» »

Nezaposljivost zaradi tehnoloskega napredka

Nezaposljivost zaradi tehnoloskega napredka

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
»

Mato989 ::

Semafor je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Semafor je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ce si zdrav, star manj kot 50 let in kao nezaposljiv klicem bullshit in lenobo


Na kadrovski radi vzamejo tujce preko agencij. Z njimi ne moreš tekmovati.


Ce z njimi ne bi mogli tekmovat bi vsi bili brezposelni


Eh, spet en psevdo intelektualec ki ponavlja gesla natrenirana že od vrtca naprej.

Prebutast da bi se zavedal da je sam dobil službo, izključno ker se je ena tuja firma odločila da so avtohtoni predragi. Če se ne zavedaš niti tega, normalno da ne moreš predvideti naslednjega koraka.


Jaz delam v slo firmi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Ja mato po tvojem pisanju sodec, imas perfektno zivljenje, vedno nacrtovano, nic spontanega, se pogajas na delovnem mestu, nevem ce to velja za ostalih nekaj tisoc ljudi v proizvodnji, da se lahko pogajajo, ker ce se ne ti recejo tam imas vrata in kaj bos pol?
Vsak tega ne more narediti ali pa si mnenja, da smo vsi enaki in imamo vsi enake moznosti in preference? Kariera vs. druzina? Karieristi so pa potem na stara leta neki cudni, ko jim je vlak za druzino odpeljal.
Ti govoris o svojem primeru, kot da je to moznost za vsakogar, pa vendar. Tebi je ocitno smisel zivljenja, ga ziveti splanirano, nacrtno in spontanemu veselju ne pustis veliko prostora, ampak to seveda nima veze s tem.

PS:
Zakaj taki ljudje, kot ti nimajo predavanja ze v osnovni soli, kako imeti perfektno zivljenje? Zanimiv svet bi bil ane.

2. Zakaj ima otroke? Ja zdaj bom napaden kot ničkolikokrat ampak bodimo realno objektivni, zakaj bi taka oseba morala imeti pravico do otrok, če je potem vsem slabše, tako otrokom ki nimajo dejansko starša kot njemu ki nima časa za gradnjo na sebi...

Mogoce pa bi jim moral dati svojo vedezevalno kroglo, da bi 10+ let nazaj vedeli kaksno bo stanje cez 20 let pozneje. Hkrati pa jim dati se enake moznosti, kot si jih imel sam.

Druga stvar je spet tvoja ozkoglednost, ker zivis in delas v sloveniji. V mojem primeru pa se pogovarjamo o tistocih madzarih, romunih, srbih, poljakih, rusih, ki jim ni bilo postlano v zivljenju in so pr 18-20ih letih sli ali morali iti v drugo dezelo poskusiti sreco, se nauciti novega jezika, se tam postaviti na noge in si ustvariti nekaj.
Ti tega nisi rabil nic delat in ti ne delas v firmi, ki ima zaposlenih preko 10.000 delavcev na traku, zato lahko ti prdis o tem, kako bi rad delal.

Pac primerjati sebe z drugimi je pointless, jaz se tudi ne primerjam z trgovcem v sloveniji, ker je to pac drugi svet, druga kultura, drugi denarji in drugacen nacin zivljenja.

Seveda po tvojem, bi morali imeti vsi enak stil in nacin zivljenja, ampak za to pa moras potem ljudem dati tudi enaka delovne, zivljenjske in financne pogoje.

PS:
CNC in opravil 1 letnik VIŠJE računalniške šole

Pa cuj pa ti si genij, takih genijev majo tu na bavarskem kot soli v morju. Tu bodo oni tebi postavljali pogoje, ker ce ne bo prisel drug poljak z tremi letniki VISJE PC sole in bo delal namesto tebe. Ni to mala slovenija in o tako malem merilu, se tu sploh ne pogovarjamo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

7982884e ::

terryww je izjavil:

Isto so jamrali prižigalci uličnih svetilk konec 19. stoletja. Jih je nadomestila elektrika. In z elektriko so prišla nova delovna mesta...


napacen pogled.

danasnja avtomatizacija pospeseno nadomesca cele skillsete na nekem nivoju zahtevnosti. ce nadomestis nekega delavca nekje, je danes vecja verjetnost, da bo moral ta delavec ali iti na drug nivo zahtevnosti - ali visje, kar pomeni priucitev novih, zahtevnejsih znanj, ali nizje, kar pomeni nizjo placo.

za vecino ljudi prehajanje med nivoji zahtevnosti ne pride v upostev, ker pac preprosto niso sposobni. ne more vsak dobit "soft skillov" za eno vrsto sihtov, tehnicnih skillov za drugo vrsto, ali pa spretnosti, vztrajnosti in natancnosti za neko instalaterstvo ki dobro placa.


sploh ko je govora o 40+ letnikih. to so ponavadi precej staticni ljudje, brez informacijske pismenosti, z obupno anglescino, brez vztrajnosti da namenijo 1 uro za neko ucenje.


plus se ena stvar, v ZDA sem videl dosti tega - "ranljive skupine", torej predvsem crnce, imajo za razne low-paid jobe, za maintenance, za razne javne stvari. vedno sem dobil obcutek da so tam bolj za okras, kot nek nadomestek socialne podpore. gres v nek muzej in preden prides not srecas 10 oseb ki te samo usmerjajo oz. urejajo vstopnice, kdaj kaj pometejo po tleh itd., ampak vecinoma ne delajo nekaj dost produktivnega. med tem pa infrastruktura cez cesto (in v stavbi) propada, ker za nekega sposobnega hisnika ki sproti maintaina, ali pa specializiranega mojstra ki resuje pizdarije ko se zgodijo, ne mores dat kar vsakogar.

Mato989 ::

7982884e je izjavil:

terryww je izjavil:

Isto so jamrali prižigalci uličnih svetilk konec 19. stoletja. Jih je nadomestila elektrika. In z elektriko so prišla nova delovna mesta...


napacen pogled.

danasnja avtomatizacija pospeseno nadomesca cele skillsete na nekem nivoju zahtevnosti. ce nadomestis nekega delavca nekje, je danes vecja verjetnost, da bo moral ta delavec ali iti na drug nivo zahtevnosti - ali visje, kar pomeni priucitev novih, zahtevnejsih znanj, ali nizje, kar pomeni nizjo placo.

za vecino ljudi prehajanje med nivoji zahtevnosti ne pride v upostev, ker pac preprosto niso sposobni. ne more vsak dobit "soft skillov" za eno vrsto sihtov, tehnicnih skillov za drugo vrsto, ali pa spretnosti, vztrajnosti in natancnosti za neko instalaterstvo ki dobro placa.


sploh ko je govora o 40+ letnikih. to so ponavadi precej staticni ljudje, brez informacijske pismenosti, z obupno anglescino, brez vztrajnosti da namenijo 1 uro za neko ucenje.


plus se ena stvar, v ZDA sem videl dosti tega - "ranljive skupine", torej predvsem crnce, imajo za razne low-paid jobe, za maintenance, za razne javne stvari. vedno sem dobil obcutek da so tam bolj za okras, kot nek nadomestek socialne podpore. gres v nek muzej in preden prides not srecas 10 oseb ki te samo usmerjajo oz. urejajo vstopnice, kdaj kaj pometejo po tleh itd., ampak vecinoma ne delajo nekaj dost produktivnega. med tem pa infrastruktura cez cesto (in v stavbi) propada, ker za nekega sposobnega hisnika ki sproti maintaina, ali pa specializiranega mojstra ki resuje pizdarije ko se zgodijo, ne mores dat kar vsakogar.


Torej nam razloži kakšne soft skille rabiš za pismonošo... da jih večina ne zmore opravljat? Če odmisliva voljo do dela in znanje gonit pecikl in brat in govorit SLO! Torej 3 razrede osnovne šole... pa nimajo ljudi!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Ja mato po tvojem pisanju sodec, imas perfektno zivljenje, vedno nacrtovano, nic spontanega, se pogajas na delovnem mestu, nevem ce to velja za ostalih nekaj tisoc ljudi v proizvodnji, da se lahko pogajajo, ker ce se ne ti recejo tam imas vrata in kaj bos pol?
Vsak tega ne more narediti ali pa si mnenja, da smo vsi enaki in imamo vsi enake moznosti in preference? Kariera vs. druzina? Karieristi so pa potem na stara leta neki cudni, ko jim je vlak za druzino odpeljal.
Ti govoris o svojem primeru, kot da je to moznost za vsakogar, pa vendar. Tebi je ocitno smisel zivljenja, ga ziveti splanirano, nacrtno in spontanemu veselju ne pustis veliko prostora, ampak to seveda nima veze s tem.


Nimam perfektnega življenja, ampak trudim se da logično pogledam na stvari... Glede tega boldanega, za začetek če si na delovnem mestu kjer se ne moreš pogajat nič o financah, pač nimaš otrok... to je tista osnovna zadeva... Jaz spontanemu pustim ogromno prostora, ampak ne na področju kariere oz. soft skillsov... tam vem da več koristnih pridobim, bolj sem zaposljiv... morda ne za 5k na mesec ampak če mene danes odpustijo lahko delam v prodaji, nabavi, računuvodstvu, CNCju, ITju kot junior ipd... ker imam vse te skillse, ker sem jih pridobival tekom 5 let delovne dobe in izobraževanj tako popoldan kot v službah kot na certifikatih... in to je tisto ko si postelješ za naprej in na tem gradiš... če pa greš pri 18tih delat v fabrko in ne znaš niti kompa naložit ali pogledat kako nastavit router na googlu in si zdaj star pod 30 si pa pač neperspektiven kader ki bo na slabem in edino prav je da nimaš potomcev ker bodo trpeli... statistično gledano... ker boš čez 20 let na udaru!

Mogoce pa bi jim moral dati svojo vedezevalno kroglo, da bi 10+ let nazaj vedeli kaksno bo stanje cez 20 let pozneje. Hkrati pa jim dati se enake moznosti, kot si jih imel sam.


To da bi bilo smiselno imet 10k plus našparano in znanja ki bodo uporabna in jih sproti dograjevat preden imaš otroke nima nič s kristalno kuglo ampak preprosto matematiko...

Pac primerjati sebe z drugimi je pointless, jaz se tudi ne primerjam z trgovcem v sloveniji, ker je to pac drugi svet, druga kultura, drugi denarji in drugacen nacin zivljenja.


Seveda ne... vprašanje je zakaj bi morali ti reveži sploh spočenjat otroke da jih moramo pol drugi vzdrževat... otrok je DOLŽNOST ne PRAVICA in vsak ki sproducira otroka ki potem trpi zaradi slabega vsaj osnovnega materialnega statusa kot se za povprečno družino v državi spodobi je KRIV da je obsodil otroka v slabše življenje ker je ekonomsko ali nepismen ali pa ignorantski...

Pa cuj pa ti si genij, takih genijev majo tu na bavarskem kot soli v morju. Tu bodo oni tebi postavljali pogoje, ker ce ne bo prisel drug poljak z tremi letniki VISJE PC sole in bo delal namesto tebe. Ni to mala slovenija in o tako malem merilu, se tu sploh ne pogovarjamo.


Smo na SLovenskem forumu zato se pogovarjamo TUDI o slovenskem merilu... kot pravim, če je to tako, zakaj potem poljak ni zamenjal mene? ker ne zna slovensko... in še kaj. Dobre firme hočejo dobre lojalne delavce in to slovaki in poljaki in madžari ki pridejo samo za keš pač niso, so delavci ki delajo samo tako da dobijo keš in bodo šli takoj drugam... domačini pa ostanemo. Se spomnim ko sem bil na CNCjih so hotli nekaj slovake uvozit pa madžare pa so hitro odšli... ker jim ni blo za delat kot slovencem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nsa_ag3nt ::

Mato989 je izjavil:

7982884e je izjavil:

terryww je izjavil:

Isto so jamrali prižigalci uličnih svetilk konec 19. stoletja. Jih je nadomestila elektrika. In z elektriko so prišla nova delovna mesta...


napacen pogled.

danasnja avtomatizacija pospeseno nadomesca cele skillsete na nekem nivoju zahtevnosti. ce nadomestis nekega delavca nekje, je danes vecja verjetnost, da bo moral ta delavec ali iti na drug nivo zahtevnosti - ali visje, kar pomeni priucitev novih, zahtevnejsih znanj, ali nizje, kar pomeni nizjo placo.

za vecino ljudi prehajanje med nivoji zahtevnosti ne pride v upostev, ker pac preprosto niso sposobni. ne more vsak dobit "soft skillov" za eno vrsto sihtov, tehnicnih skillov za drugo vrsto, ali pa spretnosti, vztrajnosti in natancnosti za neko instalaterstvo ki dobro placa.


sploh ko je govora o 40+ letnikih. to so ponavadi precej staticni ljudje, brez informacijske pismenosti, z obupno anglescino, brez vztrajnosti da namenijo 1 uro za neko ucenje.


plus se ena stvar, v ZDA sem videl dosti tega - "ranljive skupine", torej predvsem crnce, imajo za razne low-paid jobe, za maintenance, za razne javne stvari. vedno sem dobil obcutek da so tam bolj za okras, kot nek nadomestek socialne podpore. gres v nek muzej in preden prides not srecas 10 oseb ki te samo usmerjajo oz. urejajo vstopnice, kdaj kaj pometejo po tleh itd., ampak vecinoma ne delajo nekaj dost produktivnega. med tem pa infrastruktura cez cesto (in v stavbi) propada, ker za nekega sposobnega hisnika ki sproti maintaina, ali pa specializiranega mojstra ki resuje pizdarije ko se zgodijo, ne mores dat kar vsakogar.


Torej nam razloži kakšne soft skille rabiš za pismonošo... da jih večina ne zmore opravljat? Če odmisliva voljo do dela in znanje gonit pecikl in brat in govorit SLO! Torej 3 razrede osnovne šole... pa nimajo ljudi!

Zakaj https://www.rtvslo.si/slovenija/prvi-sr...
Stanje v pošti par dni nazaj: https://www.rtvslo.si/slovenija/sindika...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

7982884e ::

Mato989 je izjavil:


Torej nam razloži kakšne soft skille rabiš za pismonošo... da jih večina ne zmore opravljat? Če odmisliva voljo do dela in znanje gonit pecikl in brat in govorit SLO! Torej 3 razrede osnovne šole... pa nimajo ljudi!

ja a si resno prebral kar sem napisal kot da ne obstaja vec sluzb brez potrebe po soft skillih?

Mato989 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Mato989 je izjavil:

7982884e je izjavil:

terryww je izjavil:

Isto so jamrali prižigalci uličnih svetilk konec 19. stoletja. Jih je nadomestila elektrika. In z elektriko so prišla nova delovna mesta...


napacen pogled.

danasnja avtomatizacija pospeseno nadomesca cele skillsete na nekem nivoju zahtevnosti. ce nadomestis nekega delavca nekje, je danes vecja verjetnost, da bo moral ta delavec ali iti na drug nivo zahtevnosti - ali visje, kar pomeni priucitev novih, zahtevnejsih znanj, ali nizje, kar pomeni nizjo placo.

za vecino ljudi prehajanje med nivoji zahtevnosti ne pride v upostev, ker pac preprosto niso sposobni. ne more vsak dobit "soft skillov" za eno vrsto sihtov, tehnicnih skillov za drugo vrsto, ali pa spretnosti, vztrajnosti in natancnosti za neko instalaterstvo ki dobro placa.


sploh ko je govora o 40+ letnikih. to so ponavadi precej staticni ljudje, brez informacijske pismenosti, z obupno anglescino, brez vztrajnosti da namenijo 1 uro za neko ucenje.


plus se ena stvar, v ZDA sem videl dosti tega - "ranljive skupine", torej predvsem crnce, imajo za razne low-paid jobe, za maintenance, za razne javne stvari. vedno sem dobil obcutek da so tam bolj za okras, kot nek nadomestek socialne podpore. gres v nek muzej in preden prides not srecas 10 oseb ki te samo usmerjajo oz. urejajo vstopnice, kdaj kaj pometejo po tleh itd., ampak vecinoma ne delajo nekaj dost produktivnega. med tem pa infrastruktura cez cesto (in v stavbi) propada, ker za nekega sposobnega hisnika ki sproti maintaina, ali pa specializiranega mojstra ki resuje pizdarije ko se zgodijo, ne mores dat kar vsakogar.


Torej nam razloži kakšne soft skille rabiš za pismonošo... da jih večina ne zmore opravljat? Če odmisliva voljo do dela in znanje gonit pecikl in brat in govorit SLO! Torej 3 razrede osnovne šole... pa nimajo ljudi!

Zakaj https://www.rtvslo.si/slovenija/prvi-sr...
Stanje v pošti par dni nazaj: https://www.rtvslo.si/slovenija/sindika...


Tisti ki niso za nič drugega dovolj dobri se morajo zadovoljiti s takimi pogoji da dobijo šiht... kaj pa niso delali na sebi... ŽAL, čeprav so pogoji nevšečni so si za dejstvo da ne morejo višje krivi pretežno sami skupaj z nerazmišljujočimi starši ob razplodu =/
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Berserker ()

Miki N ::

Samo če gledamo recimo čez dalše obdobje (recimo 30, 40 let) je sploh res, da je tehnološki razvoj ukinil toliko delovnih mest? Ok, upoštevamo upokojitve v industrijah ki so se potem zaprle, ampak vseeno še vedno bi si upal trditi, da se je "pool" delovnih mest saj v Sloveniji celo rahlo povečal zaradi tehnološkega razvoja, ne zmanjšal. Govorim za celotno delovno silo - drugače povedano: ima nekdo ki vstopa na trg delovne sile danes manj izbire kot nekdo, ki je vstopal leta 1980 (čisto poljubno izbrano leto)? Resno vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

TheBlueOne ::

Miki N je izjavil:

Samo če gledamo recimo čez dalše obdobje (recimo 30, 40 let) je sploh res, da je tehnološki razvoj ukinil toliko delovnih mest? Ok, upoštevamo upokojitve v industrijah ki so se potem zaprle, ampak vseeno še vedno bi si upal trditi, da se je "pool" delovnih mest saj v Sloveniji celo rahlo povečal zaradi tehnološkega razvoja, ne zmanjšal. Govorim za celotno delovno silo - drugače povedano: ima nekdo ki vstopa na trg delovne sile danes manj izbire kot nekdo, ki je vstopal leta 1980 (čisto poljubno izbrano leto)? Resno vprašanje.


Je bilo veckrat omenjeno, da je pool vecji. Tema je o tistih, ki so na repu sposobnosti in se zelo tezko hitro prilagajajo. Teorej namesto pridnosti se isce iznajdljivost, prilagodljivost itn.

Verjetno se bo vecana skupina tezkozaposljivih, kar je problem za druzbo, ker jih ni lahko ali pa sploh ni mogoce kvalificirati visje.

Miki N ::

TheBlueOne je izjavil:

Miki N je izjavil:

Samo če gledamo recimo čez dalše obdobje (recimo 30, 40 let) je sploh res, da je tehnološki razvoj ukinil toliko delovnih mest? Ok, upoštevamo upokojitve v industrijah ki so se potem zaprle, ampak vseeno še vedno bi si upal trditi, da se je "pool" delovnih mest saj v Sloveniji celo rahlo povečal zaradi tehnološkega razvoja, ne zmanjšal. Govorim za celotno delovno silo - drugače povedano: ima nekdo ki vstopa na trg delovne sile danes manj izbire kot nekdo, ki je vstopal leta 1980 (čisto poljubno izbrano leto)? Resno vprašanje.


Je bilo veckrat omenjeno, da je pool vecji. Tema je o tistih, ki so na repu sposobnosti in se zelo tezko hitro prilagajajo. Teorej namesto pridnosti se isce iznajdljivost, prilagodljivost itn.

Verjetno se bo vecana skupina tezkozaposljivih, kar je problem za druzbo, ker jih ni lahko ali pa sploh ni mogoce kvalificirati visje.


Ampak ravno to je moje vprašanje. Je res število "težkozaposljivih" večje? Spet, če odštejemo upokojitve (demografski premik). Imamo NAJMANJ enako število prostih delovnih mest v storitvenih dejavnostih za prebivalstvo (beri: obrtniki, računovodje, vse živo) z določenimi novimi mesti ravno zaradi tehnoloških in infrastrukturnih sprememb (pač raznih monterjev klimatskih naprav in polagalcev optičnih kablov je bilo leta 1980 bolj malo), efektivno bistveno večji javni sektor kot recimo cca 30 let nazaj, za fizična in zdravstveno oskrbo dela vemo, da jih je potrebno celo uvažati ipd. Celo v izobraževanju (učitelji) je bilo z prilagoditvami programov in povečanjem visokošolskega študija število delovnih mest celo rahlo povečano, se mi zdi. Tukaj je dosti tudi nizkih stoipenj izobrazbe...

V bistvu, edina panoga "težko zaposljivih", kjer sumim, da je prišlo do zmanjšanja je... kmetijstvo. No ne vem, je pa zanimivo vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

nsa_ag3nt ::

Za poklice, ki so že nekaj časa na trgu, bodo pogoji vedno bolj zahtevni.
Primer: https://slo-tech.com/forum/t747770/p638...


Za nove poklice bo (relativno) lažje (vsaj od začetka).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Berserker ::

Mato989 je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Mato989 je izjavil:

7982884e je izjavil:

terryww je izjavil:

Isto so jamrali prižigalci uličnih svetilk konec 19. stoletja. Jih je nadomestila elektrika. In z elektriko so prišla nova delovna mesta...


napacen pogled.

danasnja avtomatizacija pospeseno nadomesca cele skillsete na nekem nivoju zahtevnosti. ce nadomestis nekega delavca nekje, je danes vecja verjetnost, da bo moral ta delavec ali iti na drug nivo zahtevnosti - ali visje, kar pomeni priucitev novih, zahtevnejsih znanj, ali nizje, kar pomeni nizjo placo.

za vecino ljudi prehajanje med nivoji zahtevnosti ne pride v upostev, ker pac preprosto niso sposobni. ne more vsak dobit "soft skillov" za eno vrsto sihtov, tehnicnih skillov za drugo vrsto, ali pa spretnosti, vztrajnosti in natancnosti za neko instalaterstvo ki dobro placa.


sploh ko je govora o 40+ letnikih. to so ponavadi precej staticni ljudje, brez informacijske pismenosti, z obupno anglescino, brez vztrajnosti da namenijo 1 uro za neko ucenje.


plus se ena stvar, v ZDA sem videl dosti tega - "ranljive skupine", torej predvsem crnce, imajo za razne low-paid jobe, za maintenance, za razne javne stvari. vedno sem dobil obcutek da so tam bolj za okras, kot nek nadomestek socialne podpore. gres v nek muzej in preden prides not srecas 10 oseb ki te samo usmerjajo oz. urejajo vstopnice, kdaj kaj pometejo po tleh itd., ampak vecinoma ne delajo nekaj dost produktivnega. med tem pa infrastruktura cez cesto (in v stavbi) propada, ker za nekega sposobnega hisnika ki sproti maintaina, ali pa specializiranega mojstra ki resuje pizdarije ko se zgodijo, ne mores dat kar vsakogar.


Torej nam razloži kakšne soft skille rabiš za pismonošo... da jih večina ne zmore opravljat? Če odmisliva voljo do dela in znanje gonit pecikl in brat in govorit SLO! Torej 3 razrede osnovne šole... pa nimajo ljudi!

Zakaj https://www.rtvslo.si/slovenija/prvi-sr...
Stanje v pošti par dni nazaj: https://www.rtvslo.si/slovenija/sindika...


Tisti ki niso za nič drugega dovolj dobri se morajo zadovoljiti s takimi pogoji da dobijo šiht... kaj pa niso delali na sebi... ŽAL, čeprav so pogoji nevšečni so si za dejstvo da ne morejo višje krivi pretežno sami skupaj z nerazmišljujočimi starši ob razplodu =/


Tvoje vrednote enostavno zahtevajo preveč odrekanja in so nenormalne za splošno delovanje družbe.

juroz ::

Lol, pa kaj ti še ne veš da je cilj življenja delat čim več, nagrabit denar zase in pol umret? WTF?

Mato989 ::

Berserker je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Mato989 je izjavil:

7982884e je izjavil:

terryww je izjavil:

Isto so jamrali prižigalci uličnih svetilk konec 19. stoletja. Jih je nadomestila elektrika. In z elektriko so prišla nova delovna mesta...


napacen pogled.

danasnja avtomatizacija pospeseno nadomesca cele skillsete na nekem nivoju zahtevnosti. ce nadomestis nekega delavca nekje, je danes vecja verjetnost, da bo moral ta delavec ali iti na drug nivo zahtevnosti - ali visje, kar pomeni priucitev novih, zahtevnejsih znanj, ali nizje, kar pomeni nizjo placo.

za vecino ljudi prehajanje med nivoji zahtevnosti ne pride v upostev, ker pac preprosto niso sposobni. ne more vsak dobit "soft skillov" za eno vrsto sihtov, tehnicnih skillov za drugo vrsto, ali pa spretnosti, vztrajnosti in natancnosti za neko instalaterstvo ki dobro placa.


sploh ko je govora o 40+ letnikih. to so ponavadi precej staticni ljudje, brez informacijske pismenosti, z obupno anglescino, brez vztrajnosti da namenijo 1 uro za neko ucenje.


plus se ena stvar, v ZDA sem videl dosti tega - "ranljive skupine", torej predvsem crnce, imajo za razne low-paid jobe, za maintenance, za razne javne stvari. vedno sem dobil obcutek da so tam bolj za okras, kot nek nadomestek socialne podpore. gres v nek muzej in preden prides not srecas 10 oseb ki te samo usmerjajo oz. urejajo vstopnice, kdaj kaj pometejo po tleh itd., ampak vecinoma ne delajo nekaj dost produktivnega. med tem pa infrastruktura cez cesto (in v stavbi) propada, ker za nekega sposobnega hisnika ki sproti maintaina, ali pa specializiranega mojstra ki resuje pizdarije ko se zgodijo, ne mores dat kar vsakogar.


Torej nam razloži kakšne soft skille rabiš za pismonošo... da jih večina ne zmore opravljat? Če odmisliva voljo do dela in znanje gonit pecikl in brat in govorit SLO! Torej 3 razrede osnovne šole... pa nimajo ljudi!

Zakaj https://www.rtvslo.si/slovenija/prvi-sr...
Stanje v pošti par dni nazaj: https://www.rtvslo.si/slovenija/sindika...


Tisti ki niso za nič drugega dovolj dobri se morajo zadovoljiti s takimi pogoji da dobijo šiht... kaj pa niso delali na sebi... ŽAL, čeprav so pogoji nevšečni so si za dejstvo da ne morejo višje krivi pretežno sami skupaj z nerazmišljujočimi starši ob razplodu =/


Tvoje vrednote enostavno zahtevajo preveč odrekanja in so nenormalne za splošno delovanje družbe.


Ne druzba je prevec razvajena in sr noce vec nicemur odrekat... Smrkavcom je napor ze celo popoldne se igrat na igriscu ampak so pred tvjem in tablico..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

djabi ::

Določena delovna mesta bodo izginila, to je dejstvo.
V naslednjih desetletjih so ogrožena delovna mesta raznih šoferjev (avtobusi, vlaki, tramvaji, taksiji, tovornjaki in druga prevozna sredstva ...).

Berserker ::

Mato989 je izjavil:

Berserker je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Mato989 je izjavil:

7982884e je izjavil:

terryww je izjavil:

Isto so jamrali prižigalci uličnih svetilk konec 19. stoletja. Jih je nadomestila elektrika. In z elektriko so prišla nova delovna mesta...


napacen pogled.

danasnja avtomatizacija pospeseno nadomesca cele skillsete na nekem nivoju zahtevnosti. ce nadomestis nekega delavca nekje, je danes vecja verjetnost, da bo moral ta delavec ali iti na drug nivo zahtevnosti - ali visje, kar pomeni priucitev novih, zahtevnejsih znanj, ali nizje, kar pomeni nizjo placo.

za vecino ljudi prehajanje med nivoji zahtevnosti ne pride v upostev, ker pac preprosto niso sposobni. ne more vsak dobit "soft skillov" za eno vrsto sihtov, tehnicnih skillov za drugo vrsto, ali pa spretnosti, vztrajnosti in natancnosti za neko instalaterstvo ki dobro placa.


sploh ko je govora o 40+ letnikih. to so ponavadi precej staticni ljudje, brez informacijske pismenosti, z obupno anglescino, brez vztrajnosti da namenijo 1 uro za neko ucenje.


plus se ena stvar, v ZDA sem videl dosti tega - "ranljive skupine", torej predvsem crnce, imajo za razne low-paid jobe, za maintenance, za razne javne stvari. vedno sem dobil obcutek da so tam bolj za okras, kot nek nadomestek socialne podpore. gres v nek muzej in preden prides not srecas 10 oseb ki te samo usmerjajo oz. urejajo vstopnice, kdaj kaj pometejo po tleh itd., ampak vecinoma ne delajo nekaj dost produktivnega. med tem pa infrastruktura cez cesto (in v stavbi) propada, ker za nekega sposobnega hisnika ki sproti maintaina, ali pa specializiranega mojstra ki resuje pizdarije ko se zgodijo, ne mores dat kar vsakogar.


Torej nam razloži kakšne soft skille rabiš za pismonošo... da jih večina ne zmore opravljat? Če odmisliva voljo do dela in znanje gonit pecikl in brat in govorit SLO! Torej 3 razrede osnovne šole... pa nimajo ljudi!

Zakaj https://www.rtvslo.si/slovenija/prvi-sr...
Stanje v pošti par dni nazaj: https://www.rtvslo.si/slovenija/sindika...


Tisti ki niso za nič drugega dovolj dobri se morajo zadovoljiti s takimi pogoji da dobijo šiht... kaj pa niso delali na sebi... ŽAL, čeprav so pogoji nevšečni so si za dejstvo da ne morejo višje krivi pretežno sami skupaj z nerazmišljujočimi starši ob razplodu =/


Tvoje vrednote enostavno zahtevajo preveč odrekanja in so nenormalne za splošno delovanje družbe.


Ne druzba je prevec razvajena in sr noce vec nicemur odrekat... Smrkavcom je napor ze celo popoldne se igrat na igriscu ampak so pred tvjem in tablico..



V telesnih naporih in umetnem odrekanju in ovirah ne vidim nobenih vrednot, ki bi jih bilo potrebno prenašat na naslednji rod.

feryz ::

Seveda jih ne vidiš.
Lahko pa vidiš, da je za ljudi že vsaka sapica, vsak prahec škodljiva zadeva. Da ne govorimo, kako so dandanes pomehkuženi ljudje, brez kakršnih koli vrlin.
Na dolgi rok se vse sešteva. Od alergij, do bolehnih in depresivnih ljudi.

Raka, parkinse, alzheimerja ... lahko pripišeš čemur karkoli. V glavnem tistemu, kar politiki in zdravstvu v danem trenutku najbolj paše. In se najlažje in najbolj obdavči.
Ni pa tako neverjetno, da gre zgolj za slabitev človeške vrste in manjko naravne selekcije.

Berserker ::

feryz je izjavil:

Seveda jih ne vidiš.
Lahko pa vidiš, da je za ljudi že vsaka sapica, vsak prahec škodljiva zadeva. Da ne govorimo, kako so dandanes pomehkuženi ljudje, brez kakršnih koli vrlin.
Na dolgi rok se vse sešteva. Od alergij, do bolehnih in depresivnih ljudi.

Raka, parkinse, alzheimerja ... lahko pripišeš čemur karkoli. V glavnem tistemu, kar politiki in zdravstvu v danem trenutku najbolj paše. In se najlažje in najbolj obdavči.
Ni pa tako neverjetno, da gre zgolj za slabitev človeške vrste in manjko naravne selekcije.


Zato pa obstaja šport, namesto ubijanja za tekočim trakom a ne.

TheBlueOne ::



Sem slucajno nasel, ko malo brskam o temi. Mi je dalo malo mislit in nekako sem celo spregledal kaj vse optimiramo.

Pri nekaj zadnjih projektih nismo samo menjali delavcev za trakom, ampak praviloma tudi vse ostale korake, od SAP vnosov, avtomaticno narocanje itn.

Tako da morda niso problem samo tezkozaposljivi ampak tudi ostali.

Dionis ::

Pozdravljeni,
Malo z zamikom komentiram tole temo, ker prej nisem imel časa.
Prvo bi se rad obregnil k avtomatizaciji, ker vidim, da nekateri nimate ravno realne predstave kako to poteka postopno. Pri nas v podjetju, gremo zadnja 2-3 leta v avtomatizacijo kar se tiče proizvodnih postopkov in še zdaleč to ne bo potekalo tako hitro, kot si nekateri predstavljate. Robotika in gibi itd. še marsikje težko nadomesti človeško univerzalnost.
Sam pa podpiram avtomatizacijo. S tem pridobivamo dela z dodano vrednostjo. Če želimo mi nadomestiti delavca na postaji potrebuje v prvi vrsti robota (recimo da z enim robotom lahko nekje 2 postaji pokriješ). Za robotom pridejo potem razna prijemala, držala, senzorika, varnost. Kjer v prvi vrsti potrebuješ konstrukterje, da je mehansko omogočeno delati določene operacije (za njim ponavadi stoji tudi ekipa, kjer se diskutira kako bi zadevo naredili čimbolj enostavno in na kaj je treba biti vse pozoren). Ko je ta del opravljen, potrebuješ monterje. Za tem potrebuješ programerje, da celoten postopek z gibi in sinhronizacijo s senzoriko narediš operacijo delujočo. Potem pa rabiš še vzdrževalce, da te zadeve vzdržuje in za te zadeve ne more biti vsak s samo osnovno šolo. No in tukaj so delovna mesta, ki niso navadna za tekočim trakom.
Menim, da je to strmenje k napredku pozitivna. S tem postopoma ukinjaš ta nehvaležna delovna mesta in posledično potrebuješ več kadra za razvoj, tako da se bodo zadeve preusmerile.
Ja nekateri menijo, da ne boš več potreboval recimo natakarjev in kuharjev (zgolj primer). Če mene vprašaš, če bi robot kuhal kosilo, potem veš, da boš najbrž isto jed imel vedno isto narejeno (podobno kot McDonalds). Tega si pa nek gurman, ki vedno uživa ob čem novem ne bo želel. In tistega pristnega osebnega stika z natakarjem, ki je plačan spodobno. Tisti, ki so minimalno plačani razumem, da ne bodo z veseljem delali.
Omenjalo so se davki na robote in če se ne motim se v Nemčiji to že pripravlja. S to potezo bi se lahko nekoč potem financiralo UTD. Tisti, ki pa bi želeli več zaslužiti, bi pa pač delali dela z dodano vrednostjo (inženirji,...).
Po drugi strani se mi pa zdi, da če ne delaš in ostaneš doma, lahko brez težav se posvetiš svojemu vrtičku z domačo hrano - posledično bi jedel bolj zdravo. Lahko bi se kot starš še več posvetil vzgoji otroka in preživel več časa z njim. Imeli bi tudi več časa za druženje s kolegi in bi pristni človeški odnos prišel bolj do izraza.

Ker pa so nekateri ravno že obregnili ob politiko, bom pa še jaz malo repliciral na njihove komentarje. Rad bi prvo odgovor na komentar ˝stare mame˝. Da je problem, ker obstaja socialna podpora tako visoka in minimalna plača tako nizka. Zakaj se raje ne boriš, da je minimalna plača višja in bo s tem višja razlika. Moraš vedeti, da nekje 50% ljudi na socialni podpori so delni invalidi in ljudje z nizko izobrazbo, ki ne dobijo službe. Enkrat je dejal en delodajalec. Raje zaposlim enega mladega Bosanca polnega energije, kot pa enega 50-letnika, za katere ne veš koliko bo hodil po bolniškah, pa še dodatek na delovno dobo mu je potrebno plačevati.
En delež je pač takih, ki so ravno med menjavo službe itd. Vedno pa se bo v sistemu našel kdo, ki bo to izkoriščal. Samo roko na srce, če je tebi življenje vredno dostojnega bivanja s cca 350€, pa naj ti bo. In tisti, ki ima premoženje (ala staro hišo), se država obesi na to, če prejema socialno pomoč. Ni čisto vse tako preprosto kot desničarji prirejajo zadeve njim na roko.
Omenjaš še olajšave pri otrocih. Tukaj se desničarji zopet pljuvate v lastno skledo. Po eni strani bi radi imeli ˝slovenske˝ otroke in podmladek po drugi strani pa želite ovirati pomoč države do otrok, da se s tistimi dodatki lahko tudi oni izobrazijo in niso ravno lačni.

Se opravičujem, če je kaj nerazumljivo napisal. Zagotovo pa sem še kakšno misel izpustil, vendar nimam volje sedaj pregledovati.

scipascapa ::

Dionis: "Raje zaposlim enega mladega Bosanca polnega energije, kot pa enega 50-letnika, za katere ne veš koliko bo hodil po bolniškah, pa še dodatek na delovno dobo mu je potrebno plačevati."

kateri pripelje že nosečo babo/ženo + 2-3 froca v štartu (ajde bosanec morda malo manj, šiptar 100%), katera je visoko izobražen iskani kader na socialni....otrok se potem rodi v sloveniji in lažje pride do slovenskega državljanstva (nisem 100%, morda avtomatsko?) in potem vsi črpajo zastonj denar, fino a? saj gre vse iz žepa ostalih, ki so na minimalcu 650€ NETO FTW.

Dionis ::

Dobro zapikal si se v neko stvar, kot da bodo vsi to hoteli početi. Bo pa pač prišla menjava blaga ali pa pač ne.

Ko sem še živel v Ljubljani je imel marsikateri blok še vrtiček zraven ali malo odmakjen na rob Ljubljane. Pa tudi marsikateri Ljubljančan ima verjetno kak vikend ali zidanico.

Za poklice bi mogoče še omenil, da boš imel verjetno več poklicev, ki bodo namenjeni za zabavo ljudi ali delavnice. Ker takrat bodo dejansko nekateri imeli čas to obiskati. Pa verjetno se bo na račun časa še turizem povečal.

Še glede socialne. Socialna pomoč ni ravno velik odstotek državenga proračuna. Imaš druge sektorje bolj problematične. Raje socialna pomoč, kot da bo določen odstotek ljudi te oropal zgolj zaradi tega, ker ne bo imel za hrano iz takšnega ali drugačnega razloga. To cenim v Sloveniji, da ko hodim po ulici ali po podeželju ne rabim gledati za hrbet, kdaj me bo nekdo oropal ali še kaj hujšega.

scipascapa je izjavil:

Dionis: "Raje zaposlim enega mladega Bosanca polnega energije, kot pa enega 50-letnika, za katere ne veš koliko bo hodil po bolniškah, pa še dodatek na delovno dobo mu je potrebno plačevati."

kateri pripelje že nosečo babo/ženo + 2-3 froca v štartu (ajde bosanec morda malo manj, šiptar 100%), katera je visoko izobražen iskani kader na socialni....otrok se potem rodi v sloveniji in lažje pride do slovenskega državljanstva (nisem 100%, morda avtomatsko?) in potem vsi črpajo zastonj denar, fino a? saj gre vse iz žepa ostalih, ki so na minimalcu 650€ NETO FTW.


Ja to je problem delodajalcev, ki šparajo na kadru. Tako imenovani požrešni kapitalisti. Verjemi, marsikateri Slovenec bi vzel delo, če bi bilo plačano spodobno oz. mu več pomeni, da bi delal samo dopoldansko izmeno brez vikendov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dionis ()

Semafor ::

poweroff ::

scipascapa je izjavil:

kateri pripelje že nosečo babo/ženo + 2-3 froca v štartu (ajde bosanec morda malo manj, šiptar 100%), katera je visoko izobražen iskani kader na socialni....otrok se potem rodi v sloveniji in lažje pride do slovenskega državljanstva (nisem 100%, morda avtomatsko?) in potem vsi črpajo zastonj denar, fino a? saj gre vse iz žepa ostalih, ki so na minimalcu 650€ NETO FTW.

Ne preveč filmov gledat, no.

Kot prvo - pa kaj potem, če pride cela družina sem? Saj se tudi Slovenci selijo v Avstrijo, Švico, ZDA,...

Kot drugo - glede pridobitve državljanstva si tudi čisto pobluzil. Preveč prebiraš desne medije, pa to škodi tvojim možganom. Postopki še zdaleč niso taki, kot si jih naivno predstavljaš... no, pa saj tega ne moreš vedeti, ti se za svoje državljanstvo nisi potrudil niti minimalno.

Tudi glede socialne podpore si pobluzil. Zelo.

Pač, niso tujci krivi če Slovenski šank-desničarji ne znajo drugega kot popivat, utajevat davke in volit proti svojim interesom.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

bluefish ::

Pordečeli, naslov teme je Nezaposljivost zaradi tehnološkega napredka. Jedikovanje nad migranti je offtopic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kr3ten ::

Bolj kot tehnologija napreduje, manj se moramo reproducirati. Če ni odvečnih nezaposljivih ljudi, pomeni da ni lačnih ust. Problem solved.

Hermit Bob ::

Imam zanimivo izkusnjo z raziskovalnim novinarjen, ki je pisal kvalitetne clanke, ko smo ga vcasih vabili na pivo zvecer, ga je bilo skoraj nemogoce dobiti ven, ker se je prebijal skozi gradivo, danes pa mezdi na s.p. in se komajda prezivlja. So njegovi clanki kaj slabsi? Ne. Kapitalizem in znizevanje stroskov, po drugi strani pa vsevednezi iz facebooka in prevajalci tujih novic so prevzeli njegov posel. Ga je tehnoloski napredek spravil ob posel? Po eni strani so bili njegovi clanki odlicni. Tehnologija tukaj nima za burek. Po drugi strani je tehnologija poneumila ljudi, do te mere, da ljudje raje berejo rumeni tisk, fake news, influencerje, kot kvalitetno branje. Da je clovestvo intelektualno nazadovalo v zadnjih 20 letih bolj kot v prejsnjih 100, kot posledica tehnologije? Ne vem. Morda je krivda na strani tehnologije, morda pa tudi ne in se je ob poplavi brezveznosti zmanjsal trg. Bi se moral prilagoditi in postati se sam eden povprecnezev, brezveznezev, ki polnijo medijski prostor?

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Že 100x premleta tema, ko *** nakladajo, kako so proti napredku.
Debatirjamo raje, zakaj vas tako skrbi napredek?
Odgovor je pa preprost: bojite se, da vas bo povozil čas in da boste postali nepomembni v družbi, podobno kot se nezaposleni počutijo nepomembni. Strah pred tem občutkom nepomembnosti odpira takele teme. Rešitev tega problema je to, da se človek sam sebe izboljšuje ves čas. Izobraževanje, raziskovanje itd.

PrihajaNodi ::

kuall je izjavil:

Že 100x premleta tema, ko *** nakladajo, kako so proti napredku.
Debatirjamo raje, zakaj vas tako skrbi napredek?
Odgovor je pa preprost: bojite se, da vas bo povozil čas in da boste postali nepomembni v družbi, podobno kot se nezaposleni počutijo nepomembni. Strah pred tem občutkom nepomembnosti odpira takele teme. Rešitev tega problema je to, da se človek sam sebe izboljšuje ves čas. Izobraževanje, raziskovanje itd.


Neumnost. Po 40 em letu ti vse samo se pada. 20 letnik te bo prehitel povsod. Poleg tega pa pozabljas na dejstvo da imajo recimo kitajci, ki zivijo v high tech druzbi bistveno prednost pred slovencki v podezelju in to je da se tehnika/e uci ze v zibelki.

Sicer pa rimski imperij so na koncu zjebali barbari kljub temu, da so bili svetlobna leta za njimi.,Enako se bo zgodilo z zahodom. Japonci kar fino stagnirajo, ljudje tam se sexajo ne

Sluzbe bodo? Da, a slabo placane. Lahko bos stal kot varnostik pred lidlom za nekaj vec kot je socialna pomoc.

The New Brave World.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kuall ::

>Neumnost. Po 40 em letu ti vse samo se pada. 20 letnik te bo prehitel povsod.

To je bolj neumen mit. 20 letnik bo prehitel 40 letnika v zagnanosti, pohoti, hitrosti teka, v ostalem pa bi moral 40 letnik biti boljši.

>Sicer pa rimski imperij so na koncu zjebali barbari kljub temu, da so bili svetlobna leta za njimi

svetlobna leta pa ravno niso bili za njimi, saj so oboji uporabljali loke, sablje.

podeželski slovenec vedno premaga kitajčka, ki še svoje svobode izpod komunističnega jarma ni zmožen izboriti. pozabljaš, da kitajci slovijo po izdelkih slabe kvalitete. poleg tega kitajcem manjka genijev iz genetskega vidika, hlapčki so po duši. geniji pa najbolj prispevajo k napredku družbe.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Roboti so zaobvladali sortiranje v skladišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10314469 (10826) Mr.B
»

Roboti prihajajo: Amazon prvikrat decembra najema manj ljudi kot leto poprej

Oddelek: Novice / Ostale najave
4810415 (8212) spegli
»

Pionirska Kalifornija ne bo dovolila samovozečih avtomobilov brez voznikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7528256 (25331) [D]emon
»

43-let delovne dobe, da ali ne? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28537130 (33826) Samuel

Več podobnih tem