» »

Z elektr. skirojem na mestni ter primestni avtobus

Z elektr. skirojem na mestni ter primestni avtobus

metsis ::

Pozdravljeni,

ali greš lahko z električnim skirojem na mestni (LPP) bus ter na primestnega, ki vozi do Grosupljega ?

Je to dovoljeno ali te lahko kontrolor oglobi ?

zavajon ::

In kaj so ti odgovorili, ko si jih vprašal na mail@lpp.si?

kow ::

Offtopic, ampak. Zakaj bi sel na mestnega? Kaj je 'use case'? Dez?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

St235 ::

metsis je izjavil:

Pozdravljeni,

ali greš lahko z električnim skirojem na mestni (LPP) bus ter na primestnega, ki vozi do Grosupljega ?

Je to dovoljeno ali te lahko kontrolor oglobi ?


Če govorimo o zložjovem skiroju in če se ne misliš vozit na njemu med vožnjo z busom, potem ni problema.

Lahko pa ga vtakneš v torbo za lažje prenašanje.

drugače pa mislim, da je omejitev za brezplačno prtljago na LPP pravno formalno 15 kg, 110 cm X 70 cm X 30 cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

metsis ::

kow je izjavil:

Offtopic, ampak. Zakaj bi sel na mestnega? Kaj je 'use case'? Dez?


S skirojem imam 10 km do avtobusne postaje LPP iz mojega kraja. Tam grem na bus z njim, se peljem 20km z avtobusom, nakar imam do svojega delovnega mesta še enih 5km, katerih bom spet prevozil s skirojem.

ne bi rad da me kakšen kontrolor postrani gleda ali napiše kakšno kazen

kow ::

O_O

Bos verjetno Slovenec z najmanjsim ogljicnim odtisom pri taki razdalji do delovnega mesta. Respect.

metsis ::

Eni se vozijo izklj. s kolesom v službo. In to dolge razdalje.

nsa_ag3nt ::

metsis
https://www.24ur.com/novice/slovenija/c...
V slo so el skiroji po črki zakona prepovedani.

A če sledimo črki zakona, se uporabniki električnih skirojev v cestnem prometu ne bi smeli pojavljati. Zakon o pravilih cestnega prometa (97. člen, 5. odstavek) namreč pravi, da uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor in ki presegajo hitrost gibanja pešcev, v cestnem prometu ni dovoljena. Kdor ravna v nasprotju s to določbo, se ga lahko kaznuje z globo 500 evrov.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

kow ::

metsis je izjavil:

Eni se vozijo izklj. s kolesom v službo. In to dolge razdalje.


Ja, sm vprasanje, ce je kolo bolj eko kot skiro. Porabis vec energije, vec pojes.

metsis ::

Vprašanje koliko onesnaževanja povzroča proizvodnja vse te elektronike, električnih baterij, plastike in vsega ostalega za proizvodnja teh elektr. skirojev.
In potrebno je proizvajati elektriko, da jih polniš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

kow ::

Ali pa proizvodnja hrane. Saj pravim, dvomim da je kaj veliko razlike. Obe varianti sta v vsakem primeru zelo eko.

s1m0n ::

Če delaš za tekočim trakom, na vročini zunaj se lahko voziš s kolesom tudi po 20+km.
Če si pa v pisarni pa nekako ne moreš bit cel prepoten, ko prispeš na delovno mesto pri jutranjih 25+°C

Karen ::

Pa še en pomislek je: če ga bodo 1x na 3 mesece "cepili" s kaznijo 500 EUR (polovčika v 8. dneh) pa mu gre ves prihranek (je že na istem kot da si kupi Cliota za 200 EUR in se vozi z njim v službo). Da ne govorim o slabem vremenu... tole je zdaj 18x na mesec uporabno v mesecih jun-jul-avg, ostalo bo pa žalost.
Aja, tudi sam imam el. skiro in je super, dokler me ne bodo ustavili prvič, hehe. Mogoče bom pa kar pobegnil, haha.

starfotr ::

Kaj se bojite teh kontrolorjev. Bolj se bojte klopov, če greste v hosto.

https://www.lpp.si/splosni-prevozni-pog...

Brez problema imaš lahko 2 ali pa 4 skiroje na busu, ti ne bo nihče težil.

Phantomeye ::

Načeloma so šoferji problem,ker si random šofer nekaj naprdne. Ni izkušnja iz LPP, ampak drugega mestnega prevoznika. Noben od šoferjev ni kompliciral, razen enega človeka, ki je pa ravno slučajno si zrihtal dosmrtno pravico, da samo on vozi tisto relacijo. Skratka odločil se je, da je skiro prenavaren in da če bo zabremzal, da bo skiro sekal glave. Podobno se spravlja na osnovnošolce z tistimi malimi skejti. Ko sem mu pod nos porinil, da mi vodstvo firme dovoli, mi je rekel naj me potem tista oseba pelje. Ma sem se potem odločil, da se ne bom ukvarjal s tem>

kow ::

Sprintas pravilnik in ga imas vedno s sabo.

starfotr ::

Žal so na svetu težaki, ki nimajo kaj bolj pametnega za počet, kot težit folku.

Če ga skrbi za varnost, se lahko take naprave zatakne za sedež in ne bo nič letelo po busu. Ampak ne, dajmo jebat folk.

Potniki s sprintanimi pravilniki so pa tudi svoje vrste težaki. Ljudje tipa 'pripada mi, plačal sem'. Ja, si plačal, samo ne bodi sedaj rit in ne spravljaj soferja, ki je bedak v se vecjo zivcnost, ker ljudje na busu cakajo in tudi verjetnost za nesreco se poveca, ce je sofer napet.

Povsod nekaj strpnosti in diplomacije ne škodi.

jype ::

s1m0n je izjavil:

Če si pa v pisarni pa nekako ne moreš bit cel prepoten, ko prispeš na delovno mesto pri jutranjih 25+°C
Tuš so iznašli že v antični Grčiji.

kow ::

Potrebujes prostor in cas. Osnove ekonomije pravijo, da sta to redka resursa.

jero_no1 ::

Karen je izjavil:

Da ne govorim o slabem vremenu... tole je zdaj 18x na mesec uporabno v mesecih jun-jul-avg, ostalo bo pa žalost.


Je tole morda samo iskanje izgovorov za neuporabo takšnih prevoznih sredstev?
Ko sem bil še mlad študent, se spomnim, da je bilo eno študijsko leto tako 'ugodno vreme', da sem šel na avtobus na faks v tistem letu točno 5x, vse ostale dneve pa s kolesom :D
Sem bi kdaj tud moker, pa pri -10 me je zeblo ko psa, ampak sem preživel...

Bellzmet ::

jype je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Če si pa v pisarni pa nekako ne moreš bit cel prepoten, ko prispeš na delovno mesto pri jutranjih 25+°C
Tuš so iznašli že v antični Grčiji.


Eni delamo v resnih firmah in dokler Grki ne postanejo lastniki ne bomo imeli tuša.

Phantomeye ::

starfotr je izjavil:

Žal so na svetu težaki, ki nimajo kaj bolj pametnega za počet, kot težit folku.

Če ga skrbi za varnost, se lahko take naprave zatakne za sedež in ne bo nič letelo po busu. Ampak ne, dajmo jebat folk.

Potniki s sprintanimi pravilniki so pa tudi svoje vrste težaki. Ljudje tipa 'pripada mi, plačal sem'. Ja, si plačal, samo ne bodi sedaj rit in ne spravljaj soferja, ki je bedak v se vecjo zivcnost, ker ljudje na busu cakajo in tudi verjetnost za nesreco se poveca, ce je sofer napet.

Povsod nekaj strpnosti in diplomacije ne škodi.


Imaš dve vrsti šoferjev, takšne, ki se imajo za šerife na svojem avtobusu. In imaš takšne, ki se ne znajo pogovarjati s strankami in se obnašajo kot da ti delajo uslugo - oni osebno - ker se lahko voziš z njim. Mu postaviš vprašanje v zvezi z relacijo, pa te rajši nadere pred vsemi.

V osnovni šoli mi je enkrat celo prepovedal iti na avtobus, ker sem imel blatne čevlje (zunaj je lilo - obviously). Šofer avtobusa osnovnošolcu ne sme preprečiti vstopa na avtobus - tudi če pozabi karto (niti zaračunati ne). Piše v zakonu in njihovemu pravilniku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22833334 (29212) c3p0
»

Imeti avto

Oddelek: Loža
447554 (5408) jype
»

Zložljivo skiro

Oddelek: Loža
144236 (3734) tigrr
»

Prevozna sredstva v natrpanih mestih

Oddelek: Loža
485951 (4843) gendale
»

Uporabna vrednost urbane (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24350047 (46894) Ziga Dolhar

Več podobnih tem