» »

Fresh new beginning in Slovenia

Fresh new beginning in Slovenia

«
1
2 3

guest #44 ::

Pogledal sem neko žensko na FBju, skoraj naključno (nek slovenski event)...pol vidim, da je ta ženska sestra od tipa s katerim me je bivša prevarala.

Nasploh pa ne najdem ene osebe iz moje regije med 17 in 30 let, ki ne bi imela kakega mutual friend s kom, ki ga ne maram ali ne želim imeti opravka z.


Prav zvije me v črevesju ko pomislim kak redneck country ta Slovenija je. Skoraj ne moreš imet nek fresh new beginning ko pa se vsi med sabo poznajo. Edina opcija je da pogledaš po kakih drugih selih, kjer pa je spet podobna zgodba.

Kaj takega močno dvomim da bi se lahko v Londonu (z 4x oz 7x večjim prebivalstvom an kupu kot vsa slovenija) zgodilo, kjer če menjaš kroge vrjetno take osebe ne bi kaj kmalu vidu.

Slovenija me je do sedaj res razočarala skoraj na vsakem koraku.

PS...Modi, ne brisat, je kar zanimiva tematika.

KoMar- ::

Slovenija me je do sedaj res razočarala skoraj na vsakem koraku.

Kaj naj bi pa to pomenilo? Pa se preseli...

guest #44 ::

Mi je žal, da sem o temu začel razmišljat šele zadnja leta...ko bi vsaj prej se zavedal tega bi vlagal v to, da se preselim.

Vrjemi mi, first good chance i get...zapustim to selo.

Ramon dekers ::

spokaj dol s fejsbruha. Bo bolje.

PaX_MaN ::

Nasploh pa ne najdem ene osebe iz moje regije med 17 in 30 let, ki ne bi imela kakega mutual friend s kom, ki ga ne maram ali ne želim imeti opravka z.

Pomoje problem v tebi, ne Sloveniji.

dope1337 ::

Pomoje maš samo napačne razloge zakaj zapustiti Slovenijo ... Če si pa mlad (relativna stvar vem :D) pa vsekakor razmišljajo kako čimprej zapustiti Slovenijo
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Gladi ::

PaX_MaN je izjavil:

Nasploh pa ne najdem ene osebe iz moje regije med 17 in 30 let, ki ne bi imela kakega mutual friend s kom, ki ga ne maram ali ne želim imeti opravka z.

Pomoje problem v tebi, ne Sloveniji.

Heh, glih to hotu komentirat. Pri njemu je jasno razvidno problematika v njem samem in spremembe države mu ne bo koristila. Padel bo v isto situacijo kot tu. Če bi jverne več energije vložu v to, zakaj je tak 'luzr' in zakaj ga je punca prevala bi mu precej bolj korist. Mogoče sežejo težave še dlje, pač vse do odnosa z mamo v otroštvu in tako naprej, samo pač za to bi bila potreba že obravnava pri psihiatru.

Ramon dekers ::

eh dejte no nehat, dejansko je Slovenija ena kmečka vas, fovšija povsod naokoli, mimogrede smo država za največ sosedskimi spori, tožbami, nima se pa smisla primerjati s Somalijo.

Da ne omenjamo samomorov in depresije...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Gladi> spremembe države mu ne bo koristila. Padel bo v isto situacijo kot tu.

To pa ni res. V večjih populacijskih centrih je precej lažje, ker imaš interakcije z bistveno manjšim odstotkom od vseh, ki so na voljo.

D3m ::

pol vidim, da je ta ženska sestra od tipa s katerim me je bivša prevarala.


So te popadli spomini. Sicer pa zakaj sploh še razmišljaš o bivši?
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Še vedno jo ima rad:)).

guest #44 ::

Težava v meni?

Res je...ne da se mi družit z nekimi debili iz osnovne šole, kjer si se pač moral družit ker drugega ni bilo. Bit sam pa je vseeno malo slabša alternativa.
V mojem okolju poznam mogoče 2-3 različna vzorca obnašanja, kjer 99% folka pade znotraj teh.

Prilagodit se nočem, ker fejkanje ni moj stil.


Zakaj me je bivša prevarala...si je pač želela novega, tu nimam jaz kaj dosti pomagat.

Gladi ::

jype je izjavil:

Gladi> spremembe države mu ne bo koristila. Padel bo v isto situacijo kot tu.

To pa ni res. V večjih populacijskih centrih je precej lažje, ker imaš interakcije z bistveno manjšim odstotkom od vseh, ki so na voljo.

To je res, ampak se še enkrat ponavljam, do identičnih težavah bo prišlo pri nas, v UK ali pa v ZDA. Če se bo preselil vsakič, ko ga bo prevarala punca, ozmerjali sodelavci ali kaj drugega, bo imel resen problem.

oo7 ::

Potem pa ni druge kot,da se preseliš in zapustiš to malo Slovenijo.Škoda,da trpiš.

Invictus ::

Ne smeš žalit redneckov. Oni so malo zahojeni, ampak so vsaj družabni, socialni, pa tudi ženske rade dajo. Sicer pa Slovenke tudi. Samo vprašanje komu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::

eh, kaj če res obvladaš ampak res obvladaš angleščino in imaš vsaj diplomo, greš na turistično vizo v Kanado, Zda, Avstralijo in pač poskusiš dobiti nekega delodajalca ki ti bo sponzor delovne vize. Problem je samo v kešu, ker potrebuješ obvezno vsaj 3 jurčke za štart.

oo7 ::

Ah jaz nisem nikoli razmišljal,da bi odšel s Slovenije.Edino če zadanem na Euro Jackpotu si bom kupil en bungalov na Bora Bora:)).

guest #44 ::

That's the plan. Diploma je, pripravljenost do dela je, želja je. Čakam na kako službo, da si prišparam tistih 5k € pol pa začnem greldat Kanado, ZDA, Avstralijo. Zaenkrat si bom stanovanje si bom zrihtal neko študenstko varjanto za 150 € ali bil še nekaj časa doma. Avta ne želim, drugih materialnih pizdarij še manj. Tk, da it is a possibility.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Invictus ::

Ramon dekers je izjavil:

eh, kaj če res obvladaš ampak res obvladaš angleščino in imaš vsaj diplomo, greš na turistično vizo v Kanado, Zda, Avstralijo in pač poskusiš dobiti nekega delodajalca ki ti bo sponzor delovne vize. Problem je samo v kešu, ker potrebuješ obvezno vsaj 3 jurčke za štart.

Kanada in Avstralija sta lačni inženirjev.

Dobi službo, pa ti bodo sami zrihtali delovno vizo.

Seveda če boš samo jamral tukaj nad Slovenijo, se to ne bo zgodilo. Je treba kaj iskat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::

Samo za Avstralijo je potreben vsaj 4 letni študij (uni ali bolonc magister), ker tale dodiplomski bolonc se ti v Avstraliji ne prizna, samo kot Hint:)

Invictus ::

Ramon dekers je izjavil:

Samo za Avstralijo je potreben vsaj 4 letni študij (uni ali bolonc magister), ker tale dodiplomski bolonc se ti v Avstraliji ne prizna, samo kot Hint:)

No, pa je Slovenija rešila problem izseljevanja bodočih diplomantov. Vsaj za Avstralijo :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::

Kanada in Avstralija sta lačni inženirjev.


Ah ja odvisno kako iznajdljiv si in na katerem področju si dober. Je pa res da je težje za kakšnega sociologa. Sicer pa če bi tole tvoje veljalo bi na veliko sprejemali kitajske inžinirje in indijske IT delavce, pa jih ne.

Vitez ::

Spet mladi teoretiki o tem, kako so vsi okoli njih čudni, samo oni so normalni..

In dežurni depresivci o depreseiji..smešno.

Invictus ::

Zato ker ne marajo kitajskih in indijskih inženirjev. Ker vedo da jih je večina precej slabših od evropskih in ameriških. Čeprav se marsikdo tukaj ne bo strinjal z mano.

Hočejo belce.

Sicer tisti s katerimi sem jaz delal "down under", so bili dobri. Povprečje pa sux.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::

"Zato ker ne marajo kitajskih in indijskih inženirjev. Ker vedo da jih je večina precej slabših od evropskih in ameriških. Čeprav se marsikdo tukaj ne bo strinjal z mano."

I couldn't agree more! Je pa tudi šansa za družboslovce recimo za programe kot jih ima pravna fakulteta maribor npr: Magistrski študijski program 2. stopnje “Poslovno gospodarsko pravo"

Pa če imaš še od prej kakšen faks kakšno biologijo, je to zmaga na polno, in se jim lahko brez problemov "štulš". Seveda osnova pa je, dobro ampak zelo dobro znanje angleščine.

Sicer tisti s katerimi sem jaz delal "down under", so bili dobri. Povprečje pa sux.


Če si delal z avstralci je splošno znano, da so bolj leni kot evropejci in američani:) "Take it easy" in se jim fučka ali je delo opravljeno tako kot je potrebno ali ne, važno da on obdela tistih 8 ur in gre domov.

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Vitez je izjavil:

Spet mladi teoretiki o tem, kako so vsi okoli njih čudni, samo oni so normalni..

In dežurni depresivci o depreseiji..smešno.


Jaz nisem normalen, niti ne želim bit...that's the point, duh!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

darkolord ::

V večjih populacijskih centrih je precej lažje, ker imaš interakcije z bistveno manjšim odstotkom od vseh, ki so na voljo.
Ampak še zmeraj ne gre spregledati Small world experiment in Six degress of separation

amigo_no1 ::

Invictus > Kanada in Avstralija sta lačni inženirjev.
Inženirjev česa ?

Utk ::

guest #44 je izjavil:

Vitez je izjavil:

Spet mladi teoretiki o tem, kako so vsi okoli njih čudni, samo oni so normalni..

In dežurni depresivci o depreseiji..smešno.


Jaz nisem normalen, niti ne želim bit...that's the point, duh!

No, sej nisi, mission accomplished. Glede na to kakšne teme odpiraš, je večina "redneckov" srečnejša od tebe (dobro, to še nič ne pomeni), večina si jih tudi kaj ustvari (ti niti nimaš takih ciljev) in na splošno živijo kakor jim paše (ti očitno ne). Kdo je potem neumen?

Invictus ::

Ramon dekers je izjavil:


Če si delal z avstralci je splošno znano, da so bolj leni kot evropejci in američani:) "Take it easy" in se jim fučka ali je delo opravljeno tako kot je potrebno ali ne, važno da on obdela tistih 8 ur in gre domov.

Niso leni, samo delo je 8 ur. In pol se dela 8 ur. Ne pa da se polovica časa porabi za kavice.

Očitno jim lenoba dobro gre, saj so ena redkih svetovnih držav, ki jih recesija ni preveč prizadela.

Hvala bogu za državo kjer je 8 urno delovnik povsem družbeno sprejemljiva zadeva. Ne pa nabijanje neplačanih nadur v neskončnost.

Celo jaz, ki sem bil freelancer, sem delal samo 8 ur na dan. In ravno tako vsi ostali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

korenje3 ::

guest #44 je izjavil:

Mi je žal, da sem o temu začel razmišljat šele zadnja leta...ko bi vsaj prej se zavedal tega bi vlagal v to, da se preselim.

Vrjemi mi, first good chance i get...zapustim to selo.


v kerem selu pa živiš?

PacificBlue ::

Mi je žal, da sem o temu začel razmišljat šele zadnja leta...ko bi vsaj prej se zavedal tega bi vlagal v to, da se preselim.

Vrjemi mi, first good chance i get...zapustim to selo.


Poglej, si se mlad...in neumen.

Ko bos imel malo več izkusenj, predvsem delovnih navad in volje do poštenega življenja...potem se oglasi.


>Utk

+1

Ramon dekers ::

Invictus je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:


Če si delal z avstralci je splošno znano, da so bolj leni kot evropejci in američani:) "Take it easy" in se jim fučka ali je delo opravljeno tako kot je potrebno ali ne, važno da on obdela tistih 8 ur in gre domov.

Niso leni, samo delo je 8 ur. In pol se dela 8 ur. Ne pa da se polovica časa porabi za kavice.

Očitno jim lenoba dobro gre, saj so ena redkih svetovnih držav, ki jih recesija ni preveč prizadela.

Hvala bogu za državo kjer je 8 urno delovnik povsem družbeno sprejemljiva zadeva. Ne pa nabijanje neplačanih nadur v neskončnost.

Celo jaz, ki sem bil freelancer, sem delal samo 8 ur na dan. In ravno tako vsi ostali.


Če bi imela Slovenija toliko naravnih bogastev bi se tudi mi izognili recisiji. Je pa še ena stvar, imajo zdravo stanje bank.

8 urni delavnik je tam družbeno sprejemljiva zadeva, tu v Sloveniji ne, vsaj v branžah kjer sem sam delal je tam 10 ali pa več.

amigo_no1 je izjavil:

Invictus > Kanada in Avstralija sta lačni inženirjev.
Inženirjev česa ?



Avstralija statike, Kanada geologe (iskanje skrilavce in predelava v nafto)...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Občasno grem v Sloveniji na kak razgovor za službo. In vedno je vprašanje, kako je kaj z nadurnim delom.

Moj odgovor je da je pogodba za 8 ur na dan. In da so vse nadure plačane.

Zanimivo opazovati začudene obraze.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ramon dekers ::

Eh niti ni problem v nadurah problem je ker so pogosto neplačane, da o nesposobnosti vodilnih kadrov in možnosti napredovanje ne govorimo.Najhuje pri vsem tem pa je ko vidiš kako so nekateri na položajih nesposobni...


Btw kje v Avstraliji si pa bil, če ni skrivnost?

Invictus ::

Melbourne

Luštno mesto. Sam poleti vroče ko sinja. Nad 40. Je pa ponoči mrzlo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matako ::

Ja je.

Na žalost zviška in zaničljivo gledamo na katarzo v obliki Jerryja Springerja in vztrajamo, da smo večinoma nadpovprečni, da so zarukanci drugje... osebno to imenujem "fenomen dobrih voznikov".

Saj veste - vsi smo nadpovprečno dobri vozniki in dnevno srečujemo večjhe število mečkačev, norcev in zmešanih bab.

Le od kod se vzamejo?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Tear_DR0P ::

guest #44 je izjavil:

Kaj takega močno dvomim da bi se lahko v Londonu (z 4x oz 7x večjim prebivalstvom an kupu kot vsa slovenija) zgodilo, kjer če menjaš kroge vrjetno take osebe ne bi kaj kmalu vidu.


obstajajo študije, ki pravijo da bi se tudi v tujini sukal v istih krogih. konec koncev te milgramov small world experiment postavi v situacijo, ko se ne moreš umakniti socialnim krogom. obstajajo tudi študije, da je v sodobnem svetu težko izvesti GTT, ker se čedalje pogosteje dogaja, da nekdo pozna nekoga, ki pozna nekoga, ki pozna tebe.

me pa tudi močno zanima, kako ti je uspelo izbrati naključno osebo na facebooku - ali si izbiral med naključnimi osebami, ki jih poznajo prijatelji tvojih prijateljev? ker to potem ni ravno naključno :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Relanium ::

Kr men gre na živce pri nas je da vse bolj briga kaj delajo drugi kot pa bi se brigal za sebe.
Hodmo ena razposajena skupina po tujini, delamo pizdarije, itd. in nikjer nič posebnega.
Ko pa stopimo čez mejo na prvi črpalki naredmo skupinsko sliko na eno foro, pa vsi glave stegujejo da bi vidl kaj hudiča mi delamo.
Groza, narod slovenski...

Res pa da vsak vsakega pozna, en razlog da smo majhni, zgoraj opisana lastnost pa k vsemu samo pripomore.

Edit: ja, na FB je bolj težko najti naključne osebe, ker ti vse ki jih ali pa bi jih morda lahko poznal FB lepo servira pred ostalimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

jype ::

Tear_DR0P> obstajajo študije, ki pravijo da bi se tudi v tujini sukal v istih krogih.

Sej on se zdej ne suče v teh krogih.

Bananovec ::

Problem je v tem, da ti Facebook (tudi Google) personalizira iskane/najdene rezultate. Tako je za naključja malo manj prostora.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

marvin42 ::

jverne: ti nujno nucaš eno orng babo. In nič drugega. To je čutiti iz vsakega drugega tvojega prispevka na ST. Ampak en problem je: orng babe ne marajo depresivnih pobov.
Mostly Harmless

Daedalus ::

Prav zvije me v črevesju ko pomislim kak redneck country ta Slovenija je. Skoraj ne moreš imet nek fresh new beginning ko pa se vsi med sabo poznajo. Edina opcija je da pogledaš po kakih drugih selih, kjer pa je spet podobna zgodba.


Small world theory pravi, da imaš praktično kjerkoli na planetu spodobno možnost srečati nekoga, ki ni lih daleč od nekoga, ki ga poznaš. Tako da, rabiš drug planet.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tody ::

Huh kdo ti pa pravi da se moreš družit z temi ljudmi? Mogoče na vaški veselici, pa še to bi se jaz vprašal zakaj si se skregal s celo vasjo :) Ampak v ljubljani, če hočeš druženja je kr dost placa. Zdej če se boš tud z njimi skregal, nekaj manevrskega prostora sicer imaš... Uglavnem se ljudje še vedno srečujejo ampak a jih ignoriraš in b zamahneš z glavo "živjo" in odkorakaš naprej.

kr1ženska ::

Ne razumem, kaj je problem, če si že v naslovu teme napisal rešitev?!
Fresh new beginning in Slovenia

Kaj ima tukaj veze tujina? Pusti tujino. Ne rabiš it tja. Ti se rabiš preseliti v drug kraj v Slo.!

Jaz sem se morala selit 3x, preden sem prišla v študenca. Vsakič znova me je bilo strah, a rezultat je bil vedno odličen!
Drug kraj, novi ljudje, ki ti lahko ponudijo nekaj novega, novo znanje, drugačne izkušnje, itd. Ljudje te spoznajo tako kot ti želiš, takega kot si sedaj in te ne sodijo po preteklih napakah. Povsem nov, svež začetek.

Še en nasvet. Ne razmišljaj preveč kako in kaj, ti se sam vsedi za leptop poišči stanovanje in pojdi. Tam boš že nekako. Če se človek mora, se bo znašel. ;)

guest #44 ::

Razumem, da če se nahajaš v istih krogih lahko iste ljudi srečaš tudi v New Yorku, sam v New Yorku je vrjetno 100 različnih korgov in preden obdelaš vse te že mine želja po druženju. V Sloveniji je teh krogov bolj malo.

1. Čefurjada (razne kafane)
2. Šminkerjada (diskači)
3. Kmetavzarjada (vaške veselice)
4. Semi-alternarjada (metelkova, kiberpipa...)

Zadnja kategorija pa je izredno švoh zastopana ter ni čistokrvna. Pa še to ima neko življenje bolj ali manj v Ljubljani.

Tu na obali pa je žalost od žalosti.

Glede kako sem trofu tisto žensko...gledal sem nek slovenski event in kliknu nanjo zaradi slike. Pol pa sem še ostalo vidu. Naključno ali ne, še vedno kar žalostno.


Sorry, če sem zahteven, ampak se kurčit v diskaču mi ni ravno najbolj prijetno, čefurjade se izogibam na kilometer na vaških veselicah pa je ta redneck effect še toliko bolj poudarjen. Pa sej ni, da imam neke blazne sovražnike ali kaj podobnega, sam določeni ljudje so mi tko antipatični, da ne maram biti na istem kraju z njimi.

Pa, da ne govorim za osvajanje. Sej veste kako je to, če en opravlja pol pride drugim na uho pa si ljudje ustvarijo mnenje, ki sploh ni realno itd. Pač, redneck country, sam še inbreeding se nam manjka.

PS...glede službe se nekaj miga. Upam na srečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

kr1ženska ::

Ej poba, preveč posplošuješ stvari oziroma vidiš samo tisto kar hočeš videti - iščeš take ljudi, ki bodo potrdili tvojo teorijo.

Za začetek se preseli v eno drugo večje mesto v Slo.

Pa brez izgovorov!

Ramon dekers ::

ali bolje izven slovenije:)

D3m ::

Pojdi na Japonsko kot moj kolega. Čaka da ga bo kera zagrabila, da dobi državljanstvo Nipon. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

para! ::

Si pa popredalčkal ljudi like a fucking pro! :)

Se sicer ne strinjam, da se človek kot si ti ne bi mogel družit z nekom, ki ima pač drugačne nazore, stil karkoli. Ne vem zakaj ti je to pomembno? Če je nekdo "čefurjada" in sedi v kafani, ti je še vseeno lahko zanimiv al ne? Kaj te moti, da sedi v kafani cel dan? :D

lp

jverne, opiš s kakšnimi ljudmi bi se ti družil oziroma kakšni so tisti, ki so te vredni?
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenje v ZDA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19028755 (9016) Ganon
»

Učenje angleščine - v naravnem okolju

Oddelek: Šola
458180 (4982) bajsibajsi

Zakaj smo Slovenci tako zategnjen narod. Od kje to izvira? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14123157 (18156) BigWhale

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13926974 (24226) dzinks63
»

Delo v Avstraliji (tujini) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518171 (9906) Pegaz

Več podobnih tem