» »

VW Passat B8 (2015)

VW Passat B8 (2015)

Žiga220 ::

Pozdravljeni,

sem lastnik VW Passat B8 (2015), diesel 1.6 motor. Imam pa težavo oz. nekaj že dalj časa opažam. Ko pritisnem na plin (ponavadi do konca), se mi recimo pri 2000 obratih pojavi brenčanje (samo takrat ko pritisnem na plin). Kaj bi lahko bilo to?

Hvala, Žiga

hojnikb ::

s takim opisom bo tezko kak pametn odgovor. vsaj video posnami.
#teamred
MediaBox: AMD R5 1600 AF, 16GB DDR4, 256GB SSD, B450M-DS3H, W10
PiNAS: RPI4 4GB, 20TB HDD

Scorpy84 ::

Imas prizgano klimo? Probi z izklopljeno ce ja.

Žiga220 ::

S klimo ali brez se sliši brenčanje iz sprednjega dela.

soncee1 ::

MISLIM da je potreba po menjavi jermena

jesskoman ::

Ne vem, če velja za 1.6 in 2.0, ampak vseeno preberi tole: https://www.motor-talk.de/forum/passat-...

Večini pomaga (zategnjena) vezica okrog dveh klima cevi, ki gresta iz motornega predela v kabino.

https://www.motor-talk.de/bilder/passat...

Pred B8 sem imel serijo B6, katere kvaliteta izdelave in materialov je bila precej boljša (subjektivno). B8 me je razočaral.

IL_DIAVOLO ::

Jutri bom mesarja vprasal. Ti sporocim.

Zgodovina sprememb…

• predlagalo izbris: Scorpy84 ()

damek93 ::

Pozdravljeni,

kupujem avto in sicer VW Passata B8. Sicer sem ga mislil uvoziti iz Nemčije a se vseeno zanimam kako je z nakupom pri nas v Sloveniji oz. ali ima mogoče kdo izkušnje s prodajalci pri nas. Pošiljam 2 linka od avtomobila, katera prodajalca sta mi neznana. Ima mogoče kdo izkušnje pri tem proizvajalcu ali mogoče kak nasvet?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Za odgovor se najlepše zahvaljujem!

L.P.,

FTad ::

Ja v vsakem primeru preveri st. sasije na avtolog.si

Vzel bi r-linea :)

damek93 ::

Kaj pa če je avto uveženi, kar verjetno je... Potem v tem sistemu ni zabeleženih podatkov..

Ja meni se tudi R-line vidi.

AngelOfDeath ::

damek93 je izjavil:

Pozdravljeni,

kupujem avto in sicer VW Passata B8. Sicer sem ga mislil uvoziti iz Nemčije a se vseeno zanimam kako je z nakupom pri nas v Sloveniji oz. ali ima mogoče kdo izkušnje s prodajalci pri nas. Pošiljam 2 linka od avtomobila, katera prodajalca sta mi neznana. Ima mogoče kdo izkušnje pri tem proizvajalcu ali mogoče kak nasvet?

Za odgovor se najlepše zahvaljujem!

L.P.,

Jaz sem ga kupil v MB pri Avto Drago.
Trenutno še nimam nobenih težav. Je pa tako da vseh avtov ne daje na avto net, ker jih prehitro proda.

Glede na tele pasate na linku, bi se jaz izognil tistega R line.
Saj mu manjkajo Hi Led luči in kamera.
Je prvi boljši.
Sta pa tudi malo draga...
edit: Slovnica

Buggy ::

Po pol leta lastnistva 2018 Alltracka BiTdi s kar nekaj opreme lahko podam nekaj opazanj.
Avto pripeljan s severa Nemcije z 82Kkm. Servis pri nas mi uradno ne da zgodovine avtomobila (GDPR), sem jo pa dobil po neformlanih poteh. NA avtu je bilo uveljavljenih kar nekaj garnacijskih zahtevkov in enega sem uveljavljal tudi sam (napokana plastika pokrova volana kjer je airbag).

Avto se pelje dokaj zadovoljivo je pa malo motec default SW DQ500 menjalnika, saj je v D-mode malo "prelen" v S-mode pa predolgo v nizjih prestavah drzi obrate. Prestave so za moj okus precej kratke posledicno je sicer pospesek ko vklopis "launch mode" 6s. Ker prihajam iz rocnega menjalnika tudi sedaj, ko zelim malce vec dinamike posezem po flapsih oz. rocki menjalnika v manual mode-u.

BiTDi motor ima dokaj velik potenial za cipanje 240->300KM in 500-580Nm. Prav tako se lahko prilagodi tudi delovanje menjalnika, da se resis default map, ki so kot sem rekel malce zgresene.
Haldex Gen5, kjer vsa stiri kolesa niso vedno istocasno gnana temvec po potrebi zgleda ugodno vpliva na porabo, ki je v mojem primeru v povprecju sedaj 8L.

Sem pa opazil kar nekaj stvari, ki me motijo:

-v prtljaznem prostoru nekaj cricka ko se peljem po malo bolj grobem terenu. Delno sem saniral stvar s tem da sem na kovino, kamor se zataknejo zadnji sedezi ovil plast izolir tlaka in sedaj ne tolce vec kovina zaklepa na kovino sasije, je pa se zmeraj nekaj prisotno pa ne morem locirati.

-voznikovo okno, ko je zgolj priprto (spusceno cca 2cm) zgleda kot da ni vec vpeto v ohisje in ropota. Ce ga spustim se cm nizje je OK (hiba nas vajperjev)

-pri mrzlem vzigu slisim rahlo cviljenje jermena, ki poneha ko se motor ogreje

-ACC mi je tri dni kazal napako oz. Front assist not available. To se mi je zgodilo ze ko je padal sneg in je bil spredaj na emblemu VW (spodaj je radar) nabran sneg. Ko sem ga ocistil je zopet delal. Tokrat je bilo drugace. Vse kamere sem ocistil in snega na emblemu ni bilo. Bil pa je sneg/led na strehi okoli antene. Ne vem a je po treh dneh in cca 100km od kar se je zgodila napaka pomagala rahla otoplitev, to da sem odstranil 2cm plast leda okoli antene ali pa to da sem ga v avtopralnici presprical spredaj s toplo v vodo. Po treh dneh, cca 100km in cca 5 zagonih je zopet brez tistga svetlece in motecega oranznega klicaja na dashboardu.
Sem bil ze narocen na servis, ker je bila koda napake preko OBD11 "C110300 - Adaptive cruise control sensor misadjusted" in se je tudi izbrisat ni dalo. Tudi ce sem izklopil v nastavitvah vse assiste je bil ta motec klicaj vedno prisoten...to sem pricakoval, da bo izginilo ce jih ugasnem.

Ce bo se kdo imel isti problem...morda ne takoj letet na servis in se malo pocaka. Baje se to zgodi tudi po daljsem odklopu akomulatorja in bojda tudi, ko delas optiko na kolesih?!

Pri 120Kkm me caka velik servis, ki ne bo poceni, saj se menja pogonski jermen (jaz bom se rolerje), olje v menjalniku ter jaz bom se v Haldex-u. Na uradnem serviso je to okol jurcka i kuskur.

Me pa cudi, da ne najdem nekega aktivnega foruma, kjer si lastniki tako opevanih in precenjenih VAG avtomobilov lahko delijo izkusnje. Al nihce ne prizna nobenih problemov na "uberwagnih" ali pa samo ni interesa deliti informacij z drugimi ;)

FTad ::

@Buggy

a so ti kaj komplicirali pri uveljavljanu napokane plastike na volanu? Ma mi je tecno, da mi jo je malo odlimalo na voznikovih vratih, kjer so gumbi za spust/dvig oken.

od vseh uradnih Vw servisom kamor sem poslal vprasanje glede tezave je edino Kondor odgovoril in tudi uredil v sklopu podaljsane garnacije. Zamenjava kompletnega Airbaga.

PINki ::

@Buggy: vw forumi so dead v Sloveniji, danes je vse na skupinah na FB, tam pa mrgoli informacij vendar je vse pomešano. Ni pregledno kot na forumu, pa seveda večina je enovrstičnih odgovorov.

Raptor F16 ::

PINki je izjavil:

@Buggy: vw forumi so dead v Sloveniji, danes je vse na skupinah na FB, tam pa mrgoli informacij vendar je vse pomešano. Ni pregledno kot na forumu, pa seveda večina je enovrstičnih odgovorov.

Skupine na facebooku so ena čorba kjer imaš ene par ljudi ki kaj pametnega povedo, kaj zanimivega pokažejo, povečini pa imaš firbce brez izpita in nepismene priseljence, ki svojo gnilo kanto 1.9 Dizel okličejo za raketo nove avte pa pljuejo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

akasa ::

"C110300 - Adaptive cruise control sensor misadjusted" pomeni da bo potrebna rekalibracija kamere (npr. ob menjavi vetrobranskega stekla) oz. senzoraja za radarski tempomat (menjava odbijača oz. in v vsakem prmeru če pride do kakšne nesreče oz. dotika na sprednjem delu avta). Je pa tudi možno, da avto sam preceni napako med senzorjem in kamero in zahteva kalibracijo. Strošek je od caa. 150€ naprej.

ja to vem kaj pomeni napaka. Kar sem zelel povedati je, da je lahko vcasih tudi zavajujoca, zaradi nekih cudnih faktorjev in sedaj recimo pri meni ni vec prisotna in zato tudi kalibracija ni potrebna...
Me pa se vedno firbec matra kaj jo je tako dolgo drzalo. Led ki je prisel pod emblem in je motil delovanje, kaksen drug senzor/kamera boh si ga vedi. Avto ni bil nic udarjen, ni bilo poskodovano tudi podvozje da bi se optika spremenila. Bom pa seveda spremljal, motece je zgolj tisto blescece opozorilo in ne vem kolk luck na digitalnem displayu ki mene osebno blazno motijo, pa se izkljucit se jih ne da.

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje glede karavana

Oddelek: Na cesti
451980 (336) ;-)
»

Nakup avtomobila do 10000eur

482517 (634) Raptor F16
»

Nakup avta - vprašanja (strani: 1 2 )

828450 (3271) Tilen
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

15315596 (10823) Heavy
»

Poceni avto za 2k€ +- 500€ (strani: 1 2 )

9110259 (6807) krneki0001

Več podobnih tem