» »

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje

1
2
»

Miha 333 ::

Po mojih izkušnjah ti agenti pri zavarovalnicah lahko ponudijo primerljivo ali včasih celo cenejše zavarovanje od wiz-a, ki ni več tako zelo poceni v primerjavi z drugimi kot je bil.

zobnik ::

Imam bonus max.za avto 1 a lahko dobim za drugo vozilo popust -50% za šaltarjem, če povem, da nisem nikol povzročil nesreče. Sava

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kriptobog ::

Ce imas dobrega agenta ti stisne komercialni popust v taki visini.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

mirancar je izjavil:


moje osebno mnenje bo vedno ostal enako: več kot obvezno ne rabiš, če si ne moreš privoščit morebitne škode, potem itak voziš predrag avto
Meni je pa ravno iz tega razloga, torej zajebancij in birokracije pri majhnih škodah, npr. na parkirišču, zelo všeč odbitna franiza.

V zameno za odbitno franšizo se ti kasko konkretno poceni (tudu do faktor 3!). S tem si še vedno zavarovan za hujše primere (škode z visokim stroškom, totalke, kraje,...), torej še vedno si zavarovan pred dogodki kjer bi te bolela denarnica, ker plačaš zgolj odbitni del. Nisi pa zavarovan za manjše škodne primere, ker jih zaradi odbitne franšize plačaš sam, tako da za manjše stvari sploh ne rabiš prijavljat, ker že veš da boš sam kriv.



Problem odbitne franšize za mene je samo to ker gledajo od polne cene avta brez popustov... moralo bi biti na ceno katera je v tvoji pogodbi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

mirancar je izjavil:


moje osebno mnenje bo vedno ostal enako: več kot obvezno ne rabiš, če si ne moreš privoščit morebitne škode, potem itak voziš predrag avto
Meni je pa ravno iz tega razloga, torej zajebancij in birokracije pri majhnih škodah, npr. na parkirišču, zelo všeč odbitna franiza.

V zameno za odbitno franšizo se ti kasko konkretno poceni (tudu do faktor 3!). S tem si še vedno zavarovan za hujše primere (škode z visokim stroškom, totalke, kraje,...), torej še vedno si zavarovan pred dogodki kjer bi te bolela denarnica, ker plačaš zgolj odbitni del. Nisi pa zavarovan za manjše škodne primere, ker jih zaradi odbitne franšize plačaš sam, tako da za manjše stvari sploh ne rabiš prijavljat, ker že veš da boš sam kriv.



Problem odbitne franšize za mene je samo to ker gledajo od polne cene avta brez popustov... moralo bi biti na ceno katera je v tvoji pogodbi.


Ce smo fer bi morala biti glede na trenutno vrednost avta. Ker premijo racunajo na vrednost novega avta, ko pride do skode pa racunajo vrednost skode na trenutno vrednsot avta. To je navadna kraja.

Mato989 ::

To maš prav ja... saj bi tudi zavarovanje moralo bit od trenutne vrednosti pa ni... samo to je boj proti mlinom na veter.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

2dark ::

zobnik je izjavil:

Imam bonus max.za avto 1 a lahko dobim za drugo vozilo popust -50% za šaltarjem, če povem, da nisem nikol povzročil nesreče. Sava


Ne.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Lonsarg ::

@Mato989, pri Wiz je odbitna franšiza v absolutnem znesku, ne v procentih. Kar je čisto logično ker te male škode so dejansko največji strošek zavarovalnic, ko si folk kar naprej kar odrajsa, pritisne itd in ni neke razlike poklepat odbijač na avtu ki je 10k ali pa 50k.

Kasko z odbitno franšizo 900EUR pri Wiz je smešno poceni (skoraj pol manj od obveznega) in se mi zdi fajn opcija za dokler je avto mal bolj nov, dodaš mslo drobiža in imaš zavarovanje za kraje, totalke itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Zdaj probal za en avto in ni neke hude razlike med 900 EUR ali 100 EUR franšize. Tam 110 EUR na leto. Skoraj nesmiselno. Gre za avto okoli 30 000 EUR.


PS: So kaki agenti tule? wiz.si oziroma G24 (je tak isto) mi ponudi skoraj isto kot na "šalterju".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Ja če je zadeva že v osnovi poceni potem v absolutnem znesku ni take razlike. Najdražji je pa sicer tisti popolnoma brez odbitne franšize, ki ga Wiz sploh ne ponuja. Skratka veliko prišparaš že z tem ko greš iz odbitne 0 na odbitno 100.

Meni je kasko z odbitno 100 za nov Yaris Cros naračunalo 380€, z odbitno 900 pa 195€ na leto (zgolj kasko, obvezno sem odštel). Torej faktor 2 razlike oziroma 185€ razlike. In v praksi ni šans da z manjšimi škodami v 10 letih naredim 1850€ stroškov, tak da mi je izbira odbitne franšize 900 no brainer.

jonystar ::

Kakšne imete kaj izkušnje z Alianz zavarovalnico v primeru nesreče? Do sedaj sem imel Savo, ki pa je letos za 100€ dražja kot pa ponudba, ki jo imam za Alianz zavarovalnico. Gre za polni kasko. Sava 810€ Alinaz 710€. Do sedaj sicer še nikoli nisem imel nobene nesreče(trkam na les) ampak v primeru, da bi jo imel, kje bi izgubil manj živcev :)

Utk ::

Ne vem za Alianz, vem pa da Sava sux. Če je Alianz še slabši, potem bolje da nimaš kaskega sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jonystar ::

Avto je na leasing, tako, da moram imeti kasko

Kripto mesi ::

Sava je čisto vredu, Utk spet najbolj pameten kot ponavadi.

2dark ::

jonystar je izjavil:

Avto je na leasing, tako, da moram imeti kasko


Ni nujno. Odvisno al govoriš o popolnoma novem avtu al o rabljenem. Tam kasko ni pogoj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

jonystar ::

@2dark, je 4 leta star.

nosiyo ::

Trenutno top 3 zavarovalnice pri nas so sava, generali in triglav, od teh je generali v splošnem najcenejši, je pa precej odvisno od popusta ki ti ga da agent. Dobro razmerje med ceno in tem kar dobiš ima Grawe. So pa razlike med njimi minimalne: recimo ali krijejo 2 škodna primera v posamezni kombinaciji na leto ali pa krijejo 3. Pač treba je prebrat splošne pogoje, ampak osnova je tu-tu. Steklo je steklo in če je zavarovano, ni problem. Do največ razlik prihaja pri parkiričih, tam marsikdo hoče uveljavljat nekaj kar se je zgodilo drugje, samo pač tisto nimajo zavarovano. Pri polnem kasku ne bi smelo bit težav.
Druga razlika je lahko pri totalkah, pri enih ti bojo v drugo ponudili ok ceno, pri enih se boš pač moral 3-4x pogajat, vsi pa se držijo eurotaxa, ki praviloma nizko ocenjuje vrednost, tako da zaslužil ne boš pri nobeni.

2dark ::

jonystar je izjavil:

@2dark, je 4 leta star.


4 leta star avto ne rabiš kaska.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

jonystar ::

leasing pogodba pravi drugače.

2dark ::

jonystar je izjavil:

leasing pogodba pravi drugače.

Greš na banko, plačaš avto. TO je to.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Na cesti
854214532 (219) jeremenen
»

Zavarovanje dražjega avta

Oddelek: Na cesti
223679 (2486) gruntfürmich
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670768 (38359) ;-)
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525364 (20266) theBill

Več podobnih tem