» »

Večstanovanjska stavba - razmišljanje

Večstanovanjska stavba - razmišljanje

1 2
3
4

jernejl ::

Avenger je izjavil:

bi pritličje prispevalo 1%, 1 nadstropje 9%, 2 pa 10%, ostali pa 11,4%. Tko nekak. Ko bi šel iz pritličja v klet, bi verjetno zelo zelo redko uporabljal lift

Zakaj bi se pa redkeje odločil za dvigalo, če greš iz pritličja v klet, kot če greš iz prvega nadstropja v pritličje?
Nekdo, ki ima v kleti vloženo zelenjavo, krompir, jabolka in bicikle, gre lahko tja večkrat kot upokojenec, ki živi v prvem nadstropju in gre vsake tri dni v trgovino.

Master_Yoda je izjavil:

da bo moral nonstop hrup dvigala, ter ljudi ki hodijo ven/noter, ter ko cakajo na dvigalo poslusati.
Saj če gre zgornja soseda z visokimi petami čez celo stopnišče in vsa nadstropja, ali pa zgornji otroci dirjajo po stopnicah navzdol, se tudi sliši. Ali pa, ko sosed z dvema pomagačema spravlja hladilnik (ali otroka v vozičku, ...) v četrto nadstropje po stopnicah, namesto da bi ga naložil v dvigalo.

          ::

energetik je izjavil:

Kako pa boš drugače zgradil dvigalo v bloku, kot s poseganjem v nosilno konstrukcijo, za kar vsekakor rabiš GD.


Čisto odvisno od posamezne stavbe. So tudi take, ki že imajo jašek.

Invictus ::

SlimDeluxe je izjavil:

Kot sem že napisal, nam je upravnik (Kommunio) rekel, da se vgraditev dvigala ne more financirati iz rezervnega sklada, tako da "kdo bi moral koliko dati" je čisto mimo debata. V enem od bližnjih blokov so dostop s kartico dobili samo tisti, ki so financirali izgradnjo in predvidevam tudi samo oni plačujejo vzdrževanje. So se pa za to odločili predvsem starejši, ki so prekalkulirali, da se jim to bolj splača kot biti v domu.

Seveda se lahko. Upravnik pač nabija, ker nima pojma, ali pa denarja, ki bi moral biti, ni na računu.

On se ne odloča, kaj se naredi s tem denarjem... Saj ni njegov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Master_Yoda je izjavil:

Ja samo ne gnjaviti pritlicarju naj sofinancira izgradnjo in vzdrzevanje. Ter tudi razumljivo je da je proti ce bo dvigalo stalo polek njegovega stanovanja oz. vrat njegovega stanovanja, in je star ne dobro izoliran blok - da bo moral nonstop hrup dvigala, ter ljudi ki hodijo ven/noter, ter ko cakajo na dvigalo poslusati.

Torej naj zaradi enega trpijo vsi ostali.
Isto je pr gradnji cest, ker nek bumbar noce, da poteka cesta mimo njegove parcele, bo treba pocakati, da umre preden se lahko zasfalitra cesta in naredi smiselna prometna povezava za celotno naselje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Ja samo ne gnjaviti pritlicarju naj sofinancira izgradnjo in vzdrzevanje. Ter tudi razumljivo je da je proti ce bo dvigalo stalo polek njegovega stanovanja oz. vrat njegovega stanovanja, in je star ne dobro izoliran blok - da bo moral nonstop hrup dvigala, ter ljudi ki hodijo ven/noter, ter ko cakajo na dvigalo poslusati.

Torej naj zaradi enega trpijo vsi ostali.
Isto je pr gradnji cest, ker nek bumbar noce, da poteka cesta mimo njegove parcele, bo treba pocakati, da umre preden se lahko zasfalitra cesta in naredi smiselna prometna povezava za celotno naselje.


Saj pa so vedli kaj so kupovali ko so kupovali no...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

          ::

m0LN4r je izjavil:

Torej naj zaradi enega trpijo vsi ostali.


Ne, 75% se vas zbere in naredite.

Mehmed ::

          je izjavil:

A bi že nehali bluziti!

Če gre za izboljšave, ki ne štejejo za vzdrževanje, za katere ni treba pridobiti gradbenega dovoljenja, pomenijo pa vgraditev novih naprav, opreme, instalacij ali njihovo nadomestitev pred potekom pričakovane dobe trajanja, zadošča soglasje 75% etažnih lastnikov. V to kategorijo spada tudi dvigalo. 100% soglasje se zahteva, kadar je za poseg potrebna pridobitev gradbenega dovoljenja. Tako naj bi bilo določeno v zakonodaji - nisem bral, mi je razložil kolega pravnik, ko smo bili v podobni situaciji.


Kolega ti je pozabil omeniti, da rabis pri skupnih prostorih ravno tako 100%. Tudi ce ti uspe brez dovoljenja, kam ga bos pa postavil? Na zunanjo stran bloka?

m0LN4r je izjavil:


Zadeva gre res v obe smeri, ampak kaj je bolj smiselno, da se zaradi tistega pritlickarja 80% bloka mora odpovedati dvigalu leta 2020


Ce 80% bloka smatra, da se odpoveduje necemu cesar niso nikoli imeli potem je itak za vse bolje, da jim odvzamejo opravilno sposobnost pa nej pritlicni odloca zanje. Ker so ocitno retardirani.

nekikr ::

Isto je pr gradnji cest, ker nek bumbar noce, da poteka cesta mimo njegove parcele, bo treba pocakati, da umre preden se lahko zasfalitra cesta in naredi smiselna prometna povezava za celotno naselje.

Lažeš. Če gre za nujno pot, potem se gre lahko v razlastitev in je zadeva rešena precej hitro. Če se gre za kaprico nekoga (kot je dvigalo), potem je pa seveda postopek drug (oz. ga ni).

Torej naj zaradi enega trpijo vsi ostali.

Kaj točno naj trpijo? Da nimajo nečesa, kar tako ali tako niso imeli ob nakupu? Če že greš na to noto, potem mora dejansko ta en, ki je vedel kaj kupuje, zdaj trpeti kaprice ostalih, ki so preneumni, da bi vedeli kaj so sami kupili.

          ::

Ne seri! A ko kupiš hišo, potem do smrti živiš v enaki? Ne, prilagajaš jo svojim trenutnim zahtevam in potrebam. V bloku je isto, le da je tam več lastnikov. In nikjer ne piše, da ni mogoče ničesar spreminjati. Dokler sem živel v bloku, smo naknadno zgradili nadstrešek nad vhodom ter stavbo izolirali. V sosednjem bloku so zaradi invalidne osebe zgradili klančino in dvigalo. Vse se da in točno je določeno, kdaj je potrebna 100% in kdaj 75% večina.

Mehmed ::

75% ti je dovolj za kvazi dvigalo. OK.
Kam ga bos postavil, glede na to da graditi ne smes? Najverjetneje v svetlobni jasek med stopnicami, ker veliko opcij pac nimas. OK.
A bo to ena skatla na zajli ki se bo guncala v tri krasne? Verjetno ne, bo imel svoj jasek. OK.
Zdej imas jasek za dvigalo kjer je bil prej svetlobni jasek, cestitam.
Aja ne, svetlobni jasek je skupni prostor, za spremembo namena in rabe le teh rabis pa 100% soglasje.
Well fuck, mogoce bi se nam splacalo pogledati zakone ne pa jebene nadstreske preden smo zaceli.
Pa ne pravim, da je nemogoce, pravim da je malce bolj komplicirano od enostavnega zbiranja podpisov.

nekikr ::

          je izjavil:

Ne seri! A ko kupiš hišo, potem do smrti živiš v enaki? Ne, prilagajaš jo svojim trenutnim zahtevam in potrebam. V bloku je isto, le da je tam več lastnikov. In nikjer ne piše, da ni mogoče ničesar spreminjati. Dokler sem živel v bloku, smo naknadno zgradili nadstrešek nad vhodom ter stavbo izolirali. V sosednjem bloku so zaradi invalidne osebe zgradili klančino in dvigalo. Vse se da in točno je določeno, kdaj je potrebna 100% in kdaj 75% večina.

Hišo lahko prilagajaš po svojih potrebah, ker notri živiš sam. Bloka pa ne smeš, ker vsak poseg vpliva na ostale. Da bi tebi prav prišlo dvigalo tistemu v pritličju prav nič ne koristi, če bo sam zaradi tega na slabšem. Zato pa je pravilnik o tem koliko % soglasij rabiš, ker stvari niso tako enostavne. In, mimogrede, nadstreška ne moreš primerjati z zelo invazivnim dvigalom, izolacija gre pa načeloma vedno skozi, ker so vsi na boljšem z njo. Pri dvigalu pa ni niso.

          ::

nekikr je izjavil:

In, mimogrede, nadstreška ne moreš primerjati z zelo invazivnim dvigalom, izolacija gre pa načeloma vedno skozi, ker so vsi na boljšem z njo. Pri dvigalu pa ni niso.


Zato se pa v primeru kolikor toliko razumnih sosedov lahko dogovorijo za dvigalo. Pri zahojencih, ki razmišljajo tako, da če oni v pritličju ne potrebujejo dvigala, potem ga tudi invalid iz 5. štuka ne, pač te stvari ne grejo skozi. Za moje bivše sosede sem se pozanimal: naredili so dvigalo na RFID obeske, ki jih imajo plačniki dvigala. Ostali so se s tem očitno strinjali. Sam ne vidim razloga, zakaj ne bi nekomu omogočil nečesar, kar me ne moti in mi ne povzroča stroškov? Edini razlog je žlehtnoba in zahojenost.

Mato989 ::

          je izjavil:

nekikr je izjavil:

In, mimogrede, nadstreška ne moreš primerjati z zelo invazivnim dvigalom, izolacija gre pa načeloma vedno skozi, ker so vsi na boljšem z njo. Pri dvigalu pa ni niso.


Zato se pa v primeru kolikor toliko razumnih sosedov lahko dogovorijo za dvigalo. Pri zahojencih, ki razmišljajo tako, da če oni v pritličju ne potrebujejo dvigala, potem ga tudi invalid iz 5. štuka ne, pač te stvari ne grejo skozi. Za moje bivše sosede sem se pozanimal: naredili so dvigalo na RFID obeske, ki jih imajo plačniki dvigala. Ostali so se s tem očitno strinjali. Sam ne vidim razloga, zakaj ne bi nekomu omogočil nečesar, kar me ne moti in mi ne povzroča stroškov? Edini razlog je žlehtnoba in zahojenost.


Pa saj to je vse ok... v 90% bo šlo tako dvigalo skozi, če tisti ki ne rabijo, ne rabijo plačevat je to to...in dobiš obeske ali kartico pa je... obstaja sicer tisti procent zahojenih butlov ki bi rekli ne, ampak zagotovo pa ni visok.

Problem nastane ko nekdo želi da sofinanciraš nekaj kar ne rabiš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ales ::

Kako tile s karticami rešujejo situacije, ko jim pridejo obiski? Hodijo ponje dol v pritličje ali jim rečejo naj gredo po stopnicah, ker niso plačali lifta? >:D

111111111111 ::

Z obeski v prtličje.

Mato989 je izjavil:


Problem nastane ko nekdo želi da sofinanciraš nekaj kar ne rabiš.

Ne rabim kleti, ampak jo moram sofinancirat, ker pripada stanovanju. Ne rabim deratizacije in urejanje okolice, ker me ne moti, če je vse zaraščeno. Hitro se lahko pokolješ ob takem razmišljanju.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Z obeski v prtličje.

Mato989 je izjavil:


Problem nastane ko nekdo želi da sofinanciraš nekaj kar ne rabiš.

Ne rabim kleti, ampak jo moram sofinancirat, ker pripada stanovanju. Ne rabim deratizacije in urejanje okolice, ker me ne moti, če je vse zaraščeno. Hitro se lahko pokolješ ob takem razmišljanju.


Ampak za klet si vedel pred nakupom in si to sprejel, lift pa je naknadno in če ne rabiš si pač proti, za to imaš nenazadnje pravico kot solastnik, in skupni prostor je nekaj kejr moraj ospremembe podpret VSI kar je edino prav.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FTad ::

Ales je izjavil:

Kako tile s karticami rešujejo situacije, ko jim pridejo obiski? Hodijo ponje dol v pritličje ali jim rečejo naj gredo po stopnicah, ker niso plačali lifta? >:D


Isto tudi, ko gre dvigalo npr iz kleti ze gor, ker se nekdo drug notri pelje, ti pa se potem na njegov racun peljes gor, ko se prikljucis npr v pritlicju.

111111111111 ::

FTad je izjavil:

Ales je izjavil:

Kako tile s karticami rešujejo situacije, ko jim pridejo obiski? Hodijo ponje dol v pritličje ali jim rečejo naj gredo po stopnicah, ker niso plačali lifta? >:D


Isto tudi, ko gre dvigalo npr iz kleti ze gor, ker se nekdo drug notri pelje, ti pa se potem na njegov racun peljes gor, ko se prikljucis npr v pritlicju.

Ne moreš se. Ker tudi dvigalo pokličeš z RFID.

energetik ::

          je izjavil:

Zato se pa v primeru kolikor toliko razumnih sosedov lahko dogovorijo za dvigalo. Pri zahojencih, ki razmišljajo tako, da če oni v pritličju ne potrebujejo dvigala, potem ga tudi invalid iz 5. štuka ne, pač te stvari ne grejo skozi. Za moje bivše sosede sem se pozanimal: naredili so dvigalo na RFID obeske, ki jih imajo plačniki dvigala. Ostali so se s tem očitno strinjali. Sam ne vidim razloga, zakaj ne bi nekomu omogočil nečesar, kar me ne moti in mi ne povzroča stroškov? Edini razlog je žlehtnoba in zahojenost.
Kot je že bilo omenjeno, je lahko razlog hrup. Če ti jašek naredijo ob steni stanovanja, ga ni boga, ki bi preprečil prenos hrupa po konstrukciji.

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:


Ampak za klet si vedel pred nakupom in si to sprejel, lift pa je naknadno in če ne rabiš si pač proti, za to imaš nenazadnje pravico kot solastnik, in skupni prostor je nekaj kejr moraj ospremembe podpret VSI kar je edino prav.

OK. Glede kleti se strinjam. Živim v 6 nadstropju. Zakaj bi jaz dal za nova tišja vhodna vrata v blok, ker sosedom ropotajo? Jaz jih ne rabim. In 80% bloka tudi ne. Tisti, ki imajo atrije rabijo deratizacijo. Zakaj jo moram plačati tudi jaz? Če se ponoči podgane podijo po travi, mene nič ne moti. Ni problema plačati deratizacije kleti in hodnika. Atrijci pa naj si sami plačajo deratizacijo. Zakaj bi dodatno izoliral streho, da bo topleje sosedu pozimi in manj vroče poleti. Zakaj?

FTad ::

111111111111 je izjavil:

FTad je izjavil:

Ales je izjavil:

Kako tile s karticami rešujejo situacije, ko jim pridejo obiski? Hodijo ponje dol v pritličje ali jim rečejo naj gredo po stopnicah, ker niso plačali lifta? >:D


Isto tudi, ko gre dvigalo npr iz kleti ze gor, ker se nekdo drug notri pelje, ti pa se potem na njegov racun peljes gor, ko se prikljucis npr v pritlicju.

Ne moreš se. Ker tudi dvigalo pokličeš z RFID.


Kaj pa, ce potem ko si ze poklical dvigalo, se premislis in gres po stopnicah? Ti bo racunalo to voznjo ali ne?

nekikr ::

Sam ne vidim razloga, zakaj ne bi nekomu omogočil nečesar, kar me ne moti in mi ne povzroča stroškov?

Dvigalo povzroča strošek (enkratni in mesečni) in s hrupom moti. Torej?


Edini razlog je žlehtnoba in zahojenost.

Z drugega konca gre dejansko, ker so tisti v petem nadstropju brez dvigala vedeli kaj kupujejo: "Edini razlog za prelaganja stroškov in hrupa na ostale je vohrnost".

111111111111 ::

FTad je izjavil:


Kaj pa, ce potem ko si ze poklical dvigalo, se premislis in gres po stopnicah? Ti bo racunalo to voznjo ali ne?

Načeloma se ne račun voženj ampak je RFID samo za dostop. Če plačuješ dvigalo ga imaš, drugače pa nimaš.

          ::

nekikr je izjavil:

Sam ne vidim razloga, zakaj ne bi nekomu omogočil nečesar, kar me ne moti in mi ne povzroča stroškov?

Dvigalo povzroča strošek (enkratni in mesečni) in s hrupom moti. Torej?


Edini razlog je žlehtnoba in zahojenost.

Z drugega konca gre dejansko, ker so tisti v petem nadstropju brez dvigala vedeli kaj kupujejo: "Edini razlog za prelaganja stroškov in hrupa na ostale je vohrnost".


Starši živijo v stanovanju ob dvigalu. Spalnica je en meter od vhoda v dvigalo. Pravijo da ni nobenega hrupa. Torej obstajajo tudi tiha dvigala. Sosedje lahko dajo soglasje ob pogoju, da dvigala ne bodo uporabljali in plačevali ter da se vgradi tiho dvigalo.

matobeli ::

Sam pol je pa spodnji sosed spet najbolj siten ker noče plačat investicije, hoče dražje dvigalo (ker bo fasal največ hrupa) da o stroških sploh ne govorimo ki seveda so. Redno obratovanje, vzdrževanje, da ne govorimo o reševanju iz dvigala v primeru okvare.

Še dobro da ni spodnji sosed v "visokem pritličju", to bi pa že bilo pričakovano da prispeva za dvigalo.

Mehmed ::

111111111111 je izjavil:


OK. Glede kleti se strinjam. Živim v 6 nadstropju. Zakaj bi jaz dal za nova tišja vhodna vrata v blok, ker sosedom ropotajo? Jaz jih ne rabim. In 80% bloka tudi ne. Tisti, ki imajo atrije rabijo deratizacijo. Zakaj jo moram plačati tudi jaz? Če se ponoči podgane podijo po travi, mene nič ne moti. Ni problema plačati deratizacije kleti in hodnika. Atrijci pa naj si sami plačajo deratizacijo. Zakaj bi dodatno izoliral streho, da bo topleje sosedu pozimi in manj vroče poleti. Zakaj?


V zakonu so predvideli tovrstne muhe zato do njih sploh ne rabi priti.
Strehe pa fasade so skupne, ne last in problem stanovanj katerih se dotikajo. Ti imas pa vedno izbiro a bi raje vzdrzeval zadevo ali pa saniral, ko bo sranje.
Glasna vhodna vrata so cena bivanja v pritlicju enako kot je pesacenje cena v visjih nadstropjih.
Ce mislis z deratizacijo jebati nizja stanovanja ti pa odsvetujem, ce ne prej bos ko prva podgana crkne v prezracevalnem jasku spoznal, da so skupen problem.

Mehmed ::

          je izjavil:

Sosedje lahko dajo soglasje ob pogoju, da dvigala ne bodo uporabljali in plačevali ter da se vgradi tiho dvigalo.


Ne misliti, da imam kaj proti dvigalom, invalidom ali pa napredku, samo nesmisli me zivcirajo.

Kdo sploh dodaja te pogoje uporabe pa zakaj? Nezainteresiran pritlicni cigar glas potrebujejo in je v polozaju za zmisljevanje pogojev nima cisto nobene potrebe sam dodajati tega, ker nima nobene koristi od njega.
Ce ga dodajo ostali bi pa morala biti to prva stvar, ki bo letela ven. Recimo da jim pritlicni rece lahko imate dvigalo, ne bom placal zanj, bom pa obdrzal moznost uporabe. Ce me kdaj prime, da bi se vrgel s strehe zelim, da je moj zadnji sprehod prijeten. Cisto enostavna zahteva, ki testira pri cem si.
Kaj bodo potem, dvignili roke nad zadevo? Financno nima smisla, ker bi jih tehnicne resitve s katerim bi mu preprecili dostop, pa jih sedaj ne rabijo vec, verjetno stale vec kot bi on porabil elektrike z dvigalom s katerim itak nima kaj poceti.
Moralno tudi nima smisla, ker so se dolzni prilagajati njemu kot pricakujejo, da se bo on njim.
Ce jih pa ideja, da bi ga lahko uporabil nekdo, ki jim ga je sicer omogocil ni pa prispeval zanj moti bolj kot ga potrebujejo je pa problem realno na njihovi strani.
Recimo da razumem kako se taka stvar pojavi v debati, ne razumem pa kako lahko obstane.

111111111111 ::

Mehmed je izjavil:

111111111111 je izjavil:


OK. Glede kleti se strinjam. Živim v 6 nadstropju. Zakaj bi jaz dal za nova tišja vhodna vrata v blok, ker sosedom ropotajo? Jaz jih ne rabim. In 80% bloka tudi ne. Tisti, ki imajo atrije rabijo deratizacijo. Zakaj jo moram plačati tudi jaz? Če se ponoči podgane podijo po travi, mene nič ne moti. Ni problema plačati deratizacije kleti in hodnika. Atrijci pa naj si sami plačajo deratizacijo. Zakaj bi dodatno izoliral streho, da bo topleje sosedu pozimi in manj vroče poleti. Zakaj?


V zakonu so predvideli tovrstne muhe zato do njih sploh ne rabi priti.
Strehe pa fasade so skupne, ne last in problem stanovanj katerih se dotikajo. Ti imas pa vedno izbiro a bi raje vzdrzeval zadevo ali pa saniral, ko bo sranje.
Glasna vhodna vrata so cena bivanja v pritlicju enako kot je pesacenje cena v visjih nadstropjih.
Ce mislis z deratizacijo jebati nizja stanovanja ti pa odsvetujem, ce ne prej bos ko prva podgana crkne v prezracevalnem jasku spoznal, da so skupen problem.

Če bi dobro prebral, bi jaz sodeloval pri prekrivanju in sanaciji strehe, toplotne izolacije na strehi pa jaz ne rabim, ampak jo rabi samo tisti, ki je najvišje. Naj si kupi klimo.

Spet nisi bral: jaz bi deratizacijo plačal po bloku, so podgane skupni problem. Ne bi je pa plačal atrijcem, ker me ne moti, da se mu zvečer sprehajajo podgane po dvorišču.

Pa da razčistiva, jaz nočem nobenega jebat, prikazujem samo logiko, ki jo nekateri zagovarjajo, da kar ne rabiš ne plačaš.

FTad ::

Koliko sploh stane vgradnja dvigala za npr 5-nadstropni objekt + klet?

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Mehmed je izjavil:

111111111111 je izjavil:


OK. Glede kleti se strinjam. Živim v 6 nadstropju. Zakaj bi jaz dal za nova tišja vhodna vrata v blok, ker sosedom ropotajo? Jaz jih ne rabim. In 80% bloka tudi ne. Tisti, ki imajo atrije rabijo deratizacijo. Zakaj jo moram plačati tudi jaz? Če se ponoči podgane podijo po travi, mene nič ne moti. Ni problema plačati deratizacije kleti in hodnika. Atrijci pa naj si sami plačajo deratizacijo. Zakaj bi dodatno izoliral streho, da bo topleje sosedu pozimi in manj vroče poleti. Zakaj?


V zakonu so predvideli tovrstne muhe zato do njih sploh ne rabi priti.
Strehe pa fasade so skupne, ne last in problem stanovanj katerih se dotikajo. Ti imas pa vedno izbiro a bi raje vzdrzeval zadevo ali pa saniral, ko bo sranje.
Glasna vhodna vrata so cena bivanja v pritlicju enako kot je pesacenje cena v visjih nadstropjih.
Ce mislis z deratizacijo jebati nizja stanovanja ti pa odsvetujem, ce ne prej bos ko prva podgana crkne v prezracevalnem jasku spoznal, da so skupen problem.

Če bi dobro prebral, bi jaz sodeloval pri prekrivanju in sanaciji strehe, toplotne izolacije na strehi pa jaz ne rabim, ampak jo rabi samo tisti, ki je najvišje. Naj si kupi klimo.

Spet nisi bral: jaz bi deratizacijo plačal po bloku, so podgane skupni problem. Ne bi je pa plačal atrijcem, ker me ne moti, da se mu zvečer sprehajajo podgane po dvorišču.

Pa da razčistiva, jaz nočem nobenega jebat, prikazujem samo logiko, ki jo nekateri zagovarjajo, da kar ne rabiš ne plačaš.


Nekaj je kaj ti BI, nekaj pa je kako je uzakonjeno... in skupni prostori rabijo 100% soglasje ko spreminjaš... case closed. Jaz razumem ljudi v atriju ki nočejo tega financirat, tudi jaz ne bi bil zadovoljen. Sicer bi jaz verjetno pogojil moje sodelovanje če rečejo vsi ostali JA, potem se pa zmenite... Edini nikoli ne bi zaviral napredka.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nekikr ::

Sosedje lahko dajo soglasje ob pogoju, da dvigala ne bodo uporabljali in plačevali ter da se vgradi tiho dvigalo.

Na prejšnji strani imaš prispevek o točno taki situaciji. Boš prebral, kako se je izšlo?

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:


Nekaj je kaj ti BI, nekaj pa je kako je uzakonjeno... in skupni prostori rabijo 100% soglasje ko spreminjaš... case closed. Jaz razumem ljudi v atriju ki nočejo tega financirat, tudi jaz ne bi bil zadovoljen. Sicer bi jaz verjetno pogojil moje sodelovanje če rečejo vsi ostali JA, potem se pa zmenite... Edini nikoli ne bi zaviral napredka.

Deratizacija je v bloku 2 x letno obvezna. V bloku. Okolica pa je stvar odločitve sveta stanovalcev.

Recimo primeri iz našega bloka, ko bi lahko zapenjali ljudje iz višjih nadstropij.

Premik smetnajkov: 2 sosedoma je iz smetnajkov smrdelo poleti pod okni. vsi smo plačali ureditev betonske ploščadi, da se je kontejnerje premaknilo stran. Pa je meni sedaj slabše, je treba dlje hodit. Strošek 3000€
Izolacija strehe: 4 stanovanja pod streho so bila noro vroča poleti, ker je bila streha stara in neizolirana. Pri menjavi strehe smo dodali 30cm izolacije, ki ne koristi nobenemu drugemu kot 4 stanovanjem zgoraj.
Dodatna deratizacija:po dvoriščih atrijcev so se sprehajale podgane. Dodatna deratizacija 500€

Pri obnovi dvigala tudi ni noben kompliciral, razen ena gospa iz prvega nadstropja je bila pametna da ona ne rabi dvigala.

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Nekaj je kaj ti BI, nekaj pa je kako je uzakonjeno... in skupni prostori rabijo 100% soglasje ko spreminjaš... case closed. Jaz razumem ljudi v atriju ki nočejo tega financirat, tudi jaz ne bi bil zadovoljen. Sicer bi jaz verjetno pogojil moje sodelovanje če rečejo vsi ostali JA, potem se pa zmenite... Edini nikoli ne bi zaviral napredka.

Deratizacija je v bloku 2 x letno obvezna. V bloku. Okolica pa je stvar odločitve sveta stanovalcev.

Recimo primeri iz našega bloka, ko bi lahko zapenjali ljudje iz višjih nadstropij.

Premik smetnajkov: 2 sosedoma je iz smetnajkov smrdelo poleti pod okni. vsi smo plačali ureditev betonske ploščadi, da se je kontejnerje premaknilo stran. Pa je meni sedaj slabše, je treba dlje hodit. Strošek 3000€
Izolacija strehe: 4 stanovanja pod streho so bila noro vroča poleti, ker je bila streha stara in neizolirana. Pri menjavi strehe smo dodali 30cm izolacije, ki ne koristi nobenemu drugemu kot 4 stanovanjem zgoraj.
Dodatna deratizacija:po dvoriščih atrijcev so se sprehajale podgane. Dodatna deratizacija 500€

Pri obnovi dvigala tudi ni noben kompliciral, razen ena gospa iz prvega nadstropja je bila pametna da ona ne rabi dvigala.


In zakaj se niste? Vaša stvar, drugi pač se... to zato ker se ti ne, ne pomeni da se noben ne sme in mora sprejet vse... simpl
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:



In zakaj se niste? Vaša stvar, drugi pač se... to zato ker se ti ne, ne pomeni da se noben ne sme in mora sprejet vse... simpl

Ravno zato ker hočemo da stvari ostanejo... simpl. Ker nima smisla da se kregamo zaradi nekaj banalnosti. 500€ za deratizacijo, nas je prišlo cca. 10€ na kvadraturo stanovanja. In se naj zapenjamo in jebemo?

Skratka tvoja rešitev je daleč od simpl.

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



In zakaj se niste? Vaša stvar, drugi pač se... to zato ker se ti ne, ne pomeni da se noben ne sme in mora sprejet vse... simpl

Ravno zato ker hočemo da stvari ostanejo... simpl. Ker nima smisla da se kregamo zaradi nekaj banalnosti. 500€ za deratizacijo, nas je prišlo cca. 10€ na kvadraturo stanovanja. In se naj zapenjamo in jebemo?

Skratka tvoja rešitev je daleč od simpl.


A bo lift tudi 10 na stanovanje? Verjamem da pol ne bi komplicirali... ko pa je minimalc ali več pa razumem če folk komplicira... ker dajo stran dopust zaradi lifta ki ga ne bodo uporabljali... saj razumeš da vsi nimajo 3k plače ane? Pa dohtarce za žene
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

POnavadi ljudje z minimalci ne komplicirajo. To je najbolj žalostno.

ZAto pa je stanovanjski sklad, da take stvari črpamo ven.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Stopnja kompliciranja ni vezana na dohodek oziroma gmotno stanje.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Stopnja kompliciranja ni vezana na dohodek oziroma gmotno stanje.


Ne nujno, dostikrat pa je neposredno povezana...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

n=15?

Moj n=15 pravi da je smotanost relativna glede na okolico.

Mehmed ::

111111111111 je izjavil:


Pa da razčistiva, jaz nočem nobenega jebat, prikazujem samo logiko, ki jo nekateri zagovarjajo, da kar ne rabiš ne plačaš.


Ja ampak ta logika je napacna. Ce se vecina odloci za razsirjeno deratizacijo ipd., potem jo bos placal. Ne bos je placal iz neke solidarnosti, prakticnosti ali pa dobrote ampak ker ti zakon tako nalaga.
Jaz sem placal x in y, ceprav jih ne potrebujem je pri pritlicnem, v njegovi situaciji, cenen poskus manipuliranja ne pa resen argument, ker ti nisi imel izbire, on jo pa ima.
Enostavno nihce ti ne bo dal plus tock zgolj zato, ker si placal poloznico namesto rubeza.
Vkolikor imas zgodovino nesebicnih glasovanj za pokazat ti pa ta pomaga samo do neke mere. Narava stvari je lahko podobna, obseg je pa kot lesnik proti lubenici.

111111111111 ::

Izolacija strehe za 4 stanovanja v najvišjem nadstropju je bila stvar izbire. Protihrupna vrata so stvar izbire. Nobena od teh stvari ni zakonsko nujna niti potrebna.

Tako da če hočeš srati ljudem po glavi jim lahko. Vprašanje je pa če je to smiselno. Potem pride do nagajanj med sosedi v bloku in tako naprej. Osebno se mi zdi premosorazmerna porazdelitev stroškov smiselna oz. da dvigalo uporabljajo samo investitorji.

Pri nas smo ga obnavljali in smo vsi prispevali.

Mare2 ::

111111111111 je izjavil:

Osebno se mi zdi premosorazmerna porazdelitev stroškov smiselna oz. da dvigalo uporabljajo samo investitorji.

Pri nas smo ga obnavljali in smo vsi prispevali.


To si sicer lepo napisal. Naj omenim še pomembno dejstvo, da je pri naknadni vgradnji dvigala pomemben tudi dodaten hrup, ki se izraža predvsem stanovalcem v pritličju. Stene in izolacija je v bloku optimiziranna na blok brez dvigala. Sem objavil link do tega članka. Tisti človek se je zajebal in podpisal soglasje (po mojem mi ne bo zameril, če izve, da sem mu rekel budala), verjetno tudi plačal, odslej bo celo življenje poslušal ropot dvigal. Preberi.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

matobeli ::

111111111111 je izjavil:


Pri nas smo ga obnavljali in smo vsi prispevali.


Obnova=/=nova nova zadeva

Če je lastnina že skupna potem se jo skupno vzdržuje, nima veze da v pritličju nihče ne uporablja dvigala. Vedlo se je že od začetka da je dvigalo.

Če pa se nekomu dovoli da si zase postavi dvigalo je pa neumnost met zaradi tega še stroške/hrup.

Mehmed ::

Povsod kjer je od zacetka not pa so ga obnavljali so vsi prispevali.
In vsakic ko reces sosedu jaz sem placal x govoris nekomu, ki dobiva enake poloznice kot ti.

solatko ::

Fantje, včasih so upokojenci dajali samoprispevek za vrtce in šole, verjetnost, da jih bodo uporabljali, je bila zelo majhna. Pa so bili referendumi dobro obiskani in večina folka za to.
Delo krepa človeka

nekikr ::

Včasih so bili ti upokojenci stari 45 let in imeli odlično penzijo. Danes so zgarani pri 60+ in s penzijo, ki ne omogoča dostojnega umiranja, kaj šele življenja. Najbrž je bilo prvemu lažje dati, kaj misliš?

m0LN4r ::

Dali pa tudi niso kr vsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MIHAc27 ::

Poznam primer, kjer je bil samo en pripravljen financirat dvigalo. Posledično dvigalo je, gre pa samo v eno nastropje z ključem.

Drugače za streho meni ne bi bil problem, ker je nuja. Če sem pa v pritličju bi se pa meni tudi zdelo malce brezveze, plačat isto kot ostali. Če je klet potem ok, če pa ni...

solatko ::

nekikr - že zelo dolgo je bila starostna meja za upokojitev okoli 60 let za moške in 40 let službe, ter 55 let za ženske in 35 službe, moraš pa izvzeti vse tiste poklice, ki so imeli delovno dobo s povečanjem (benificirano od 3-6mesecev/leto), kakor so določali predpisi, za kar bi pa morala v pokojninsko blagajno prispevati država, pa ni in še sedaj ne, ravno tako za izredne penzije,...
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

nekikr - že zelo dolgo je bila starostna meja za upokojitev okoli 60 let za moške in 40 let službe, ter 55 let za ženske in 35 službe, moraš pa izvzeti vse tiste poklice, ki so imeli delovno dobo s povečanjem (benificirano od 3-6mesecev/leto), kakor so določali predpisi, za kar bi pa morala v pokojninsko blagajno prispevati država, pa ni in še sedaj ne, ravno tako za izredne penzije,...


Saj to glih... v penzijone so hodli z 5x leti zaradi otrok ženske, in tako moja babica v penzijonu od cca 53tega danes pa je stara 86... torej faking 33 let... delovne dobe pa ma 35 let... pa še to so 5 let neplačevali lol... torej 30... mi lahko pozabimo tak luksuz ki smo rojeni in delamo v SLO ne pa v socialistični kolektivizaciji vsega dolga ki so ga meli oni do države!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predpisan interval Schindler dvigal

Oddelek: Loža
111804 (1283) jocoj
»

Prevare DUTB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15734353 (19576) matijadmin
»

Hrup ventilatorja pri dvigalu v bloku

Oddelek: Loža
202169 (1268) misek
»

Placebo se uporablja vsepovsod (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7721369 (17539) HeMan
»

Pravniki! - problem v bloku

Oddelek: Loža
133182 (2853) Yossarian

Več podobnih tem