» »

pavziranje

pavziranje

boss-tech ::

zanima me kaj vse je drgač če pavziraš?

apachee ::

Keri faks si?
You can't win without The Finn!

boss-tech ::

ri uni 1 mb

apachee ::

jst ti lohka povem kako je na FRI v LJ!

- si pač brez statusa (brez napotnic prek štud. servisa, brez bonov, in ostalih ugodnosti)
- na predavanja lohka hodiš saj so javna, na vaje tud (se zmenis s prof. če je to potrebno)
- tud na tista za naslednji letnik, le izpitov ne morš pisat ( ampak tud to se včasih da zment s prof.)
- izpite morš plačat najmanj 3 dni pred izpitom (dejansko tudi po izpitu, zaenkrat vsaj)

Če ti je to kaj pomagal, al pa če te še kej zanima vpraši!
You can't win without The Finn!

HeiJack ::

@apache@ - ni res!

Po zakonu ti pripada, da enkrat lahko pavziraš, takrat pa imaš:

- status (ampak samo če pavziraš prvič - eno šolsko leto)
- preko napotnic lahko delaš (odvisno od študentskega servisa - nekje lahko celo dve leti delaš)
- bone lahko kupuješ, ker imaš še status

pa še kej bi se našlo!

Vem, ker sem iskoristil ta bonus in se dodobra spočil in si nabral moči za naslednje študentsko leto8-)

apachee ::

Prwsm lepo!

S pavziranjem imam pa kr nek izkušenj, tko da ti lohk iz osebnih izkušenj povem da na FRI v LJ lohka pavziraš v nedogled (zaenkrat). Kar se tiče 1. pavziranja imaš mogoče prou, vsako nadaljne -> BERI ZGORAJ!

Kaj čm, sm bl lene sorte študent!:\

EDIT: Ponavljaš ali prepiseš se lahko LE 1X!
You can't win without The Finn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: apachee ()

Phoebus ::

pavzirat se definitivno ne splača. Raje naredi tiste pogoje vsaj za ponavljanje, saj imaš še pol leta časa za podelat.
Saj najbrž nočeš plačevat zdravstveneka (6k/mesec al kolk je že), bit brez statusa, plačevat izpite,...?

Ziga Dolhar ::

> - na predavanja lohka hodiš saj so javna

Si o tej utemeljitvi prepričan?
https://dolhar.si/

SmoKey ::

OK noben ni prav povedal; heh...:\

Pavziraš ali ponavljaš lahko samo enkrat (pa še to je ali/ali)...govorim če si prvič v prvem letniku.

In če pavziraš ti ne pripada status študenta(beri:zavarovanja in te zadeve), tako da subvencionirana prehrana odpade, napotnice za študentsko delo pa lahko dobiš na podlagi potrdila iz zavoda za zaposlovanje da nisi pri njih prijavljen kot aktivni iskalec zaposlitve, in pa dokazila (indeks) o tem da še nikoli prej nisi ponavljal ali pavziral 8-)
Živalsk vrt iz silicijeve doline

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SmoKey ()

bradek ::

Predavanja so javna in jih lahko vsak, tudi tisti ki ni student, obiskuje, to sem 100%.
Najboljse da se obrnes na referat fakultete kjer ponavljas/pavziras in ti bojo vse razlozili, samo poslji jim prijazen mail :)

Ziga Dolhar ::

Prof. Kaučič nam je ravno to javnost predavanj navedel kot primer, da to pomeni, da so javna za študente, ne pa za kogarkoli. Recimo klošarje.

Ne pravim, Brad3k (in SergioTCG), da se motita, ampak da bolj verjamem profesorju. Tega mi, upam, ne zamerita.


[Je pa res, da slušateljev verjetno nikjer ne preverjajo.]
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

whatever ::

Pavziraš ali ponavljaš lahko samo enkrat
...in pa dokazila (indeks) o tem da še nikoli prej nisi ponavljal ali pavziral


Hm, če lahko samo enkrat pavziraš potem itak ni možno da bi pavziral večkat in zakaj bi potem rabil dokazilo o tem da še nikoli prej nisi pavziral??:\ Paradoks. Pavziraš pa lahko kolikor jst vem, večkrat in to za poljubno dolgo časa.

JayKay ::

Ziggga: prof. Kaučič as in PFMB?

glede pavziranja: v celotnem študiju lahko enkrat ponavljaš ali zamenjaš študijski program. Pavziraš ačhko x krat. Pri tem so variante take:
- lahko se prijaviš na "borzo" in od socialnega (al koga že) dobivaš dnar, vendar ne moreš delat preko študentskega in nimaš statusa študenta, plačuješ zavarovanje
- ali pa obdržiš status študenta, delaš preko študentskega in ti ni potrebno plačevat zavarovanja.

Gleda faxa je v obeh primerih potrebno plačevat izpite, lahko pa se zmeniš ( s posebnim papirom) da obiskuješ predavanja, delaš vaje, pa še pri nekaterih izpit , vendar se ti ta v indeks vpiše takrat ko si tudi formalno vpisan v letnik.

si cer pa pomaga ,če se na faxu pomeniš z prodekanom/nko za izobraževalno dejavnost ali pa z referatom.


Jaykay

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Ziga Dolhar ::

PFLJ.

Morda pa tudi na PFMB :-). Tak ... izgleda kot en Švarceneger .:)
https://dolhar.si/

PROTOTIP ::

Načeloma velja, da si po 12 letih pavziranja dokončno odpisan :)), že po nekaj letih, pa ti lahko začnejo težit s kakimi diferencialnimi izpiti.
Jest sm lansko študijsko leto pavziral in mi ni bilo treba plačati izpita, ker sem izkoristil šele 3. možnost.

DaPope ::

Na katerem študentskem servisu se da dobit napotnio, če pavziraš drugic ?

Gandalfar ::

menda v vsakem, ce jim prinses potrdilo, da nisi aktivni iskalec zaposlitve. Poklici jih. Glede na to, da dobijo procent od tvojih napotnic ti bodo z veseljem povedali kako jim lahko se malo denarja prineses :)

gregany ::

Js sem tud pred enim mescom mislil da bom mogu pavzirat, saj sem imel le dva izpita! Pa sem se usedo za knjige naredo izpite in zdej če bo vse posreči bom imel 7 opravljenih izpitov:D Mankata mi le še dva ustna Analiza 1 in Linearna algebra:))) Tk da če rabiš kake zapiske mi sporoč na mail: gregan_k@email.si No sicer js hodim na TK uni pa sj v prvem letniku je vse skup zelo podobno Drugač pa probaj kaj zrihtat sj še maš roke. Glede pavziranja je pa itek že vse napisano odzgoraj!
LP
_-Da je nekaj nemogoče ni dejstvo ampak predsodek_-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis za status. Pomoč!

Oddelek: Šola
93487 (2543) SaXsIm
»

Kako najceneje do statusa študenta?

Oddelek: Loža
2535475 (12507) Blinder
»

ukinitev obcasnega in zacasnega dela za pavzerje prek studentskega servisa s 1.1.2007 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
807250 (5390) Gr0unD Zer0
»

Info o vpisu na drug fax

Oddelek: Šola
282672 (2141) stromar
»

Kako razvleči študij?

Oddelek: Loža
111290 (1027) tha_man

Več podobnih tem