» »

Stanovanje in LJ

Stanovanje in LJ

Microsoft ::

Upisu sm se na FE, pa sm tud sprejet.

Zdej pa iščem stanovanje. Me pa zanima, če gre jeseni (oktobra) še kdo v LJ, pa bo tam živel v stanovanju, ker si jst iščem tam en plac & sostanovalca/ko/e.

Ker bi rad bil v sobi zravn takih, ki majo sej en mečken vesela do šole, da ne bom že pru let zabredu v kake težava skupi z njim. :D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

wind ::

Jaz grem na FRI pa tudi iščem kaj takega :)

Microsoft ::

wind, če si za to, se lahka pol mal več pomenma o tem.

Drgače bi pa pr stanovanju jst rad, da bi bil internet (po možnosti ADSL) not al pa saj možnost, da se ga inštalira

wind, iz kje pa si?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

madmitch ::

Predlagal bi vam, da pohitite, če nočete plačevati stanovanja v zlatu. V našem bloku se bodo izselili študentje (no ja, samo še eden je). Lahko vprašam kako je s stanovanjem.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Microsoft ::

madmitch, prvi stavek ne razumem glih.:\

Drgač pa, kak je s tistim stanovanjem. Ka bo pol to čisto prazno stanovanje, pa bo nastal plac za druge al ka? Kolko posteljno je? Ma internet?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tomi ::

Fantje, vidim dve zadevi:
-ali imate preveč denarja
-ali pa ste odvisniki od interneta.

Pri najemanju stanovanja je dobro gledati na par stvari:
-bližina ali oddaljenost od fakultete in centra mesta. Prva zadeva niti ni tako nujna, ker ima Ljubljana poceni mestni promet. Res je rahlo neučinkovit, samo je vseeno bolje, kot tedensko pešačiti na Cesto dveh cesarjev. Bližina centra je super, ker se ponoči stvari bolj ali manj dogajajo v mestu, taksi pa je sicer relativno poceni, samo komu se da plačevati. Aja, pa ponoči (t.j. od 22.30 do 24.00 ter od 3.15 do 5.00) vozijo samo proge št. 1.a (BD-konec Šiške), 2,3,6,11 ( Stran LPP-ja) Upoštevajte.
Drugače pa ob zmernih temperaturah kolo (če se spet pripravljeni na občasno menjavo, tako da se nanj ne zavežite preveč, 5.000 SIT maksimalno.)
-cena in opremljenost.
-rok plačila in možno predlačilo. Če se da, se temu izognite.
-odsotnost posrednikov, če ne želite plačati ene stanarine preveč.
-vsebino cene in obračunavanje ostalih stroškov.

Potem pa pomislite, kako boste imeli ADSL in podobne stvari. Jaz osebno ga ne rabim, ker so fakulutete vse na 100 Mbit linkih. Ups, pozabil sem samo, da to bolj ali manj deluje na "neračunalniških" faksih. Če admin omrežja, je še posebej dobro.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Loki ::

...Če admin omrežja, je še posebej dobro.


huh?

Red_Mamba ::

fajn je pa če napišeš pogodbo, kaj vse se plačuje in kaj je zajeto v ceno. Ker ti potem nekateri kar višajo ceno. Pol maš pa dve varjanti da ga na g. in se izseliš ter poiščeš novo stanovanje, ali pa platiš :D
drugač je pa zunaj mesta bolje ker so ceneje sobe, pa bolj mirno je

boš pol vidu ka je lublana ponoči ko prideš v študenta, k ni 5 min mira >:D

Microsoft ::

Tomi, jst na take stvari kr da nisem pozabil. Internet je tist "cukerček", ki bi ga jst rad gledal. Drgač si pa pozabil še neki stvari: Da imaš v stanovanju dovoljene obiske, da maš dovolj površine --> placa v stanovanju, dobra opremljenost, plačilo sproti, ...

Jst bi rad stanovanje kr bliz centra, ker mi ni tak težk jet kak kilometrček do šole, pa še tisto mesečno karto si mislm jet kupt za avtobus LPP.

Drgač mam pa brata, starejšega, in ma s tem kr nekaj izkušenj kok pa kaj pri stanovanju.:)

Je še ker tak, ko išče stanovanje in LJ pa nima sostanovalca?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

Hmmm, vprašanje, kje se najbolj splača iskat stanovanja? Jaz načeloma ne iščem prav stanovanja, bi mi pa zelo prav prišla kakšna sobica kje v bližini pravne fakultete ...
https://dolhar.si/

Red_Mamba ::

ja pa stanovanje si poiščite čim prej! ker jih potem zmanjka, oziroma tistim na koncu navijejo ceno

kopernik ::

jaz bi vsem tistim, ki ne poznajo ljubljane (brucom) predlagal, naj iščejo sobe čim bližje fakultete (kar navadno pomeni tudi višjo ceno). Kasneje, ko že malo bolj poznaš življenje v ljubljani, pa si poiščeš stanovanje nekje na obrobju (zadnja postaja LPP) ljubljane, kjer so cene nižje.

Microsoft ::

Ja jst si bom probal stanovanje najdit čim bližje šoli, če bo šlo, da ne bom pol pre daleč hodil v šolo. Sam mene zdele bolj skrbi to, da bom mel dost vredu sostanovalce, ker bi res rad naredu šolo pa se NE zapil.:D Sej mende vete, ka mislm.:\

Zato zdele iščem še kakšnoga možnega stanovalca, ki gre v LJ, pa tudi išče sostanovaca.:\ Sam zgldeda, da takih ni vlko.:( Šade!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Vins ::

za ucit se ti itak po moje splaca hodt v NUKa al pa kksno knjiznico, kjer bo mir.

sicer ne govorim iz lastih izkusenj, ker sm faliran student - ampak vsi, ki se hodijo tja ucit, pravijo da je kul. K je tak delaven ambient, pa mir in tisina in vsi studirajo in ti ne preostane drucga kot da ti delas isto.

tko da imo niti ni problem, ce mas zapite cimre, razn skusnjave :)

Dirkac ::

Vins, to da je v NUK-u mir za učenje le čista laž. Sem tud sam neki časa to prakticiral, pa sem spoznal da ne bo šlo. Razen če je primerno okolje za učenje zate ali za tiste željne učenja tako, da folk vsakih 20 sekund hodi noter in ven samo zato, ker jim zvoni mobitel. Da o show-off študentih niti ne govorim.

Verjetno se je še najbolš učit v knjižnicah na faksu.

Microsoft ::

Vins, Dirkac ka pa je NUK? Pa kje prbližno to je?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OwcA ::

NUK - Narodno univerzitetna knjižnica je v bljižini Križank, SNG Drame, Napoleonovega spomenika, Kogresnega trga, Stare Ljubljane in Ljubljanice.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

borut-t ::

ej, JimiBtn, jst tut iščem Stanovanje v LJ, ...
ker grem na FRI bi blo fajn tam kje okol, al pa ne daleč od centra....

skje si ti...

........... jst NM..

sporoči..

lp

DavidJ ::

Mi smo danes našli stanovanje v centru Ljubljane. Je trisobno, v njem pa nas bo pet. Ima telefonski priključek (torej polžji internet -- ampak le toliko rabim), KTV, CK, bla, bla... Stalo nas bo 500€ na mesec + stroški. Torej nekaj pod 30 tisoč na enega in računamo še na državno pomoč v obliki subvencije. Je pa v 2. nadstropju na Livarski (za ŽP).

Zadnjič pa mi je ušlo (za 2 urci!!) stanovanje na Rozmanovi (5 min peš do Čopove) za 35 tisoč/mesec z vsemi stroški vključenimi. Med drugimi je bil tudi ADSL vključen v ceno!

:)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Microsoft ::

davids, sam če ma stanovanje KTV, pol mate pa ja lahka kabelski internet? Sej mate to v LJ?:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

DavidJ ::

Dvomim, da gresta televizijski in internetni kabel z roko v roki. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

ali3n ::

gresta gresta.. sam je 3 leta pogodbe -> amis...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tody ::

weeeeeeeee kolk ekonomistov (: welcome in guys :8)

Microsoft ::

Na štajerskem je ponudnik, kjer pogodbo podpišeš za 2 leti.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Pri stanovanjih v lj moras imeti precej srece... Cena 250EUR za garsonjero je nekaj povsem normalnega, plus stroski, jasno.

Kupovat oglasnik in uporabit veze, pa ne racunat na agencijsko ponudbo, ker oni zaracunajo svoje storitve precej drago ;)

Microsoft ::

BigWhale, ka pol stanovanja iščete tudi preko kakih Salamonovih oglasnikov?:\

Ka pa drgač po internetu, kje vse se da iskati študenstke sobe? Jst jih iščem samo preko študentskega servisa, za kej druzga pa ne vem.


by Miha

p.s.: borut-t, glej zasebna sporočila.:)
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

MAX34216 ::

Kako je pa kej v študentskih domovih?
tisti k ste oz. ste bili tam, kako je kej opremljeno, cena, sostanovalci, itd...

Microsoft ::

Jst še zadnjič sprašujem, če ker išče stanovanje v LJ in sostanovalca? Drug teden jst začnem iskat stanovanje....


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Daedalus ::

Jaz sem v študentu za Bežigradom - v A bloku. Stanovanja niso lih nek luxus, pač na eno stanovanje dve sobi za po dva stanovalca, kuhinja pa kopalnica. Samo je kul. Edino kdaj je dolgcajt, je poleti, ko ni lih veliko ljudi, drugače se pa skoz kaj dogaja. Pa tud ADSL se da zrihtat:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

wind ::

Mi lahko kdo pove kaj vec o pridobitvi subvencije za studentska stanovanja?

BigWhale ::

> BigWhale, ka pol stanovanja iščete tudi preko kakih
> Salamonovih oglasnikov?

Ko isces stanovanje pregledas VSE. Sploh, ce nujno rabis zadevo.

:)

Microsoft ::

Ka pa kej rečete na stanovanje v privat hiši? DA živiš v isti hiši, ko neka družina, pa da maš recimo sobo pa kuhnjo za sebe.

Za kake zabavice to mende ni glih naj boljš.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Daedalus ::

Načeloma je tako, da če lastnik stanovanja živi v isti hiši, ni žurk. Eni celo prepovedujejo obiske (kake stare mame ---> "da si ne boš kakih punc pripeljal sem":D ).

Če ti res ni za iti v študentski dom, pol si najdi stanovanje, ki ne "vsebuje" lastnika.:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

Privat hisa?

Moj odgovor bi bil, no thanks... :) Ampak ce ni druge moznosti... mjah... Ce je to kak hm 'druzina' kjer imajo dve studentki v familiji sploh ne bi bilo problemov :P

Mercier ::

JimiBtn:

Ka pa kej rečete na stanovanje v privat hiši? DA živiš v isti hiši, ko neka družina, pa da maš recimo sobo pa kuhnjo za sebe.

Za kake zabavice to mende ni glih naj boljš.
Prvo leto v LJ sem živel pri Tacnu. 1600 DEM za celo leto za celo nadstropje hiše (ne na osebo) s svojim vhodom, garažo. Če imaš prevoz, se IMHO kaj takega splača, drugače je predaleč.

Da je pa še lastnik zraven, kajpavem... Nekaj kolegov je imelo takšne sobe, pa se niso pritoževali. Žurat se pa, valjda, ne da.

DoloresJane ::

Če je kabelska TV, potem je internet vsekakor možen. Treba je poklicat tistega kabelskega operaterja, ki ima svoje omrežje na določeni ulici (v Ljubljani sta to Ljubljanski kabel in Telemach, morda še kakšna manjša firma) in se pozanimat, kako je z internetom. V nekaterih ulicah je napeljava še stara in je za internet potrebno prenoviti napeljavo. Sicer pa ti kot študentu pripada Arnes internet (mislim, da nima nobenih minimalnih rokov za sklenitev pogodbe), ki pa ime omejeno hitrost. Če boš veliko na internetu, je kabelski vsekakor boljši kot dial-up. Sicer pa so ti na voljo tudi Amis, Volja, Perftech, K2...

Če te zanima če kaj o kabelskem netu, pa kar pogumno vprašaj. :)

Microsoft ::

Nadezhda, ka pa če se znajdem v ful dobrem stanovanju, not pa ne duha ne sluha o kakršnem KTV kablu al pa ISDN prključku?:\

Kolko bi pol kej več stalo, da bi oni do stanovanja napelal potrebne kable?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

DavidJ ::

Jah, Nadezhda. :)

Imeli bi kabelski internet (pa je lahko 56/56 -- ni nam namen leechat iz raznoraznih p2p programov, ampak delo z netom -- iskanje informacij, povezava s šolskim strežnikom ...), ki bi bil čim cenejši in bi lahko pogodbo sklenili za največ eno leto -- seveda z možnostjo podaljšanja.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

DoloresJane ::

Jimi (Miha)-
večina - velika večina stanovanj ima catv priključek, četudi je morda v mirovanju ali pa je pogodba prekinjena. V tem primeru se pač obrneš na kabelskega operaterja (lastnik stanovanja ali sosedje ti bodo znali povedati, kdo to je) in ponovno podpišeš pogodbo za CATV. Enak postopek sledi v primeru, da kabelskega priključka ni. Pozanimaš se, pri kom imajo kabelski priključek ostali stanovalci bloka oz. sosednjih stanovanj in pri istem ponudniku tudi sam skleneš naročniško razmerje. Slednje ni preveč komplicirano. Najprej pridejo tehniki in pogledajo, če je kabel možno napeljati do tvojega stanovanja in kako bodo to naredili; potem podpišeš pogodbo. Vse skupaj je lahko narejeno v roku max. enega tedna. Koliko stane, da potegnejo kable je odvisno od tega, za katero KONKRETNO stanovanje gre; kako oddaljena je najbližja omarica, kje potekajo kabli, itd. Obstajajo celo take variante, da ti kabelski operater zastonj napelje kable do tvojega stanovanja, po stanovanju pa moraš napeljavo kablov plačati. Vsekakor je pri tem najbolje vedeti, kje boš (ali razmišljaš, da bi) živel in pokličeš operaterja, ki pokriva to ULICO oz. ZGRADBO. Skratka - ti najprej izberi stanovanje, potem pa se pozanimaj pri lastnikih ali sosedih; nato pa brez zadržkov pokliči kabelskega operaterja.

KO ŽE imaš kabelsko TV, lahko skleneš pogodbo tudi za internet. Telemach ti napelje svoj internet, Ljubljanski kabel pa "odstopi" samo svoj signal, ponudnik interneta pa je lahko podjetje, ki ima z LJK sklenjeno pogodbo (Medinet (=Amis), Volja(tel), K2, Perftech, Arnes, ...). To podjetje si izbereš sam.


davids-

po mojih podatkih pogodbe samo za eno leto ni mogoče skleniti. Za Arnes je minimum 2 leti (24 mesecev), za Amis, Voljo itd. pa 3 leta (36 mesecev). Obstajata 2 osnovni verziji pogodbe. Pri Arnesu so osnovni stroški za priklop, nakup modema ipd. višji kot drugje, so pa kasneje mesečni izdatki nižji. Pri Amisu/Volji/... so začetni stroški praktično nični: 1 siz oz. 0 sit, vendar je kasneje mesečna naročnina višja. Prav tako pri Arnesu obstaja omejitev hitrosti za šolarje (ne vem pa, če ta omejitev velja tudi za študente). Kabelski operaterji in ponudniki interneta vsake toliko časa izvedejo kakšno akcijo, ki je zelo ugodna, tako da se splača spremljati dogajanje. Baje se jesni spet nekaj obeta.

Če so še kakšna vprašanja, bom z veseljem odgovorila.

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Še kr iščem kazga sostanovalca v LJ.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

piikiica ::

Hy :\ Tudi jaz iščem stanovanje ali kakšno sobo v Ljubljani, tako da če ima kdo kje kaj frei ali kaj podobnega, se priporočam :P
Lp, piikiica

silverhawk54 ::

Jst mam u stanovanju na voljo še plac za enga študenta/študentko. Bil bi pa v sobi še z enim študentom.
za vse informacije me lahko kontaktirate prek MSNja (king23j@hotmail.com) ali mobitel (041-859-782).
imam pa tudi oglas na bolhi - http://www.bolha.com/oglas2407511

LP8-)

Sc0ut ::

Kak pa je s ceno. Vidim da je 80ksit. Torej je pol na enega 40 al se deli to na 3?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

silverhawk54 ::

cena za enga je 40

Tic ::

Moj nasvet je tak, da začneš najmanj mesec prej kupovati oglasnike in začneš malo skakat okoli ter si ogleduješ stanovanja. Dobra in poceni in oh in sploh stanovanja iz oglasnikov najprej izpadejo tako, da je treba bit kar odziven. Meni je po cca 7ih ogledih in 3 tednih uspelo locirat stanovanje poleg parlamenta in Name, za normalno ceno.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

JamesBond ::

Jaz pa iscem nek plac brez sostanovalcev za eno osebo. Se pravi kaka garsonjera, enosobno ali pa 1,5 sobno stanovanje v LJ. Časa mam dober mesec, da najdem. Ponudbe na netu ni toliko, kot bi si želel, pa se mi ne zdi greh tu vprašati, ko je ravno taka prikladna tema, če bi slučajno kdo vedel za kako ugodno varjanto :)

DimmniBurek ::

40k sit na mesec? Jaz sem na Trubarjevi, v stanovanju(stanovanjska hiša) s 84m^2, 3 sobe, kopalnica s pralnim strojem, WC, 2 špajza... Pa plačujemo po 120€+stroški, ki so ful nizki. Plus internet ki smo si ga itak sami uštimali. 3 cimri majo še subvencijo...
There Is No Stronger Drug Than Reality

madmitch ::

Moj nasvet je tak, da začneš najmanj mesec prej kupovati oglasnike in začneš malo skakat okoli ter si ogleduješ stanovanja.
Al pa še raje že zdaj, boš imel še večje možnosti dobit kaj pametnega in poceni. Letošnji so se začeli izseljevati in morda ne bi bilo neumo malo pobrskati.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

T0RN4D0 ::

U, jst moram tud v lublani kej poiskat. :\

LuGi ::

Zdj se ne splača iskat. Saj vsi zahtevajo vselitev takoj oz. da je stanovanje prosto recimo od 1.7 naprej.. Mislim pa da noben noče plačat julij in avgust..vsaj nebo tam živel ;(

Avgusta bom začel iskati pa pika :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanja v LJ

Oddelek: Loža
385946 (4276) thramos
»

Najemnik nekoga šverca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11324146 (20024) m0LN4r
»

Študentske sobe, stanovanja

Oddelek: Loža
4410518 (8423) Bob Rock
»

Oddajanje stanovanja v LJ...

Oddelek: Loža
282107 (1503) ssokec
»

Zdej pa še FE

Oddelek: Šola
282811 (2386) Microsoft

Več podobnih tem