» »

žagica za stiropor - vroča žica

žagica za stiropor - vroča žica

Tear_DR0P ::

kot otrok sem posedoval žagico za stiropor rezat, ki je iz baterij dobla štrom, da je zagrela žičko in pol sem ful na izi rezal stiropor. Tokrat pa moram razrezat eno stiroporasto plato, 120cm krat 60 cm krat 10 cm. Rad bi mal večjo žago pripravu do tega da se segreje - kok je blo to na teh malih žagicah narjen??
al pa če kdo ve kje se da to dat razrezat v bližini celja ali kje se da vsaj žagico kupit.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Utk ::

Eno malo debelejšo žico, 12 voltov na vsako stran in bo šlo.

Kami ::

Jaz sem si tud to naredo nekaj časa nazaj (hm kako leto):D

Pač vzel sem en okvir od žage pa preko napeljal eno ZELO tanko žico pol pa priklopo na adapter al pa baterijo. Adapter je bil 6V mensezdi.
Žica je bila ena posebna, da se je hitro segrela samo nevem več kira...

Aja ohišje je bilo drugače od one žagice, ki je drugače namenjena za les rezat (nespomnim se imena atm) pa ima veliki lok (da lahko greš daleč ko režeš, in da nerabiš skoz po malo rezat) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

CitroX ::

Zadeva se imenuje toplotni rezalnik stiroporja.
Je drag - malo boljši okrog 30 - 40 tisoč.
Naredi ga sam.
Potrebuješ samo grelno žico - cekas ali kanthal, lahko pa kakšno grelno ploščo ali grelec iz pečice razmontiraš in spiralo zravnaš.
Vse ostalo je stvar domišlije.
Lahko uporabiš staro rezbarsko žagico (lok žagico) in delaš tako, da z roko voziš (ni dobro).
Boljš amožnost je, da ogrodje žagice lahko priviješ na leseno "mizico", ki seveda potrebuje luknjico za žico, s stiroporjem pa drsiš po njej.
Zacevo priključiš na kak usmernik ali manjši transformator, pa poglej, če nima kake napake, da ti slučajno primar na sekundar pride (beri 220 voltov na žico).
Cekas žica je malo močnejša in potrebuje kak volt manj, s kantalom pa lako na 3 - 5 V priključiš, odvisno, kako hitro želiš in zmoreš rezat.
Če te zelo zanima lahko kakšno sliko naredim...

Tear_DR0P ::

jah sej problem je glih v cekasu, ni glih najbl pocen.
Sm pa zdej uspel zvedet da majo eni družinski kolegi to reč doma - tko da bomo danes rezal :)) hvala za trud
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

DownPurr ::

Živjo bom malce obudil eno staro temo.

Sicer zanima me kje v Slo oz Kranj in okolica se da kupiti uporovno žico? Zgleda ne znam googlat al pa upisujem neke leve reči ker ne najdem nobene trgovine kjer bi prodajali kak manjši kolutek žice.

Bolj podrobno iščem Kanthal žico fi0,35 R=14 ohm/m , do nekje 50m oz manjšo količino...

fikus_ ::

Razdri en star fen, notri je cekas žica.

matobeli ::

Pro tip: kenthal in druge grelne žice se na veliko uporablja v e-cigaretih oziroma vape-ih.

Pomoje ima vsak vapeshop nekaj takega zalogi za par eur.

Stari maček ::

Razdereš star kalorifer in žico priklopiš na varilni aparat. Režeš kot profi!

BorutO ::

Na firmi imamo eno tako žico, ki ko je na štrom priklopljena, se je ne smeš dotakniti, dobiš takoj opekline - režemo pa folijo s tem oz. jo odseka v delčku sekunde ... ampak ko žici odvzameš štrom, je pa še v tisti sekundi hladna in jo lahko normalno držiš. Ne vem, kaj je za material to, ampak je hudo dobra zadeva.

WaterBoy ::

Jaz doma uporabljam za stiropor rezati jekleno žico, lahko uporabiš tudi jekleno klavirsko žico, ali pa struno za kitaro, samo je dobro imeti regulator napetosti da se žica ne segreje preveč ali premalo

fikus_ ::

Jaz sem vzel žico iz fena dolžine ~ 25 cm, vezano na en star "trafo" polnilc, 12V, mislim da 1A ter stikalo vmes. Zadeva deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejena naprava za rezanje stiropora

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
2513477 (8293) Gapi
»

12VDC 1,2A Napajalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91698 (1487) daljaz
»

Izdelava strojčka za rezanje stiroporja ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1614327 (13693) Azrael
»

Rezanje stiropora

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1611753 (11174) trek@s
»

Kako električno zakurit ogenj?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243209 (2346) madboy

Več podobnih tem