» »

Ljudje nočejo sprememb

Ljudje nočejo sprememb

«
1
2

zobnik ::

XXX.XXX ljudi vidi samo sebe in še par dobrih ljudi okoli sebe in potem taki govorijo, kako smo zaostali v Evropi. Veliko ljudi se sooča s težavam, da jih pričakajo zaprta vrata.
A je tolk težko večini se potrudit pa dat priložnost še komu drugemu, da se dokaže ali pomaga da postane boljši, skupaj smo močnejši, posamezno žal nikoli...

zobnik ::

Zakaj so drugi, ki so """malenkost zaostali"""" pri napredku kar izločeni iz družbe ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

bambam20 ::

Odvisno v kakšenm krogu ljudi se giblješ. Če imaš okoli sebe samo takšne z nizko plačo, boš imel človek z nizkim iq-jem občutek, da je celotna SLovenija na minimalcu.

bigbada ::

Plača nima nobene veze z iqjem. Oziroma mogoče na slo-tech.

bambam20 ::

bigbada je izjavil:

Plača nima nobene veze z iqjem. Oziroma mogoče na slo-tech.



Plača ne. Samo človek z nizkim iq-jem bo trdil, da je 90% ljudi v Sloveniji na minimalni plači..

Phantomeye ::

bambam20 je izjavil:

bigbada je izjavil:

Plača nima nobene veze z iqjem. Oziroma mogoče na slo-tech.



Plača ne. Samo človek z nizkim iq-jem bo trdil, da je 90% ljudi v Sloveniji na minimalni plači..

Po mnenju nekaterih ljudi si ljudje zaslužimo višje plače, hkrat pa po mnenju taistih ljudi je pravo delo tisto, kjer delaš fizično za drobiš, vse ostalo je goljufija in nateg.

zobnik ::

bambam20 je izjavil:

Odvisno v kakšenm krogu ljudi se giblješ. Če imaš okoli sebe samo takšne z nizko plačo, boš imel človek z nizkim iq-jem občutek, da je celotna SLovenija na minimalcu.


Zakaj misliš, da so pri meni težave poglej in beri članke in komentarje pod, v ljudeh vre, dobesedno, poglej komentarje na FB.

zobnik ::

bobby ::

Ljudje bi spremembe, ampak nebi pa nic naredili glede tega.
Bi, ampak, da se jim spremembe prinese k riti, da vec kot "like" stisnt na FB se nim ne da.
Ampak pritozevat se pa ni problema.
Tv, FB in ostalo niso izobrazevanje oz sirjenje obzorij v cloveku, po sredstva za poneumljanje ljudi.
Sem na FB, aktiven bilj mali in ga imam bolj kot ne za sledenje tistemu, kar me zanima, tako kot klik na Slo-tech, ce je kaj novega iz tech sektorja.
Vse tisto, kje je kdo bil, kaj je jedel, sel srat itd, me ne zanima in so dodani ampak nesledeni iz moje strani.
TV pa sem prodal 3 leta nazaj.
V tem casu sem prebral vec knjig in predelal več tem kot prej v 15 letih skupaj.
In odpikat aem mogel kar nekaj ljudi okoli sebe, ker preprosto nisem mogel bit vec v njihovi blizini ker kaj vec kot neumnosti niso nili sposobni, kaj sele razvit kaksno debato.
In nasel nekaj novih, ki dopolnjujejo moje neznanje. In ljudje so opazili razliko in vsake tolk cajta vprasajo, kaj se je zgodilo in jim dam prvi jasen odgovor, kjer se jim ze zatakne in je debata zakljucena.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

49106 ::

Phantomeye je izjavil:

bambam20 je izjavil:

bigbada je izjavil:

Plača nima nobene veze z iqjem. Oziroma mogoče na slo-tech.



Plača ne. Samo človek z nizkim iq-jem bo trdil, da je 90% ljudi v Sloveniji na minimalni plači..

Po mnenju nekaterih ljudi si ljudje zaslužimo višje plače, hkrat pa po mnenju taistih ljudi je pravo delo tisto, kjer delaš fizično za drobiš, vse ostalo je goljufija in nateg.


Ne, nateg je, če delaš fizično delo za drobiž. Srečo imamo, da ne poznamo bolj poštenega družbenoekonomskega sistema, sicer bi imeli manj fizikalcev kot je prostitutk.

tikitoki ::

bambam20 je izjavil:

Odvisno v kakšenm krogu ljudi se giblješ. Če imaš okoli sebe samo takšne z nizko plačo, boš imel človek z nizkim iq-jem občutek, da je celotna SLovenija na minimalcu.



Meni. Se zdi, da tvoj odgovor kaze na nizek iq.0

SmeskoSnezak ::

bobby je izjavil:

Ljudje bi spremembe, ampak nebi pa nic naredili glede tega.
Bi, ampak, da se jim spremembe prinese k riti, da vec kot "like" stisnt na FB se nim ne da.
Ampak pritozevat se pa ni problema.
Tv, FB in ostalo niso izobrazevanje oz sirjenje obzorij v cloveku, po sredstva za poneumljanje ljudi.
Sem na FB, aktiven bilj mali in ga imam bolj kot ne za sledenje tistemu, kar me zanima, tako kot klik na Slo-tech, ce je kaj novega iz tech sektorja.
Vse tisto, kje je kdo bil, kaj je jedel, sel srat itd, me ne zanima in so dodani ampak nesledeni iz moje strani.
TV pa sem prodal 3 leta nazaj.
V tem casu sem prebral vec knjig in predelal več tem kot prej v 15 letih skupaj.
In odpikat aem mogel kar nekaj ljudi okoli sebe, ker preprosto nisem mogel bit vec v njihovi blizini ker kaj vec kot neumnosti niso nili sposobni, kaj sele razvit kaksno debato.
In nasel nekaj novih, ki dopolnjujejo moje neznanje. In ljudje so opazili razliko in vsake tolk cajta vprasajo, kaj se je zgodilo in jim dam prvi jasen odgovor, kjer se jim ze zatakne in je debata zakljucena.

In ta jasen odgovor je? Da slisimo.
@ Pusti soncu v srce... @

bobby ::

Znebi se TV-ja.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

zobnik ::

bobby je izjavil:

Ljudje bi spremembe, ampak nebi pa nic naredili glede tega.
Bi, ampak, da se jim spremembe prinese k riti, da vec kot "like" stisnt na FB se nim ne da.
Ampak pritozevat se pa ni problema.
Tv, FB in ostalo niso izobrazevanje oz sirjenje obzorij v cloveku, po sredstva za poneumljanje ljudi.
Sem na FB, aktiven bilj mali in ga imam bolj kot ne za sledenje tistemu, kar me zanima, tako kot klik na Slo-tech, ce je kaj novega iz tech sektorja.
Vse tisto, kje je kdo bil, kaj je jedel, sel srat itd, me ne zanima in so dodani ampak nesledeni iz moje strani.
TV pa sem prodal 3 leta nazaj.
V tem casu sem prebral vec knjig in predelal več tem kot prej v 15 letih skupaj.
In odpikat aem mogel kar nekaj ljudi okoli sebe, ker preprosto nisem mogel bit vec v njihovi blizini ker kaj vec kot neumnosti niso nili sposobni, kaj sele razvit kaksno debato.
In nasel nekaj novih, ki dopolnjujejo moje neznanje. In ljudje so opazili razliko in vsake tolk cajta vprasajo, kaj se je zgodilo in jim dam prvi jasen odgovor, kjer se jim ze zatakne in je debata zakljucena.


Se mi je zdelo in takih podobnih mislečih je na 10 tisoče....ne spustijo v krog ljudi še ostale. Samo zato, da lahko "šinfajo" slabše ljudi, da svoje dobre napake prevalijo na druge. Samo pa izpadejo čisti. Si mogoče pomislil, da pa tudi slabši ljudje zaslužijo spoštovanje kot si ga ti.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

FireSnake ::

zobnik je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Odvisno v kakšenm krogu ljudi se giblješ. Če imaš okoli sebe samo takšne z nizko plačo, boš imel človek z nizkim iq-jem občutek, da je celotna SLovenija na minimalcu.


Zakaj misliš, da so pri meni težave poglej in beri članke in komentarje pod, v ljudeh vre, dobesedno, poglej komentarje na FB.


Ko so bile pa demonstracije pa nobenega nikjer.
Potem jim že še predobro gre.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

dexterboy ::

bobby je izjavil:

Ljudje bi spremembe, ampak nebi pa nic naredili glede tega.
Bi, ampak, da se jim spremembe prinese k riti, da vec kot "like" stisnt na FB se nim ne da.
Ampak pritozevat se pa ni problema.
Tv, FB in ostalo niso izobrazevanje oz sirjenje obzorij v cloveku, po sredstva za poneumljanje ljudi.
Sem na FB, aktiven bilj mali in ga imam bolj kot ne za sledenje tistemu, kar me zanima, tako kot klik na Slo-tech, ce je kaj novega iz tech sektorja.
Vse tisto, kje je kdo bil, kaj je jedel, sel srat itd, me ne zanima in so dodani ampak nesledeni iz moje strani.
TV pa sem prodal 3 leta nazaj.
V tem casu sem prebral vec knjig in predelal več tem kot prej v 15 letih skupaj.
In odpikat aem mogel kar nekaj ljudi okoli sebe, ker preprosto nisem mogel bit vec v njihovi blizini ker kaj vec kot neumnosti niso nili sposobni, kaj sele razvit kaksno debato.
In nasel nekaj novih, ki dopolnjujejo moje neznanje. In ljudje so opazili razliko in vsake tolk cajta vprasajo, kaj se je zgodilo in jim dam prvi jasen odgovor, kjer se jim ze zatakne in je debata zakljucena.

BRAWO!
Več takšnih, pa bo svet takoj lepši ;)
Ampak vse se začne pri tem, kaj starši položijo otroku v zibelko. In pri današnjih starših je to katastrofa.
So izjeme, ampak jih je premalo...
SLO na minimalcu? Pri takšnem sodstvu ne pričakujte nič drugega...

FireSnake je izjavil:

zobnik je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Odvisno v kakšenm krogu ljudi se giblješ. Če imaš okoli sebe samo takšne z nizko plačo, boš imel človek z nizkim iq-jem občutek, da je celotna SLovenija na minimalcu.

Zakaj misliš, da so pri meni težave poglej in beri članke in komentarje pod, v ljudeh vre, dobesedno, poglej komentarje na FB.

Ko so bile pa demonstracije pa nobenega nikjer.
Potem jim že še predobro gre.

Jazst sem bil na demonstracijah. Ampak folku se preveč dobro godi da bi ustal iz kavča.
Če te ne zebe, imaš poln buši in optiko v bajti, zakaj bi se sploh premaknil?
:))

zobnik je izjavil:

Zakaj so drugi, ki so """malenkost zaostali""" pri napredku kar izločeni iz družbe ???

Zato, ker so tisti, ki so jih izobčili, to dovolili. Imamo posebna parkirišča za invalide, nismo pa sposobni sprejeti in sobivati z zaostalimi...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

zobnik je izjavil:

bobby je izjavil:

Ljudje bi spremembe, ampak nebi pa nic naredili glede tega.
Bi, ampak, da se jim spremembe prinese k riti, da vec kot "like" stisnt na FB se nim ne da.
Ampak pritozevat se pa ni problema.
Tv, FB in ostalo niso izobrazevanje oz sirjenje obzorij v cloveku, po sredstva za poneumljanje ljudi.
Sem na FB, aktiven bilj mali in ga imam bolj kot ne za sledenje tistemu, kar me zanima, tako kot klik na Slo-tech, ce je kaj novega iz tech sektorja.
Vse tisto, kje je kdo bil, kaj je jedel, sel srat itd, me ne zanima in so dodani ampak nesledeni iz moje strani.
TV pa sem prodal 3 leta nazaj.
V tem casu sem prebral vec knjig in predelal več tem kot prej v 15 letih skupaj.
In odpikat aem mogel kar nekaj ljudi okoli sebe, ker preprosto nisem mogel bit vec v njihovi blizini ker kaj vec kot neumnosti niso nili sposobni, kaj sele razvit kaksno debato.
In nasel nekaj novih, ki dopolnjujejo moje neznanje. In ljudje so opazili razliko in vsake tolk cajta vprasajo, kaj se je zgodilo in jim dam prvi jasen odgovor, kjer se jim ze zatakne in je debata zakljucena.


Se mi je zdelo in takih podobnih mislečih je na 10 tisoče....ne spustijo v krog ljudi še ostale. Samo zato, da lahko "šinfajo" slabše ljudi, da svoje dobre napake prevalijo na druge. Samo pa izpadejo čisti. Si mogoče pomislil, da pa tudi slabši ljudje zaslužijo spoštovanje kot si ga ti.....


Nisi razumel, kaj je napisal.
Losal se je negativcev (se z njimi ne druži). In kar naenkrat je svet lepši, ker ni ljudi, ki te "dol vlečejo".
Sam sem naredil isto, in bi še enkrat.

Glede tega, kaj si zaslužijo: od nikogar ne pričakujem, da se bo zaradi mene spremenil. So, kakršni so. A jaz si pa ne zaslužim, da me nekdo vseskozi ne "zastruplja"?

Tudi sam sem, pred leti, nehal gledati poročila, brati 24 kur (to gnojnico bi bilo treba prepovedati, ker so sokrivi za depresijo v državi) in podobna sranja. Neverjetno, a miselnost se malo obrne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

VaeVictis ::

Ljudje si želijo spremebe, samo ne pri njih in tudi za spremembe ne bi nič naredili oz. čim manj (na kak protest in kak like bodo še dali, korenitih sprememb v svojem življenju pa ne bodo naredili) .

Sicer imaš nekaj primerov, ki bodo celo nekaj naredili, da se jim življenje spremeni, samo večina pa ni taka!

FireSnake ::

Lepo napisano.

In s takimi se ne splača ubadat. Življenje je samo eno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

zobnik ::

Mogoče je napačn pristop do takih, ki te "vlečejo dol" in moraš obrat drugo pot, mogoče jim prisluhneš, kaj hočejo, da bi blo boljš in šli iz tega kroga "dol vlečejo" ven v boljše čase.

mwaaa ::

zobnik je izjavil:

XXX.XXX ljudi vidi samo sebe in še par dobrih ljudi okoli sebe in potem taki govorijo, kako smo zaostali v Evropi. Veliko ljudi se sooča s težavam, da jih pričakajo zaprta vrata.
A je tolk težko večini se potrudit pa dat priložnost še komu drugemu, da se dokaže ali pomaga da postane boljši, skupaj smo močnejši, posamezno žal nikoli...


Jokat sem se začel.

zobnik ::

Zdej pa še razloži zakaj se "jokaš"

Zanimivo je tudi brat begunske teme, beguncem je namen samo prečit državo njih Slovenija na zanima, slaba plača, slaba penzija, slabi ljudje...ampak Slovenci so večina na nogah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Alien123 ::

Prav z navdušenjem berem komentarje na fbju :)) večina folka kaj poznam nima minimalne plače, nwm kaj ljudi pegla tolko.. bo treba malo it ven s comfort cone, pa kaj narest.

HappyPills ::

Ljudje bi spremembe, a nebi spremenili sebe :)

zobnik ::

...in to velja za vse

MasterTade ::

zobnik je izjavil:

Če bereš komentarje:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/r...


Na 24 ur komentira 90% nerazgledanih idiotov
Mors omnia aequat

zobnik ::

A ni zanimivo tudi kako zaposleni krivdo valijo na brezposelne, čeprav v njihovi firmi ne iščejo kadra, ker so omejeni s poslovanjem. Premalo naročil, slabo delajo, niso konkurenčni....
Če bi zaposleni bolje delal bi se odprlo še več prostih delovnih mest in tako bi dal brezposelenmu možnost, da tudi oni postane del njih in s tem razvoja

hamez66 ::

V Sloveniji smo obsedeni z jamranjem in negativizmom. Ne vem, zakaj je to potrebno. Smo živčen narod, čeprav bi bili lahko zadovoljni s tem, kar imamo.

FrRoSt ::

zobnik je izjavil:

bobby je izjavil:

Ljudje bi spremembe, ampak nebi pa nic naredili glede tega.
Bi, ampak, da se jim spremembe prinese k riti, da vec kot "like" stisnt na FB se nim ne da.
Ampak pritozevat se pa ni problema.
Tv, FB in ostalo niso izobrazevanje oz sirjenje obzorij v cloveku, po sredstva za poneumljanje ljudi.
Sem na FB, aktiven bilj mali in ga imam bolj kot ne za sledenje tistemu, kar me zanima, tako kot klik na Slo-tech, ce je kaj novega iz tech sektorja.
Vse tisto, kje je kdo bil, kaj je jedel, sel srat itd, me ne zanima in so dodani ampak nesledeni iz moje strani.
TV pa sem prodal 3 leta nazaj.
V tem casu sem prebral vec knjig in predelal več tem kot prej v 15 letih skupaj.
In odpikat aem mogel kar nekaj ljudi okoli sebe, ker preprosto nisem mogel bit vec v njihovi blizini ker kaj vec kot neumnosti niso nili sposobni, kaj sele razvit kaksno debato.
In nasel nekaj novih, ki dopolnjujejo moje neznanje. In ljudje so opazili razliko in vsake tolk cajta vprasajo, kaj se je zgodilo in jim dam prvi jasen odgovor, kjer se jim ze zatakne in je debata zakljucena.


Se mi je zdelo in takih podobnih mislečih je na 10 tisoče....ne spustijo v krog ljudi še ostale. Samo zato, da lahko "šinfajo" slabše ljudi, da svoje dobre napake prevalijo na druge. Samo pa izpadejo čisti. Si mogoče pomislil, da pa tudi slabši ljudje zaslužijo spoštovanje kot si ga ti.....


Morda se ne povežejo med seboj! ;) Če si to mislil.... Ne vem, koliko jih je in v kakšnih krogis se gibljejo, vem pa da jih veliko NI pripravljenih nositi na prodaj svokje Riti, kaj šele Glave....

Spremembe ne zahtevajo samo drugačnega razmišljanja, ampak tudi (čisto) drugačno delo, pristop in vrednotenje...

Saj so ti kar dobro napisali nekateri uporabniki; @ DexterBoy, samo razumeti moraš in (pravilno) opazovati okolico...

Nekateri sprememb niso več zmožni sploh, to so starejši; veliko drugih ima pa povsem drugačne razloge, da jim ustreza, kot jim, čeravno niso z zadevo niti zadovoljni... ;)

Samo jamranje (in pizdenje) je pri nas del kulturne folklore! :)):)):)) Če zadeva vre, še zdaleč ne pomeni, da bo eksplodirala... 8-)

In še nekaj o spremembah! Imaš take in drugačne spremembe..... Ene spremembe so dobre za ene, druge pa za druge ..... 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

BCSman ::

O cem se sploh gre ta topic? Kaksne spremembe?

bobby ::

zobnik je izjavil:

Mogoče je napačn pristop do takih, ki te "vlečejo dol" in moraš obrat drugo pot, mogoče jim prisluhneš, kaj hočejo, da bi blo boljš in šli iz tega kroga "dol vlečejo" ven v boljše čase.


Verjami, sem probal ve krat nekomu kaj razlozit ali pa ga dvignit na drugacen nivo in sem naletel na probleme in spodaj je nekaj primerov:
-definitivno je to, da nekomz razjasnis svoje stalisce, svoj pogled, in s tem ne mislim to, da ga pod prisilo pumpam ampak je sam vprasal, je za razlagatelja zelo tezko, ker pogovor poteka nivo "nizje" kot bi lahko in pri zem naletis na ovire, ko clovek ne dojame. Zna ponavljat besede, ne dojame pa, kaj to pomeni in to je utrudljivo. Kot da bi razlagal 2D bitju, da obstaja se tretja dimenzija ali pa da bi neko 4d bitje nam, ki razumemo 3d svet razlagal o cetrti dimenziji. Tist, ki zastopi moj zadnji stavek, bi vedel o cem govorim.
-naletis na oviro, ki se ji rece "comfort zone" cona udobja in ce clovek nece iz te cone, da mu je jamranje sprejemljivo ne pa izvajanje, potem ga ne mores za lase prjet pa vlect za sabo, ker mu moja cona ne ugaja mogoce, mora najdet svojo.
-"se mi ne da" stavek, ki ga najbolj sovrazim in ko ga slisim od nekoga, ki mi je blizu, sfoka, naredi pa nic, imam problem z njim
-drzava NE BO poskrbela za posameznika, NE BO ti olajsala zadev, NE BO ti dala tolk penzije, da bos z lahkoto prezivel, ko bos sel v penzijo, NE BO te naucila, kako delat z mesecnimi prihodki, da ti bo lazje,.. Bo pa dovolilia, da porabljas pridobljene evre, kolikor jih pac je, da sledis nekim vodilom in kvazi standardom, da je najem ktedita edina logicna izbira za karkoli ker "to itak vsi pocnejo",...

In take logike so napacne. Ce ostali tako delajo ket je to druzbena notma, eee meni ni treba ker v tem ne vidim smisla.

"Ne spustimo zraven" ni skupina ampak je state of mind. "Prides zraven" samo prvo motas state of mind pri sebi spremenit in za to niso ostali zadolzeni ampak vsak posameznik pri sebi.

Izjave kot so "v sloveniji samo jamramk" pa " da zivimo v slovenistanu" pa "to se sam pri nas lahko dogaja so na moji listi na ignore ker imas izbiro.

Sej ne pricakujem, da bodo vsi na ST dojeli zgornje vrstice, ce jih ne, potem ves, da si na drugacnem nivoju kot tist, ki bo to zastopil.

In prva tocka, ko ves, da se ti nekaj dogaja je, ko imas z nekom debato in ti po glavi hodi misel "ja prav imas" samo zato, da se sptemeni tema pa ceprav ves, da ima natobe,... E je v svetu, kjer nimas kaj pocet. Probas se veckrat, ce ga lahko nekako za sabo vleces, ce ne, je ciiiiissst orevec ukvarjanja z nekom, kjer se moras spravit na njegov nivo, zato, da sta se prjatla in greta na per. In tu potem nastane odlocitev, ds takih pac ne rabis okoli sebe, ko ti pozre cisto prevec energije in to je utrujajoce.
VSI ljudje imajo vsako sekundo pred sabo odlocitve, na kazere lahko vplivas, hovorim o mikro odlocitvah, ko si begunc naptimer, ko je ze nekdo begunce izpostavil, ki BTW NAREDIJO odlocitev za razliko od ostalih, ki imajo polno rit vsega in stokajo.
Oni naredijo vecje odlocitve, kot jih vecina v "razvitem" svetu.

Dost mojega ranta tle, tist, ki zastopi kar cem povedat, bo ze vedel, ostali pa se lahko zataknete ob vsako besedo tega in tu vam oravim,.. Ja, prav imas.


Ps: prevec slovnicnih napak ampak prek tel jih ne bom popravljal, bistvo sporocila je berljiva
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

zobnik ::

Meni je povsem razumljivo kaj si napisal.

bobby ::

Me veseli, da ti je razumljivo, samo potem ne zastopim, zakaj si ti odprl tako temo?
To bi pricakoval od nekoga, ki ne razume tega.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

The Player ::

Marsikdo hoče spremembe, pa se mu "ne da"

Marsikdo pa hoče nekaj spremeniti, pa ne ve kje bi se problema sploh lotil.

In pridemo potem do začaranega kroga, kjer se nič ne spremeni in si rečeš:"eh, sej nima smisla" :D

XLapse ::

bambam20 je izjavil:

bigbada je izjavil:

Plača nima nobene veze z iqjem. Oziroma mogoče na slo-tech.



Plača ne. Samo človek z nizkim iq-jem bo trdil, da je 90% ljudi v Sloveniji na minimalni plači..

poglej kakšne avte ma folk po sloveniji ... bmw 5, bmw x6, audi , mečka , vsak drugi avto
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Mato989 ::

Happiness does not depend on outward things, but on the way we see them.
Leo Tolstoy
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bluefish ::

XLapse je izjavil:

poglej kakšne avte ma folk po sloveniji ... bmw 5, bmw x6, audi , mečka , vsak drugi avto
Je fino, če človek ne vleče cifer iz zadnjične odprtine:
 ...

...

XLapse ::

tle občina piran vsak drugi avto kot sem napisal, če ne verjameš pridi dol
alien technology

IL_DIAVOLO ::

V glavnem so vw-ji in renaulti ja. Vedno več pa se uveljavlja škoda in mazda.

XLapse ::

vw je drag
alien technology

Miha 333 ::

bluefish je izjavil:

XLapse je izjavil:

poglej kakšne avte ma folk po sloveniji ... bmw 5, bmw x6, audi , mečka , vsak drugi avto
Je fino, če človek ne vleče cifer iz zadnjične odprtine:
 ...

...


To so novi avti. Pri rabljenih (ki se jih registrira bistveno več kot novih), je slika drugačna.

bluefish ::

Vsekakor. A pri rabljenih težko dobiš vpogled v vrednost teh vozil.

Kakorkoli, ogled voznega parka ne podaja ustrezne slike o premoženjskem stanju posameznikov. Nekatere živijo prek svojih zmožnosti, nekateri z zadovoljivimi se vozijo pa s skirojem itn.
Pa jasno, materializem, ki ne odraža stanja duha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

bbbbbb2015 ::

bluefish je izjavil:

Vsekakor. A pri rabljenih težko dobiš vpogled v vrednost teh vozil.

Kakorkoli, ogled voznega parka ne podaja ustrezne slike o premoženjskem stanju posameznikov. Nekatere živijo prek svojih zmožnosti, nekateri z zadovoljivimi se vozijo pa s skirojem itn.
Pa jasno, materializem, ki ne odraža stanja duha.


Jaz ti vsekakor želim, da imaš BMW X5, če pa tega nočeš imeti, pa BMW X6. Ker je moja varnost na cesti odvisna ne samo od mene samega, ampak tudi od sovoznikov.

To ti govori nekdo, ki je forsiral na firmi VW Golfa za potovanja v ljubljano, šefi pa nekako niso videli drugega avta kot Renault 5, ki smo jih imeli na firmi 50+.

Ko sem bil enkrat na poti, sem kot prvi čakal v križišču, nakar se je skozi križišče pripeljala stara katra, pot mu je pa zaprl nek avto, ki se modela ne spomnim. Katra zabremza, očitno bremzi nista enako lovili, avto se obrne za 90 stopinj in zakotali. Mimo mene, v avto za mano in se mu skotali na havbo in na prednjo šipo. Človeka je takoj ubilo, kaj se je pa zgodio s šoferjem katre, pa ne vem, zdi se, da je brez praske prilezel iz avta.

V tujini je eden tehtnejših razlogov, zakaj vzeti nov avto to, da je bolj varen. Med rabljenim BMW X5 in novim Citroenom izberem BMW. Vedno.

Ti pa se, zaradi mene, lahko skiraš po becirku, če češ.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Pelji svojo rit z avtobusom in se nihce ne bo mogel skotaliti nate.

HappyPills ::

bobby je izjavil:

zobnik je izjavil:

Mogoče je napačn pristop do takih, ki te "vlečejo dol" in moraš obrat drugo pot, mogoče jim prisluhneš, kaj hočejo, da bi blo boljš in šli iz tega kroga "dol vlečejo" ven v boljše čase.


Verjami, sem probal ve krat nekomu kaj razlozit ali pa ga dvignit na drugacen nivo in sem naletel na probleme in spodaj je nekaj primerov:
-definitivno je to, da nekomz razjasnis svoje stalisce, svoj pogled, in s tem ne mislim to, da ga pod prisilo pumpam ampak je sam vprasal, je za razlagatelja zelo tezko, ker pogovor poteka nivo "nizje" kot bi lahko in pri zem naletis na ovire, ko clovek ne dojame. Zna ponavljat besede, ne dojame pa, kaj to pomeni in to je utrudljivo. Kot da bi razlagal 2D bitju, da obstaja se tretja dimenzija ali pa da bi neko 4d bitje nam, ki razumemo 3d svet razlagal o cetrti dimenziji. Tist, ki zastopi moj zadnji stavek, bi vedel o cem govorim.
-naletis na oviro, ki se ji rece "comfort zone" cona udobja in ce clovek nece iz te cone, da mu je jamranje sprejemljivo ne pa izvajanje, potem ga ne mores za lase prjet pa vlect za sabo, ker mu moja cona ne ugaja mogoce, mora najdet svojo.
-"se mi ne da" stavek, ki ga najbolj sovrazim in ko ga slisim od nekoga, ki mi je blizu, sfoka, naredi pa nic, imam problem z njim
-drzava NE BO poskrbela za posameznika, NE BO ti olajsala zadev, NE BO ti dala tolk penzije, da bos z lahkoto prezivel, ko bos sel v penzijo, NE BO te naucila, kako delat z mesecnimi prihodki, da ti bo lazje,.. Bo pa dovolilia, da porabljas pridobljene evre, kolikor jih pac je, da sledis nekim vodilom in kvazi standardom, da je najem ktedita edina logicna izbira za karkoli ker "to itak vsi pocnejo",...

In take logike so napacne. Ce ostali tako delajo ket je to druzbena notma, eee meni ni treba ker v tem ne vidim smisla.

"Ne spustimo zraven" ni skupina ampak je state of mind. "Prides zraven" samo prvo motas state of mind pri sebi spremenit in za to niso ostali zadolzeni ampak vsak posameznik pri sebi.

Izjave kot so "v sloveniji samo jamramk" pa " da zivimo v slovenistanu" pa "to se sam pri nas lahko dogaja so na moji listi na ignore ker imas izbiro.

Sej ne pricakujem, da bodo vsi na ST dojeli zgornje vrstice, ce jih ne, potem ves, da si na drugacnem nivoju kot tist, ki bo to zastopil.

In prva tocka, ko ves, da se ti nekaj dogaja je, ko imas z nekom debato in ti po glavi hodi misel "ja prav imas" samo zato, da se sptemeni tema pa ceprav ves, da ima natobe,... E je v svetu, kjer nimas kaj pocet. Probas se veckrat, ce ga lahko nekako za sabo vleces, ce ne, je ciiiiissst orevec ukvarjanja z nekom, kjer se moras spravit na njegov nivo, zato, da sta se prjatla in greta na per. In tu potem nastane odlocitev, ds takih pac ne rabis okoli sebe, ko ti pozre cisto prevec energije in to je utrujajoce.
VSI ljudje imajo vsako sekundo pred sabo odlocitve, na kazere lahko vplivas, hovorim o mikro odlocitvah, ko si begunc naptimer, ko je ze nekdo begunce izpostavil, ki BTW NAREDIJO odlocitev za razliko od ostalih, ki imajo polno rit vsega in stokajo.
Oni naredijo vecje odlocitve, kot jih vecina v "razvitem" svetu.

Dost mojega ranta tle, tist, ki zastopi kar cem povedat, bo ze vedel, ostali pa se lahko zataknete ob vsako besedo tega in tu vam oravim,.. Ja, prav imas.


Ps: prevec slovnicnih napak ampak prek tel jih ne bom popravljal, bistvo sporocila je berljiva


Za "ne da" oz comfort zonom se večinoma skriva strah pred neznanim, novim, drugačnim itd. Obsojat nekoga, kateremu se "ne da" samo pomeni, da se ga ne razume niti se ga ne skuša razumeti. Nasprotno pa se pričakuje, da bo ta isti človek razumel nas. To da te nekdo ne razume je seveda utrujajoče (to tudi sam vidiš), sploh ker smo kot ljudje sužnji lastnih pričakovanj. Ko pa se ta ne izpolnejo pa nas napolni frustracija, jeza, razočaranje itd. Razumem, da je spuščanje na "njegov nivo" nekaj, kar sam dojemaš kot nekaj slabega in ne nekaj s čimer bi nekomu želel stopiti korak bližje. Morda kot sam praviš narediš drugič v tem primeru drugačno odločitev videnja tega oz spremeniš svoj state of mind kot si lepo napisa. Morda, odločitev je seveda tvoje, če boš zanjo pripravljen.

Zasvojenost z delom, videzom, materializmom in ostalimi pritiklinami zunanjega sveta, h katerim lepo sede še splošni upad (kvalitetnih) odnosov je lepa podlaga za žalosten, razočaran in odtujen narod. Ko vsiljevanje lastnih mnenj, prepričanj in strahov uspemo zamenjati z razumevanjem sebe ter ostalih je svet bolj preprost in lepši. Je pa res da to ni vedno lahko in da se hitro ujamemo spet v kak star vzorec. Na koncu koncev smo samo ljudje.

Mato989 ::

Ta debata je brezpredmetna, tako malo časa kot smo na Zemlji, je pač bolje namesto se it revolucije enostavno poskrbet za svoj lajf individualno kolikor se da, s selitvijo itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

zobnik je izjavil:

Mogoče je napačn pristop do takih, ki te "vlečejo dol" in moraš obrat drugo pot, mogoče jim prisluhneš, kaj hočejo, da bi blo boljš in šli iz tega kroga "dol vlečejo" ven v boljše čase.


Niso vredni tega.
Če sami niso skapirali je že vzrok za to.
Lepo so napisali: življenje je kratko. Ni se vredno ubadati z ljudmi, ki znajo samo jamrati.

Zgoraj tudi piše, kako taki govorijo, da je država kriva.

Od takih samo stran.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FrRoSt ::

bluefish je izjavil:

XLapse je izjavil:

poglej kakšne avte ma folk po sloveniji ... bmw 5, bmw x6, audi , mečka , vsak drugi avto
Je fino, če človek ne vleče cifer iz zadnjične odprtine:
 ...

...


No, tele cifre si ti privlekel iz NE vem kje! :)):)):))

On je samo priporočil, da si naj ogledajo, kdo in v kakšnih avtomobilih se vozi (po slo)! ;)

Ali to spada vtole temo o nočejo sprememb je drugo vprašanje.... Zagotovo pa ni nič privlekel, ... in še najmanj nekih številk in iz zadnjične odprtoine :)):)):))

Miceno se zamisli, glede na to, da te imajo tukaj za moderatorja .... 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

zobnik ::

S tem ko pomagaš drugemu pomagaš tudi 100% sam sebi, saj sem napisal na začetkum, skupaj smo močnejši, posamezno nikoli.

Machete ::

Točno tako. Tudi en sam zobnik zase je brezpredmeten :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33350896 (13562) m0LN4r

Nasilje v Kočevju?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12916016 (13341) zee
»

Spoznavanje novih ljudi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11224575 (17688) vostok_1
»

Prvi vtis na Facebooku: Število prijateljev vpliva na privlačnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9924155 (19329) smash
»

Fresh new beginning in Slovenia (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11920937 (16898) Ramon dekers

Več podobnih tem