» »

AMD najavil Radeona RX 5700 XT

Cange ::

Žalostno je ko povprečen gamer reče da je 1080p best monitor in obenem ve da je 1440p+ veliko boljši za desktopat.

Meizu ::

Cange je izjavil:

Žalostno je ko povprečen gamer reče da je 1080p best monitor in obenem ve da je 1440p+ veliko boljši za desktopat.


Jaz iskreno nimam problema na 1080p za gaming, pa imam 32 colca, ki ima pri tej resoluciji lahko tudi ze opazen piksel. Ampak ni hudo. Pa za gaming je cisto ok.

In ja, 144hz monitor je OGROMNA razlika, se strinjam. Sam je razlika tudi v ceni. Pa za kompetitiven gaming mislim da na vec kot 1080p nimas kej praskat, ker manjka fpsja.

No, moja gtx970 se vedno veselo melje vecino spil, ki jih se igram, je pa res da ne igram nekih mega naslovov z ultra grafiko, bolj sem omejen na dirkacine in MMOje, ki itak niso nekaj posebno graficno zahtevni spili.

Cange ::

Desktop sigurno bolj sede 1440p. Problem je ker za 200-250e ne dobiš GPU ki bi to gnal na 60FPS+. Torej 400e za 60 FPS.

Mr.B ::

Jas samo hudo upam, da ko pride naslednje leto nova Sony in MS konzola, da bo NV imela primeren odgovor.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Pišete, kot da se je grafična zahtevnost povečala le zaradi monitorje oziroma resolucije in/ali osveževanja. RT je še predrag špas, ampak vedno se bo našlo kaj, kar bo ukrotilo tudi najdražje gaming grafične. Cena je glede na trg in edino žalostno je, da sta le dve firmi že 20 let v boju za pc gaming.

Včasih so bile top grafične pod 150W, grafika pa na nivoju smartphone igrice.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Zalostno je, da smo lahko leta 2012 lahko igrali z gtx 680 na max kvaliteti nad
80 fps pri 1080p, leta 2019 torej 7 let in ne vem koliko generacij kasneje to ni samoumevno pri 4k.

Mas prav, res nevem zakaj AMD se ni naredil take kartice za 300, eh pa recmo 500eurov. Pa so na 7nm ze dandanes.

Si pomislil na to, da se je zraven locljivosti povecalo se kaj drugega racunsko zahtevnega v igrah v 7 letih? Tebi zgledajo 7 let stare igre isto kot danes?
In ja prehod iz 768p na 1080p je majhen korak, medtem ko je prehod iz 1080p na 2160p malo vecji razpon.

Anyway, ce pravte da je tko simple, se vedno nevem zakaj potem drugi proizvajalci ne skocijo na trg z takim sanjskim GPUjem.

Meizu je izjavil:

Sej pa trenutna graficna za 300 tudi goni vse na high, kaj te muci?

Nevem kaj ga muci, ce ze omenja 300eurov. Danes lahko z 300 evrov tudi spilas vse na high.

Njega muci bolj to, da se za 300eur mora v AAA igrah 2019 zadovoljiti z 1080p.

Rad bi 4x vecjo resolucijo in 2x vec fps za isto ceno, lol, be real

Ce bi bilo to tako simple, bi pa namesto Nvidije naredil nekdo drug ze zdavni, pa temu ni tako...


Imam 1080p 32colski monitor, ki verjames ali ne, kljub temu da imam tudi retino macbooka, cisto zadovolji moje pikselske potrebe.

Ampak si zgresil point. Industrija raste z resolucijo tako kot vsa leta poprej. Ko so se pojavili prvi 1080p ekrani so nekateri mogoce se vedno igrali na katodne ekrane ali pa furali nek 17 incni al pa 19 incni ekran s 720p. Tvoj argument bi bil da bi morala nvidia tudi takrat za 1080p performans zaracunat jurja. Pa niso. Zakaj ze?

Pravim, kupi si ta sanjski GPU od AMDja, Intla, Matroxa, Appla, nevem izmisli si sam od koga bos dobil tak GPU, po tvoje je samoumevno in enostavno tak GPU narediti in prodati. Mi pokazes kdo ga je ze naredil? Zakaj se obesas na Nvidijo, sej ne rabis od Nvidije nic kupit, kupi 2x hitrejse in za polovico cene drugje, izvolis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Jst je izjavil:

Problem, ki ga imamo nekateri ni v tem, da so grafe "drage", ampak v tem, da relativno z prejšnjimi generacijami, stanejo tudi do 2-4x več na FPS ali dodatni "bonus" za Freesync in HDR.

Recimo 2070, za katero sem dal prekletih ~570 EUR, pa zadeva glede na prejšno generacijo (1070), ne ponuja nekega preskoka v kvaliteti ali višjim FPSjem. Špili, ki so prej štekali na 4K, večina šteka tudi na 2070 - oziroma se sumljivo gibljejo okoli 60 FPS, kar mi ni všeč (zato znižam detajle). Imam 4K HDR monitor z Freesync z rangom 40 - 75 ampak ne morem skupaj uporabljati Freesync in HDR - thanks to nvidia. Zato raje uporabljam HDR in 60Hz. Malo me je zaneslo iz teme, ampak vseeno: če so že ponudili support za Freesync, zakaj so umetno omejili Ali Freesync ali HDR. Za 570 EUR.

Medtem pa uporabniki PS4 in Xbox uživajo podobno kvaliteto špilov, a njihova investicija je bila manj, kot pri PCju na dve leti oz. dve generaciji, kakor sem kupoval grafe zadnjih 15+ let.

Kdaj bi pričakoval? 1070/1080 so bile drage, a upravičeno - vsaj takšno je moje mnenje. 2070 in 2080 so pa drage samo zato, ker so lahko. Upam, da AMD z NAVIjem kaj podreza v GPU trg, da se cene stabilizirajo. Če sem pošten, je zame 2070 vredna 350, največ 400 EUR. Ko so 1000 EUR Titana zamenjali z "Ti" verzijo, če vam to ne da za misliti, potem pa veselo kupujte najdražje grafe, racionalni kupci pa pač primerjamo kaj dobimo za vložen denar.

Medtem pa uporabniki PS4 in Xbox uživajo podobno kvaliteto špilov,

Iz prve roke, spilam na sihtu Dirt Rally 2 na PS4 PRO in 4K HDR TVju. Kvaliteta je porazna, med igranjem se preklaplja recolucija, na momente izgleda se vidi tudi trokiranje, ko se detajli spreminjajo, ni konstante. V project cars 2 je se hujse vseskup. Ne hvala, PS4 PRO in igranje je na momente kot 1050Ti ali 570 in grafiko nastavis na Dynamic, pa ce ne vidis kako se spreminja, pol razumem je vseeno.

Cange je izjavil:

Desktop sigurno bolj sede 1440p. Problem je ker za 200-250e ne dobiš GPU ki bi to gnal na 60FPS+. Torej 400e za 60 FPS.

Seveda dobis, samo mogoce ne za najbolj super duper spile. Nova Fifa ti bo laufala tut na 4K, kot na PS in to z se vec fps ali pa Farm Simulator...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Zalostno je, da smo lahko leta 2012 lahko igrali z gtx 680 na max kvaliteti nad
80 fps pri 1080p, leta 2019 torej 7 let in ne vem koliko generacij kasneje to ni samoumevno pri 4k.

Mas prav, res nevem zakaj AMD se ni naredil take kartice za 300, eh pa recmo 500eurov. Pa so na 7nm ze dandanes.

Si pomislil na to, da se je zraven locljivosti povecalo se kaj drugega racunsko zahtevnega v igrah v 7 letih? Tebi zgledajo 7 let stare igre isto kot danes?
In ja prehod iz 768p na 1080p je majhen korak, medtem ko je prehod iz 1080p na 2160p malo vecji razpon.

Anyway, ce pravte da je tko simple, se vedno nevem zakaj potem drugi proizvajalci ne skocijo na trg z takim sanjskim GPUjem.

Meizu je izjavil:

Sej pa trenutna graficna za 300 tudi goni vse na high, kaj te muci?

Nevem kaj ga muci, ce ze omenja 300eurov. Danes lahko z 300 evrov tudi spilas vse na high.

Njega muci bolj to, da se za 300eur mora v AAA igrah 2019 zadovoljiti z 1080p.

Rad bi 4x vecjo resolucijo in 2x vec fps za isto ceno, lol, be real

Ce bi bilo to tako simple, bi pa namesto Nvidije naredil nekdo drug ze zdavni, pa temu ni tako...


Imam 1080p 32colski monitor, ki verjames ali ne, kljub temu da imam tudi retino macbooka, cisto zadovolji moje pikselske potrebe.

Ampak si zgresil point. Industrija raste z resolucijo tako kot vsa leta poprej. Ko so se pojavili prvi 1080p ekrani so nekateri mogoce se vedno igrali na katodne ekrane ali pa furali nek 17 incni al pa 19 incni ekran s 720p. Tvoj argument bi bil da bi morala nvidia tudi takrat za 1080p performans zaracunat jurja. Pa niso. Zakaj ze?

Pravim, kupi si ta sanjski GPU od AMDja, Intla, Matroxa, Appla, nevem izmisli si sam od koga bos dobil tak GPU, po tvoje je samoumevno in enostavno tak GPU narediti in prodati. Mi pokazes kdo ga je ze naredil? Zakaj se obesas na Nvidijo, sej ne rabis od Nvidije nic kupit, kupi 2x hitrejse in za polovico cene drugje, izvolis.

Sej ri ni treba razlagat da je amd kriv. No ti je lazje da sezes v zep ko kupis nv. verjetno bi bilo dobro da nehate sparat ns spominu graficne, ker verjetno Ti ne bo tezko dobiti kaksna je surova moc v racunanju z graficnimi leta 2005 in kaksna je leta 2019. Pac graficne kartice so zgolj stranski produkt nv , amd in intel.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Kaj cakas in zakaj nimas RX 6890 za 4K@144fps ??? To bi ze zdavni moglo bit 300 evrov.
/s
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj cakas in zakaj nimas RX 6890 za 4K@144fps ??? To bi ze zdavni moglo bit 300 evrov.
/s

Sej ti pravim, vsak izgovor je dober, da kupis AMD-ja, ker ko ti NV šef reče da lahko kadarkoli da ven grafično ki bo top shit, ampak tega ne naredi, je vsak izgovor na mentalnem nivouji NV kupca dober. Tud un BS porabe, ker ga bo v treh letih poraba štoma stala več kot kartica...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Hoces rect, da AMD ni sposoben narediti takega sanjskega GPUja o katerem tu sanjate? 4K@144@300eur?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Hoces rect, da AMD ni sposoben narediti takega sanjskega GPUja o katerem tu sanjate? 4K@144@300eur?

Ne NV lahko to naredi kadarkoli pa ne, ker taki kot ti hitite v nakup NV GPU-jev. Pa vam to Šef NV, brez zavitja v celofan direkt javno reče. S tem da danes še vedno lahko brez nekih omejitev ganjaš ob izidu low end NV chip GTX 1060 3GB. Verjamem da je tebi moje pisanje tebi razumeti, tudi meni bi bilo, če nebi imel hrbtenice ob nakupi izdelka, kjer šef kupcu reče ne ravno med vrsticami FU kupec.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Zakaj potem ne kupis od AMDja to kar isces?
Ti zeleno noces, pa tudi ce bi bila zastonj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

FlyingBee ::

Ker amd fanboy. To ti je definicija.

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Ker amd fanboy. To ti je definicija.

Šur, ti si to kar pripoveduj, jaz pač ne kupim izdelka katerega šef podjetja kaže finger Kupcu. Pa lahko to v celofan zavijaš, pa je žal celofan še vedno transparenten in kaže na pomanjkanje hrbtenice...
Do takrat pa večino vključujoč tebe kupuje grafične v rangu 200€.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

1660 in 1660ti sta prav luštni do 300 eur, 2060 za do 350 tudi, potem pa so že za tiste, ki imajo psihično denar, da se pustijo nategniti. Sicer pa za kaj vse vržemo v življenju denar stran, da bi zdaj ravno pri pc komponentah toliko sovraštva nabiral do firm, ki so z boljšim položajem na trgu in boljšimi produkti za katere hočejo stotaka več kot bi po tvoje moralo stati, ni za pretiravat z mržnjo in forumskim fanboyizmom.

Cange ::

m0LN4r je izjavil:

Zalostno je, da smo lahko leta 2012 lahko igrali z gtx 680 na max kvaliteti nad
80 fps pri 1080p, leta 2019 torej 7 let in ne vem koliko generacij kasneje to ni samoumevno pri 4k.

Mas prav, res nevem zakaj AMD se ni naredil take kartice za 300, eh pa recmo 500eurov. Pa so na 7nm ze dandanes.

Si pomislil na to, da se je zraven locljivosti povecalo se kaj drugega racunsko zahtevnega v igrah v 7 letih? Tebi zgledajo 7 let stare igre isto kot danes?
In ja prehod iz 768p na 1080p je majhen korak, medtem ko je prehod iz 1080p na 2160p malo vecji razpon.

Anyway, ce pravte da je tko simple, se vedno nevem zakaj potem drugi proizvajalci ne skocijo na trg z takim sanjskim GPUjem.

Meizu je izjavil:

Sej pa trenutna graficna za 300 tudi goni vse na high, kaj te muci?

Nevem kaj ga muci, ce ze omenja 300eurov. Danes lahko z 300 evrov tudi spilas vse na high.

Njega muci bolj to, da se za 300eur mora v AAA igrah 2019 zadovoljiti z 1080p.

Rad bi 4x vecjo resolucijo in 2x vec fps za isto ceno, lol, be real

Ce bi bilo to tako simple, bi pa namesto Nvidije naredil nekdo drug ze zdavni, pa temu ni tako...


Imam 1080p 32colski monitor, ki verjames ali ne, kljub temu da imam tudi retino macbooka, cisto zadovolji moje pikselske potrebe.

Ampak si zgresil point. Industrija raste z resolucijo tako kot vsa leta poprej. Ko so se pojavili prvi 1080p ekrani so nekateri mogoce se vedno igrali na katodne ekrane ali pa furali nek 17 incni al pa 19 incni ekran s 720p. Tvoj argument bi bil da bi morala nvidia tudi takrat za 1080p performans zaracunat jurja. Pa niso. Zakaj ze?

Pravim, kupi si ta sanjski GPU od AMDja, Intla, Matroxa, Appla, nevem izmisli si sam od koga bos dobil tak GPU, po tvoje je samoumevno in enostavno tak GPU narediti in prodati. Mi pokazes kdo ga je ze naredil? Zakaj se obesas na Nvidijo, sej ne rabis od Nvidije nic kupit, kupi 2x hitrejse in za polovico cene drugje, izvolis.


Praviš, da bi bile danes te iste karice ceneje če bi imeli grafiko iz leta 2017 in 2x več FPS? Čudna so pota GPU cen.

m0LN4r ::

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Ker amd fanboy. To ti je definicija.

Šur, ti si to kar pripoveduj, jaz pač ne kupim izdelka katerega šef podjetja kaže finger Kupcu. Pa lahko to v celofan zavijaš, pa je žal celofan še vedno transparenten in kaže na pomanjkanje hrbtenice...
Do takrat pa večino vključujoč tebe kupuje grafične v rangu 200€.

Pa kupi od drugega sefa 2080Ti za 500eur, a se bos se kr v istem krogu vrtel?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::


Praviš, da bi bile danes te iste karice ceneje če bi imeli grafiko iz leta 2017 in 2x več FPS? Čudna so pota GPU cen.
Nicesar podobnega ne pravim. Pravim, da ce bi se zgodil izkljucno resolution bump iz 1080p na 1440p s samo rahlim graphics bumpom, ti je za te namene 300eur gpu povsem dovolj in komot poganja tvoje sanje, ampak ti bi imel vse, takoj in to napol zastonj. Pac, youtube jokalice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cange ::

Se strinjam, čez gamerje bi mogli postavljat cene in ne čez YT-prodajalce in mining.

m0LN4r ::

Tako malo za zanimivost, Battlefield BC 2 je izsel ca. pol leta pred Radeon 6870
Kdo se spomni koliko je stala ta kartica leta 2010/11 in koliko FPS je bilo na njej v takrat aktualnem BC2 na FHD Ultra??
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cange ::

To je bilo pozno obdobje 8800 gts in obdobje 5850 če me spomin ne vara.

m0LN4r ::

Osredotocimo se kr na prvotno vprasanje, decembra 2010 si sel kupit novo 6870, da bos znjo igral igro, ki je ze pol leta zunaj na FHD Ultra. Je bila kartica manj kot 200eur? Smo imeli vec kot 100fps?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cange ::

Narobe si zastavil zadevo, mešaš stvari z menjava CRT za LCD. Trenutno obdobje: koliko časa že veš da 2 odprta okna lepo pregledno sedeta na 1440p? Zakaj nvidija z ogromno denarja še vedno sedi na 14nm in se posiljuje z RTX namesto 7nm in 144hz 4k?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cange ()

m0LN4r ::

Se mi je zdelo da se boste izogibali vprasanju na vse mozne nacine.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jarno ::

m0LN4r je izjavil:

Osredotocimo se kr na prvotno vprasanje, decembra 2010 si sel kupit novo 6870, da bos znjo igral igro, ki je ze pol leta zunaj na FHD Ultra. Je bila kartica manj kot 200eur? Smo imeli vec kot 100fps?


Za takrat napredno HD 4850 sem dal okoli 170€, pa je bila nova roba. Launch price od HD 6870 je bil 239$, a veliko jih je kupilo HD 6850 (launch price 179$). FPS je bil odvisen od igre, konkurenca pa tudi ni imela kaj boljšega, do izzida GTX 580 (500$).

Kot pomnim, je navadno AMD nižal cene nVidiinim izdelkom, ki so šli v višave vedno, ko so imeli kak premium izdelek.
Pa tudi kosti so znali raji metat, recimo Geforce2 MX, pol Geforce4 MX 440...GTX 460...celeron princip.
#65W!

Cange ::

No daj zaupaj nam kako BFBC2 & 6870 vpliva na današnje cene GPU.

tikitoki ::

Molnar, kaj imas od tega obsesivnega zagovarjanja pocasnega lupljenja strank s strani velikih korporacij? A mislis, da bos jutri ze kaksno posedoval in se pripravljas na uspeh, ki te caka za prvim vogalom?

bluefish ::

Vse to pregovarjanje okrog cen je tako ali tako nesmiselno. Dokler gre roba v promet je jasno, da proizvajalec nima interesa za nižanje cen. Ali jih v nebo poganjajo rudarji, gamerji, dejanska zahtevnost tehnologije,... je pa v praksi irelevantno.

Cange ::

1080p = tablica, telefon ne pa stacioniran desktop, s 4k+ 27"+ PC desktop ponovno dobi smisel zaradi preglednosti.

m0LN4r ::

Cange je izjavil:

Narobe si zastavil zadevo, mešaš stvari z menjava CRT za LCD. Trenutno obdobje: koliko časa že veš da 2 odprta okna lepo pregledno sedeta na 1440p? Zakaj nvidija z ogromno denarja še vedno sedi na 14nm in se posiljuje z RTX namesto 7nm in 144hz 4k?

Si ze pomislil, da mogoce ni tako enostavno, kot si to pubertetniki predstavljate?
RTX ni edina stvar s katero se je posiljevalo v zgodovini grafike, v kolikor pa tega posiljevanja nebi bilo pa bi se tehnologije uveljavljale za faktor x3 pocasneje. Verjetno bi se vedno furali PS3 grafiko. Zravn tega pa se pride ekonomija, veliko vec ljudi ima sluzbo, kot razvijalec, programer nevemkajvse, da vam servirajo nekaj novega, pa magari trenutno izgleda za vas posilstvo, ker je "predrago" - ampak noben vas ne sili!!
AMPAK treba je razumeti, da se bo tudi to premaknilo naprej in postalo cenovno dostopnejse. Demand po graficni moci, se nikoli ni bil tako velik, kot je danes.

Zavedati se je treba, da se premikamo v vecih smereh v velikih korakih naprej in za to pac 1-2 generacije GPUjev ne bosta dovolj.
Performance se je od casa 970 ogromno povecal, ampak zahtevnost iger se je se bolj in se se bo.

DX11 je zares zazivel tudi sele proti koncu svojega zivljenja in marsikatera novost v grafiki, do takrat smo tudi capljali naprej z novimi graficnimi, da smo lahko igrali spile nekaj let starejse od graficne na "sanjskih" nastavitvah.

Nazadnje ko sem gledal, se da z Vego56 (karta pod 300eur) igrati BFV na zelo lepi grafiki na 1440p in to na konkretno vec kot 60fps. Za vec kot to, pa bo treba se par generacij pocakati.

Sef Nvidije je rekel, da lahko naredijo kadarkoli najhitrejsi GPU, to pomeni hitrejsi od konkurence. Ne pomeni pa, da lahko danes naredijo 4K@144fps GPU brez RT za 300eur. Ce bi bilo to mozno, bi PS5 bil obsojen na propad ze danes.

Jarno je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Osredotocimo se kr na prvotno vprasanje, decembra 2010 si sel kupit novo 6870, da bos znjo igral igro, ki je ze pol leta zunaj na FHD Ultra. Je bila kartica manj kot 200eur? Smo imeli vec kot 100fps?


Za takrat napredno HD 4850 sem dal okoli 170€, pa je bila nova roba. Launch price od HD 6870 je bil 239$, a veliko jih je kupilo HD 6850 (launch price 179$). FPS je bil odvisen od igre, konkurenca pa tudi ni imela kaj boljšega, do izzida GTX 580 (500$).

Kot pomnim, je navadno AMD nižal cene nVidiinim izdelkom, ki so šli v višave vedno, ko so imeli kak premium izdelek.
Pa tudi kosti so znali raji metat, recimo Geforce2 MX, pol Geforce4 MX 440...GTX 460...celeron princip.

Koliko je to zdaj? 200eur? 300eur? 30fps, 60fps, 120fps, ce se vrnemo na takrat aktualen GPU in aktualno igro.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Cange ::

PC desktop umira ker so GPU "optimizirani" za 1080p in ti se bojiš kaj bo s PS5?
Še enkrat, 4k desktop in proper GPU za normalen denar je edina rešitev za PC.

m0LN4r ::

Cange je izjavil:

No daj zaupaj nam kako BFBC2 & 6870 vpliva na današnje cene GPU.

Vprasanje sem postavil z namenom, da vidim ce se pogovarjam sploh z ljudmi, ki imajo realno predstavo o tem, kaj in kako so dejansko igrali davni leta 2011 na aktualnem GPUju v aktualni igri.
Malo se spomni:



Crap grafika, graficne za cez jurja z 4 jedri in komaj komaj 120fps na 2K resoluciji, pa so prisle nove igre in vec niti 90fps nisi videl.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Cange je izjavil:

PC desktop umira ker so GPU "optimizirani" za 1080p in ti se bojiš kaj bo s PS5?
Še enkrat, 4k desktop in proper GPU za normalen denar je edina rešitev za PC.

Pac smo si razlicnega mnenja.
Jaz bi pa rajsi videl, da se najprej razvije proper RT na 1080p, da bom koncno nehal gledati te fake sence, barve svetlobe, osvetlitve, reflekcije v danasnji grafiki in sele nato zaradi mene lahko gremo na 4K.
Vem, da ne izberemo vsi raje Physical Render, ampak se zadovoljite s fotoshop kolazem, ki zgleda fejk, ampak lepo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cange ::

PC ni konzola, PC šajna/bi moral šajnat pri velikosti desktopa in preglednosti in ne na 1080p igrah.

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:


Praviš, da bi bile danes te iste karice ceneje če bi imeli grafiko iz leta 2017 in 2x več FPS? Čudna so pota GPU cen.
Nicesar podobnega ne pravim. Pravim, da ce bi se zgodil izkljucno resolution bump iz 1080p na 1440p s samo rahlim graphics bumpom, ti je za te namene 300eur gpu povsem dovolj in komot poganja tvoje sanje, ampak ti bi imel vse, takoj in to napol zastonj. Pac, youtube jokalice.

Seveda v slabih 6 letih smo prišli iz Ful max 1080p na Full max 1440p ter pri tem dosegamo 60FPS. Ja full napredka za 500$

m0LN4r je izjavil:

Cange je izjavil:

Narobe si zastavil zadevo, mešaš stvari z menjava CRT za LCD. Trenutno obdobje: koliko časa že veš da 2 odprta okna lepo pregledno sedeta na 1440p? Zakaj nvidija z ogromno denarja še vedno sedi na 14nm in se posiljuje z RTX namesto 7nm in 144hz 4k?

Si ze pomislil, da mogoce ni tako enostavno, kot si to pubertetniki predstavljate?
RTX ni edina stvar s katero se je posiljevalo v zgodovini grafike, v kolikor pa tega posiljevanja nebi bilo pa bi se tehnologije uveljavljale za faktor x3 pocasneje. Verjetno bi se vedno furali PS3 grafiko. Zravn tega pa se pride ekonomija, veliko vec ljudi ima sluzbo, kot razvijalec, programer nevemkajvse, da vam servirajo nekaj novega, pa magari trenutno izgleda za vas posilstvo, ker je "predrago" - ampak noben vas ne sili!!
AMPAK treba je razumeti, da se bo tudi to premaknilo naprej in postalo cenovno dostopnejse. Demand po graficni moci, se nikoli ni bil tako velik, kot je danes.

Zavedati se je treba, da se premikamo v vecih smereh v velikih korakih naprej in za to pac 1-2 generacije GPUjev ne bosta dovolj.
Performance se je od casa 970 ogromno povecal, ampak zahtevnost iger se je se bolj in se se bo.

DX11 je zares zazivel tudi sele proti koncu svojega zivljenja in marsikatera novost v grafiki, do takrat smo tudi capljali naprej z novimi graficnimi, da smo lahko igrali spile nekaj let starejse od graficne na "sanjskih" nastavitvah.

Nazadnje ko sem gledal, se da z Vego56 (karta pod 300eur) igrati BFV na zelo lepi grafiki na 1440p in to na konkretno vec kot 60fps. Za vec kot to, pa bo treba se par generacij pocakati.

Sef Nvidije je rekel, da lahko naredijo kadarkoli najhitrejsi GPU, to pomeni hitrejsi od konkurence. Ne pomeni pa, da lahko danes naredijo 4K@144fps GPU brez RT za 300eur. Ce bi bilo to mozno, bi PS5 bil obsojen na propad ze danes.

Jarno je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Osredotocimo se kr na prvotno vprasanje, decembra 2010 si sel kupit novo 6870, da bos znjo igral igro, ki je ze pol leta zunaj na FHD Ultra. Je bila kartica manj kot 200eur? Smo imeli vec kot 100fps?


Za takrat napredno HD 4850 sem dal okoli 170€, pa je bila nova roba. Launch price od HD 6870 je bil 239$, a veliko jih je kupilo HD 6850 (launch price 179$). FPS je bil odvisen od igre, konkurenca pa tudi ni imela kaj boljšega, do izzida GTX 580 (500$).

Kot pomnim, je navadno AMD nižal cene nVidiinim izdelkom, ki so šli v višave vedno, ko so imeli kak premium izdelek.
Pa tudi kosti so znali raji metat, recimo Geforce2 MX, pol Geforce4 MX 440...GTX 460...celeron princip.

Koliko je to zdaj? 200eur? 300eur? 30fps, 60fps, 120fps, ce se vrnemo na takrat aktualen GPU in aktualno igro.

Da seveda BS. Vzok za tvoje ful nevem kakšne zahteve so to da je Grafična gemerska karica derivat izmet tistega za kar NV gradi za prihodnost. Zato ti pa mora prodata feature set. Doma nimamo nikjer 1080p resolucijo razen če odštejem TV, ki se ga prišge morda 1x na teden.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

m0LN4r ::

Seveda v slabih 6 letih smo prišli iz Ful max 1080p na Full max 1440p ter pri tem dosegamo 60FPS. Ja full napredka za 500$

Drzi, dodati bi pa se moral, da je Full max 1440p danes za eno magnitudo boljsi od tistega izpred 6 let oz. tudi full max 1080p danes je neprimerljivo boljsi in realnejsi od full maxa takrat.
Full max. izpred 6 let izgleda katastrofalno tudi na 16K.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MrStein ::

bluefish je izjavil:

Vse to pregovarjanje okrog cen je tako ali tako nesmiselno. Dokler gre roba v promet je jasno, da proizvajalec nima interesa za nižanje cen. Ali jih v nebo poganjajo rudarji, gamerji, dejanska zahtevnost tehnologije,... je pa v praksi irelevantno.

Ceno določa trg.
Enim to kar ni in ni jasno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cange ::

Meni ni jasno kako je trg določil da se potrebuje RTX 2080ti 144Hz 1440p za 1.2ke in ne navadnega GTX 144Hz 4k za 600e.
Trg je pokazal da je bil RTX zavrnjen s strani gamerjev, cene niso padle. S tega lahko sklepamo da ni bilo zalog in bi v pozitivnem odzivu na RTX cene narastle ker ni bilo zalog?
Si siguren da trg določa cene?

bluefish ::

Kupci grafičnih baš niso le gamerji. Celokupno imajo pa vso manjšo vlogo.

Cange ::

Dejansko bi lahko imeli durable pro za 1.2ke in gaming za 600e. Ugibaj katere gpu bi firme kupovale.

bluefish ::

Saj. Zato pa proizvajalec raje da ven kartico za 1,2k, ker ve, da bo šla kljub temu v promet.

Jarno ::

Čeprav se nekateri ne bi strinjali, je dejansko kriv nezainteresiran AMD, ki ponuja po dve izvedbi svoje najnovejše tehnologije, medtem ko nVidia ponuja celostni lineup.
Nekoč sem sumil investicijske sklade kot so Vanguard in Blackrock, ki imajo delnice v obeh podjetjih (top shareholderji), da vplivajo na ponudbo AMD-ja in želijo maksimizirati dobiček po celotnem trgu grafičnih kartic.
Sumim še danes, ampak ni vsak za višjo matematiko, da bi razumel poanto. >:D
#65W!

Mato989 ::

Problem je, ker je na trgu dejansko zmešnjava... Ne razumem komu je v korist spamanje lineupa s ponudbo 20 grafik... pa 100 raznih proizvajalcev itd...

Lahko bi bil na trgu lepo low grafa, medium, upper medium, high in high end... to je 5 grafičnih... lowka za dobrega 100taka, pol pa medium in upper medium za 200-400$ pa high za 600$ in high end za 1.000... pa bi blo dosti bolj enostavno za pogledat... in lepo JASNE oznake, ne pa kr ene oznake, 570, pa pol gredo na 7ko... pa jebena nvidia najprej 10xx pol 20xx in zdaj zmes 16xx wtf res... Kdo dela te oznake, a je na drogah =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Problem je, ker je na trgu dejansko zmešnjava... Ne razumem komu je v korist spamanje lineupa s ponudbo 20 grafik... pa 100 raznih proizvajalcev itd...

Lahko bi bil na trgu lepo low grafa, medium, upper medium, high in high end... to je 5 grafičnih... lowka za dobrega 100taka, pol pa medium in upper medium za 200-400$ pa high za 600$ in high end za 1.000... pa bi blo dosti bolj enostavno za pogledat... in lepo JASNE oznake, ne pa kr ene oznake, 570, pa pol gredo na 7ko... pa jebena nvidia najprej 10xx pol 20xx in zdaj zmes 16xx wtf res... Kdo dela te oznake, a je na drogah =)

A ni enostavno največ je gamerjev i igrajo na 1080p. Torej tu je segment kjer se cuza. To je okoli 200$ +/- 50$ Tu imaš vsega in svašta zato da impulzivni potročnik kupi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gddr85 ::

Mato989 je izjavil:

Problem je, ker je na trgu dejansko zmešnjava... Ne razumem komu je v korist spamanje lineupa s ponudbo 20 grafik... pa 100 raznih proizvajalcev itd...

Lahko bi bil na trgu lepo low grafa, medium, upper medium, high in high end... to je 5 grafičnih... lowka za dobrega 100taka, pol pa medium in upper medium za 200-400$ pa high za 600$ in high end za 1.000... pa bi blo dosti bolj enostavno za pogledat... in lepo JASNE oznake, ne pa kr ene oznake, 570, pa pol gredo na 7ko... pa jebena nvidia najprej 10xx pol 20xx in zdaj zmes 16xx wtf res... Kdo dela te oznake, a je na drogah =)

ja, lahko bi za turing dal gtx 20xx oznako, rtx pa roba s spešl rt jedri..

FlyingBee ::

Pač napaka, da je AMD kupil ATi, priorite so se jim spremenile, ko s CPUji niso bili tako uspešni, je nasankal še GPU oddelek. Nekje se mora poznati zaj*b, ki so ga že večkrat doživeli.

D3m ::

Ni napaka. Pri tem jih podpiram.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Kaj pa AMD caka mi ni jasno, naj ze enkrat nardijo GTX 1080Ti ekvivalent in ga dajo fanboyem za 299eur

Majo nov arch, 7nm, pa inovativne inzenirje, pohlepni pa niso...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

FlyingBee ::

heheh, dobra


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeone RX 5500 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
969997 (7241) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26745728 (38962) Glugy
»

Nvidia odgovarja AMDju s karticami Geforce RTX Super (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10019807 (16435) m0LN4r
»

AMD najavil Ryzene 3000 in Radeone 5000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12633064 (26651) Predator X

Več podobnih tem