» »

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020)

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020)

««
17 / 17
»
»»

Mato989 ::

Problem celotnega argumenta je da je en od vaju pisal o tem koliko dodatnega stroška je avto, ampak ni pa se vprašal koliko dodatnega denarja pa je vreden čas ki ga zabijemo na javnem prevozu... kot pravim... jaz bi DNEVNO porabil več kot 1h 15min dodatno za službeno pot... če to pogledava tako, je to kaj... 260ur letno MINIMALNO kar sem vrgel stran z dodatno porabljenim časom od vožnje na javnem prometu... to je faking MESEC IN POL... ali po domače 1,5 plače dodatne... ali v mojem primeru če upoštevava še 1,5/12 regresa in malico in prevoz, cca. 2.300EUR LETNO...

To pa ne upošteva tisti ki pravi koliko dražji je avto dejansko... pa mam jaz "slabo" plačo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Meizu ::

facepalm je izjavil:

Zaradi takih variacij nisem vzel za primer najcenejsega vozila z "nizko" porabo (Sandero tce90).
V tem primeru imas 1.500€ nizjo kupnino, ene 200€ nizji kasko (v 7ih letih), nizji stroski morebitnega financiranja. Recimo 1.800€/7let. Razlika v izracunu zavarovanja pa je 2.100€.
Bistvo je, da potni stroski lahko pokrijejo vecino stroskov celotnega lastnistva avtomobila, v kolikor se kupuje racionalno. V kolikor ima posameznik vsaj 40km do sluzbe in 0.18€/km povracila.

Nepredvidljive situacije pa lahko iznicijo cisto vsak izracun, ne glede na nacin prevoza.


Saj zato pa je treba nepredvidljive situacije statisticno uvesti v izracun po letnih porocilih prometa v sloveniji, ce zelis dobiti resnicno realno sliko situacije.

Mato989 je izjavil:

Problem celotnega argumenta je da je en od vaju pisal o tem koliko dodatnega stroška je avto, ampak ni pa se vprašal koliko dodatnega denarja pa je vreden čas ki ga zabijemo na javnem prevozu... kot pravim... jaz bi DNEVNO porabil več kot 1h 15min dodatno za službeno pot... če to pogledava tako, je to kaj... 260ur letno MINIMALNO kar sem vrgel stran z dodatno porabljenim časom od vožnje na javnem prometu... to je faking MESEC IN POL... ali po domače 1,5 plače dodatne... ali v mojem primeru če upoštevava še 1,5/12 regresa in malico in prevoz, cca. 2.300EUR LETNO...

To pa ne upošteva tisti ki pravi koliko dražji je avto dejansko... pa mam jaz "slabo" plačo


Pa saj to je (upam, da) jasno. V mojem primeru se ne le podaljsa pot do ljubljane za dobro uro, temvec tudi mocno otezi prevoz potrebnih rekvizitov, ki jih rabim za izvajanje svojega dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Pika na i ::

abscrock je izjavil:

Sem mislil da se ta prvi odgovor heca :)

174€??? Ker se ne mislim vozit s avtobusom ampak s avtom mi ta znesek niti približno ne pokrije ceno bencina. Pogodbo naj bi podpisal v torek, bomo videli kaj bo gor pisalo. Za takšno ceno se verjetno ne bom vozil...


Upam, da si uspel izvedet, kar te je zanimalo, pri delodajalcu. ;)
Vem, da se poleg mesečne vozovnice v potne stroške lahko dodata tudi kilometrino.
Menda tistim, k delajo tudi preko vikenda in praznike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski teden mobilnosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19927331 (17417) jb_j
»

Rešitev za slovenski javni prevoz (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35570257 (59666) starfotr
»

Zastonj javni prevoz (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5211430 (10027) noraguta

Več podobnih tem