasovnih cestah, razen v naselju. Večina misli, da je prepovedano samo na AC.

Jure14 ::

A ni tako, da je dovoljeno prehitevanje po večpasovnici po desni, če NE prehitevaš po čisto desnem pasu?

starfotr ::

Predlagam obisk CPP in ponovno opravljanje izpita.

To so osnove. Kot ni dovoljeno peljati v kontra smeri, tudi po odstavnem ne, tudi ni dovoljeno prehitevati po desni.

Drugi ekstrem je uporaba prehitevalnega pasu za vožnjo, namesto za prehitevanje. In potem cjazenje po prehitevalnem, neupoštevanje primerne varnostne razdalje ipd.

JeBelaCesta ::

Nekdo v Kopru zavije na AC in prehitevalni pas ter se pelje 100km/h proti LJ. Po CPP ga ne sme nihče prehiteti po desni strani...
lep pozdrav iz višav ;-)

IL_DIAVOLO ::

Včasih se je treba ravnati po občutku in ne vedno po črki zakona.

zobnik ::

To pa se dogaja, ker se nekdo noče iz prehitevalnega umaknit, kot že ene parkrat tip z avtom al motorjem lagano 120 pa se noče umaknit.
So pa eni fer, če ti že skoč na prehitevalnega požene avto do konca da se čimprej umakne na desno.
Nemogoče se ej vozt 150-160 razdalji 30km, ene par jih sigurno skoč an prehitevalnega al pa se nočjo umaknit.

blackbfm ::

Mohimm je izjavil:

zato: http://www.tecajcpp.com/cpp/prehitevanj...

Glede na to kakšne teme se na ST odpirajo glede vožnje, se čudim da je sploh še kdo živ


Ne samo cpp, tudi bralno razumevanje dela težave

Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje

Mohimm ::


Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje


Se strinjam (glej podčrtano)
OP sprašuje o prehitevanju, in ni omenjal kolon.

Bil sem priča (2x par vozil zadaj) ko so nestrpni idioti prehitevali po desni in povzročili nesrečo (1x avto, 1x motorist). Obakrat sta se povzročitelja čudila kako je možno da se je to zgodilo, in poskušala krivite druge...
Če nekdo prehiteva kamion in si vzame 2 sekundi več časa da se vrne na vozni pas, ker se mu to zdi bolj varno, pa naj si tudi vzame!

Še AMZS je predvajal reklame na to temo; Če se nekdo ne umakne, a ima prostor, greš za njega, prižgeš smernik in čakaš na varni razdalji.
Osebno se v tej situaciji, če je možnost, dodatno premaknem na vozni pas (se mi zdi da hitreje odreagirajo, ker vidijo večje premike v ogledalu).


Da ne začnem "rant-a" o neuporabi počasnega pasu in skakanja iz kolone v kolono če stojita oba pasova... Ker slovencelj s svojo rabljeno piksno na lizing je predober za take zadeve. Vsekakor pa glede na teme in odgovore je zadnji čas da si omislim 360˘ kamere na avtu. Če me že kdo ubije da bo vsaj moje ime čisto...
Se opravičujem tonu v katerem je napisano, vendar pa spraševanje zakaj se držati CPP-ja, in ne-uporaba glave v prometu mi dvignejo pritisk, tudi če je troll tema

Miha 333 ::

Mohimm je izjavil:


Da ne začnem "rant-a" o neuporabi počasnega pasu

Hja, to ni obvezno (ZPrCP pravi, da je tam, kjer so trije pasovi, dovoljena vožnja po desnih dveh, levi pa je za prehitevanje), je pa vsekakor vljudno oz. uvidevno.

WhiteAngel ::

Gr8t je izjavil:

Ne rečem da to odobravam, ampak zakaj je to tak tabu v SLO?


Zato, ker izpadeš badass.8-)

Načeloma ni nič "narobe" s prehitevanjem po desni, ampak slutim da je po CPP pri višjih hitrosti in predvsem razlik v hitrostih to prepovedano, ker hitreje spregledaš koga (naselja/kolone so ok). Potem je še lažje razumeti razvrščanje vozil od najpočasnejših do najhitrejših od desnega proti levemu in dobiš naravno prehitevanje po levi. Ko menjaš pas, se moraš pa itak vedno prepričat, če je (bo) prost. Nima veze, ali greš z voznega na prehitevalnega ali obratno.

WhiteAngel ::

Mohimm je izjavil:


Da ne začnem "rant-a" o neuporabi počasnega pasu in skakanja iz kolone v kolono če stojita oba pasova... Ker slovencelj s svojo rabljeno piksno na lizing je predober za take zadeve. Vsekakor pa glede na teme in odgovore je zadnji čas da si omislim 360˘ kamere na avtu. Če me že kdo ubije da bo vsaj moje ime čisto...
Se opravičujem tonu v katerem je napisano, vendar pa spraševanje zakaj se držati CPP-ja, in ne-uporaba glave v prometu mi dvignejo pritisk, tudi če je troll tema


Tole je pa predvsem fuckup projektantov, ki so risali pasove. Jaz bi avtomatično vedno speljal voznega in prehitevalnega v počasnega in voznega ter uvedel novega prehitevalnega na levi. Potem bi vse špilalo. Pa tista debelejša črta med počasnim in voznim je tudi neumnost - kar kliče po tem, da se tam ne vozi. Še ene pet let pa bodo to naredili ;((

facepalm ::

..na vrhu vsakega klanca pa bi se vsi vrivali nazaj na "vozni" pas. Vzorni vozniki bi se vam vsi premikali na prehitevalnega.. yeah right.
Tale varianta je zelo varna. Vsi na pocasni pas!

Fuckup je v glavah voznikov, ki ne vejo komu je namenjen pas za pocasna vozila. Skrajni cas, da se uvede tecaj cpp na vsakih 5 let tudi za neprofesionalne voznike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Miha 333 ::

facepalm je izjavil:

..na vrhu vsakega klanca pa bi se vsi vrivali nazaj na "vozni" pas. Vzorni vozniki bi se vam vsi premikali na prehitevalnega.. yeah right.
Tale varianta je zelo varna. Vsi na pocasni pas!

Fuckup je v glavah voznikov, ki ne vejo komu je namenjen pas za pocasna vozila. Skrajni cas, da se uvede tecaj cpp na vsakih 5 let tudi za neprofesionalne voznike.

Kakšen fuckup neki, uporaba počasnega pasu ni obvezna (ZPrCP pravi, da je tam, kjer so trije pasovi, dovoljena vožnja po desnih dveh, levi pa je za prehitevanje), je pa uvidevno do drugih, če ga uporabiš.

barakus ::

Kaj naredit v praksi, ko naletite na avtomobil, ki vozi manj od maksimalno dovoljene hitrosti, ki vozi na levem pasu, desni je pa prazen?

facepalm ::

Miha 333 je izjavil:

facepalm je izjavil:

..na vrhu vsakega klanca pa bi se vsi vrivali nazaj na "vozni" pas. Vzorni vozniki bi se vam vsi premikali na prehitevalnega.. yeah right.
Tale varianta je zelo varna. Vsi na pocasni pas!

Fuckup je v glavah voznikov, ki ne vejo komu je namenjen pas za pocasna vozila. Skrajni cas, da se uvede tecaj cpp na vsakih 5 let tudi za neprofesionalne voznike.

Kakšen fuckup neki, uporaba počasnega pasu ni obvezna (ZPrCP pravi, da je tam, kjer so trije pasovi, dovoljena vožnja po desnih dveh, levi pa je za prehitevanje), je pa uvidevno do drugih, če ga uporabiš.


Ni obvezna, niti zazeljena. Saj pocasni pas ni namenjen voznji vozil z obicajno hitrostjo. Zato je tudi tako poimenovan. Skratka, ce nisi konkretno natovorjen, ti ze sama zdrava pamet pove, da tam nimas kaj iskat. Razen ce se zelis peljat 80kmph. Potem pa izvoli.
V zakonu nisem nasel clena, ki bi omenjal pocasni pas, vendar ga ze zaradi tabel in talnih oznacb ne moremo enacit z voznim pasom.
Vi se dejansko vozite 100kmph+ po pasu za pocasna vozila? Wtf?!

barakus je izjavil:

Kaj naredit v praksi, ko naletite na avtomobil, ki vozi manj od maksimalno dovoljene hitrosti, ki vozi na levem pasu, desni je pa prazen?

Kar nam srce pozeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Reycis ::

Barakus: Greš na desni pas in voziš na njegovem boku. Takoj ko sta za njim še dve vozili (tri se že šteje za kolono) pa v skladu s predpisi pravilno prehitiš.

starfotr ::

Na počasni pas bi se morali vsi umaknit iz voznega, če je to možno. Vedno je prioriteta uporaba čim bolj desnega pasu za vožnjo. Torej, če imaš na voljo počasni pas in je prost, potem se premakneš nanj. Simpl ko pasulj. Isto, če imaš na voljo 3 pasove. Če je desni prost, greš na desnega. Če prehitevaš skrajno desnega, greš na sredinskega, če prehitevaš tiste na sredini, greš na skrajno levega.

Pa to so osnove.

Isto na krožnih. Če greš prvi izvoz ven, potem uporabiš zunanji obroč. Če ne, greš na notranjega. In jebemti smerniki, to jih ni nikjer! Ne v krožnih, ne na AC.

Isto pospeševalni in zaviralni pas. Tam sta zato, da se koristita. Ne zato, da ga uporabiš 5 m, potem pa zaviješ. Če se ne moreš varno vključit v promet, greš naprej po odstavnem.

CPP teorijo in prakso bi bilo treba uvesti obvezno na nekaj let. Ter tudi ne podaljšat izpita za kako leto, če padeš. Oziroma ne narediš v prvo. Da ne omenjam prve pomoči. To bi morali ponavljati vsako leto.

Utk ::

Ni obvezna, niti zazeljena. Saj pocasni pas ni namenjen voznji vozil z obicajno hitrostjo. Zato je tudi tako poimenovan. Skratka, ce nisi konkretno natovorjen, ti ze sama zdrava pamet pove, da tam nimas kaj iskat. Razen ce se zelis peljat 80kmph. Potem pa izvoli.
V zakonu nisem nasel clena, ki bi omenjal pocasni pas, vendar ga ze zaradi tabel in talnih oznacb ne moremo enacit z voznim pasom.
Vi se dejansko vozite 100kmph+ po pasu za pocasna vozila? Wtf?!

Kreten. Če je desni prazen, tebe pa vsi prehitevajo, se umakni na desnega, pa je čisto vseeno kolk se voziš.

Jaz bi ukinil prepoved prehitevanja po desni, ker je na to vseeno treba pazit, ker se lahko zgodi tudi če je prepovedano. Tist, ki je že na nekem pasu ima pač prednost, vseeno je kaj dela tam in kako je tam prišel. Pa še ljudje se bi potem vozili bolj desno, ker jih bi postalo malo strah, da švigajo mimo njih po eni in drugi strani.

Daliborg ::

Priznam krivdo sem prehiteval po desni, če dobim kazen jo bom pač plačal. Naredim pa to v primerih ko je desni pas vsaj 1 km prazen medtem, ko se gospoda na levem pasu dogovarjajo kdo ima hitrejši avtomobil in si zaslužijo da se jim vozniki pred njim umikajo. Pač to je neka kompleks sem opazil tukaj v Sloveniji, da če voziš po desnem pasu si pussy al kaj?!? Na Madžarskem so baje uvedli ali še uvajajo zakon, da če te policisti ali radarji slikajo/vidijo na levem pasu medtem ko imaš prostor na desnem dobiš kazen.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Roman Vobed ::

Vozte po predpisih + varnostna razdalja (ki je nihce ne uposteva). A veste da je pri 120-130 potrebnih 70m varnostne razdalje? Ce bi vsi imeli varnostno razdaljo 70m sploh ne bi bilo zastojev v in "prometnih konic" - kar pogletje kako simulatorji in samovozeci vozijo. Ze radarski tempomat drzi tapravo razdaljo. Enostavno avto, cesta pa promet ni za slovencka. Obvezno vsi na samovozece avtomobile.

MonoPattern ::

Roman Vobed je izjavil:

Vozte po predpisih + varnostna razdalja (ki je nihce ne uposteva). A veste da je pri 120-130 potrebnih 70m varnostne razdalje? Ce bi vsi imeli varnostno razdaljo 70m sploh ne bi bilo zastojev v in "prometnih konic" - kar pogletje kako simulatorji in samovozeci vozijo. Ze radarski tempomat drzi tapravo razdaljo. Enostavno avto, cesta pa promet ni za slovencka. Obvezno vsi na samovozece avtomobile.


Problem je, če pustiš tako razdaljo, ti bo takoj nekdo zapeljal vmes in si na istem, samo še eno vozilo več je pred tabo. Če je promet kolikor toliko zgoščen, pa ti bo uletel notri z 90 km/h, ker nimajo vsi avta, ki bi lahko na hitro pospešil iz 80 km/h na 130 in potem spet pridemo do problema bremzanja. Zato bi rabili povsod 3 pasove ( 80,110,130+).

zobnik ::

barakus je izjavil:

Kaj naredit v praksi, ko naletite na avtomobil, ki vozi manj od maksimalno dovoljene hitrosti, ki vozi na levem pasu, desni je pa prazen?



To je še OK najhuje je ko se pelješ 150 in ti en v zadnjih metrih s 110 skoči na prehitevalnega...še dobr da mam nove zavore spredaj in zadaj. na 15 let starem avtu

Samson ::

Ce se peljes 150, si v prekrsku in objesten voznik glede na omejitve :)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

lonewolf_ ::

Odkar imam nov avto, me je zelo presenetlo, kaj dejansko pomeni 2s razdalja pri hitrosti 50 in 150km/h. V starem avtu sem približno štel 2s razmaka, ampak sedaj ko radar kaže razdaljo, je razmak še večji. V enem mesecu sem se navadil na vsaj 1.5s razdalje... Samo je tukaj potem mentalizem ostalih, da se grejo rinit med mano in vozilo spredaj, ker je pač plac. Spustim gas in držim razmak in glej ga zlomka, čez nekaj minut se spet nekdo vrine med naju... Folk na AC vozi v 90% na razmaku do 1s. V mestih je pa itak huje, na vasi in medkrajevno pa še nekak gre, največkrat se pa najde kak BMW biser al pa kaka Hondica stara...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

zobnik ::

Samson je izjavil:

Ce se peljes 150, si v prekrsku in objesten voznik glede na omejitve :)


realno se pelješ 135

ziga1990 ::

zobnik je izjavil:

Samson je izjavil:

Ce se peljes 150, si v prekrsku in objesten voznik glede na omejitve :)


realno se pelješ 135


in kaj to ti da dovolenje da voziš 20km/h nad omejitvijo?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

zobnik ::

govorim o tem da se vozjo 110-120 po prehitevalnem

Roman Vobed ::

zobnik je izjavil:

govorim o tem da se vozjo 110-120 po prehitevalnem

120? Saj 130 je max omejitev.

kokos25 ::

Po desni nikoli ne prehitevam...to je vožnja mimo...v normalnih pogojih seveda. 89 avtov na prehitevalnem 98kmh in jaz na voznem tempomat 115. Bom zaviral ker nimam nobenega pred sabo?
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

WhiteAngel ::

Roman Vobed je izjavil:

Ce bi vsi imeli varnostno razdaljo 70m sploh ne bi bilo zastojev v in "prometnih konic" - kar pogletje kako simulatorji in samovozeci vozijo. Ze radarski tempomat drzi tapravo razdaljo. Enostavno avto, cesta pa promet ni za slovencka. Obvezno vsi na samovozece avtomobile.


Ne bo držalo. Če imaš varnostno razdaljo 2s, je največji teoretični pretok 30 avtov na minuto na pas. V prometnih konicah se dnevno ta pretok poveča tudi čez 40 avtov/minuto na vpadnicah. Avtonomni avti bodo povečali pretočnost, če bo varnostna razdalja, ne vem, pol sekunde, to je 18m pri 130km/h. To pa ne vem, če bo kdaj.

zobnik ::

Pol pa vsi na prehitevalnega in se vozte 130 saj več noben ne sme it, pa folk vi ste res usekan:D...brez zamere

hammock ::

Osebno sem za prehitevanje po desni. V ZDA funkcionira, od dvo do sestpasovnic. Pri nas so hitrosti na AC sicer nekaj visje, ampak mislim da bi vseeno moglo funkcionirati.

Pri nas se taksnemu prehitevanju izogibam kolikor je mogoce. Ce nekdo po prazni avtocesti sanja 100 na levem pasu in minuto ignorira mojo prisotnost za njim, grem desno mimo. Ni nevarno, vec kot ocitno je da bo tak clovek do Splita peljal po levi strani.

          ::

barakus je izjavil:

Kaj naredit v praksi, ko naletite na avtomobil, ki vozi manj od maksimalno dovoljene hitrosti, ki vozi na levem pasu, desni je pa prazen?


Jaz ga prehitim po desni, pomaknem se na skrajno desno stran pasu in do konca pohodim gas da sem takoj mimo. Potem zavijem pred njega, trobim in ful zaviram, da se dotični zave svoje bednosti. Na koncu sledi še pozdrav v obliki fakiča skozi odprto okno, gas in dalje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()

XLapse ::

hehe nimate pojma. Najbolje vozit defenzivno in se ne zmenit za fleše ostalih, boste kakšen road rage doživeli pa si boste premislili s takimi triki. Hujše, nesreča.
Voziš tako da predvidevaš da bodo legende vozile čez črto na tvoj pas in ostali olimpijski dosežki voznikov dandanes. Kamjoni čez črto so se že navadili, da bi naredili normalno ovinek se jim niti ne sanja. Opazujem kamjone pred hišo, nekateri speljejo pravilno, dosti jih spelje čisto sfaljeno čez črto. Tudi avti, preprosto folk seka ovinke. Na ravnem čez črto je že stalnica. Moderno nekako

Prehitevanje po desni tukaj v slo ni dobra ideja, enkrat sem to naredil kot 19 letnik v službenem vozilu in tistega k sm prehiteval je bil policaj ampak ni bil v službi in me je lovil do firme, kjer mi je zafakal da me bo parkrat z glavo za volan in potem še da mi bo vzel vozniško, na koncu sem z besedami rešil da ni bilo nič, saj itak je samo grozil, kaj pa bi mi lahko. Malo zgubil živce ker sm ga po desni prehiteval ja. Ni priporočljivo dejanje
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

EnStot ::

zobnik je izjavil:

To pa se dogaja, ker se nekdo noče iz prehitevalnega umaknit, kot že ene parkrat tip z avtom al motorjem lagano 120 pa se noče umaknit.
So pa eni fer, če ti že skoč na prehitevalnega požene avto do konca da se čimprej umakne na desno.
Nemogoče se ej vozt 150-160 razdalji 30km, ene par jih sigurno skoč an prehitevalnega al pa se nočjo umaknit.

1.) Zakaj se ti ne umakneš desno ?
2.) Zakaj voziš hitreje od predpisane največje dovoljene hitrosti ?
3.) Zakaj vozilom pred seboj voziš za ritjo ?

          je izjavil:

barakus je izjavil:

Kaj naredit v praksi, ko naletite na avtomobil, ki vozi manj od maksimalno dovoljene hitrosti, ki vozi na levem pasu, desni je pa prazen?


Jaz ga prehitim po desni, pomaknem se na skrajno desno stran pasu in do konca pohodim gas da sem takoj mimo. Potem zavijem pred njega, trobim in ful zaviram, da se dotični zave svoje bednosti. Na koncu sledi še pozdrav v obliki fakiča skozi odprto okno, gas in dalje.

Naredi to meni, če upaš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EnStot ()

Roman Vobed ::

zobnik, naj uganem, ti si tudi mnenja, da so radarji v conah 30 in 50 tudi nic drugega kot inkaso, aje tko? Ker vsi vemo, da se gre v coni 30 komot 70 in kdorkoli vozi manj kot to je debil ni nima pojma o voznji.

mirator ::

Prehitevanje, ne pa vožnja mimo, je po zakonu prepovedana in nima smisla o tem debatirati. Če komu to ni všeč, je pač njegov problem, če pri tem ni bil povzročiitelj neposredno ali posredno prometni nesreči.
Je pa vseeno zanimiva dikcija iz 53. člena ZPrCP:
"3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi."
To torej lahko razumem, da ko dohitim kolono na prehitevalnem pasu, ki pelje pod dovoljeno hitrostjo (n.pr. 100 km/h), jo lahko z dovoljeno hitrostjo prehitim po voznem pasu. Relativno gledano, glede na hitrost vožnje, ki je pod dovoljeno, lahko mimo kolone mirno peljem z razliko do dovoljene hitrosti(dovoljena hitrost je 130 km/h torej je razlika 30 km/h), oz. za tiste, ki ne razumejo zakona relativnosti, je to enako kot če bi kolona 100 km/h stala, jaz pa mimo peljem s hitrostjo 30 km/h.
.

facepalm ::

Utk je izjavil:

Ni obvezna, niti zazeljena. Saj pocasni pas ni namenjen voznji vozil z obicajno hitrostjo. Zato je tudi tako poimenovan. Skratka, ce nisi konkretno natovorjen, ti ze sama zdrava pamet pove, da tam nimas kaj iskat. Razen ce se zelis peljat 80kmph. Potem pa izvoli.
V zakonu nisem nasel clena, ki bi omenjal pocasni pas, vendar ga ze zaradi tabel in talnih oznacb ne moremo enacit z voznim pasom.
Vi se dejansko vozite 100kmph+ po pasu za pocasna vozila? Wtf?!

Kreten. Če je desni prazen, tebe pa vsi prehitevajo, se umakni na desnega, pa je čisto vseeno kolk se voziš.


No, kreten, to si cisto drugace povedal, kot nekateri tle tolmacijo.
Seveda se bom umaknil na pas za pocasna vozila, ce ne bom dohajal prometnega toka. Temu je tudi namenjen. Ne bom pa se vozil po tem pasu, ko sem sam na cesti, saj je za to predviden: ugani! - vozni pas.
Torej iz desne proti levi:
-pas za pocasna vozila
-vozni pas
-prehitevalni pas
Verjamem, da smo dovolj pismeni, da razumemo cemu so namenjeni.
Ce si pa nekateri razlagate takole:
-desni vozni pas
-vozni pas
-levi vozni pas
..pa verjamem, da vas zmede.

Mimogrede, ce bi bil pas za pocasna vozila namenjen za vse, ki ne prehitevajo, nebi bil oznacen z modro tablo ampak z rumeno. Takrat bi to bil desni vozni pas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

barakus ::

Obstajajo ljudje, ki konstantno vozijo po levem pasu, ker je desni bolj obrabljen/luknjast od kamijonov in je vožnja manj udobna.

zobnik ::

Res škoda besed kaka kultura je postala na AC, da folk vozi 110 po prehitevalnem in se ne umakne na voznega čeprav ma frej, ker čez par 100m bo na vvoznem kamion.
Ne vem zakaj to men uspeva vedno, če vidim kak BMW, VW zadaj kako se mi dokaj hitro bliža se mu pravočasno umaknem in to bo to

Machete ::

Hvala, ker se nam umikaš :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ziga1990 ::

ma kaj komplicirate ko sem še hodil na AC sem prehiteval po CPPju pa tudi če se je kaki BMW nalimal ko sem prehiteval sem se umaknil takoj ko sem se lahko in mi je dol viselo kam se unemu vzadaj mudi
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

WizzardOfOZ ::

JeBelaCesta je izjavil:

Nekdo v Kopru zavije na AC in prehitevalni pas ter se pelje 100km/h proti LJ. Po CPP ga ne sme nihče prehiteti po desni strani...


Zadnjič sta to naredila 2 švicarska BMW-ja. Vozila sta 110km/h in se nista nikomur umaknila. Ob tem, da je bilo v tistem času izredno malo prometa in je bil vozni pas skoraj stalno prazen in sem lahko vozil za njima (nekje 150 do 200m) po voznem pasu ter spremljal kako ju je vsaj 150 avtomobilov prehitelo po desni, ker resnično ne na hupanje, vožnjo v rit, blendanje, ... nista popustila in se nista premaknila s prehitevalnega pasu. Vozila sta pa nekje 15m en za drugim.

Mehmed ::

barakus je izjavil:

Kaj naredit v praksi, ko naletite na avtomobil, ki vozi manj od maksimalno dovoljene hitrosti, ki vozi na levem pasu, desni je pa prazen?


Vprasas se kaj se delas na levem pasu, ce si ocitno ze prehitel vse na desnem.

zobnik ::

ziga1990 je izjavil:

ma kaj komplicirate ko sem še hodil na AC sem prehiteval po CPPju pa tudi če se je kaki BMW nalimal ko sem prehiteval sem se umaknil takoj ko sem se lahko in mi je dol viselo kam se unemu vzadaj mudi


sva že dva,

mirator ::

V ZPrCP nikjer ne piše, da se moraš na voznem pasu prilagoditi hitrosti vožnje na prehitevalnem pasu. Torej, če nekdo vozi po prehitevalnem pasu 100 km/h, ti pa dovoljenih 130 km/h po voznem pasu, potem pač nadaljuješ vožnjo s svojo hitrostjo. Res eni komplicirate in zarsdi kompliciranja, povzročate ravno take probleme, zaradi katerih se na druge jezite.
Če pa voziš po prehitevalnem pasu in te nekdo, če tudi z nedovoljeno hitrostjo dohiti, res ne vem, kje je problem, da se mu, če imaš prostor, umakneš.

Miha 333 ::

mirator je izjavil:

Prehitevanje, ne pa vožnja mimo, je po zakonu prepovedana in nima smisla o tem debatirati. Če komu to ni všeč, je pač njegov problem, če pri tem ni bil povzročiitelj neposredno ali posredno prometni nesreči.
Je pa vseeno zanimiva dikcija iz 53. člena ZPrCP:
"3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi."
To torej lahko razumem, da ko dohitim kolono na prehitevalnem pasu, ki pelje pod dovoljeno hitrostjo (n.pr. 100 km/h), jo lahko z dovoljeno hitrostjo prehitim po voznem pasu. Relativno gledano, glede na hitrost vožnje, ki je pod dovoljeno, lahko mimo kolone mirno peljem z razliko do dovoljene hitrosti(dovoljena hitrost je 130 km/h torej je razlika 30 km/h), oz. za tiste, ki ne razumejo zakona relativnosti, je to enako kot če bi kolona 100 km/h stala, jaz pa mimo peljem s hitrostjo 30 km/h.
.

Spregledal si besedo "ustavljene".

mirator je izjavil:

V ZPrCP nikjer ne piše, da se moraš na voznem pasu prilagoditi hitrosti vožnje na prehitevalnem pasu. Torej, če nekdo vozi po prehitevalnem pasu 100 km/h, ti pa dovoljenih 130 km/h po voznem pasu, potem pač nadaljuješ vožnjo s svojo hitrostjo. Res eni komplicirate in zarsdi kompliciranja, povzročate ravno take probleme, zaradi katerih se na druge jezite.
Če pa voziš po prehitevalnem pasu in te nekdo, če tudi z nedovoljeno hitrostjo dohiti, res ne vem, kje je problem, da se mu, če imaš prostor, umakneš.

Seveda piše. Začne se z definicijo prehitevanja in nato kdaj je dovoljeno in kdaj ne.

kokos25 je izjavil:

Po desni nikoli ne prehitevam...to je vožnja mimo...v normalnih pogojih seveda. 89 avtov na prehitevalnem 98kmh in jaz na voznem tempomat 115. Bom zaviral ker nimam nobenega pred sabo?

Ne, če nista na obeh pasovih koloni, je to po definiciji prehitevanje (3. člen, točka 33 ZPrCP).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Miha 333 ::

Reycis je izjavil:

Barakus: Greš na desni pas in voziš na njegovem boku. Takoj ko sta za njim še dve vozili (tri se že šteje za kolono) pa v skladu s predpisi pravilno prehitiš.

Na obeh pasovih morata biti koloni, tudi na tvojem.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332247 (29999) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528113155 (90177) solatko
»

Tretji pas AC na klancih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612641 (10468) r3dkv1c4
»

ZVCP 37. člen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508842 (8126) KoMar-

Več podobnih tem