» »

Oddajanje stanovanja v LJ...

Oddajanje stanovanja v LJ...

WildTHink ::

Zanima me kolk bi vi bli pripravljeni dat za opremljeno 3 sobno stanovanje v Siski.

darh ::

300 EUR/mesec :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

BigWhale ::

xbite, ce dobis stanovanje po taki ceni potem si srecnez ali pa je tvoj najemodajalec nek znanec :P

Drugace pa ja, tudi jaz ne bi dal vec ;)

krneki ::

Pri nas oddajamo opremljeno, 1.5 sobno v šiški, za okoli 420EUR s stroški vred.

BigWhale ::

S stroski? Torej + stroski al so stroski ze vsteti v 420EUR?

Humm, if yes, kaj pa ce najemnik priklopi cirkularko in si 14 dni na mesec zaga drva? :)

Kak je pa nacin placila? Gotovina?

DavidJ ::

Na Livarski na Bežigradu plačujemo za 3-sobno stanovanje 500€ / mesec + stroške. Je pa res, da je to praktično center.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

darh ::

Izkusnje do sedaj:
200 EUR za sobo v trisobnem v Kosezah (lastnik se je zmišljeval, tako da nisem uzel...) + dodatno stroški
360 EUR -- Šiška, ena izmed največjih stolpnic/blokov tam (vsaj meni se je tako zdelo, naslov se pozabil..) za 1.5 sobno + dodatno stroški (samo na ogledu)
200 EUR za sobo v trisobnem v centru + dodatno stroški (en mesec trpljenja ob umazaniji ki so jo povzročal sostanovalci -- never again...)
300 EUR za ogromno (eee.. kvadrature ne vem na pamet) dvosobno v Črnučah + stroški --here I am now...

ampak do sedaj mi še ni kapnilo, kaj za vraga dviguje ceno? Oddaljenost do centra? Samo in edino to (če seveda izvzamemo pohlepnost land-lordov...)?
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Tomi ::

Jaz pa imam precej sreče. Imam sicer stanovanje že 4. leto, in je cena v Rožni dolini, res mirna soseska, pa še daleč nimam do faksa (če zamujam), trola pred vrati, skoraj, in je 54.000 + cca. 6.000 stroškov. Dvosobno, terasa, in 56 m2.

In kar precej ljudi se puli za zanj, ko grem ven.
metrodusa.blogspot.com

WildTHink ::

Vidm, da je cena ki sta jo starsa postavla pol cist pod vsakim povprecjem tuki... skoda samo da jest nimam vec besede pr tem;( Aja... pozabu sm se povedat, da je zravn tud garaza!:D

krneki ::

BigWhale, za take primere imaš pa vse lepo v pogodbi napisan kaj so stroški. Če mu slučajno ni kaj všeč pa hoče spizdet maš pa tko ali tako njegove 3 mesce varščine. Način plačila je pa gotovina na roko, jebeš davkarijo.

BigWhale ::

WildTHink

Namesto da bi bil ponosen na starsa, se pa obnasas kot en materialist.

Fuj in fej...

Landlordi so v glavnem za pobesit :P Redki so taki, ki so dejansko dobri land lordi. Me prav zanima komu pride landlord zarnico zamenjat, ce mu crkne.

para! ::

Ljubljana Vič, trisobno, 600€/mesec.

LP
Death before dishonor!

WildTHink ::

BigWhale
Ponosn sm... sej konc koncev sta moja starsa!
Se pa ne strinjam z njuno ceno k sta jo postavla.
Zdej mi pa razloz kdo ni matrerialist v 21 st.?

mescaline9 ::

A je tko? Zakaj pa ne bi še jaz, če vsi tko počnejo!

Še odgovor na tvoje vprašanje: Marsikdo.

Thorvald ::

materialisti -- kapitalisti -- ... isti...
kar naj dvigujejo cene
$#$!???@+˝€! ;((

god dammed ljudje!

Lepo pa da so še ljudje!
LP

BigWhale ::

Jaz nisem.

Ibn: ja, tko k lemmingi :P

Thorvald ::

Me zanima kako bi govoru, če bi TI mogu plačat X00€ za par zidov.
Jest pač ne maram, da me nekdo odira.
odreti oderuhe! :D

pa LP

perci ::

Bigwhale & co.: Če nisi materialist, potem pejt živet pod most - res, sploh ni panike, edin mal hladno bo zdele, ko je zahladil (ampak sej ti nisi materialist, tako da ti ni dosti za udobje). Pa sploh ne bo panike z nobenimi landlordi.

Jst bi bil tut jezn na starše, če bi oddajal stanovanje pod ceno. Jasno da.

Sej ne rečem, da so landlordi kul, oz. nekateri so, drugi niso. Hočem pa rečt, da je neumnost, da oddajaš pod ceno.

Tisti, ki niste materialisti, prodajte vse svoje imetje in denar šenkajte unicefu ali kaki podobni organizaciji, ali pa ustanovite svoj sklad za pomoč študentom, ki ne študirajo v domačem kraju.

Do takrat ste pa samo kvazi-nematerialisti.

darh ::

perci... 360 EUR za enoinpol sobno v šiški DEFINITIVNO NI pod ceno.

Cene so IMHO previsoke.
Excuses are useless! Results are priceless!

perci ::

Cene so tržne. Torej niso previsoke. Če bi bile previsoke, bi bile sobe prazne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

darh ::

nimaš prav -- to je pač biznis, kjer lahko lastniki izsiljujejo... plačaj... če ne boš ti, se bo že nekdo našel... nam pa ne ostane drugega...
Excuses are useless! Results are priceless!

BigWhale ::

> Cene so tržne. Torej niso previsoke. Če bi bile previsoke,
> bi bile sobe prazne.

Argh! Pojma nimas! Pejdi z 120k SIT mesecne place ziveti v garsonjero in dajati se 20+k za stroske! Kje je tukaj se prevoz na delo in podobne zadeve...

Ce potem jes same makarone ti se nekako znese, nekako...

Been there, done that. Taka podpovprecna garsonjera na fuzinah v Lj je pa 250 EUR

perci ::

Halo, a vi razumete kaj so to trzne cene? Cene, ki se oblikujejo na trgu na podlagi ponudbe in povprasevanja. Temu se reče ravnotezna cena. Valda, da hoče landlord več, če pa lahko dobi več. To pa zato, ker je povpraševanje zelo veliko.

BigWhale: Eden od naju res nima pojma, jap.

Sem šel zadnjič v štacuno in so mel diske po 20 jurjev. Sem rekel, ne tolk pa ne dam, prodaj mi ga za 10k. Je rekel prodajalc:"nene, ga bom raj komu drugmu prodal za 20k". A me je izsiljeval?


A hočte vi rečt, da landlordi nimajo pravice imeti tržnih cen? Bigwhale: če bi ti imel stanovanje v Ljubljani (predvidevam da ga nimas), bi ga oddajal za 10 jurjev na mesec al kaj?


Sej ne me razumet narobe. Jst verjamem, da je zlo tezko shajat v LJ, če nimaš res dobre plače. Ampak temu niso krivi landlordi. Še enkrat ponavljam: cene se oblikujejo na trgu (za tiste ki sedite na ušesih). Landlordi ne bi mogl dajat stanovanj v najem po 5 krat visji ceni od sedaj. Zakaj? Ker nihce ne bi hotel najeti stanovanja.

Tako, da pridemo do zaključka, da je studij v Ljubljani pac drag. Drzava je pa tista, ki nic ne ukrene glede tega.

BigWhale ::

> A hočte vi rečt, da landlordi nimajo pravice imeti tržnih cen?
> Bigwhale: če bi ti imel stanovanje v Ljubljani (predvidevam da ga
> nimas), bi ga oddajal za 10 jurjev na mesec al kaj?

Ce trzna cena pomeni to, da potem precej ljudi zivotari v tistih stanovanjih, da ne omenjam tega, da je velika vecina oddanih stanovanj oddanih na crno, mimo drzave.. Da tam niti stalnega oz zacasnega bivalisca ne mores imet...

Jebes tak trg...

:P


PS: Ce bi jaz imel stanovanje v lj, bi zelo verjetno zivel not ;) Ce bi pa imel dva, bi pa enega oddajal, toliko, da se amortizira. Ja saj vem da bos rekel, 'to vsak rece, pol ko bi imel pa stanovanje... lalala...' In tako naprej, ampak jaz bi res to naredil, sem dost cuden za take stvari :P Sem bolj srecen, ce vidim, da lahko nekomu pomagam kot pa ce nekoga odrem za najemnino... tistih nekaj eur vec me ne bi naredilo srecnim... :)

Phil ::

Vič (malo naprej od Rožne doline), dve sobi+kuhinja,kopalnica,WC plačujeva vsak po 100EUR stroški všteti. Dobili prek poznanstev.
LP

štrudl ::

Jst sm dobil stanovanje na Viču okoli 300m od faksa za 50.000 SIT z ogrevanjem vred. Dva bova not tako da se stroški razpolovijo. Zgleda da sm dobil kr pocen. Velikost okoli 35 kvadratov.

Pat_MaGroin ::

Za oderuske cene najemnin in cen stanovanj se je potrebno zahvaliti:

a) Mihi Jazbinsku (ce ga kdo vidi v LJ, ga naj posteno brcne v goleno :-))

b) ljudem, ki hocejo svoj nos tiscati 1m stran od sluzbe, ker jim je tezko najet flat 10-30km izven Ljubljane ter se po avtocesti elegantno pripeljat na delo v LJ. Zase vem, da bi padel na glavo, ce bi hotel dat 15-17 mio SIT za usivih 50-60m2 v Ljubljani.

LP

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

> a) Mihi Jazbinsku (ce ga kdo vidi v LJ, ga naj posteno brcne v goleno :-))

Jazbinskov zakon je bil ze ok, samo morali bi ga tko narediti, da je lahko vsak kupil samo eno stanovanje. :) Pa se potem bi bilo potrebno to regulirat, kolk stanovanj ima kdo.

Saj mogoce je takle pristop precej militaristicen in radikalen ampak, stanovanjski problem bi se pa lepo resil... vsaj do neke mere..

ssokec ::

jaz stanujem v trisobnem študentskem stanovanju že 3 leto. Plačujem pa 32000 Sit/mesec v tej ceni so všteti stroški in čiščenje stanovanja 1x na teden, dodatno plačujemo samo tel zaradi interneta. v sobi sta 2 osebi, ena soba za eno oseb ma pa ceno 37000 Sit/mesec. Čez poletje julij, avgust pa je bila cena 5000 sit nižja, Lokacija Tržnica Moste. Zdi se mi fuul ugodno, kaj pa vi mislite?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565944 (47185) Okapi
»

Stanovanjski problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10811183 (7041) Jergo
»

Nakup garsonjere

Oddelek: Loža
444578 (3497) KandazaR
»

Stanovanje in LJ

Oddelek: Loža
493950 (2407) LuGi
»

Kaj menite o davku na nepremičnine? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
525667 (4823) Maria

Več podobnih tem