» »

The Matrix Resurrections [Matrix 4]

The Matrix Resurrections [Matrix 4]

Temo vidijo: vsi

BT52 ::

karafeka je izjavil:

Vedno bolj se mi zdi, da ima film oz. vsi matrix filmi skupaj nek drug (skrit) pomen in sicer, da sistema ne moreš nikdar zrušit oz. spremenit, pa če po luftu letaš in se še tolk za rokce držiš.
Kot neko skrito sporočilo, da se folk ne bi tolk upiral sistemu oz. eliti.


Samo to je vse površinsko. Filma ne greš gledat v kino zaradi tega. Matrica 1 je prišla do klimaksa in je digitalni Jesus z pomočjo ljubezni premagal matrico, ter postal uberbot (zato imaš problem z premočnim herojem). Naslednji 2 del, ki je bil filozosko, ter akcijsko zanimiv (on spopad pri Merovingian-u je bil carski) in ima neko mesto in spoštuje do neke mere ozadnje matrice. Vse drugo pa je brezveze. Neo je premočen in ni nobenih posledic, nevarnosti (po domače so se zapisali z zgodbo v kot). Ozadnje zgodbe je jasno. Vse drugo ala inception pa je težko naredit, ker na nek način izpokopaš prejšnje dele. Kar pa kot gledalec spregledaš, da nekatere stvari niso bile planirane od začetka. Dober primer je Star Wars Disney saga. Boxoffice 12m je yikes za 150m budget.

paraboŁa ::

Aktualen povzetek :))

BigWhale ::

2dark je izjavil:

BigWhale je izjavil:



Tako kot sem ze povedal, v enki imamo iskanje digitalnega jezusa, ki bo odresil clovestva zlobne matrice, vse skupaj je pa prepleteno z neko ljubezensko zgodbo.


Kaj imamo pa v 4-ki?


Saj zato pravim, da so filmi en in isti pasulj, sam prvih se mal nostalgicno spomnimo, verjetno bolj zaradi tega, ker so prinesli precej tehnoloskih novosti. :)

2dark je izjavil:

Problem sta tudi glavna negativca. Kako boš ta dva resno jemal.


Novi Smith, se strinjam, men ni bil zanimiv.

The Analyst mi je bil pa v resnici precej dober karakter. Preracunljiv, na nek nacin zloben.

nejcek74 ::

Pogledal včeraj, na hitro potegnil s travnika, ker me je znanec hotel zvleči v kino:
+ da so ohranili Trinity, čeprav je zdaj stara baba
+ postrižen in pobrit Kean-u Reeves, čas je, da se neha šlepat na eno in isto podobo zadnjih 15 let

0 lik Analysta, bi mu dal plus, pa se utopi v splošnem pomanjkanju česarkoli
0 igračkanje s četrtim zidom, ampak tudi to razvodeni

- vse ostalo, nima smisla naštevat, ker film ni vreden truda, izpostavil bi pa manjko Laurenc-a Fishburn-a in Huga Weaving-a, kjer lahko rečem samo wtf, ter pa zaključno sceno :))
Kot parodija bi mogoče šel čez, ampak kje je potem Leslie Nielsen, za Matrico bi ga pa ja lahko klonirali, tako pa sem film prebavil s par gin-toniki in debato o AI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

6bt9hmDwY ::

karafeka je izjavil:

Vedno bolj se mi zdi, da ima film oz. vsi matrix filmi skupaj nek drug (skrit) pomen in sicer, da sistema ne moreš nikdar zrušit oz. spremenit, pa če po luftu letaš in se še tolk za rokce držiš.
Kot neko skrito sporočilo, da se folk ne bi tolk upiral sistemu oz. eliti.

Hehe, ne samo to, še odlično blagajne polni, podobno kot Star wars, ki je menda nekakšna kritika 'zahodnega imperija'; kar bi naj globalno ozaveščalo gledalce - saj jih, da vedno več denarja plačajo za vedno slabše filme, to pa je biznis, to.

PS: Oprosti, BT52, da sem nekako ponovil za teboj :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

BigWhale ::

Vzdrzite se neumnosti, resno.

Stikalo ::

Sem pogledal. Me čudi tako slab odziv na film. Matirx 1 je bil super film z nekimi mind blowing vizualnimi učinki za tisti čas + zgodba oz sama ideja da živimo v simulaciji je bila nora. Oboje skupaj je naredil super film za tisit čas. Ne 2 in 3 nista mogla doseči enakega efekta. Pač 4 je bila narejena za malo nostalgije. Kot bi rekel, daj dobimo se na kavi lubitelji Matrice.

Film je čisto gledjiv, glede na to da je to 4 del, nisem imel posebnih pričakovanj. Sama zgodbica ni ne vem kaj, je pa čisto gledljiv. Konec je pa res omleden za popizdit. Čeprav tudi pri 3 ne veš, kakšen je dejanski konec filma.

Pač film se mi ne zdi, da ima neko super globoko zgodbo in pomen in ga ni tudi vredno iskati.

2dark ::

Stikalo je izjavil:



Film je čisto gledjiv, glede na to da je to 4 del, nisem imel posebnih pričakovanj. Sama zgodbica ni ne vem kaj, je pa čisto gledljiv. Konec je pa res omleden za popizdit. Čeprav tudi pri 3 ne veš, kakšen je dejanski konec filma.



Premalo gledljiv za kino. To je problem, ker v kinu bi naj se vrteli filmi, za katere se je pripravljeno plačat-
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

karafeka ::

Stikalo je izjavil:

Čeprav tudi pri 3 ne veš, kakšen je dejanski konec filma.

Niti pri prvem ne veš kakšen je konec oz. glede na drugi del je konec nesmiseln - reče, da so jih razkrinkali in da bo zdaj vse drugače, ko odloži slušalko, ampak se potem drugi del nadaljuje še vedno po istem kopitu in se dejansko ni nič spremenilo.

Sploh ni važn katero tableto izbereš, na koncu je ignorance bliss - s covidom in vsem ostalim je isto, ne moreš proti sistemu oz. vsaj tako nas prepričujejo z vsem pravnim mambojambom, birokracijo in kupljenimi mediji. Le kako jim je ratalo leta 1968 in 1990?

FoxKnox ::

When Matrix meets John Wick.

svecka ::

Film je zanič, ena parodija na Matrix 1, ki je bil legendarni film. Preveč copy paste scen, skoz ene in iste stare fraze. Namesto da bi idejo poglobil in razširil da Matrica svet sedaj v verziji 2 in da nekateri nočejo biti svobodni, drugi pa hočejo, spet enaka ljubezenska zgodba in nič globjih miselnih razmišljanj...že sam dokumentarec "mouse utopija" mi je ponudila več od tega kupčka dreka.

Alien123 ::

sem že pozabil, da tale film obstaja. Kak so lahko tak zjebali?

nirburu ::

Saj če pomisliš je naslov dokaj primeren. Resurrections.
Kaj je mrtvega in se običajno oživlja?
 think!

think!

BT52 ::

Jesus Crist!


:D

Pravi folk, da je tole bila bolj parodija. Čeprav nebi bilo slabo, da bi se posrali na WOKE foro. Samo warner bros itak nima jajc. Tole bi bil hit, če bi bil spoof. Ali pa posneli v stilu Guradings of Galaxy pa pohecali se iz Sneyderovih pravtako "kristusovih" for v obliki John Wicka, ki se je izgubil v matrici. Digitalna oblika bi imela več smisla kot nov Spidermann multiverse sranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

kanarin ::

Gledal štirko včeraj zvečer (kot velik oboževalec predvsem prve matrice). Pričakovanja po vseh prebranih ocenah so bila precej nizka, film pa je še slabši kot sem si mislil. Povsem nesmiselno in nepotrebno nadaljevanje. Med gledanjem sem nekajkrat zadremal, toliko me je film "zabaval". Sicer pa mi to deluje bolj nek nekakšen remake oz kar pardija prve matrice kot dejanko nadaljevanje. Med ogledom me je zelo hitro minilo zanimanje, kaj se sploh dogaja, kaj je resničnost in kaj fikcija oz matrica, enostavno - who cares. Totalen fail oz blamaža.

FoxKnox ::

Če je v Matrix 1 matrica neke vrste VR world, je v Matrix 4 samo ena super reallity video game.
Absolutna zmaga strojev, končno so zasužnjili ljudi, sam Architect ne bi mogel sprogramirati boljše matrice, kot jo ljudje sami po svojih željah.
To je bistvo "svobodne volje ", imeti izbiro. Modra ali rdeča tabletka.
Iger je dovolj, kruha pa tudi ne manjka. Se še komu zdi vse to nekako znano ? Deja vu ?

nirburu ::

BT52 je izjavil:

Jesus Crist!


:D

Pravi folk, da je tole bila bolj parodija. Čeprav nebi bilo slabo, da bi se posrali na WOKE foro. Samo warner bros itak nima jajc. Tole bi bil hit, če bi bil spoof. Ali pa posneli v stilu Guradings of Galaxy pa pohecali se iz Sneyderovih pravtako "kristusovih" for v obliki John Wicka, ki se je izgubil v matrici. Digitalna oblika bi imela več smisla kot nov Spidermann multiverse sranje.


Haha dobro si me. Pa še z mojim lastnim orožjem. +1
Pristajam na teorijo, da je ta matrica bila zgolj prisilno narejen zmazek.
Čist škoda Keanuta še posebej po Cyberpunk fiasku.

BigWhale ::

Spol in spolna identiteta reziserke sta precej off-topic, ostanite civilizirani.

kanarin ::

Se strinjam, po drugi strani pa ta debata na nek način posredno pove marsikaj o samem filmu, ciljam seveda na to, da je o filmu kot takem dejansko škoda zgubljati besede...

Lonsarg ::

Z glavno zgodbo niti ni kaj narobe.

Ampak:
- dialogi so konkretno amaterski, RES konkretno da je kar neverjetno
- globina karakterjev je neobstoječa, vse je plehko
- ne vem kaj so kadili da so tako na silo tlačili cheap humor notri, tako na silo da izpade kot da se norca delajo. Vsak drugi stavek skuša biti humoren, smejal se nisem pa niti enkrat.

nejcek74 ::

Lonsarg je izjavil:

Z glavno zgodbo niti ni kaj narobe.
Ampak:...
- dialogi so konkretno amaterski, RES konkretno da je kar neverjetno
- globina karakterjev je neobstoječa, vse je plehko
- ne vem kaj so kadili da so tako na silo tlačili cheap humor notri, tako na silo da izpade kot da se norca delajo. Vsak drugi stavek skuša biti humoren, smejal se nisem pa niti enkrat.

Jaz bi rekel, ker "money-grab": dialogov in likov niso razvijali, ker to podraži zadeve, za ostalo so pa analizirali uspešne zadeve zadnjih let (aka Marvelov) in skopirali. Mogoče so samo vključili obstoječi AI (aka glorified statistic machine) in izbrali varianto, ki ima največji finančni učinek. Mogoče pa je Matrica 4 veliko bolj revolucionarna kot se nam zdi :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

m0LN4r ::

Pogledal in kaj naj recem, film ni slab, ampak to ni film o Matrici, ampak o Keanu Wicku.
Kot neka vrsta plehka romeo in julia o neo in trinity. Zaceli so dobro, pol pa nekje cez tricetrt ure sem zgubil interes.
To da pa Keanu igra prakticno identicno, kot v Wicku, me je najbolj razocaralo.

Pac probali so, ampak kot so sami na zacetku filma brainstormali kao kaj bo v M.IV je en lepo povedal "reboot sells"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Horas ::

saj keanu je med redkimi igralci,ki ne znajo drugačne obrazne mimike.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

m0LN4r ::

Mja obrazna mimika me se niti ni tako zmotila, ampak tudi igranje samo, barva glasu, vzivetost v vlogo ni bilo ne za cutiti niti videti. Tu lahko veliko pomaga reziser, ampak celi film mi je dajal obcutek, da jim je dol viselo.
Vazno samo, da cimvec "bullet" efektov nasopajo notr, ker so ljudje nori na to in fertik. Vse ostalo pa je "good enough"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::



To je recimo totalno nasprotje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

oo7 ::

After the release of The Matrix Resurrections, Keanu Reeves doesn't think The Matrix 5 will happen, saying that "Lana would not do another Matrix."

Ampak to itak ni odvisno od Wačkovskih ampak od WB. Matrix 5 enkrat bo verjetno ne še kmalu.

opeter ::

Poglejte tole:


Da dol padeš. :D:))
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BT52 ::

Ja Drinker je enih najboljših na yt.

Kodrnusa ::

Pogledal film. Zgodba se ni tok slaba, samo so najdl nekarizmatične in slabo igrajajoče igralce. Tudi dialogi niso najbol posrečeni, ker vsi pričakujemo bol temačen film. Trinity je pa tud tok stara že da bi jo lahko malo polepšal. N e razumem da niso vrnili Fishbourna in Weavinga, ona dva sta bila nosilca filmov...
Ta ki igra Smitha v 4ki je pa tok slab igralec da bi lahko dal kakega z ulce not pa bi boljše odigral...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Vajenc ::

V planu sem imel, da si ne bom pokvaril mnenja o seriji matrix in bom preskocil 4ko. No, ni slo in zal mi je za to. Film je slab. Vse je narejeno na hitro in pomanjkljivo. Tole pise na wiki:
Filming started in February 2020 but was halted the next month by the COVID-19 pandemic. Wachowski considered abandoning the film, but the cast insisted that she finish it. Filming resumed in August and concluded three months later.

Obcutek je, da je Lana film res naredila v naglici, pod prisilo oz kot uslugo zbrani ekipi. Glede na situacijo s covidom je vrinila sporocilo o svobodni izbiri in zasuznjenosti ljudi s kreatorji tega stanja. Imho. Skoda, film bi lahko bil z malo vec truda in pravimi strokovnjaki dober s sporocilom v duhu casa.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

oo7 ::



Danes so napovedali nov film Matrix torej peti del. To bo prvi Matrix film v katerem ne bo sodeloval nobeden od bratov Wachowski.

Drew Goddard bo režiral in napisal zgodbo za film Matrix 5.

PARTyZAN ::

Brez Wachowski sester ne polagam niti kančka upanja v nadaljevanje franšize. Če bom presenečen, super.

delavec44 ::

Mah, od kar sta brata postala sestri nista naredila še nič pametnega.

PARTyZAN ::

Cloud Atlas? Sense8?

DejchSLO ::

oo7 je izjavil:



Danes so napovedali nov film Matrix torej peti del. To bo prvi Matrix film v katerem ne bo sodeloval nobeden od bratov Wachowski.

Drew Goddard bo režiral in napisal zgodbo za film Matrix 5.

Večino časa je bolj, da se zadeva pač ustavi.

Horas ::

PARTyZAN je izjavil:

Brez Wachowski sester ne polagam niti kančka upanja v nadaljevanje franšize. Če bom presenečen, super.


kaki sestri? brata! še vedno sta dnk moška.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

delavec44 ::

PARTyZAN je izjavil:

Cloud Atlas? Sense8?


Pogledal oboje, pa upam da se hecaš. Najbolje, da rečeš še Matrix 4.

Choc ::

Nekje sem bral teorijo, da so Matrix 4 naredili zanalašč slabo, da ne bi več delali nadaljevanj :D

DejchSLO ::

Če so hotl nardit slabo, jim je res odlično uspelo, ker nism mogu gledat več k 20 min in sm probal 2x.

Choc ::

Baje sestri / brata nikoli nista načrtovala štirke, pa je studiu zadišal denar in so bili tudi pripravljeni zamenjati režiserje, če ne bi sprejeli projekta.
In potem je nastala ta "parodija" / zmazek :D (ne vem kako jim je uspelo spraviti v film Warner Bros šalo)

Sam očitno ni pomagalo, če resno razmišljajo o petki :D

ReRMh ::

da ne bo tako kot s sedaj negledljivimi star wars (na disney) :D

opeter ::

Meni je bil samo prva Matrica (Matrix) v redu, ostalo je bilo čisto brezvezno vlečenje žvečilne. S prvim bi morali zaključiti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

Saj zanimivo, da so tako hitro odobrili nov Matrix film glede na to, da je bila 4 finančni polom.

2dark ::

4-ka je tako slaba, da ni vredna omembe.

DejchSLO je izjavil:

Če so hotl nardit slabo, jim je res odlično uspelo, ker nism mogu gledat več k 20 min in sm probal 2x.



To si pa še veliko pogledal. Čestitam.

opeter je izjavil:

Meni je bil samo prva Matrica (Matrix) v redu, ostalo je bilo čisto brezvezno vlečenje žvečilne. S prvim bi morali zaključiti.


Enkar je res najboljša, ampak tudi dvojka je v redu.. je pa težko vzdrževat "kvaliteto " skozi tri filme. VSeeno pa mislim, da je Matrica od 1 do 3 dela v celoto kar dobro zaključena.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

delavec44 ::

Scena na avtocesti je kul.

2dark ::

delavec44 je izjavil:

Scena na avtocesti je kul.


Se popolnoma strinjam.

Kok se spomnim so šli dejansko gradit par kilometrski odsek za snemanje filma.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Lonsarg ::

Če hočej naredit dober film morajo nehat z neki pretiranimi referencami na originalno trilogijo, ampak moraj štartati iz nule. Al posnamejo nekaj kar se dogaja pred originalno trilogijo al pa gredo 1000 let v prihodnost pa naredijo nov zaplet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pithlit ::

Lonsarg je izjavil:

Če hočej naredit dober film morajo nehat z neki pretiranimi referencami na originalno trilogijo, ampak moraj štartati iz nule. Al posnamejo nekaj kar se dogaja pred originalno trilogijo al pa gredo 1000 let v prihodnost pa naredijo nov zaplet.

Sej so s štirico točno to nardil.
Life is as complicated as we make it...

Lonsarg ::

Štirica je direkt definicija pretiranih referenc, vsaj kakor sem nahitro trailer/reviewe gledal, nočem tok slabih filmov dejansko gledat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pithlit ::

Te nihče ne sili.

Če štirico dojemaš kot nek povezovalni člen med prvo trilogijo ter novimi deli deluje čisto v redu (daleč od tega da bi bil to dober film). Povsem lepo uvede nove like ter njihove motivacije zakaj počnejo to kar počnejo.

Zdaj, kaj bodo s petkom načaral je pa drug problem. Vse šanse imajo ohranit navezo s prejšnjimi filmi in kljub temu narest nekaj povsem novega. Ziher se bo pa marsikdo našel ki bo jokal da brez Trinity/Neo/Morpheus to pač ni Matrix.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

John Wick Chapter 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9211338 (1221) oo7
»

The Matrix (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8714473 (8285) oo7
»

Jupiter Ascending

Oddelek: Sedem umetnosti
243529 (2350) Netrunner
»

Matrix 3: Revolutions Trailer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13110075 (8334) JP
»

Še 8. dni do premiere The Matrix: Reloaded !!SPOILER ALERT!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10010032 (7965) BaRtMaN

Več podobnih tem