» »

Pavziranje

Pavziranje

christooss ::

Mam par vprašanj glede pavziranja

1. Zavarovanje moram uredit na obcčini. Da?
2. Za študentski servis moram predložit tista potrdila da lahko delam prek njih?
3. Davćčni urad pavzirantom pobere 25% Ali te potem po oddaji dohodninske napovedi vrne kot pri ostalih študentih
4. Ali moram plačevat izpite kljubtemu da sem nekatere opravljal samo enkrat ali dvakrat.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

bzp ::

1. Da, pod pogojem da nimas nobenih prihodkov. Ce bos delal preko studenta, si zavarovanje uredis na ZZZS in ga placujes sam. Dodatno, po zelji.

2. ja, na studentu dobis obrazec ki ga neses na faks potrdit.

3. Odvisno od studentskega servisa, naceloma ti ne poberejo nic, ampak pazi, ker ti olajsava ne pripada! Tko da bos placal davek, odvisno od zneska. Ce si status ravnokar zgubil, ti za tekoce leto pripada olajsava za 9 mesecev. V naslednjem letu pa ce status dobis nazaj, olajsava za zadnje 3 mesece. S to olajsavo sevede lahko pokrijes samo zasluzke ki si jih prejel v tem obdobju (ce bos sedaj 3 mesece delal brez statusa, ti olajsava zaradi statusa v prejsnjih 9 mesecih tega ne pokrije).

4. Hm, se mi zdi da je tole odvisno od faksa. Naceloma ja, ker nimas statusa studenta.

Gwanaroth ::

A ni tako, da ko prvo leto pavziraš, se ti ohrani status in s tem vse študentske ugodnosti? Ampak samo prvo leto pavziranja.
Lights often keep secret hypnosis..

Scarface ::

Ne ohranijo se nobene študentske ugodnosti. Ohrani se le možnost delanja preko študentskega servisa, vendar ti kot pavzerju od vsakega nakazila odbijejo mislm da 25% ... tudi če je samo 10k...

Lp
S
Been there, done that....

christooss ::

A pa ti to teh 25% potem vrnejo kot ostalim študentom ali so to "nepovratna" sredstva?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

klemen22 ::

22.5% če smo natančni se mi zdi.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

christooss ::

Za pavzerje je 25% in ne 22,5 kot pri tistih s statusom.:P
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

bzp ::

jah, je 25% od 90% (10% je normiranih stroskov) ... IIRC :)
"nepovratna sredstva" ... ce hoces denar dobit, to ni problem. Jaz sem kot pavzer normalno celotna izplacila dobival. Samo vedi da olajsava ti NE pripada, in bos naslednje leto moral placati davek kot obcan in NE kot student.

christooss ::

A lahko mal več obrazložiš kako je s temi olajšaviami pa to.

Sej predvsem to me zanima
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

krho ::

Kar se tiče FRIja, je takole: prvi 3je pri pavzerjih zastonj, vendar LE, če je manj kot 2 leti, kar si imel nazadnje status, drugače plačuješ vse izpite ne glede na to katerič ga opravljaš.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Blazzz ::

http://dohodnina.fidus.si/davcne-olajsa...
spodej imas tabelco, mislim da se ti prizna samo splosna olajsava, nekih 560k.
Pa pavzerjem trgajo 22.5% na vsak se tako majhen znesek prek napotnice, ce mas status ti pac ne trgajo nic, ce dobivas manj kot 100k na napotnico, ali pac?

largie ::

vse v zvezi z dohodnino, akontacijo in olajšavami imajo zelo razumljivo napisano tukaj. posebne osebne olajšave nimaš, splošna se ne računa sorazmerno glede na mesece statusa, ampak ti pripada v celoti, če te starši ne uveljavljajo kot vzdrževanega člana. če boš padel v prvi dohodninski razred na vsak način dobiš nekaj nazaj.

Matej_K ::

1. Zavarovanje moram uredit na obcčini. Da?


Kaj moram vse prinesti na občino, ker sem biu danes tam in mi je rekla da morm prvo na davčno in potem še na Dalmatinovo????

Oziroma kam morm it na občini da bojo kej več vedl o tem osnovnem zdravstvenem zavarovanju????
... .. .

krho ::

Na davčno glerš zato, da ti dajo pildek, da nisi lastnik zemljišča/hiše... Kaj je pa naDalmatinovi pa ne vem, najbrž zavod za zaposlovanje. če se ne motim moraš od njih tud pildek prinest, da nisi prijavljen kot iskalec zaposlitve.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

christooss ::

Jst sm uredil obvezno zavarovanje. Vse kar je rabla je bilo potrdilo o šolanju. Lanskoletno8-O plus davčna. Pol sem izpolnil nek pildek in sem ga šel potrdit na ZZZS. TM je dala štempiljko pote3m pa nazaj na občino kjer sm dobil kartonček da se morm kao vsake tri mesece zglasit na občini.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

dolenska ::

tako ti povem ce se da pejt redno delat za ta let. namreč jst sm plačal velik dohodnine.
137jurjev dohodnine sm mogu plačat..
zdj so mi pa itak 25%odbil.
pa zavarovanje stane 3.300sit....
pa glej da si dodatno zavarovanje zrihtas se ta mesec ker ce cakas več kot en mesec bos tri mesce plačeval zavarovanje a zavarovan pa ne boš. tako da nujno se pejt dodatno zavarovat. aja pa ce ne naredis letnika pa da si imel štipendijo bos mogu vse vrnt... vse skup velik nanese tako da se splača it redno nekam delat za ta let pa se dnar prisparas


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec absolventskega staža

Oddelek: Šola
72757 (2525) Blinder
»

ukinitev obcasnega in zacasnega dela za pavzerje prek studentskega servisa s 1.1.2007 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
807201 (5341) Gr0unD Zer0
»

prvo leto pavzer ter obdavčite študentskega dela

Oddelek: Šola
71320 (1143) robert512
»

2.oktober 2006

Oddelek: Loža
332583 (1819) Izak
»

Pavziranje

Oddelek: Šola
235618 (4944) jest10

Več podobnih tem