» »

Miselnost Slovencev in Slovenk

Miselnost Slovencev in Slovenk

1
2
»

dexterboy ::

Meni je pa všeč to, da tale tema ni zašla iz smeri, da ni trollanja in medsebojnega podjebavanja :)
Larsen, ja, se strinjam, da je mogoče za srečo dovolj jurja na mesec. Samo, ko to praviš, ki sediš na kešu, ne more to biti ravno kredibilna izjava...
Ti sam bi moral pokazati kako preživeti z jurja na mesec. Še prej pa definirati, je to pri vas 2k ali pa misliš jurčka na glavo, ker pomeni, če se ne motim, da imaš dva otroka, kar na koncu znese 4000 evrov. To pa je že lep denar. Ja, tu se pa popolnoma strinjam, da je to za srečo več kot dovolj :)))

Aha, še tole; ne glede na vse napisano, si zamislite upokojenca/ko, ki ima 400 pokojnine, ali kolikor je že pač minimalna penzija. Gre v trgovino, pa si v teh poletnih mesecih zaželi sladoled... uuu, Maxim s karamelo. Pa vidi ceno, ki ga strezni. NE MORE si ga privoščiti... To je, vsaj za mene, eden od šolskih primerov povezave sreče z materialnim stanjem posameznika. Tu pa denar dela svoje :(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

MorsUltima ::

Ja v teoriji je možno, pa če si zelo skromen. Pa bolje da ne načrtuješ družine

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

tule si lahko vsak naredi izracun kam spada:
How Rich am I
ce koga to obremenjuje.
Drugače pa ce imate problem, da je v vasi okolici preveč ljudi, ki se dokazujejo z materialnimi zadevami, raje razmislite kako si izbirate prijatelje. Jaz nisem imel tovrstnih problemov ne v Sloveniji, ne v Svici kamor sem se na novo preselil in si oblikoval popolnoma nov krog znancev.
Btw, drugace je mislenost Slovenk in Slovenc cisto ok, celo nadpovprečno prijetna, verjetno po zaslugi široko dostopne izobrazbe. Samo ne viset prevec po raznih forumih, ker nekako res izvlečejo ogromno slabega iz ljudi :)

joze67 ::

nekikr je izjavil:

Kar pa ne pomeni, da ne bi moglo biti še precej boljše. In tudi bo. Po prvih naslednjih volitvah, ko bomo volili nove obraze! :)

Na, sem ti popravil.

darkolord ::

dexterboy je izjavil:

Osebno sem tudi mnenja, da če imaš dovolj denarja, da plačaš vse položnice, da ti ni treba gledati na vsak evro, da si lahko privoščiš počitnice in ti ostane stotak ali več na koncu meseca, bi skoraj moral biti srečen. Oziroma, povedano iz druge strani; če imaš vse te pogoje zadovoljene, ti si pa še vedno nesrečen, jah... to je pa že problem.
Hja, bi skoraj moral, ja. Pa nisi.

Te pogoje ima izpolnjene zelo velik delež Slovencev. Pa ne vem če prehitimo Zimbabve pri anketi o sreči.

To je pa ravno ta problem, o katerem se gre ta tema. Ne to, kako se počutiti, ko nimaš za jesti, ampak ko imaš dovolj, pa še vedno ni dovolj.

Semafor ::

Ma na tem forumu je konstantno par moralnežev ki pametnujejo kako pri nas menda nisi car če nimaš BMW pa Iphone 10 in me res zanima v kakšni družbi ti ljudje obratujejo. Kot bi poslušal kakšnega pridigarja kako smo vsi grešniki in se moramo bičati drugače ne bomo šli v nebesa.

Morda je kaj narobe z njimi in ne drugimi?

XLapse ::

MorsUltima je izjavil:

Ja v teoriji je možno, pa če si zelo skromen. Pa bolje da ne načrtuješ družine

če nimaš družine, če ne misliš imet in če nimaš najemnine/kredita... Je dovolj tudi 600€ na mesec

Sam sem bil na 1.100€ neto kake 2 leti , nimam seveda družine niti jo ne bom imel, nimam kreditov ne najemnine in dejansko živiš zelo lepo z samo 1.100€ ... In si srečen ja.

Mislim da ni o temu tema, zato tudi ne bom omenjal kaj se zgodi če imaš družino, kredit in 1.000€ plače, je premalo. Ampak to se vedno računa 2 plače, od partnerke še, pol pa je dost lažje.
Ja ja, brez žensk v tem svetu gre bolj težko!

In ker sem bil cel lajf skromen in reven, zdej ko imam astronomske cifre, sm še vedno skromen. Namesto neke neumnosti kupovat, ne porabim nikjer in se mi nabira in nabira.
In je zelo pomembno da si bil kdaj reven in skromen, ker ko boš nekoč bolj premožen ti bodo ostale tiste navade od prej in tako se ne boš 'preseraval'.

Polovico kolegov bi porabilo na neumnostih, ker tudi imajo starše in niso bli revni kot jaz... Jaz pa v revščini odkar mi je umrl oče, šel delat zgodaj pri 18ih.. Bil navdušen za vsako službo in če ti to ostane cel lajf, si na konju.

Zanimivo ShadeX, čeprav sem 'bogat' komaj zadnje 2 leti, v preteklosti sem bil reven in imel večinoma zelo premožne kolegice in kolege... Ne gledajo ravno vsi samo na denar :) Z osebnostjo itd. se da tudi kaj dosežt
alien technology

feryz ::

Ni pravila, popolnoma nobenega.
Jaz imam plačo snažilke (oz. malo manjšo), pa se vseeno vozim z avtom ranga šestih cifer (pa še pol zraven). Postavil sem dve nove bajte.
Vsaj 2x mesečno se usedem v avto in se odpeljem za par dni, kamor mi paše. Za dušo.
Na računih nimam nič in vseeno v trgovinah ne obstaja zadeva, ki bi si jo želel in ne mogel kupiti.
Včasih malo prošetam, da bi pognal par ali par deset jurjev in nimam kaj kupiti. Torej ne kupim nič. Že dolgo, dolgo.

Zna pa pomanjkanje želja dostikrat predstavljati problem za motivacijo pri življenju in delu.
Da ne omenimo posledic za narodov blagor in gospodarsko rast. Tragedija.

Kaj si drugi mislijo o tem, mi je tako ravno, da mi bolj ne bi moglo biti.
Ali kaj imajo drugi. To mi je še bolj ravno.
Prav smilijo se mi ljudje, ki drugim karkoli zavidajo.

Se pa strinjam, da bi spodoben dec moral z lahkoto urediti take stvari za tiste, ki si jih je tekom življenja omislil ali nakopal na glavo.
Če je sam, lahko gleda samo nase in na svoje potrebe. Če pa je vmes kaj naštepal in priženil, mora poskrbeti tudi za te in njihove potrebe.

Aja, prijateljev ne rabim menjati, ker jih nimam. V bistvu sploh ne obstajajo.
To, kar imate za prijatelje, so zgolj znanci, ki imajo v danem trenutku od vas korist (ni treba, da je materialna) in se zato družijo z vami. In obratno.
Treba je zelo malo, da se ta odnos stoodstotno spremeni.

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

Ni pravila, popolnoma nobenega.
Jaz imam plačo snažilke (oz. malo manjšo), pa se vseeno vozim z avtom ranga šestih cifer (pa še pol zraven). Postavil sem dve nove bajte.
Vsaj 2x mesečno se usedem v avto in se odpeljem za par dni, kamor mi paše. Za dušo.
Na računih nimam nič in vseeno v trgovinah ne obstaja zadeva, ki bi si jo želel in ne mogel kupiti.
Včasih malo prošetam, da bi pognal par ali par deset jurjev in nimam kaj kupiti. Torej ne kupim nič. Že dolgo, dolgo.

Zna pa pomanjkanje želja dostikrat predstavljati problem za motivacijo pri življenju in delu.
Da ne omenimo posledic za narodov blagor in gospodarsko rast. Tragedija.

Kaj si drugi mislijo o tem, mi je tako ravno, da mi bolj ne bi moglo biti.
Ali kaj imajo drugi. To mi je še bolj ravno.
Prav smilijo se mi ljudje, ki drugim karkoli zavidajo.

Se pa strinjam, da bi spodoben dec moral z lahkoto urediti take stvari za tiste, ki si jih je tekom življenja omislil ali nakopal na glavo.
Če je sam, lahko gleda samo nase in na svoje potrebe. Če pa je vmes kaj naštepal in priženil, mora poskrbeti tudi za te in njihove potrebe.

Aja, prijateljev ne rabim menjati, ker jih nimam. V bistvu sploh ne obstajajo.
To, kar imate za prijatelje, so zgolj znanci, ki imajo v danem trenutku od vas korist (ni treba, da je materialna) in se zato družijo z vami. In obratno.
Treba je zelo malo, da se ta odnos stoodstotno spremeni.

da ne opisuješ ti samo svoj internetni lajf?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

XLapse ::

sej to glede prijateljev nevem. če ti uspe bit osamljen in da ti je QL, pa bodi! Meni osamljen ni lepo bit. Mi pa je všeč imet ne preveč prijateljev.
alien technology

Cruz ::

Osamljen in sam sta dve različni stanji. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Looooooka ::

To, kar imate za prijatelje, so zgolj znanci, ki imajo v danem trenutku od vas korist (ni treba, da je materialna) in se zato družijo z vami. In obratno.

Kje točno si pa ti dobil idejo, da so prijatelji nekaj, kar ti mora bit v napoto in škodo?
Točno zato maš prijatelje, da se lahko družiš. To je NAJMANJŠA korist, ki jo ponavadi dobiš od prijateljstva. Če pa rabiš prijatelje zato, da ti bodo nekaj nosili pa da boš mel kaj drugega kot dobro počutje si pa materialist. Ni problem v ljudeh ampak v tebi.
Tipično nabijanje asocialnih ljudi.

feryz ::

Saj sem napisal, da ne nujno materialne koristi.

In ti si to samo potrdil.
"Prijatelje imaš zato, da se lahko družiš." Torej gre za korist. Pa čeprav najmanjša. Če ne, jih ne bi imel ali potreboval.

Gagatronix ::

Ce nimas prijateljev si kvecjemu psihopat.

Looooooka ::

feryz je izjavil:

Saj sem napisal, da ne nujno materialne koristi.

In ti si to samo potrdil.
"Prijatelje imaš zato, da se lahko družiš." Torej gre za korist. Pa čeprav najmanjša. Če ne, jih ne bi imel ali potreboval.

Po tej logiki "ne rabiš" niti družine. V bistvu niti psa ne rabiš. če gremo čist do konca s takim načinom razmišljanja rabiš samo ostro palico, osamljen otok z nekaj zelenjave in dovolj rib, ki občasno priplavajo mimo.

VaeVictis ::

Gagatronix je izjavil:

Ce nimas prijateljev si kvecjemu psihopat.


Vprašanje je kako definiraš prijatelje...

Če definiraš prijatelje, kot človeka s katerim se v službi pogovarjaš, jih imaš verjetno kar nekaj.

Če definiraš prijatelje, kot človeka, ki ti bo v krizi brezpogojno priskočil na pomoč, jih imaš pa relativno zelo malo, če sploh kakšnega.

In to verjetno velja za vsakega izmed nas.

feryz ::

Saj to ni enako, kot biti sam.
Imam dosti ljudi okrog sebe, nimam pa jih za prijatelje. Čeprav se družim z njimi in se imamo fajn.
Znanci pač, ljudje, ki jih srečaš na poti skozi življenje.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Maps bo razkrinkal nepoštene taksiste

Oddelek: Novice / Android
368819 (4942) nekikr
»

Pomoč najbolj revnim (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8911014 (8697) 111111111111
»

Kako v pokoj s prihranki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10818030 (11809) Mato989
»

Dobitniki na lotu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20829466 (20543) avani
»

Zadel 200 mil (hipotetično!) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25941394 (9231) D3m0r4l1z3d

Več podobnih tem