» »

The Matrix Resurrections [Matrix 4]

The Matrix Resurrections [Matrix 4]

Temo vidijo: vsi

oo7 ::

Ta novi Morpheus je pa kot en hipi.

Sem pogledal se kar strinjam z oceno 6/10 na IMDB čeprav bo verjetno še kar padla.

opeter ::

Ganon je izjavil:

Je že tako dolgo tega, da se ne spomnim, če sem gledal drugi in tretji del. Sta vredna ogleda?


Priporočam, da pogledaš antologijo Animatrix, ki je za stopničke boljši od 2. in 3. dela. Ajd, tretji del je proti drugemu prebavljiv. Ta četrti pa ... se bom zdržal komentiranja.


https://www.imdb.com/title/tt0328832/
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bambam20 ::

Po svoje je hype, ki je bil okoli Matrice zamrel in ne more biti po tolikem času isto.

Aston_11 ::

Tretji dan gledam tole IV in sem na 1 uri 17 minut. Tudi danes ne vem, če bom zvozil pogledati. Huda tematika. Ne dohajaš in je treba 24 ur razmišljati pred naslednjim odsekom ogleda.

Ni pa slabo, proti jajcem od avengersov in podobnim _holiwood shit_ sranjem.

bambam20 ::

Vidim, da je Martix 4 v dobri kvaliteti na spletu.

bambam20 ::

Joj, tole je pa tako slabo. Dobro, da nisem šel gledat v kino. Katastrofa.

BT52 ::

Aston_11 je izjavil:

Tretji dan gledam tole IV in sem na 1 uri 17 minut. Tudi danes ne vem, če bom zvozil pogledati. Huda tematika. Ne dohajaš in je treba 24 ur razmišljati pred naslednjim odsekom ogleda.

Ni pa slabo, proti jajcem od avengersov in podobnim _holiwood shit_ sranjem.


:D Potem je jasno kako dober je filM, Če gledaš že tretji dan HAHAHA

kiFni ::

bambam20 je izjavil:

Joj, tole je pa tako slabo. Dobro, da nisem šel gledat v kino. Katastrofa.

Kokr se spomen so isto govoril za prvo Matrico, brezveze in totalno zmeden film, "tip skos neki sanja in se zbuja".
Film res ni easy, še težji kot The Matrix. Treba si bo vzet cajt in naštudirat vsako sekundo in milimeter filma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

jizzer ::

bambam20 ::

kiFni je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Joj, tole je pa tako slabo. Dobro, da nisem šel gledat v kino. Katastrofa.

Kokr se spomen so isto govoril za prvo Matrico, brezveze in totalno zmeden film, "tip skos neki sanja in se zbuja".
Film res ni easy, še težji kot The Matrix. Treba si bo vzet cajt in naštudirat vsako sekundo in milimeter filma.


Film je zanič. Pa za prvo Martico se je govorilo, d aje to film, ki premika meje, kar je bilo res, saj so pri tem filmu prvič uporabili tehnologijo Bullet time.

Tale zadnja matrica je pa kaj? Poizkus česA? Komu je to namenjeno? Popolnoma nekritičnim gledalcem? Komu je ta film sploh namenjen ? Kdor je šel tole v kino gledat, je bil nategnjen. Tole ni vredno 5 mintu časa.

gddr85 ::

ja, wachowskija sta zanalašč nardila slab film, ker če je tole blo mišljeno zares...nigga, ne vem kdo je požegnal, da je šlo tole ven :|

yayo ::

punci sta naredili matrix verjetno zato, ker zadnja leta en njun film ali serija ni postal komercialna uspešnica, kredite pa je treba vračat.

bambam20 ::

gddr85 je izjavil:

ja, wachowskija sta zanalašč nardila slab film, ker če je tole blo mišljeno zares...nigga, ne vem kdo je požegnal, da je šlo tole ven :|


To so stare zasluge. Veze pač.

gddr85 je izjavil:

ja, wachowskija sta zanalašč nardila slab film, ker če je tole blo mišljeno zares...nigga,


V Hollywoodu tripajo, da bodo gledalci tok nostalgični in kr nesli denar v kino. Haha. Analitika pa te zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

globoko grlo ::

Eh, to je podlaga za TV nadaljevanke :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

TheUnderd0g ::

!!! SPOILER !!!
Zakaj je bil film dejansko narejen:
https://old.reddit.com/r/matrix/comment...

BigWhale ::

Film je v bistvu kr zabaven. Mal je romanticen ampak vseen dost zabaven. Ni pa nic blazno tezkega za razumet v celi zgodbi. Akcijski prizori so ok, niso noben presezek ampak niso pa tud ne katastrofa. Ce bi jih blo manj, neb blo nic narobe. :)

Ne vem, sicer kaj so ljudje pricakovali ampak je cist klasicen Matrix film, po istem receptu kot prvi trije. To pa je to.

gddr85 ::

vsekakor je en pokvaril recept, ker stvar je približno tolk enaka kot npr. dark knight in batman & robin (97)

BigWhale ::

Ne, isti pasulj je kot ostali trije. Samo ti si mal nostalgicen. :>

karafeka ::

Po ogledu četrtega dela kaj več kot pa nostalgičen tako ne moreš bit.

paraboŁa ::

Slabo, napram prvim trem nima za burek. Kot da bi gledal nek shitty recap prejšnjih treh delov.

Ni mi jasno kako je CGI v nekaterih prizorih slabši kot pred dvajsetimi leti. Od kje Trinity te moči? Pet ljudi z avtomati, na en meter ne zadanejo nikogar, aim slabši kot v star warsih.

Filmska industrija je dandanes res porazna.

petrus ::

BigWhale je izjavil:

Ne, isti pasulj je kot ostali trije. Samo ti si mal nostalgicen. :>

Narobe.

Prvi film je imel veliko elementov direktno iz animejov, ta vpliv je v štirki čisto odsoten, ostala je samo estetika.
stati inu obstati

bambam20 ::

BigWhale je izjavil:

Ne, isti pasulj je kot ostali trije. Samo ti si mal nostalgicen. :>


Samo ti nimaš okusa.

globoko grlo ::

Ne ga srat bambi, tole je eno skropucalo sestavljeno iz različnih vetrov "modernih" smernic blaženih lesenoglavcev aka holivuda. Ti je izdajica v prvi Matrici lepo povedal, ignorance is bliss.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

BigWhale ::

petrus je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ne, isti pasulj je kot ostali trije. Samo ti si mal nostalgicen. :>

Narobe.

Prvi film je imel veliko elementov direktno iz animejov, ta vpliv je v štirki čisto odsoten, ostala je samo estetika.


Iz katerih animejev? Jaz sem v zivljenju pogledal 0 anime stvari.

Prvi del je bil cyberpunk-ish iskanje digitalnega jezusa z nekaj romance. Ideja sama: 'kaj ce smo samo v simulaciji?' je sicer zanimiva ampak ze kar stara, samo Matrix jo je naredil zelo popularno. Nov je bil predvsem bullet time. To je pa to. :) Cetrti del je to kar je bil prvi, samo da je mal vec romance. :)

Zgodba cetrtega dela pa sama po sebi dejansko ni slaba.

gddr85 ::

zgodba sama po sebi res ni švoh, princ na konju reši princeso, ampak izvedba je pa, imho, da te srat prime, od fajting koreografije, do efektov, color gradinga, montaže itd., na momente sem mislil, da gledam B movie :P
(+ švoh scenarij, kar logično, da ne more bit nekej posebnega, ko greš delat isto temo že četrtič)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

pegasus ::

BigWhale je izjavil:

Iz katerih animejev? Jaz sem v zivljenju pogledal 0 anime stvari.
Your loss ...
https://jamesskemp.github.io/gits-matri...

Han ::

Najvišja ocena gledalca na Metacritic.com pove bistvo - film je treba videt najmanj dvakrat! Pri prvem ogledu si napačno osredotočen, zato izpade predvsem prva polovica filma v drugačni luči kot si jo je zamislil(a) avtor(ica).

Incredible in very unexpected ways. Looking forward to watching it again. There is a lot going on that isn't just surface deep.

Ganon ::

BigWhale je izjavil:

Jaz sem v zivljenju pogledal 0 anime stvari.


Začni, ne bo ti žal.

Maximus ::

Sem ravno iz kina. Zgodba je zanimiva na svoj način, vendar vse ostalo je pa škoda komentarja...
Na trenutke sem res imel občutek da gledam Ž grade film, kjer ima zgodba potencial, vendar izvedba, koreografija in vse ostalo je pa ....

bambam20 ::

Han je izjavil:

Najvišja ocena gledalca na Metacritic.com pove bistvo - film je treba videt najmanj dvakrat!


Zakaj bi slab film pogledal dvakrat? Preveč časa v življenju?

opeter ::

SPOILER: konec s foro "Catrix" je kanček pretiran.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

endelin ::

Film je govno. Pravzaprav so govna vsa Matrix nadaljevanja. Enka je odličen film. Ostalo je za pozabo.

Res ne vem kaj je gledal BigWhale

Nikonja ::

Sm pa res mislil it v kino to pogledat ampak ko berem komentarje tukaj in po drugih forumih izgleda da bom kar doma pogledal in nekaj prišparal...

endelin ::

BigWhale je izjavil:

Ne, isti pasulj je kot ostali trije. Samo ti si mal nostalgicen. :>

Imdb ocena enke 8.7.
Imdb ocena dvojke 7.2
Trojke 6.8
4ke 5.8 (na ene 5.5 se bo ustavilo)

:D ni tukaj nostalgije. Enostavno je film govno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

bambam20 ::

Nikonja je izjavil:

Sm pa res mislil it v kino to pogledat ampak ko berem komentarje tukaj in po drugih forumih izgleda da bom kar doma pogledal in nekaj prišparal...


Prišparala boš ogromno. Čas, denar, živce.

DarwiN ::

Film je čisti click-bait.. Vedeli so, da bodo naredili dobiček, saj gre za klasiko... In so pripravili nek low-budget zmazek z računalniško grafiko, ki je medtem toliko napredovala, da je danes dost poceni. Še pravih igralcev niso želeli plačat in so raje najeli par mladih manekenov. Neo in Trinity sta pa tako ali tako zapita igralca in sta lahko srečna, da sta dobila vsak po 3 bitcoine kot plačilo. :)

Skratka, samo še en žebelj v krsto Hollywooda.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

endelin ::

DarwiN je izjavil:

Film je čisti click-bait.. Vedeli so, da bodo naredili dobiček, saj gre za klasiko... In so pripravili nek low-budget zmazek z računalniško grafiko, ki je medtem toliko napredovala, da je danes dost poceni. Še pravih igralcev niso želeli plačat in so raje najeli par mladih manekenov. Neo in Trinity sta pa tako ali tako zapita igralca in sta lahko srečna, da sta dobila vsak po 3 bitcoine kot plačilo. :)

Skratka, samo še en žebelj v krsto Hollywooda.

Malo si falil. To ni low budget izdelek. Razen če je 190mio usd low budget

DarwiN ::

Ne vem, kaj se grejo, ampak film vsekakor daje občutek low-budgeta. :SSS
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

AmokRun ::

opeter je izjavil:

SPOILER: konec s foro "Catrix" je kanček pretiran.

Na koncu sem si rekel, zdaj manjka samo še neumna after credits scena in evo jo ... :D

opeter ::

SPOILER:

Saj je vse skupaj mišljena kot parodija (s strani ustvarjalcev) in smejanje obiskovalcem kina v obraz (kot naši ljubi politiki v parlamentu). Ker vedo, da bo zaslužek relativno lahkoten, ko se šlepajo na ime "Matrix".
Ste mislili, da boste gledali Matrico film, ki je na nivoju prvega dela? Na, evo vam ... puf.

Did Matrix 4 feel like a parody to you?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

BigWhale ::

endelin je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ne, isti pasulj je kot ostali trije. Samo ti si mal nostalgicen. :>

Imdb ocena enke 8.7.
Imdb ocena dvojke 7.2
Trojke 6.8
4ke 5.8 (na ene 5.5 se bo ustavilo)

:D ni tukaj nostalgije. Enostavno je film govno.


V ocenah prvih treh filmov je priblizno 30% nostalgije, ostalo je pa realna ocena. Prvi del v resnici ni bil tako dober kot marsikdo trdi. Mogoce Hollywoodu dokaj nov koncept, ceprav ne ravno povsem neznan, ker smo pred tem gledali recimo Truman Show in general Sci-Fi pa 'zivljenje v matrici' ni nic neznanega. Ljudje se pravzaprav ze kako tisocletje nazaj pisali o tem, da smo mi v bistvu zgodba, zapisana v neki knjigi.

V prvem filmu je bil za tisti cas resnicno dobro izveden bullet time (pravzaprav prvic) in tudi drugi efekti so bili ok. Zgodba sama, ki se pa dogaja okrog matrice, je pa neka trapasta romanca.

Zdaj smo pa dobili nadaljevanje, ki je nek povprecen izdelek Hollywooda, vsi so pa pricakovali nov block buster, ki bo spet podiral meje. Pa en kup ljudi, ki je gledal prvi del, so zdaj ratal tecni stari prdci, ki jim ni nic vec vsec. V glavnem, vecina snezinkasto pretirava in tarna nad zanic filmom. Film je zgolj povprecen.

globoko grlo ::

Zgodba sama, ki se pa dogaja okrog matrice, je pa neka trapasta romanca.

Če to govoriš za enko, ti lohka sam rečem: NEHI JEST DROGE!



Film je zgolj povprecen.

Za 4ko pa to čist drži.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

BT52 ::

globoko grlo je izjavil:

Zgodba sama, ki se pa dogaja okrog matrice, je pa neka trapasta romanca.

Če to govoriš za enko, ti lohka sam rečem: NEHI JEST DROGE!


No TBH to se lahko zgodi, če požereš rdečo in modro tableto naekrat. LOL

globoko grlo ::

hahaha true that
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

BigWhale ::

globoko grlo je izjavil:

Zgodba sama, ki se pa dogaja okrog matrice, je pa neka trapasta romanca.

Če to govoriš za enko, ti lohka sam rečem: NEHI JEST DROGE!


Tako kot sem ze povedal, v enki imamo iskanje digitalnega jezusa, ki bo odresil clovestva zlobne matrice, vse skupaj je pa prepleteno z neko ljubezensko zgodbo.

garamond ::

Kot velik ljubitelj prvih treh Matric (da, tudi 2. in 3. dela) - poznam jih bolj ali manj na pamet - se mi zdi najnovejši 4. del čisto razočaranje.
Moram pozabiti kaj sem gledal. Potlačil bom v podzavest, kolikor se bo le dalo. Vseeno, grenak priokus bo zagotovo ostal.

Edina svetla točka, ki se jo spomnim, je uporaba pesmi White Rabbit od Jefferson Airplane. Ki je sicer že v trailerju, ni potrebno, da film gledate. V bistvu, če je kdo ljubitelj prvih Matric, bi rekel da 4. dela sploh ne sme gledati (razen tega trailerja).

Sprašujem pa se, če ima BigWhale nemara vsaj delno prav, da smo ratal tecni stari prdci. Verjetno sem prvič gledal Matrico, še preden sem spoznal dela starih grških filozofov (od Platonove Votline dalje) in ugotovil, da je ideja Matrice stara tisoče let - zato pa je imela name velik vpliv.

SPOILER:

Posledično se zdi nemogoča naloga, da bi lahko nov del Matrice povedal kar koli novega, ker so že vse velike ideje samo "remixi" in variacije na temo starih idej. Saj, razumem da so podobno razmišljali tudi avtorji filma. Samo ta meta-self-referencing parodija mi že v osnovi ni všeč. Je popolnoma v neskladju s prvimi tremi deli. Ja, parodija. Ne vem, kako drugače bi rekel enemu prizoru v Matrici 4, kjer (dobesedno) napovejo izzid Matrice 4 - režiser (game designer) ima pa izbiro "vzemi ali pusti", 4. del bo izšel v vsakem primeru.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

2dark ::

BigWhale je izjavil:



Tako kot sem ze povedal, v enki imamo iskanje digitalnega jezusa, ki bo odresil clovestva zlobne matrice, vse skupaj je pa prepleteno z neko ljubezensko zgodbo.


Kaj imamo pa v 4-ki?

Problem sta tudi glavna negativca. Kako boš ta dva resno jemal.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

6bt9hmDwY ::

ok, ne bomo pogledali, še takrat, ko pride na striming, bomo pogledali dva dneva pred iztekom :-)

1 ftw!

globoko grlo ::

Tako kot sem ze povedal, v enki imamo iskanje digitalnega jezusa, ki bo odresil clovestva zlobne matrice, vse skupaj je pa prepleteno z neko ljubezensko zgodbo.


No ja, lahko tko gledaš na stvar, lahko pa vlečeš direkt primerjave z našim aka resničnim svetom, brez digitalnega jezuščka.


Problem sta tudi glavna negativca. Kako boš ta dva resno jemal.

Tut to je res.

Kle se najprej spomnem na Jackota aka JokerjaTM v šišmišu. Brez Jacka bi bil film dost bl meh.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

Vedno bolj se mi zdi, da ima film oz. vsi matrix filmi skupaj nek drug (skrit) pomen in sicer, da sistema ne moreš nikdar zrušit oz. spremenit, pa če po luftu letaš in se še tolk za rokce držiš.
Kot neko skrito sporočilo, da se folk ne bi tolk upiral sistemu oz. eliti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

John Wick Chapter 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9211570 (1453) oo7
»

The Matrix (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8714764 (8576) oo7
»

Jupiter Ascending

Oddelek: Sedem umetnosti
243568 (2389) Netrunner
»

Matrix 3: Revolutions Trailer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13110195 (8454) JP
»

Še 8. dni do premiere The Matrix: Reloaded !!SPOILER ALERT!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10010145 (8078) BaRtMaN

Več podobnih tem