» »

Pomoč najbolj revnim

Pomoč najbolj revnim

1
2
»

digitalcek ::

Mato989 je izjavil:

Bistveno je da vecina folka ne bi smela met otrok ker ga ne morejo financno vzdrzavat csaj neka osnovno srednji nivo... Od kod pmet da froca nardis v plesnivo bajti pol pa prosjacis za ogrevanje... Neodgovorno

To je res.

Očitno se je Slovenija v teh letih po osamosvojitvi "navadila", da razni CSD-ji, pa tudi posamezniki zbirajo denar za "uboge", namesto da bi pristojne državne institucije poskrbele za take primere. Seveda pa je takih primerov veliko...

Najbrž pa mladi ne veste, da se je predpriprava na to začela že v Jugoslaviji. V Sloveniji je bil namreč okoli 1975 (ne bom guglal!) samoprispevek s sloganom "Tu smo, vaši smo", kjer smo Slovenci od plač "prostovoljno" dali za posledice, da so mnogi socialno šibki že takrat delali otroke po tekočem traku... In da niso uporabljali kondome, ali kontracepcijske tablete.

Način (izsiljevanje) je žal ostal na nek način v uporabi vse do danes.

Tu ste, vaši ste? Vaši da, moji pa seveda ne! Torej poskrbite za "vaše". Lahko jih imate magari deset...
Samo, da se mi pokojnina, drugim pa plača, NE zmanjša. Oziroma, da se ne poveča manj, kot bi se sicer lahko...

Sebičnost? Seveda. Skrb za lastno rit? Seveda.

Le zakaj bi podpiral tujo neracionalnost, celo norost. Dva brez službe z dvema otrokoma ni namreč čisto nič drugega kot - norost.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Imas pa se drug problem, ki ga mato ne vidi in to je da lahko cez moc postanes reven, vmes so se kake zdracstvene tezave, kjer ravno najbolj revni dobijo zdravstveno oskrbo na ravno Somalije ali pa cakajo toliko da prej ne pocrkajo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Res je, trg se giblje glede na povprečno ceno, zato je edini način za povečat kupno moč revnejšim zmanjšanje plačnih razlik. Točno to kar počne inkrementalna dohodninska lestvica.


Da smo potem vsi revni ane? =)

PrihajaNodi je izjavil:

Imas pa se drug problem, ki ga mato ne vidi in to je da lahko cez moc postanes reven, vmes so se kake zdracstvene tezave, kjer ravno najbolj revni dobijo zdravstveno oskrbo na ravno Somalije ali pa cakajo toliko da prej ne pocrkajo.


Ga vidim, ampak nekaj je to, da postane nekdo z 1.500€ neto potem revež, KER pač vstavi poljuben razlog (če ni zapijanje ali zakockanje) drugo pa je da gre fizični radnik in brezposelna gospodinja nardit 2 otroka... oba s samo osnovno šolo recimo, ker mature nista uspela opravit...

Prvo se zgodi in za to bi morala bit družba, drugo je pa neodgovorno in ŠKODLJIVO za survival of the fittest da se njuni geni nadaljujejo!

Razlika je če naravna nesreča ali huda bolezen poskrbita za to, da postaneš iz solidnega srednjega sloja relativen revež, ali pa če si že osnovno zaradi slabe izobrazbe in nizkega IQja, primoran od začetka jemat delo za trakom ali čistilni servis greš pa vseeno naštepat 2-3 otroke, ker LAHKO...

Se ti ne zdi?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gogyto ()

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Imas pa se drug problem, ki ga mato ne vidi in to je da lahko cez moc postanes reven, vmes so se kake zdracstvene tezave, kjer ravno najbolj revni dobijo zdravstveno oskrbo na ravno Somalije ali pa cakajo toliko da prej ne pocrkajo.


Če imaš 3k neto plače in daš vsak mesec 800 na stran in si doktor kemije ali ITja, boš težko prišel na beraško palico, tudi če zgubiš šiht ali dobiš bolezen... če si vsaj prej 10 let investiral tudi zadeve za hude čase... Jaz recimo preden bi se odločil za otroka moram met na TRRju za 3 leta minimalnih plač... to bi bil dober safety net.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Aha, doktorat pri 27ih, 10 let šparanja, in pri 37ih že prvi otrok. Če gre vse po sreči ravno takrat ko ga želiš. In kar nekaj večja verjetnost za razne probleme. Kolk pa to stane?

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Imas pa se drug problem, ki ga mato ne vidi in to je da lahko cez moc postanes reven, vmes so se kake zdracstvene tezave, kjer ravno najbolj revni dobijo zdravstveno oskrbo na ravno Somalije ali pa cakajo toliko da prej ne pocrkajo.


Če imaš 3k neto plače in daš vsak mesec 800 na stran in si doktor kemije ali ITja, boš težko prišel na beraško palico, tudi če zgubiš šiht ali dobiš bolezen... če si vsaj prej 10 let investiral tudi zadeve za hude čase... Jaz recimo preden bi se odločil za otroka moram met na TRRju za 3 leta minimalnih plač... to bi bil dober safety net.


Ne trozbeljaj, koliko jih ima pa v slo 3k:)) v Sloveniji gre tako:

1. Lastniki “firm” talking cat tom
2. Direktorji
3. Itjevci
4. Zdravniki
Potem dolgo nic...
5. In na petem mestu imas greznice sluzb, ki jih opravlja vecina za minimalca ali 800 evrov
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Aha, doktorat pri 27ih, 10 let šparanja, in pri 37ih že prvi otrok. Če gre vse po sreči ravno takrat ko ga želiš. In kar nekaj večja verjetnost za razne probleme. Kolk pa to stane?


Mošri pri 37tih, bejbika pri 33tih... čist ok kombinacija =)

Ali pa si iskan kader aka. električar, CNC majster in imaš 1.800 od 22tega po 4 letih dleovne dobe, pa maš pri 28tih tudi na strani ene 25k pa je =) Skratka da se... sam sem bil lenuh, pa sem našparal med 21tim ko sem pustil faks pa do 27tega 20k... pa nikol nisem mel več kot 1.000 nakazila =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

The Player ::

trend večje rodnosti je predvsem opaziti pri revnejših slojih in revnih nerazvitih državah. Kaj je razlog za to ne vem, mogoče je to evolucijsko povezano, češ eden izmed 10ih bo že preživel in velja pravilo kvantiteta nad kvaliteto.
Veliko vlogo igra tudi kariera, saj tisti bolj uspešni se večkrat odločijo za kariero kot za ustvarjanje družine in imajo tudi zato manj (ali 0) potomcev.

Pa ni ti potrebno biti dno socialne lestvice, da si revež. Koliko je ljudi, ki so čez noč izgubili službo, pa ne delajo nekih nizkokvalificiranih del ali pa mladi, ki ne morejo dobiti boljše službe, ker so pač pričakovanja delodajalcev previsoke.

Da ne moreš imeti otroka z manj kot 3K plače? Koliko pa je ljudi v Slo s tako plačo? Ne samo, da je to znesek, ki so za marsikoga le nedosegljive sanje, ampak predstavljaj si kakšen razvajenec bi potem ratal ta otrok, ker bi vse dobil na pladen 8-) Pa ti širitev genov nič ne pomaga, če bi imel razvajenega pamža :))

PrihajaNodi ::

Ali pa si iskan kader aka. električar, CNC majster in imaš 1.800 od 22tega po 4 letih dleovne dobe, pa maš pri 28tih tudi na strani ene 25k pa je =) Skratka da se... sam sem bil lenuh, pa sem našparal med 21tim ko sem pustil faks pa do 27tega 20k... pa nikol nisem mel več kot 1.000 nakazila =)


Mato ne bluzi. Ce bi to drzalo bi bili vsi majstri in sluzili za porseje. Tisti stromarji z bmwji pa se malo popoldan fusajo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ali pa si iskan kader aka. električar, CNC majster in imaš 1.800 od 22tega po 4 letih dleovne dobe, pa maš pri 28tih tudi na strani ene 25k pa je =) Skratka da se... sam sem bil lenuh, pa sem našparal med 21tim ko sem pustil faks pa do 27tega 20k... pa nikol nisem mel več kot 1.000 nakazila =)


Mato ne bluzi. Ce bi to drzalo bi bili vsi majstri in sluzili za porseje. Tisti stromarji z bmwji pa se malo popoldan fusajo.


Ma ni res... dober električar danes in CNC programer, služita tudi če sta relativno nesposobna se pogajat od 1.200 NETO naprej... v 2 izmenah... Mene kličejo podjetniki pa mam samo certifikat in mi ponujajo 1k-1.2k NETO za 2 smeni, če pridem delat na štajerskem, pa sploh nimam strojne šole ampak 800 ur certifikata in 9 mesecev prakse pred skor 5 leti... Kolega je šel v strojno, in od konca krize dela za 1.700EUR neto v MBju 1 izmena 7-15... kot CNC programer z 6 let izkušnjami... pa max regres bo letos padel =)

Samo meni ni za delat na CNCju to mi je vedno bil kot failsafe mehanizem, da ne ostanem brez in če je sila grem pač tisto =)

V zadnjih 2 letih se lahko izpogajajo plače od 1k NETO naprej za vsak malo bolj iskan kader z izjemo natakarjev in prodajalcev...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gogyto ()

bbbbbb2015 ::

PrihajaNodi je izjavil:

3. Itjevci
4. Zdravniki
Potem dolgo nic...
5. In na petem mestu imas greznice sluzb, ki jih opravlja vecina za minimalca ali 800 evrov


Pa kak lahko daš ITjevce na 3. mesto. Bogami, za talking toma ne vem, kaj je z unima Login, kao. Zgubila sta se na Cipru in Iza Login se jada, da ji je všeč Evoque džip, samo dnara pa ne bi dala, dnara, zanj. Toking Tom Iza je isto, ko da shraniš bitkojne v denarnico, te pa disk lepo low-level sformatiraš.

Mi smo sigurno #1. Ajd #2, ker je danes nedelja in nisem full produktiven.

Zgodovina sprememb…

xx23 ::

The Player je izjavil:

trend večje rodnosti je predvsem opaziti pri revnejših slojih in revnih nerazvitih državah. Kaj je razlog za to ne vem, mogoče je to evolucijsko povezano, češ eden izmed 10ih bo že preživel in velja pravilo kvantiteta nad kvaliteto.
Veliko vlogo igra tudi kariera, saj tisti bolj uspešni se večkrat odločijo za kariero kot za ustvarjanje družine in imajo tudi zato manj (ali 0) potomcev.


Bolj kot so ženske izobražene, manj otrok imajo. Velja za družbo kot celoto in za skupine znotraj družbe.

https://ourworldindata.org/grapher/wome...

bambam20 ::

xx23 je izjavil:



Bolj kot so ženske izobražene, manj otrok imajo. Velja za družbo kot celoto in za skupine znotraj družbe.



Raje se odločijo za psa ali mačko. Sta iz finačnega vidika poceni.

PrihajaNodi ::

Na konc pa pri 40 ih pri dohtarjih (in potrosita ogromno kesa) zakaj ne moreta imet otrok. Irony at it best
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

"" Neodgovorno ja. Mogoce pa je treba tiste v plesnivi bajti bolje izobraziti in narediti bolj odgovorne, ampak potem bi se ekonomija podrla. Nekdo mora opravljati manj vredna dela, brez revnih ni bogatih. ""
( citat iz prejšnje strani )
Recimo, da se strinjam s prvim stavkom. Z drugim se pa ne. Kot prvo, manj vredna dela NE OBSTAJAJO. Vsako delo bi moralo biti spoštovanja vredno. Zakaj se potlej Warren Edward Buffett ne smeji tvoji službi? Moja PRVA prošnja je bila za šoferja smetarskega kamiona. Isti dan, ko sem opravil izpit C kategorije... Naj me je tega sram?
Se pa strinjam, da obstajajo dela, ki so plačana manj in dela, ki so plačana več. Bi pa morala biti minimalna zakonsko določena plača tako visoka, da bi omogočila človeka dostojno življenje. Če mislite, da jih sedanjih 650 omogoča, vam TOPLO PRIPOROČAM, da si naslednjih 6 mesecev od mesečnega prihodka dvignete prejšnji znesek, ki mu prištejete še malico in prevoz (ostalo mora ostati na računu!). Pa SREČNO! Seveda, ne pozabite kasneje napisati izkušnje...
( koliko je v ZDA zakonsko najmanjša urna postavka? )
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mr_Globus ::

Avenger je izjavil:

pero50 je izjavil:


Dokler stane 1cm drugega tira 500€, 3 stopnice na kolpi 30.000€, teš 6 1.5 milijarde itd, je vsakršno nabijanje o tem, da je utaja davkov problem da so ljudje revni odveč.


This.

Ne motijo me socialne razlike, moti me le, da so nekateri tako zelo revni, da otroci dobesedno nimajo kaj jest. Vsaj tega ne bi smelo bit.


Sej, ker socialci štepajo otroke brez načrta. Naj dajo otroke v rejo/posvojitev, če jih majo radi (če že za kondom nimajo). Ne pa sprejemat miloščine na račun odgovornih ljudi :O

Aquafriend ::

Danasnji sistem potrebuje revscino oziroma ima interes, da so na svetu tudi revni ljudje. Tako da je v taksnem sistemu naivno pricakovat, da bodo resevali revscino. Pricakuje se lahko samo nekaj kozmeticnih popravkov za lep vtis med mnozico. Na zalost je tako. Sistem ni idealen.

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Ja ti bos pa dolocal da moramo vsi placevati za otroke tistih, ki ne znajo uporabiti kondoma/kontracepcijske tablete.
Dovie'andi se tovya sagain.

Gogyto ::

@ Master Yoda

Dokler plačujem davek za bogate, ga bom tudi za take, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

BFVV ::

Sem mislil da je suženjstvo nemoralno?

dexterboy ::

khm... poglejmo še iz drugega zornega kota; recimo, da imamo razvite evropejce in manj razvite afričane. Brez žalitev, nikogar nočem žaliti. Zahodnjak bo rekel; draga, saj nimava dovolj denarja za otroka, nič mu ne moreva privoščiti, zakaj bi ga sploh imela? Afričan bo videl češnjo svoje drage in naštepal tretjega v vrsti. Čez 20, 30 let bo evropejec star in brez otrok, rabil bo pa pomoč. Takrat pridejo tisti trije zamorčki in prevzamejo vse bogastvo zahodnega para brez naraščaja. Pustimo ob strani še verska in druga vprašanja. Je to life, ki si ga želimo?
Še malo drugače; otroke je treba imeti, ko si mlad, ne pri 40-ih. To biološko ne pije vode. Jasno pa je tudi, da pri 25-ih ne boš imel toliko cekinov kot 15 let kasneje. Ampak... kaj pa otroci potrebujejo za uspešno in srečno otroštvo? Kolekcijo barbik in lego kock? NE! Potrebujejo dve stvari, ki jih današnji zahodnjaški starši na dajejo več otrokom; to sta ČAS in LJUBEZEN. In glede na to, koliko "dreka" sem jaz na svoji koži pri dveh otrokih že dal skozi v družbi (med drugim so bila tudi vprašanja v službi, če sem otroka že peljal v vrtec, da ne bi zamudil službe), je razumljivo, da se vse manj parov odloča za naraščaj...

aha, še to; ali res mislite, da so današnji "zahodnjaški" starši boljši od staršev v podsaharski afriki ali pa nekje v indiji?
pojdite kdaj v vrtec, šolo, pa si poglejte, kako se kakšni odrasli obnašajo...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

BFVV ::

dexterboy je izjavil:

khm... poglejmo še iz drugega zornega kota; recimo, da imamo razvite evropejce in manj razvite afričane.


Ja, samo to je zato ker ste belci kolektivno zatirali črnce in ne zaradi DNA.

3p ::

jype je izjavil:

Avenger je izjavil:

Kaj je pa z ostalimi?
Pomaga se jim iz proračuna, zato je dobro, da so zares bogati (s prihodki, ki presegajo npr. tisočkratnik povprečja) obdavčeni z obsceno visoko stopnjo davka. Globalno, ker bogati se brez težav preselijo oziroma že itak živijo na več koncih.

Avenger je izjavil:

Ne morem razumeti zakaj to ne deluje. Kdo ve?
Jaz vem: Ker trenuten sistem omogoča izogibanje davkom. Dokler reveži ne bodo stopili skupaj, se to tudi ne bo spremenilo, ker bogati obilno sponzorirajo ideološko propagando, ki revne prepričuje, da so le začasno obubožani milijarderji.


Pritrjujem obojemu.

Dobrodelnost je lahko samo dodatek k delujoči socialni državi. Socalna država pa seveda terja ustrezne socialne transferje.

Bogati se raje na vse mogoče načine izogibajo davkom, potem se pa hodijo slikat, ko "darujejo" delček tistega, kar bi itak morali plačati. Račun za razliko, se izstavi srednjemu razredu, ki pa tudi ploska, ko katera izmed strank obljublja nižanje davkov, ker bomo lahko naslednje leto kupili avto z več kubiki, kar se opazi prej, kot to da bojo mulci slabše izšolani. Itak bomo na učitelje pritisnili, da bojo dali štirke in petke.

Skratka, naj ponovim kot neuničljiva plošča: neenakost narašča in z dobrodelnostjo je ne bomo rešili. Problem je sicer dobil mesto v medijih. Meanwhile in real world: plače CEOtov lani rasle dvakrat hitreje kot plače ostalih zaposlenih.

Poldi112 ::

Najbolj zanimivo je, da oni, ki bu pustili revne umret od lakote, ker so si sami krivi, potem vselo razlagajo okoli, kako moramo imeti več otrok, ker kot rasa izumiramo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BFVV ::

Poldi112 je izjavil:

Najbolj zanimivo je, da oni, ki bu pustili revne umret od lakote


Ravno v tem trenutku je v Afriki umrl en otrok od lakote. Torej govoriš o sebi?

dexterboy ::

BFVV je izjavil:

dexterboy je izjavil:

khm... poglejmo še iz drugega zornega kota; recimo, da imamo razvite evropejce in manj razvite afričane.

Ja, samo to je zato ker ste belci kolektivno zatirali črnce in ne zaradi DNA.

lepo prosim, preberi, kaj sem napisal. RECIMO?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

BFVV ::

dexterboy je izjavil:

BFVV je izjavil:

dexterboy je izjavil:

khm... poglejmo še iz drugega zornega kota; recimo, da imamo razvite evropejce in manj razvite afričane.

Ja, samo to je zato ker ste belci kolektivno zatirali črnce in ne zaradi DNA.

lepo prosim, preberi, kaj sem napisal. RECIMO?


Saj mi je jasno da smo vsi ena rasa in smo vsi enaki. Razen belcev ki so vsi naciji!

111111111111 ::

REvni so revni ker ne znajo z denarjem. Več je treba vložit v izobrazbo. Nazaj na kupone za kruh in mleko. Ker če ima otrok doma alkoholika, mu bo denar zasegel in ga zapil. Brezplačne obroke za otroke v šoli, saj učitelji točno vedo koliko je ura pri vsakem doma. Naj sestavijo listo otrok, ki nimajo za kosilo in malico, pa bom jaz pokril strošek, če ga država, občina ali šola ne more oz. noče.

OTROCI NE SMEJO BITI LAČNI. NISO KRIVI.

Primer kolega, ki 10% mesečnega prihodka nameni za plačevanje položnic drugim. Mama in hčerka brez službe (hčerka polnoletna), zamujene položnice za vodo, elektriko itd... Gre na obisk da bi pomagal, pa so obe sedele na kavču kadile cigarete. Stanovanje razmetano, cunje neoprane... Takim pomaga palica ne pa elektrika, da bi lahko gledale televizijo. Vidim otroke iz revnih družin v starih hlačah, ampak so čiste oprane in pokrpane. Otroci niso nikoli umazani. Nobene težave pomagat, plačat kakšen izlet itd... Delovni ljudje si zaslužijo spoštovanje.

Smrekar1 ::

Avenger je izjavil:

Ravno sem bral zgodbo, ki je "zaokrožila po svetu" o tem kako bo arabski miljionar pomagal dečku, ki domače naloge piše pod ulično svetilko. Vedno znova se pojavljajo take v nebo vpijoče zgodbe, nek otrok, ki mora premagovati take in drugačne nemogoče ovire, doma nimajo za hrano, ali pa mora pešačiti do šole 10 kilometrov, ali pa je bolan in zbirajo denar za operacijo... veste kaj mislim, pač uno k si rečeš ojoj, pa ne more bit tko... in potem folk pomaga in zberejo denar in se vsi dobro počutijo. Vse v redu, ampak mene ob vsaki taki zgodbi vedno nekaj močno moti - če je ta deček v Peruju na prvem mestu po tem kako potreben je pomoči in kako si jo zasluži, tisti ki je na drugem, tretjem, četrtem, petem mestu za njim (ob predpostavki, da je ta dejansko na prvem mestu, kar dvomim) ne bo prišel v medije in mu noben ne bo pomagal. Pri nas imamo Iskrico in podobne organizacije, ki pomagajo najbolj revnim, vendar sem prepričan, da mnogi sploh ne pridejo na radar, da se tam pojavijo samo tisti, ki nekako ustrezajo, recimo temu, viralnim standardom. Če globoko pod pragom revščine živi 1000 Slovencev, bo Iskrica morda pomagala stotim. Kaj je pa z ostalimi? S tistimi, ki za las zgrešijo neko arbitrarno merilo? Otroci ne bi smeli trpeti takih stvari.... in tu bi morali pomagati vsi, kar pomeni - država. Ne morem razumeti zakaj to ne deluje. Kdo ve?


Saj pri nas deluje, samo v Egiptu ne. Pri tistih nekaj Slovencih, kjer to ne deluje, so razlogi praviloma pri njih v družini. Država pomaga, ampak npr. starši revnih otrok pomoči ne porabijo namensko ali ne izkoristijo vseh možnih poti, kjer država ima programe pomoči. V dotičnem primeru je nek milijarder plačal revnemu fantu šolnino. Kul. Pri nas je to dostopno vsakemu, revni dobijo še republiško štipendijo za lažji študij, vsi študenti so tudi upravičeni do privilegirane oblike zaposlitve prek napotnice. Če koristiš vse to imaš za preživetje in lahko prideš do solidne izobrazbe.

BFVV ::

Kdaj so starši, v bistvu oče, lahko odločali koga bo hčer poročila. Samo tej patriarhalni družbi je bilo treba narediti konec, da sedaj lahko ženske svobodno spijo z bad-boji in jim moramo potem vsi pomagati da lahko preživljajo njene potomce.

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Problem v tvojih razmislekih je drugje...

V dejstvu da so revni vecinoma revni zaradi nepremisljenosti...

Otrok ne bo lacen, ce ga revez ne bo sproduciral na svet.. Tega pa noben od vas pametnjakovicev ne pomisli... Otrok ni pravica ampak dolznost in ce menis da ne bos imel denarja za hrano otroku in osnovne dobrine GA NIMAŠ...

Osnovni problem he nekontroliran razplod ljudi ki nimajo denarja za razplod potem bi pacela druzba kao morala bit boter otroku da ni lacen... Neumnost. Jaz ne upam met otroka ker nisem ziher da mu bi lahko vse nudil kar bi otrok naj imel drugim pa naj placujem nekontroliran razplod.

resnica tiči drugje. borci za oblast spodbujajo takšen neodgovoren razplod, ker to jim prinaša nove volilce. če se bo takšna oseba vzgojila na ulici bo anarhist in volil za 'leve', če bo hodil v cerkev bo volil 'desne'. zato pa so oboji za nova rojstva, edino kako bi skrbeli za njih se ločijo (levi preko sociale, desni preko cerkvenih zatočišč ipd...)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

chacha ::

Kdor želi pomagat revnim otrokom lahko donira za Botrstvo vsak mesec 30eur. :) Kontrolirajo kako se denar porabi.

tikitoki ::

111111111111 je izjavil:

REvni so revni ker ne znajo z denarjem. Več je treba vložit v izobrazbo. Nazaj na kupone za kruh in mleko. Ker če ima otrok doma alkoholika, mu bo denar zasegel in ga zapil. Brezplačne obroke za otroke v šoli, saj učitelji točno vedo koliko je ura pri vsakem doma. Naj sestavijo listo otrok, ki nimajo za kosilo in malico, pa bom jaz pokril strošek, če ga država, občina ali šola ne more oz. noče.

OTROCI NE SMEJO BITI LAČNI. NISO KRIVI.

Primer kolega, ki 10% mesečnega prihodka nameni za plačevanje položnic drugim. Mama in hčerka brez službe (hčerka polnoletna), zamujene položnice za vodo, elektriko itd... Gre na obisk da bi pomagal, pa so obe sedele na kavču kadile cigarete. Stanovanje razmetano, cunje neoprane... Takim pomaga palica ne pa elektrika, da bi lahko gledale televizijo. Vidim otroke iz revnih družin v starih hlačah, ampak so čiste oprane in pokrpane. Otroci niso nikoli umazani. Nobene težave pomagat, plačat kakšen izlet itd... Delovni ljudje si zaslužijo spoštovanje.


No, jaz poznam primer otroka, ki potrebuje pomoc za hrano. Sam dvomim, da bos dejansko mu pomagal, ker sirokousti se lahko vsak, dejanja so pa druga pesem.

111111111111 ::

tikitoki je izjavil:


No, jaz poznam primer otroka, ki potrebuje pomoc za hrano. Sam dvomim, da bos dejansko mu pomagal, ker sirokousti se lahko vsak, dejanja so pa druga pesem.

In kaj ti čakaš?

tikitoki ::

111111111111 je izjavil:

tikitoki je izjavil:


No, jaz poznam primer otroka, ki potrebuje pomoc za hrano. Sam dvomim, da bos dejansko mu pomagal, ker sirokousti se lahko vsak, dejanja so pa druga pesem.

In kaj ti čakaš?


Sem vesel, da si pokazal svojo pravo naravo. Velik gobec, k se je treba sirokousiti z domenvno pripravljenostjo za pomoc otrokom. Problem pa nastane takoj, k te kdo prime za besedo.

111111111111 ::

Ne vem če si razumel poanto. TI veš, da en otrok nima za hrano in ne ukrepaš. Mislim, da si bolj sebe pokazal v slabi luči. Jaz pomagam tistim za katere jaz vem, da nimajo. Jasno mi pa je da je po sloveniji še kakšen otrok za katerega ne vem. Obenem pa mislim, da so tvoje žalitve nepotrebne in neumesne.

Avenger ::

Ja, če hočeš pomagat - koliko boš pomagal in komu? Če ti po plačanih računih za vse eksistencialne stroške ostane, na primer, 400€, iz česar seveda črpaš denar za avto, mobitel, pohištvo, računalnik, športne rekvizite, kino, občasna kosila, večerje in pijačke v restavracijah in barih kar ostane se varčuje. Koliko od teh 400€ boš dal nekomu, ker veš za primer kjer otrok trpi lakoto? Zakaj imamo socialno pomoč - za katero vsak mesec plačujem državi...??
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

tikitoki ::

111111111111 je izjavil:

Ne vem če si razumel poanto. TI veš, da en otrok nima za hrano in ne ukrepaš. Mislim, da si bolj sebe pokazal v slabi luči. Jaz pomagam tistim za katere jaz vem, da nimajo. Jasno mi pa je da je po sloveniji še kakšen otrok za katerega ne vem. Obenem pa mislim, da so tvoje žalitve nepotrebne in neumesne.


Kot prvo. Sam nisem oglaseval svoje domnevne dobrodelnosti.

Kot drugo, zakaj si izmisljujes stvari, ki jih ne mores z nicemer podpreti?

tikitoki ::

Avenger je izjavil:

Ja, če hočeš pomagat - koliko boš pomagal in komu? Če ti po plačanih računih za vse eksistencialne stroške ostane, na primer, 400€, iz česar seveda črpaš denar za avto, mobitel, pohištvo, računalnik, športne rekvizite, kino, občasna kosila, večerje in pijačke v restavracijah in barih kar ostane se varčuje. Koliko od teh 400€ boš dal nekomu, ker veš za primer kjer otrok trpi lakoto? Zakaj imamo socialno pomoč - za katero vsak mesec plačujem državi...??


Chuapoiz bi rad omejeval socialne transferje, ker bo domenvno raje direktno pomagal pomoci potrebnim (seveda zgolj po svojih izkrivljenih kriterijih). Ko ga primes za besedo, se pokaze njegova prava narava. Nic novega. Se vedno pa poden.

Chupoiz, ce te moti odsev v ogledalu, se vprasaj cemu le.

111111111111 ::

tikitoki je izjavil:


Kot drugo, zakaj si izmisljujes stvari, ki jih ne mores z nicemer podpreti?

Seveda lahko podprem:

tikitoki je izjavil:


No, jaz poznam primer otroka, ki potrebuje pomoc za hrano. Sam dvomim, da bos dejansko mu pomagal, ker sirokousti se lahko vsak, dejanja so pa druga pesem.

Zakaj temu otroku ne pomagaš, ampak kličeš mene na odgovornost. Za 50€ nakupiš hrane za cel mesec.

tikitoki je izjavil:


Chuapoiz bi rad omejeval socialne transferje, ker bo domenvno raje direktno pomagal pomoci potrebnim (seveda zgolj po svojih izkrivljenih kriterijih). Ko ga primes za besedo, se pokaze njegova prava narava. Nic novega. Se vedno pa poden.

Chupoiz, ce te moti odsev v ogledalu, se vprasaj cemu le.

Nisem govoril o omejevanju socialnih transferjev. Očitno sem bil narobe razumljen. Sam ne dajem denarja v roke revežem, ampak raje kupim dobrine oz. plačam položnice. Seveda bom svoj denar vlagal po svojih "izkrivljenih" kriterijih saj je moj. Da pa socialni transferji ne delujejo, so pa odgovorni drugi. Jaz po svojih "izkrivljenih" kriterijih pomagam komur lahko. Kot študent sem se šel prostovoljstvo, sedaj pa ko zaradi družine zmanjkuje časa, pa pomagam prejšnjemu društvu z nakazilom dohodnine, darovnjem hrane in plačilom kake položnice, ki ni moja.

Lahko me prikazuješ kakršnega hočeš, ampak tvoj namišljen otrok je še vedno lačen in obrnil si mu hrbet. Kaj ogledalo pove o tebi?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fehtarji ali resnično ljudje v stiski ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12813055 (8308) gruntfürmich

Začaran krog revščine (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20323646 (18819) bluefish
»

nov način gradnje neprofitnih stanovanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13718441 (15182) mat xxl
»

V kratkem podražitev hrane v Sloveniji 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19235877 (31503) Utk

Več podobnih tem