» »

Izguba statusa sredi leta

Izguba statusa sredi leta

qwertyy ::

Živjo!

Po pravici povedano sem fiktivno vpisan na neko random srednjo šolo zaradi statusa. Pogoj, da ga ohraniš je opraviti 3 izpite v letu, enega v vsakem trimesečju. Zadnji rok je konec junija in če izpita ne naredim naj bi me izpisali in mi "vzeli status".

Ker izpit stane 70e in je do novega šolskega leta le še 2 meseca se mi zdi trapasto plačevati. Kaj se zgodi, če na izpit ne pridem? Ali izgubim tudi zavarovanje in ostalo?

Nekje sem bral, da preko študenta še vedno lahko delaš do 1. septembra in ne izgubiš napotnice, ker je tako v praksi na servisu.
  • spremenilo: qwertyy ()

matobeli ::

Načeloma izgubiš zavarovanje, ampak stane itak nekih 10eur za brezposlene osebe. Zgubiš tudi dopolnilno, ki stane cca 30.

10let nazaj je bilo tako da dokler ni blo kakšne večje zadeve ni nihče preverjal če status še imaš (npr kakšne pokojnine).

bluefish ::

matobeli je izjavil:

Zgubiš tudi dopolnilno, ki stane cca 30.
Dopolnilno izgubiš avtomatsko po dopolnjenem 26 letu starosti, status gor ali dol. Enako tudi obvezno.

Kar pa se tiče dela:

Kdaj študentu preneha pravica delati na podlagi študentske napotnice?

Študentu preneha pravica delati na podlagi študentske napotnice:

ko diplomira oziroma nima statusa študenta,
če je vpisan v evidenco brezposelnih oseb na Zavodu Republike Slovenije za zaposlovanje,
če se redno zaposli.


http://www.mizs.gov.si/si/delovna_podro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

M-XXXX ::

qwertyy je izjavil:

Živjo!

Po pravici povedano sem fiktivno vpisan na neko random srednjo šolo zaradi statusa. Pogoj, da ga ohraniš je opraviti 3 izpite v letu, enega v vsakem trimesečju. Zadnji rok je konec junija in če izpita ne naredim naj bi me izpisali in mi "vzeli status".

Ker izpit stane 70e in je do novega šolskega leta le še 2 meseca se mi zdi trapasto plačevati. Kaj se zgodi, če na izpit ne pridem? Ali izgubim tudi zavarovanje in ostalo?

Nekje sem bral, da preko študenta še vedno lahko delaš do 1. septembra in ne izgubiš napotnice, ker je tako v praksi na servisu.

99% ne bo nobeden ne preverjal niti te ne bo izpisal.

St235 ::

Sam ne pozabit, da imajo na furs potem se pet let casa da ugotovijo in sankcionirajo krsitev. Tolk da ne bo kaksnih neprijetnih presenecenj.

M-XXXX ::

St235 je izjavil:

Sam ne pozabit, da imajo na furs potem se pet let casa da ugotovijo in sankcionirajo krsitev. Tolk da ne bo kaksnih neprijetnih presenecenj.

Najbrž je bilo v vseh 5 letih manj obravnavanih kršitev kot je rok- 5. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198159 (36976) Filip8
»

status študenta

Oddelek: Šola
336107 (3552) MadMen
»

Status študenta 2014

Oddelek: Šola
154392 (3835) marvin42
»

Pavziranje

Oddelek: Šola
152140 (1764) dolenska
»

pavziranje

Oddelek: Šola
173268 (2767) gregany

Več podobnih tem