» »

Matrix 3: Revolutions Trailer

Matrix 3: Revolutions Trailer

1 2
3
»

Sergio ::

Lepo, da se ne strinjaš z njo, saj se jaz tudi ne ;).

Ampak če se postaviš v kožo uploadeeja, ki je z motorjem priletel direktno na varnostnike ene od zgradb, in nate začnejo streljat varnostniki... pač nimaš dosti izbire.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

> Ampak če se postaviš v kožo uploadeeja, ki je z motorjem priletel direktno na varnostnike ene od zgradb, in nate začnejo streljat varnostniki... pač nimaš dosti izbire.

To je bilo načrtno, bi jaz rekel.

Plus tega, si že kje videl agenta se teleportirat v invalida? Jaz še nisem. Torej, če bi jih vse le pohabila in jih postreljala v noge (T2 style), bi jih efektivno onesposobila in se tudi noben agent ne bi teleportiral v hendikepirance. :)

Zheegec ::

Agent se uploada v celotno kodo, ne samo v obstoječ model trenutne kode. Torej, če se teleportira v pohabljenca postane točno takšen kot je originalno, ne prevzame lastnosti tistega v katerega je bil uploadan - tako si jaz predstavljam, ker potem bi tudi vsakdo od teh agentov imel pri vsakem uploadu drugačne lastnosti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

>Plus tega, si že kje videl agenta se teleportirat v invalida

V prvem delu, tik pred pretepom v podzemni. Agent se je teleprtiral v starega, izrabljenega, pijanega klošerja, ki je ležal na betonu pokrit s kartonom. Nato tekom prvega dela v babice itd.

Očitno potrebuje za teleportacijo samo par oči tarče, ostale lastnosti tarče niso pomembne...

undefined ::

Dobro, vzamem nazaj. Ampak še vedno se ne strinjam s taktiko, and that's it. Sicer smo imeli prav to razpravo že v drugih temah, zato se mi zdaj ne zdi smiselno ponavljat, ker itak ne bi (skoraj) nihče razumel, oz. ne bi hotel razumet. Tisti, ki razumejo, pa bi le ostali modro tiho. Zavidam jim. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

undefined ::

"Everyone is a potential terrorist... let's bomb Iraq." 8-)

Sergio ::

Hmnjah, tukaj še vedno je razlika. V Iraku dejansko ne more biti vsak terorist. V Matrici je pa lahko vsak agent.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

Sergio, princip je isti. Vsak je potencialni terorist. Sem 90% ziher, da so to nekje že rekli. :)

Tr0n ::

Jah, mudilo se ji je. Zrtvovati manjse stevilo ljudi za visji cilj (dostop do Source-a).

Where the problem is? :)

undefined ::

That's exactly my point.

Pa še nekaj, če je že vsak potencialni agent, zakaj se sploh truditi jih rešiti ljudi iz matrice? Naj živijo sami življenje v tisti puščavi "realnosti" brez sonca, meni bi bolj godila matrica... pa kaj potem, če si mašine nabirajo energijo na teh ljudeh? Jim dajo tud lep svet v zameno, katerega originalno realno verzijo so ljudje sami uničili. :)

Tic ::

IceMan: You sound like Cypher!
persona civitas ;>

Brane2 ::

IceMan: Nekdo očitno ni gledal prvega dela... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Tic ::

Brane: >:D
persona civitas ;>

undefined ::

Tic
Who says Cypher was so wrong? Who says Morpheus is absolutely right? It turns out he wasn't so right after all at the end of Matrix Reloaded.

Brane, kdo? :)

Tic ::

Ja dobr no.. tut "Morfej" < (LOL) se gdaj zmoti. Drgac sm pa zdej se 1x gledu prvi del :)
persona civitas ;>

Iztirjenec ::

Dejansko matrika je dober film. Za povprečnega gledalca nudi zabavo, akcijo, razmišljanje.
Pa poglejmo, osnoven koncept matrike... Simulacija človestva, civilizacije. Torej pa predpostavimo, da se je umetna inteligenca res tako zelo razvila, kot se naj bi v temu filmu. Jaz pravim, da je to (oz. bo čez nekaj časa sigurno možno... v človeku recimo je osnovni nosilec miselnih provesov električni signal... Prav tako v stroju, in ne vidim razloga, da nekoč ne bi bilo možna tudi umetna inteligenca, ki bi bila enakovredna človekovi. Danes se to veliko ljudem to zdi smešno, ampak tudi izjava, da je zemlja okrogla se je svoj čas zdela vsem smešna) možno. Torej na eni strani imamo vmesnik matrice (človek v kapsuli ali karkoli že to je), ki je tudi nekakšen pomožni procesor matrike in tudi program sebe in eden od podprogramov matrike. Torej je vsak človek v kapsuli to kar sem prej napisal. Torej matrika je glavni procesor, ki krmili fizični svet skratka izvaja druge podprograme (naravni pojavi) in tudi usklajuje delovanje podprogramov (dajmo jim ime človek/bitje). Skratka koncept je dokaj možen, potrebna je le takšna tehnologija, ki je dovolj zmogljiva, da lahko vse to skupaj simulira. In tako svet lepo teče po programu matrike. Torej je matrika zaključen sistem (če ga gledamo iz najbljižjega zunanjega vidika) (prepuščam tudi možnost da je lahko matrika v matriki v.... ampak zaenkrat to pustimo ob strani). Vse lepo funkcionira. Matrika kot takšna obsegala ogromno programske kode, oziroma kar neskončno, saj bi sproti pisala obsežne programe. Anomalije bi bile v neki meri možne, saj hardverski del ni imun nanje, ampak glede na to, da je tako zmogljiva da lahko poganja takšne programe potem ni problem v istem trenutku to tudi odpraviti.

Pa poglejmo sedaj stvar z vidika Neo-ta, ki zna ukaniti matriko, za njega zakoni v matriki ne veljajo. Tukaj je dokaj kočljiva situacija, saj ima matrika za človeka določen nek maksimum na določenih področjih (kot naprimer hitrost itd.), in tako je ta podprogram človek/bitje ne more preseči ( if hitrost_človeka > max_hitrost_človeka then hitrost_človeka = max_hitrost_človeka ). Torej s tega vidika to ne bi bilo možno. Ampak je še kako možno. Recimo da bi človek, ki bi se osvobodil, kot se je recimo Neo zavedel vsega tega, preučil princip kode matrike ( za to bi moral biti "poseben" človek, genij ki bi imel sposobnost sprotnega spreminjanja kode samega sebe) in si jo preuredil po svoji potrebi. Kako bi to storil? Enostavno, priključil bi se na matriko in sprogramiral recimo del programa letala (recimo njegove spremenljivke) v svoj podprogram in voila -> že bi lahko v matriki letel. To tudi nekako nakažejo v matriki. OK do tod ta teorija zdrži. Ampak, če matrika vse nadzoruje potem v principu takoj še v istem trenutku vidi, da je prišlo do anomalije delovanja določenega podprograma (človek/bitje) Če gledamo z softwerskega nivija (programerskega) bi potemtakem lahko to napako takoj popravila, zbrisala (podobno kot naredi Antivirosni program z okuženo datoteko (Ja Neo je v matriki po mojem Virus). Pa adijo celotna zgodba MATRIKE. Ni več filma, zabave.

OK, zdaj grem spat, pa bom drugič nadaljeval.

Tr0n ::

Ena zelo zanimiva razlaga zgodbe Matrike I and II. Ogled priporocen.

undefined ::

Pizdun, a si si sploh vzel čas pa prebral kar je do sedaj napisal Thomas? :)

undefined ::

Tr0n...

> Hello, anyone remember the CGI in Blade 2? Now try to imagine a camera swooping in and out of that drivel), but the film as a story was chock full of plot.

Blade2 had a... full of PLOT?! Ko mi en tako prbije, mu naj pol še verjamem kar mi naloži o Matrici?

Očitno le še en, ki meša efekte in fight scene z dobro zgodbo... wake up kids, to NI ena in ista stvar! :)

Iztirjenec ::

Pizdun, a si si sploh vzel čas pa prebral kar je do sedaj napisal Thomas?


Ne. Nimam potrplenja, da bi bral vse kar je bilo napisano. Če hočes naredi povzetek (kratko), da vidim kaj je napisal.

Tr0n ::

undefined ::

> Ne. Nimam potrplenja, da bi bral vse kar je bilo napisano.

Potem pa ne komentiraj, preden ne prebereš, kar je že bilo napisano. Ne mislimo znova obravnavat že obravnavanega le zaradi tega, ker si ti len. :)

JP ::

Ni mi jasno zakaj se bunite... eni tako drugi drugače.... skratka

Kot pravim: O okusih se ne razpravlja! Vsak pa ima seveda pravico do svojega mnenja....

No kar se tiče Matrice kot filma (efekti ipd.) fletno narejen film s seveda raznimi luknjami... smo že razpravljali o tem..
Kar pa se tiče zgodbe...
Ko sem bral tole celotno temo ste vsi nekaj filozofirali... pa nič o filozofiji povedali... HA
Matrica = filozofski film!!! Zakaj????
Če pač ne berete, bom jaz nametal razlogov: Ideja matrice kot take, o tem da
živimo v "sanjah" beri kot "v programu" izhaja od enega gospoda R. Descartesa, ki pa ni od včeraj! [COGITO ERGO SUM!].... ontologija...
Druga pomembna stvar je Platonova ideja.... beri Državo.... primera o votlini, krmarju...
Tretja kar pomembna stvar je religiozni vidik.... povdarjam predvsem Krščanstvo ki daje zgodbi okvir (delno tudi budizem, pa se kaj bi nasli). Ideja Jezusa -----> Neo!!! ...beri Sveto pismo... tukaj lahko namečem tudi nekaj citatov z BBC-jeve strani (mogoce ste brali):

>In a quiet moment in The Matrix, our hero Neo talks with one of his new crewmates, Cypher. Neo is still getting used to the news that all he ever knew was an illusion fed into his head by the computers who now enslave humanity, and that according to the leader Morpheus he is The One destined to deliver us.

"Did he tell you why you're here?" asks Cypher.

Neo nods.

"Jesus! What a mindjob! So you're here to save the world."

It turns out that Cypher is right on all three counts. Yes, Neo has to save humankind. Yes, it is a job for the mind over computer-simulated matter. And yes, he is Jesus.

>Neo's mission, foretold by prophets, is to reveal the truth that will set humankind free. And if that's not messianic enough for you, he gives his life for others and then rises from the dead more powerful than ever. He even ends the movie ascending to heaven.

Then there are the little clues scattered across the film. The hull of their ship bears a plate reading "Mark III No. 11". For those who don't take a Bible to the cinema with them, Mark 3:11 reads, "Whenever the unclean spirits saw him, they fell down before him and shouted, 'You are the Son of God!'"

> Another is right at the beginning. Neo, the ace computer hacker, hands a valuable disk over to a caller.

"Hallelujah!" is the response. "You're my saviour, man. My own personal Jesus Christ."

There is no end to the biblical parallels that have been found. There are names like Trinity and Zion. There is a baptism and a betrayal. After a while though, the parallels start to get rather debatable, and more to the point nerdish.

*raznih paralel je se precej....

Zgodba seveda poleg naštetega vsebuje še več filozofskih prepričanj, ki pa jih žal nihče od nas ne more zaverči!

*Film je seveda ZF; zgodbo bi drugace precej tezko predstavili... meni je po eni strani kar vsec... ceprav se na case clovek malo zasmeji.

No tudi mene caka se nekaj gledanj saj drugega dela se nisem cisto osvojil.

Ce koga kaj zanima o filozofiji matrice pa naj si prebere se na www.whatisthematrix.com pod philosophy sekcijo...
Lahko pa tudi vprasa... jaz tistega se nisem vsega prebral.

Se opravicujem za dolg post... pa se enkrat: Martix < = > philosophy (ne toliko gledat na to kar je možno, kar bo mozno ali pa sploh nikoli ne bo... ideja fantje... !!!)

:)

Lp by JP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JP ()

undefined ::

JP, I see a big flaw in your concept...

Jesus never killed anyone, he only sacrificed himself instead. Neo kills people. :)

JP ::

IceMan ti imas pa res sreco, saj se na case strinjam s tvojimi odgovori...
...a si prebral tiste navedke... nisem rekel, da je ala Jezus (ljubite sovraznike itd.)... Jezus ni poznal: guns; a lot... je pa odrešenik človeštva [he is The One].... you know what I mean... hope so...
Aja pa se to: Neo loves pepole... he kills them for their own good... ok ok otherwise he is dead... story about: evryone is potential agent 8-)
Pa nisem rekel, da cilj posvečuje sredstva! To je spet druga zgodba.

:)

Lp by JP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JP ()

Brane2 ::

>Jesus never killed anyone, he only sacrificed himself instead. Neo kills people.

Saj Jezusu ni blo treba. Je očka plačal za vse. Ni težko bit mirovnik, če veš da se ti za dosego cilja SPLOH ni treba boriti.

Neov bog ga bo ubil in vse okrog njega, ni pa videti raja, le ponovitev cikla. Od Nea se ne zahteva odpuščanje in dobrota ampak povsem druge stvari.

JP ::

Brane2: lepo si to povedal...
Pa ne mislim tukaj sedaj na religiozne zadeve preklopit. Primera pa je dobra!!!
:)

Lp by JP

undefined ::

Everyone sees only what they want to see. :)

JP ::

I agree! :) almost....

by JP

undefined ::

My beliefes do not require you to agree. ;)

JP ::

I know that!!! But if you say something wise; I would be ful not to agree! My choice! Ali pač... Lp by JP

JP ::

A ste prebrali v zadnji Premieri tisi članek takoj za Matrix: Reloaded z naslovom Matrika? No tam je pa še en pogled. Priporočam

Lp by JP:)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Matrix: Revolutions (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16611628 (8273) DoloresJane
»

Matrix Revolutions

Oddelek: Sedem umetnosti
332825 (2056) Raw
»

[What is] The Matrix Kviz (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1819727 (7137) DarkSite
»

The Matrix: Reloaded

Oddelek: Sedem umetnosti
362300 (1399) CaqKa
»

Še 8. dni do premiere The Matrix: Reloaded !!SPOILER ALERT!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1009899 (7832) BaRtMaN

Več podobnih tem