» »

Vpis v vrtec

Vpis v vrtec

«
1
2

HappyPills ::

Otroku se pač ni mudilo in se je rodil teden prepozno torej smo 15.3 zamudili rok za vrtec za 4 dni. Vem da bo zaradi tega močno oteženo (nemogoče) priti nasljednje leto po porodniški v javni vrtec in bo nuja po privatnikih za čas pol leta. Moje vprašanje je, kako bi občine lahko uredile to zagato, ki na nek način diskriminira otroke rojene med 15.3 ter 1.9 (Čas za potrebo po alternativnem varstvu je krajši bolj ko se bližamo 1.9.).

Daliborg ::

Tudi mene zanima , sem v isti situaciji in bom drugo leto primoran uporabiti privat vrtec za vsaj 5 mesecev.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

imagodei ::

Skoraj vsakokrat se (vsaj na periferiji) kakšno mesto v vrtcu sprosti. Starši vpišejo otroke v več vrtcev, ker ne vedo, kje bodo dobili, nato dobijo prostor v vrtcu, ki jim je bližje/bolj všeč... Ali pa se dogovorijo, da bodo otroke merkali stari starši... Nima veze. Skratka, prostor se ponavadi naredi.

Je pa res, da imajo potem prednost tisti, ki so se pravočasno prijavili.

Ni mi pa jasno, zakaj otroka ne bi mogel prijavit, čeprav bo prišel v vrtec z zamudo? Vsaj v našem vrtcu se je v naprej vedelo, da nekateri otroci pridejo v skupino kasneje, ker pač 1. septembra še niso napolnili tistih 11 mesecev, ali koliko že morajo bit stari (kako hitro človek pozabi).
- Hoc est qui sumus -

HappyPills ::

Problem je v tem, da do 15.3 se dela vpis za leto 2019/2020 kar pomeni, da rojen po tem času niti v čakalni seznam ne prideš. Istočasno te prehitijo tudi vsi, ki niso iz tvoje občine (v mojem primeru LJ), a so vlogo oddali pred 15.3. Na novo se lahko vpišeš šele marca nasljednje leto za leto 2020/2021.
Bi občine morale dati prednost svojim občanom ne glede na to, da se ti rodijo po 15.3. Pomoje bi to že bilo pošteno. Vrtci na periferiji so hitreje prosti ravno zato, ker ljudje vozijo otroke v vrtce v mesta.

Da vedo, da pridejo kasneje, to so tisti, ki so rojeni med 1.9 - 15.3 in še niso napolnili 11 mesecev. Njih mesto čaka.

Zgodovina sprememb…

mujek ::

Moje izkušnje s tem problemom so sledeče: vsi se ga zavedajo, vendar se nihče ne premakne.

Malajlo ::

Zato pa otroke delaš vsaj devet mesecev pred 15.3. 8-)
Če me spomin ne vara, otroka lahko vpišeš prej. Sicer znajo "rezervacijo" zaračunati, ampak je pa ceneje kot meseci privatnega varstva.

Wrop ::

Ceneje, kakor za koga.

borisk ::

Generacije so trenutno manjše, s tem pa je prostora več, v tem primeru pa pride do "vpisa med letom". Mi smo oddali vlogo, pa s 1.9. prestolonaslednik še ne bo star 11 mesecev, kar je zakonska omejitev za obisk vrtca , zato prav tako nismo dobili potrditve vpisa ali zagotovljenenga mesta na seznamu . O vpisu bo odločala ravnateljica, v kolikor pa ni dovolj prostira pa komisija, ampak placa je dovolj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

Malajlo ::

Wrop je izjavil:

Ceneje, kakor za koga.

?

Daliborg ::

Malajlo je izjavil:

Wrop je izjavil:

Ceneje, kakor za koga.

?

Če padeš pod razred kjer imaš dovolj dober dohodek boš plačeval vrtec 100% + malica kar pa ni malo cca 400EUR+/mesec za otroka 1. starostnega obdobja.
To pa ni nujno da pomeni da imata sedaj tako velik prihodek da je to drobiž, večina nas ima tudi kredite nekateri plačujejo tudi najemnine..
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

kixs ::

100% nikoli ne placas. Najvec se mi zdi, da je 77% redne cene.

LeyaPrive ::

Malo je odvisno od vrtca. Pri nas se lahko vpiše otroka, ki 1.9 še ni dopolnil 11 mesecev, jih bo pa v roku meseca ali dveh in potem začne v vrtec hoditi oktobra ali novembra. Za ta čas se plača rezervacija. Samo, če je omejitev vpisa, potem težko prideš zraven.

Sredi poletja so običajno znani vpisi in potem lahko prekličeš, če je kje kakšno prosto mesto.


BWT, 100 % se v javnem vrtcu ne plača nikoli. Tudi, če si "12" razred, občine še vedno krije 33 %.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LeyaPrive ()

Daliborg ::

Se popravljam, Drži, 77% je maksimalno kar plačaš vrtca, ostalih 23 % pa občina krije.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

win64 ::

Najde se mesto. Malo kličeš okoli po vrtcih, če je kaj prosto. Pri mojem otroku so v enem vrtcu celo naredili novo skupino za take otroke za obdobje maj-september.

Malajlo ::

Daliborg je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Wrop je izjavil:

Ceneje, kakor za koga.

?

Če padeš pod razred kjer imaš dovolj dober dohodek boš plačeval vrtec 100% + malica kar pa ni malo cca 400EUR+/mesec za otroka 1. starostnega obdobja.
To pa ni nujno da pomeni da imata sedaj tako velik prihodek da je to drobiž, večina nas ima tudi kredite nekateri plačujejo tudi najemnine..
lp.

V Domžalah npr. je max cena 390 EUR (za drugega otroka, prvi je 117). Privat je (bilo) ene 30% več, da ne govorim o tem, da je bil njihov odnos tako ignorantski, da sem se po dveh minutah obrnil in jim samo navrgel, da so takim pristopom najbrž zadovoljni samo s starši, ki pač plačajo in je za njih zadeva rešena. Prav en WTF je bil ;((

Daliborg ::

Verjamem Malajlo, ampak moraš pa tudi vedeti da so te vzgojiteljice občutno premalo plačane. Navsezadnje vzgajajo naše otroke torej našo prihodnost. Verjamem da je vsak starš pripravljen plačati vsaj 5 eur več vrtca če bi vedel da bi šlo to vzgojiteljicam v žep. Ni jim enostavno, jaz se na sestankih prav zadržujem, pa ne da bi nasprotoval vzgojiteljicam ampak prej staršem z njihovim odnosam. Sedaj se pa ti postavi v kožo vzgojitelja za naprimer 15 otrok in od teh 15 otrok ti vsaj 10 staršev veli kako moraš postopati in nasprotuje tvojim metodam in seveda moraš na skupnem sestanku razlagati o vsakem otroku posebaj - ker za individualna srečanja niso imeli čas.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Malajlo ::

Narobe si me prebral. V privat vrtcu so se obnašali pišmevuhovsko. Javni vrtec je čisto OK, sploh ker način dela zelo ustreza mojim (najinim) predstavam, kaj naj deca počnejo. (no, razen tistega incidenta, ko smo imeli streljačino ;(()
Kar se tiče staršev - pa ja, povsod se najdejo posebneži. Ampak če sem iskren, je v javnem vrstcu verjetnost, da nabašem na veganko, ki ne pusti otroku jesti torte ob rojstnem dnevu (njen otrok je jedel jabolka, ostali pa torto, ampak hej!), ki o vsem ve več, precej majhna. Če pa že, je izjema, ne pa pravilo. Ker saj se ve, da če privat plačaš več, potem avtomatsko dobiš pravico do pametovanja; najbrž z vsako položnico še o vzgojnih metodah dobiš par lekcij direkt v mozak.

Wrop ::

Malajlo je izjavil:

Daliborg je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Wrop je izjavil:

Ceneje, kakor za koga.

?

Če padeš pod razred kjer imaš dovolj dober dohodek boš plačeval vrtec 100% + malica kar pa ni malo cca 400EUR+/mesec za otroka 1. starostnega obdobja.
To pa ni nujno da pomeni da imata sedaj tako velik prihodek da je to drobiž, večina nas ima tudi kredite nekateri plačujejo tudi najemnine..
lp.

V Domžalah npr. je max cena 390 EUR (za drugega otroka, prvi je 117). Privat je (bilo) ene 30% več, da ne govorim o tem, da je bil njihov odnos tako ignorantski, da sem se po dveh minutah obrnil in jim samo navrgel, da so takim pristopom najbrž zadovoljni samo s starši, ki pač plačajo in je za njih zadeva rešena. Prav en WTF je bil ;((


Povprečna plača v LJ je 1200 €, 2x si na 2400 €. Prišteješ še ostale prihodke, pa si hitro čez 2600 € mesečnih dohodkov, kar na člana znese več kot 865 €. Tu pa je že 66 % plačila vrtca glede na polno ceno. Cca 270 € samo vrtec + 35 € malica. Pri teh cenah se pa že začnejo zasebna varstva, kjer je manj bolezni, pa plača se po dnevih.

cebelar123 ::

Podobna situacija. Nam so rekli, da nam bodo javili iz vrtca, če bo prosto mesto. Hudič bo če bo en otrok hodil v en vrtec drugi pa nekam drugam.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Podobno je bilo pri nas. Je bil prost vrtec na drugi strani mesta in pol leta sem jih tako razvazal - pa da je bilo se hujse, so ravno v tem casu obnavljali glavno cesto in si lahko mislis, da je 10 minutna pot postala 30 in vec. Tudi potem nista bili v isti enoti, je bila pa razdalja cca 1km.

buttcrack ::

od kdaj pa se prehrana plačuje posebej?

mojima se v primeru odsotnosti samo odšteje dnevni obrok od celote???

krho ::

Poroblem s prostorom v vrtcih je za 11mes-2leti aka jasli. Če vpisuješ starejše ni problema.. Jaz mojega otroka začnem vozit v vrtec naslednji teden. Vpis bil narejen v mesecu marcu drugače za prihodnje šolsko leto.. vendar so potem rekli, da lahko že prej, tako, da smo oddali še vpis za trenutno šolsko leto.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Malajlo ::

Klinc, jaz pa raje vidim, da mulci poberejo vse mogoče viruse, dokler so majhni.
Sicer pa če imaš več kot enega, si v zanki tako ali drugače :))

tony1 ::

Malajlo je izjavil:

Klinc, jaz pa raje vidim, da mulci poberejo vse mogoče viruse, dokler so majhni.


Dokazano je, da to ne koristi, prej nasprotno...

Malajlo ::

URL? A gremo v smeri antivax?
Urbane legende pravijo, da norice lažje preneseš kot otrok. Kakšne druge bolezni tudi pustijo manj posledic v otroštvu (mumps mi pride na pamet).

tony1 ::

In tudi ošpice to takšne, da so pri odraslih bolj nevarne; kar pa niti slučajno ne pomeni, da niso nevarne že pri otrocih. Pejt stran z nedolžnimi otroškimi boleznimi :D Za take smo izumili cepljenje, ne podtikaj, ker ne govorim o boleznih, ki jih preboliš enkrat in nato nanje postaneš imun :|

Ko sem bil sam mulc v vrtcu sem imel po deset bronhitisov na leto, del vzroka je bil tudi to, da so bili okrog mee ves čas kašljajoči otroci, ki jih brezvestni starši napokajo v vrtec tudi, ko niso zdravi.

In to mojemu imunskemu sistemu ni koristilo prav nič. Mišljenje, da je za otroka koristno biti med smrkajočo mularijo, je napačno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Malajlo ::

Tole jaz preberem tudi takole:
In to mojemu imunskemu sistemu ni koristilo prav nič. Mišljenje, da je za otroka koristno biti cepljen, je napačno.

Ker imunski sistem na preizkušnji! Groza!
Katere bolezni, razen prehlada, pa so pravzaprav problem v vrtcu? Javnem, ker v privatnih ni šmrkavcev in tam imajo v predprostoru dekontaminacijsko postajo. Za ziher. Zato(!) je v privatnih manj bolezni!
Ali sem kaj zgrešil? Hmmm...

jl ::

Mi imamo podoben problem, trenutno smo imeli otroka v privat varstvu (registrirana dejavnost), v ponedeljek zvemo, da se zapirajo s 1.6., ker so imeli inšpektorski nadzor in ne dosegajo norm (potrebno bi bilo zaposliti še eno spremljevalko, kar se jim ne izpača). Vlogo v javni vrtec smo vložili lansko leto, vendar nismo bili sprejeti, zato smo kot alternativo našli to zasebno varstvo ,s katerim smo bili tako mi, kot vsi ostali starši izjemno zadovoljni, zato letos vloge za javni vrtec nismo oddali do 15.3.. Skratka, zadnji teden intenzivno iščemo kakršnokoli varstvo, v javnem vrtcu so nam svetovali, naj vlogo oddamo (kar smo naredili), vendar imajo prednost sedaj čisto vsi, ki so oddali do 15.3., pri zasebnih vrtcih s koncesijo je stvar podobna (trenutno vse zasedeno), privat vrtcev praktično ni več (poklicali smo privat varstva v okolici, katera smo našli na netu, pa so vsi zaprli dejavnost), spraševali smo tudi za varovanje pri upokojenkah (oglasi v trgovinah ipd, seveda varovanje na črno) in je vse zasedeno. V glavnem nezavidljiva situacija, ko hkrati izveš v pogovoru na igrišču, da pa so vrtec dobili otroci, kjer je eden od staršev tujec, s čimer pridejo na prioritetno listo, se ti počasi spusti mrak na oči in nekako začneš razumeti vzpon nacionalizma in skrajno desničarskih strank po Evropi (ne podpiram, da ne bo nesporazuma). Žal je tako, da je za srednji sloj, ki po dohodnih malenkost izstopa, situacija najslabša; javni vrtec težko dobiš, sploh za prvo starostno obdobje, zasebne so zaželi ukinjati (zaradi afere Kengorujčki bodo sedaj pozaprli tudi vse preostale, ki dobro delajo), v varstvu pri upokojenki (če ima takrat prosto mesto) pa si itak v prekršku, poleg tega še reskiraš zdravje otroka, saj nimajo primernih prostorov za varstvo (pri enem ogledu ima varuška otroke v majhni kuhinji, tako da do nesreče lahko hitro pride - npr otrok se popravi z vročo juho iz štedilnika).
Skratka, če ima kdorkoli kakšno informacijo za varstvo v okolici Polja, Črnuč, Bežigrada ipd, bom zelo hvaležen.

HappyPills ::

Starejši radi rečejo, boš pa babici dal za popazt. Pozabljajo, da se danes dela do 60+ :) in so babice kr še v službah.

tony1 ::

Malajlo je izjavil:

Tole jaz preberem tudi takole:
In to mojemu imunskemu sistemu ni koristilo prav nič. Mišljenje, da je za otroka koristno biti cepljen, je napačno.

Ker imunski sistem na preizkušnji! Groza!
Katere bolezni, razen prehlada, pa so pravzaprav problem v vrtcu? Javnem, ker v privatnih ni šmrkavcev in tam imajo v predprostoru dekontaminacijsko postajo. Za ziher. Zato(!) je v privatnih manj bolezni!
Ali sem kaj zgrešil? Hmmm...


Streljaš mimo. Ne beri med vrsticami, ker ne pišem s skritim pomenom. Cepljenje je največja pridobitev medicine vseh časov. Bo?

Cepimo prav zato, ker je cepljenje milijonkrat manjša obremenitev za organizem kot prava bolezen.

Misliti, da je prebolevanje novih in novih okužb koristno pa je napačno. Še tretjič.

Malajlo ::

v ponedeljek zvemo, da se zapirajo s 1.6., ker so imeli inšpektorski nadzor in ne dosegajo norm (potrebno bi bilo zaposliti še eno spremljevalko, kar se jim ne izpača). Vlogo v javni vrtec smo vložili lansko leto, vendar nismo bili sprejeti, zato smo kot alternativo našli to zasebno varstvo ,s katerim smo bili tako mi, kot vsi ostali starši izjemno zadovoljni, zato letos vloge za javni vrtec nismo oddali do 15.3..

Še vedno imaš na voljo še kakšno študentko, da poahta otroka.
Ampak če te prav razumem, niste dali vloge, zdaj si pa jezen, ker so drugi pred vami? In eden je - pazi! - tujec. Na kakšni osnovi ima prioriteto? Ali je pač v vrsti pred tistimi, ki niso oddali vloge pravočasno?
Da zapirajo privat vrtce zaradi neizpolnjevanja mininumov, je pa grozno. Prosti trg že ve, kaj je dobro za otroke!

Še o okužbah... Ne štekam. Hočeš povedati, da je vrtec nekaj podobnega kot čakalnica na infekcijski, ali pa gre spet za osebno anekdoto. "Naš je nonstop bolan odkar je v vrtcu..." Moji otroc niso nič kaj bolj bolehali, pravzaprav razen trebušnih jeb niso kaj posebnega doživeli, da bi bolehali in bi moral kdo od naju jemati bolniško. Pustimo norice. Pa hebene uši (jao jao,...). Skup so pa 35 let nabrali. Še mene je večkrat stisnilo. Najbrž zaradi konferenc, ali kaj vem. Če bi bil v jami, mi ziher ne bi bilo nič.

Beli_Zajcek ::

jl je izjavil:

V glavnem nezavidljiva situacija, ko hkrati izveš v pogovoru na igrišču, da pa so vrtec dobili otroci, kjer je eden od staršev tujec, s čimer pridejo na prioritetno listo, se ti počasi spusti mrak na oči in nekako začneš razumeti vzpon nacionalizma in skrajno desničarskih strank po Evropi (ne podpiram, da ne bo nesporazuma).


Potem pa svizec zavije čokolado v SDS folijo. Gor pa pripopa sliko Bernarda Bršćića in Lucije Ušaj Šinkovec.

Tujci nimajo nobene prioritetne liste. Ne trosi laži.

jype ::

tony1 je izjavil:

ki jih brezvestni starši napokajo v vrtec tudi, ko niso zdravi.
Žal so jih pogosto v vrtec popokali zato, ker niso imeli izbire, da bi z njimi ostali doma, direktno odgovoren za to je pa seveda kapitalizem.

jl ::

Malajlo je izjavil:


Še vedno imaš na voljo še kakšno študentko, da poahta otroka.
Ampak če te prav razumem, niste dali vloge, zdaj si pa jezen, ker so drugi pred vami? In eden je - pazi! - tujec. Na kakšni osnovi ima prioriteto? Ali je pač v vrsti pred tistimi, ki niso oddali vloge pravočasno?
Da zapirajo privat vrtce zaradi neizpolnjevanja mininumov, je pa grozno. Prosti trg že ve, kaj je dobro za otroke!

Nisem jezen, da je kdorkoli dobil vrtec, hvala bogu, da ga je. Glede prioritete sem le citiral eno od mamic, ki je izjavila, da v nasprotnem primeru vrtca ne bi dobila in čisto ok da ga je.
Jezen sem, da je prostih mest v vrtcu premalo na eni strani, na drugi strani pa so kriteriji za privat vrtec takšni, da se večini te dejavnosti ne izplača več in jo ukinjajo. Kriteriji so se očitno v zadnjih letih zaostrili, saj drugače dejavnosti privat varovanja sploh ne bi mogli odpreti. In sedaj mene kot starša na ta način država sili v to, da bom moral na eni strani podpirati sivo ekonomijo, po drugi strani pa otrok definitivno ne bo varovan v okolju, ki zadošča minimalnim kriterijom za varstvo. In ne da prosti trg ve kaj je dobro za otroka, starš z zdravo pametjo verjetno najbolje ve, kaj je najbolje dobro za njegovega otroka. Če pa misliš, da je zakonodaja vedno napisana optimalno, potem si ali naiven ali si imel srečo in se ti s podobnimi stvarmi ni bilo potrebno ukvarjati. Btw, ali ni tudi študentka ti. prosti trg, ampak ona bo pa, kljub neustrezni izobrazbi, verjetno točno vedela, kaj je dobro za otroka...

Daliborg ::

jype je izjavil:

tony1 je izjavil:

ki jih brezvestni starši napokajo v vrtec tudi, ko niso zdravi.
Žal so jih pogosto v vrtec popokali zato, ker niso imeli izbire, da bi z njimi ostali doma, direktno odgovoren za to je pa seveda kapitalizem.

Vedno je izbira na voljo. Odvisno kaj postaviš na prvo mesto.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

jype ::

Daliborg je izjavil:

Vedno je izbira na voljo. Odvisno kaj postaviš na prvo mesto.
Absolutno, vedno lahko stradaš ali izgubiš stanovanje.

Daliborg ::

Woah..to si šel pa že predaleč, dovolj da začetek da izkoristiš dopust in bolniške, ampak ne 2 tedna na hrvaški obali se pa ja ne bomo odpovedal ane?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

jl ::

Beli_Zajcek je izjavil:


Potem pa svizec zavije čokolado v SDS folijo. Gor pa pripopa sliko Bernarda Bršćića in Lucije Ušaj Šinkovec.

Tujci nimajo nobene prioritetne liste. Ne trosi laži.


Ne zavajaj, kot tujec imaš prioriteto:
c) Otrok staršev tujcev, katerega nobeden od staršev nima stalnega prebivališča v
Republiki Sloveniji in je vsaj eden od staršev zavezanec za dohodnino v
Republiki Sloveniji, ki ima skupaj z otrokom začasno prebivališče v Mestni
občini Ljubljana; 80 točk
d) Otrok, katerega eden od staršev je tujec, ki nima stalnega prebivališča v
Republiki Sloveniji in ima začasno prebivališče na območju Mestne občine
Ljubljana in je zavezanec za dohodnino v Republiki Sloveniji, drugi od staršev pa
ima skupaj z otrokom stalno prebivališče na območju Mestne občine Ljubljana; 80 točk
e) Otrok, katerega eden od staršev je tujec, ki nima stalnega prebivališča v
Republiki Sloveniji in ima skupaj z otrokom začasno prebivališče na območju
Mestne občine Ljubljana in je zavezanec za dohodnino v Republiki Sloveniji,
drugi od staršev pa nima stalnega prebivališča v Mestni občini Ljubljana; 50 točk
[vir: https://www.ljubljana.si/assets/Moja-lj... ]

Pri nas imamo vsi trije začasno prebivališče v MOL, oba sva zavezanca za dohodnino, zbrali smo celih 12 točk in bili v zadnji četrtini čakalnega seznama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jl ()

jype ::

Daliborg je izjavil:

Woah..to si šel pa že predaleč, dovolj da začetek da izkoristiš dopust in bolniške, ampak ne 2 tedna na hrvaški obali se pa ja ne bomo odpovedal ane?
Kakšni hrvaški obali? Kakšen dopust? V kapitalizmu delodajalec reče "ne". Ti se sicer lahko dereš "pravice", on pa reče, da te ne rabi več in mu nič ne moreš.

jl je izjavil:

zbrali smo celih 12 točk
Skratka, dovolj denarja imate, da lahko plačate zasebno varstvo?

jl ::

jype je izjavil:


jl je izjavil:

zbrali smo celih 12 točk
Skratka, dovolj denarja imate, da lahko plačate zasebno varstvo?


Seveda, le da se sedaj ukinja in niti te možnosti ne bomo več imeli. V bodoče bom imel izgleda le dve možnosti, koristim zasebno varstvo pri kakšni upokojeni gospe (siva ekonomija) ali pa na CSD prijavimo enostarševsko družino in bomo v prihodnjem letu imeli več možnosti za vpis v javni vrtec...v vsakem primeru sem v prekršku.

jype ::

Se strinjam, da je to področje slabo urejeno. Morda bi veljalo povišat davke (ali pa ukinit vojsko), da bi lahko s sredstvi poskrbeli za več vzgojnovarstvenih ustanov, manjše skupine in bolje izobraženo osebje.

johanblond ::

tony1 je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Klinc, jaz pa raje vidim, da mulci poberejo vse mogoče viruse, dokler so majhni.


Dokazano je, da to ne koristi, prej nasprotno...


Kar se tega tiče je optimalno, če gre otrok v vrtec s tremi leti. V tej starosti optimalno preboli marsikatero bolezen brez izostanka iz vrtca, ker niti ne dobi resne vročine, pri enoletniku pa ista stvar povzroči enotedenski izostanek iz vrtca.
Če se jih predolgo izolira (se jih zavija v vato) pa je kontraproduktivno z zdravstvenega stališča.

To je v primeru, če bi vse okoliščine dovoljevale poljubno izbiro časa odhoda v vrtec (kar se pa nikoli ne zgodi).

Invictus ::

tony1 je izjavil:


Streljaš mimo. Ne beri med vrsticami, ker ne pišem s skritim pomenom. Cepljenje je največja pridobitev medicine vseh časov. Bo?

Največja pridobitev človeštva je higiena. Čemur se je uradna medicina nekem svojem obdobju z vsemi 20timi upirala...

Zaradi čiste tekoče vode in urejene kanalizacije umira precej manj ljudi kot zaradi cepljenja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HappyPills ::

Pomoje bo kr kombinacija higiene, cepljenja, žilnih opornic, srčnih spodbujevalnikov, tablet levo desno itd itd. :)
Da bi pa rekel, sej mamo higieno zato se ne rabm cept pa ti žal nič ne pomaga ko ti bo en z oslovškim kašlom zakašlov direkt v usta.
Sploh pa tema o cepljenju že obstaja.

Kar se tiče točkovanja se strinjam. Prvi bi morali biti vedno tisti s STALNIM prebivališčem v občini šele potem vsi ostali od začasnih do teh, kateri niso sploh prijavljeni. Otrok, ki ima stalno prebivališče bi v občini v kateri prebiva moral imeti absolutno prednost pred ostalimi. Kot se zdaj dogaja pa je v mojem lokalnem vrtcu več kot polovica otrok iz gorenjskih občin, lokalci pa ne pridemo not, ker se je pač otrok rodil 4 dni prepozn. Ja oddali smo vlogo tudi preden se je rodila ampak so jo seveda zavrnili. Bi bila rešitev absurdna v obliki sprožitve prezgodnjega poroda? Verjetno ne.

Gogyto ::

A da je za vpis v vrtec tak problem? Ko raketna znanost...?

Moja je bila rojena 15.4., ko smo jo vpisovali v vrtec, smo stanovali še v Grosupljem, zaradi potrebe službe sva jo z ženo vpisala v vrtec v Ljubljani. V vrtec sva se šla menit kake štiri mesece pred potekom ženine porodniške. Čeprav je izgledalo neobetavno, se je na konci izšlo super - glede na število prijav so odprli še en oddelek, kamor je padla tudi naša malčica. Stvar urejena.

HappyPills ::

Ja imela sta pač srečo. Tak potek ni pogost. Večinoma je pojdi privat.

jero_no1 ::

jl je izjavil:

Jezen sem, da je prostih mest v vrtcu premalo na eni strani, na drugi strani pa so kriteriji za privat vrtec takšni, da se večini te dejavnosti ne izplača več in jo ukinjajo. Kriteriji so se očitno v zadnjih letih zaostrili, saj drugače dejavnosti privat varovanja sploh ne bi mogli odpreti. In sedaj mene kot starša na ta način država sili v to, da bom moral na eni strani podpirati sivo ekonomijo, po drugi strani pa otrok definitivno ne bo varovan v okolju, ki zadošča minimalnim kriterijom za varstvo. In ne da prosti trg ve kaj je dobro za otroka, starš z zdravo pametjo verjetno najbolje ve, kaj je najbolje dobro za njegovega otroka. Če pa misliš, da je zakonodaja vedno napisana optimalno, potem si ali naiven ali si imel srečo in se ti s podobnimi stvarmi ni bilo potrebno ukvarjati. Btw, ali ni tudi študentka ti. prosti trg, ampak ona bo pa, kljub neustrezni izobrazbi, verjetno točno vedela, kaj je dobro za otroka...


A ti bo kaj v tolažbo tole dejstvo iz naše občine (številke so približne, ker jih zdajle ne morem preverit, ampak razmerje je pa pravo): 1. starostno obdobje - otrok v občini približno 170, javni vrtec jih sprejme 30, kup privatnih vrtcev so zaprli zaradi nepravilnosti (to je ok, red more bit). Ta problem se vleče že skoraj 10 let, občini dol visi, spodbujajo pa priseljevanje naveličanih 'meščanov' na periferijo...

crcfail ::

Zakaj pa eden od staršev ne ostane doma in tako ne rabič vrtca, čistilke, vrtnarja in kuharice?

Daliborg ::

crcfail je izjavil:

Zakaj pa eden od staršev ne ostane doma in tako ne rabič vrtca, čistilke, vrtnarja in kuharice?

The american dream.
Pa vrtec je otrokam top stvar, pa še naučijo se mnogo več kot pa če ga imaš doma in se naveličata en drugega.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

jype ::

crcfail je izjavil:

Zakaj pa eden od staršev ne ostane doma in tako ne rabič vrtca, čistilke, vrtnarja in kuharice?
Ker je tip vzgojen v patriarhalno družbo in ga je strah, da mu boš ti reku, da je copata.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima FURS prav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8610875 (7768) AndrejO

Zasebni vrtci? Hvala, ne!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12217295 (15147) jype
»

Kako ob službi imeti čas za otroke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313461 (10226) darthvader
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15629722 (23490) krneki0001

Več podobnih tem