» »

The Matrix Resurrections [Matrix 4]

The Matrix Resurrections [Matrix 4]

Temo vidijo: vsi

eventyrer ::

oo7 je izjavil:


Neo in Trinity sta veliko starejša Morpheus mlad, da bi se dogajalo med 1 in 2 delom.


Seveda, znotraj matrice izgledaš tako kot se tvoji možgani počutijo ko se prvič registriraš v novo reinkarnacijo matrice. Nikjer v prvih treh filmih niso prikazali da bi se liki znotraj matrice dejansko starali. So samo prikazali, da so imeli neke spomine na preteklost, ki so kar se mene tiče lahko tudi "implantani".

Svet matrice je v bistvu massive RPG kjer smo v prvih treh filmih spoznali matrico v matrici, pravega sveta pa pomojem nismo nikdar videli. Razumeš kaj hočem prikazati?

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Tisto, da uničen svet ni pravi sicer ne verjamem (tudi Animatrix ga je pokazal), ampak za ostalo pa mislim, da imaš prav.

Nikjer v prvih treh filmih niso prikazali da bi se liki znotraj matrice dejansko starali.

Zato se pa Neo za trenutek v ogledalu vidi starejšega (s sivo brado)! Mogoče takrat vidi kako res izgleda.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Vajenc ::

opeter je izjavil:

Glasba je ubijalska.

Jefferson Airplane - White Rabbit, res primerna pesem 8-)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BigWhale ::

Mene zanima, ce so ustvarjalci filmov tudi tko podrobno razmislili o vsem skupaj. Mal dvomim, da so in da zdej pac mal strikajo in pustijo, da ljudje sami napletajo zgodbe o tem kaj in kako je bilo. :))

Ena teorija je, da se je Neo izven Matrice tako spremenil, da je dobil moznost wireless povezave z Matrico, tako kot jo imajo stevilni stroji. Zato je stroje lahko unicil tudi izven Matrice.

Je pa morda bolj smiselna ideja o dvojni matrici. Ena v kateri zivijo konstrukti in druga v katero se potem zbudijo tisti, ki pogoltnejo rdeco pilulo.

To, da bi Neo na koncu moral izbrati pescico zivih in mesnatih ljudi, ki bi ponovno zgradili Zion, je kr hardcore ideja. :)

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

Mene zanima, ce so ustvarjalci filmov tudi tko podrobno razmislili o vsem skupaj. Mal dvomim, da so in da zdej pac mal strikajo in pustijo, da ljudje sami napletajo zgodbe o tem kaj in kako je bilo. :))



To bomo lahko govorili, ko bo film zunaj kako podrobno so razmislili.

Seveda je zdaj polno teorij in ugibanj po ogledu 3 minutnega trailerja ;)

pegasus ::

Mene zanima samo kako bodo v današnjem svetu izvedli bastarization ... razni discordi & co crap ne pašejo tako lepo v matrix kot irc.

oo7 ::

Govori se, da naj bi se Laurence Fishburne vrnil v filmu Matrix 5 - Laurence Fishburne Rumored To Return For The Matrix 5

oo7 ::

The Matrix Resurrections is officially rated R for "violence and some language," putting it in line with the previous three Matrix films.

oo7 ::

Nov poster


gddr85 ::



btw, a je tam na desni Ana de Armas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Han ::

Ančke ni v tem filmu.

BaTeMaN ::

Han je izjavil:

Ančke ni v tem filmu.


Ne žal nima časa, snema Norma Jeane biografijo al neki...
less then zero

oo7 ::

gddr85 je izjavil:



btw, a je tam na desni Ana de Armas?





Jessica Henwick

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Nov poster

oo7 ::

The Matrix Resurrections - Déja Vu

oo7 ::

Danes/jutri nov zadnji trailer za film Matrix 4. Film izide 22 decembra 2022.

gddr85 ::

2022? 8-O

Horas ::

ne zmotu se je, letos :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Letos ja.

oo7 ::

The Matrix Resurrections | Official Trailer 2

Vajenc ::

Sem vznemirjen od pričakovanja, ampak tale zadnji trailer na trenutke deluje kot nek marvelov super hero film, kar ni nujno slabo, le drugačno od pričakovanega.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

opeter ::

Eh, zdaj smo iz prikolice izvedeli, da bo Trojica umrla ... :8)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bambam20 ::

Mene moti, ker bo očitno preveč akcije? To pač ni matrica, kjer bi se manjko zgodbe skrivalo z veliko akcije. Ravno zato je prva Matrica najboljša, ker ima najmanj akcijskih scen.

Horas ::

kakor komu, akcije ni nikol preveč.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kayzon ::

Deluje kot nepotreben cash grab in glede na to kaksne filme snemata zadnje casa tranniebrata,tole ne deluje prevec obetavno.

BigWhale ::

Horas je izjavil:

kakor komu, akcije ni nikol preveč.


Potem gledas remake Total Recall-a al pa Resident Evil zadnje tri, kjer se nic ne dogaja, sam akcija. :>

Akcije je ponavadi vedno prevec. :>

oo7 ::

Zaenkrat bolj mešane kritike. Trenutno 67% na RT - https://www.rottentomatoes.com/m/the_ma...

oo7 ::

The Matrix Resurrections - Movie Review



Bolj slabo :P

jimyboy ::

Ob Force Awakens največje razočarajne v moji 40 letni zgodovini gledanja filmov !

BaTeMaN ::

Torej IMDB 6 je "velikodušna ocena usmiljenja".
less then zero

Ghost7 ::

jimyboy je izjavil:

Ob Force Awakens največje razočarajne v moji 40 letni zgodovini gledanja filmov !

Dobr no, pa slabš je težko od zadnjih par Terminatorjev?
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

jimyboy ::

Saj ni mogoče slabši od tretjega dela Terminatorjev in naprej, je pa zagotovo veliko večje razočaranje. V filmu ni ene res vrhunske akcijske sekvence, mogoče je pobeg na motorju se nekako dobra ampak vseeno nič posebnega.

karafeka ::

Jao, pa to ni matrica, to je parodija na matrico...

opeter ::

Z Matrico bi morali prenehati po "prvem" delu, oz. sploh ne bi smeli posneti nadaljevanj. En in edini ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gus5 ::

Četrti del Matrice je patetična romanca dveh nostalgikov v srednjih letih, zavita v SF žanr. Ta del ubije vse predhodne dele, ki naj bi bili alegorična kritika delovanja ideologij. Zdaj zvemo, da je rdeča nit tetralogije - ljubezen.

AmokRun ::

jimyboy je izjavil:

Ob Force Awakens največje razočarajne v moji 40 letni zgodovini gledanja filmov !

Po 40 letih te taki filmi lahko samo pozitivno presenetijo, ker pričakuješ šrot.

strawman ::

Saj film sam nastavi nizka pričakovanja, ko prebije 4th wall v tistem brainstormingu nadaljevanja na začetku.
Žalostno je sicer, da ponovije vse napake iz katerih se v tem delu tako cinično norčujejo.

Pa ja... love story? Resno?

TheUnderd0g ::

Veliko razočaranje.

bambam20 ::

Saj gre za preoblečen prvi del, ampak slabe kvalitete. S prvimi 3-mi deli je bilo vse povedano.

Han ::

opeter je izjavil:

Eh, zdaj smo iz prikolice izvedeli, da bo Trojica umrla ... :8)
Hmm, si prepričan? Da niso medtem že kaj spremenili?! >:D

bambam20 ::

Če je ne bi blo not, se ne bi nič spremenilo. Sm mislu, da ima Neo boljši okus.

oo7 je izjavil:

The Matrix Resurrections - Movie Review



Bolj slabo :P


Ko ti želijo prodat prvi del v slabi preobleki. Mislim, da ne bo šlo. So pa poizkusili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

BT52 ::

KEKW Hvala pred časom še enkrat pogledal 1 del. Kaka klasika. Mojstrovina. Prvi del je samostojen in z moje strani totalno zaključena zgodba. Samo kako lahko producenti dajo green light za 4 del je preko mojih manjhnih možganov? Mislim, lahko bi naredili Matrix 1 4K reshade film in ga dali v kine pa neki prinesel noti. Jaz bi šel gledat. Ali pa preprosto, če bi zaenkrat naredili kako ORIGINAL zgodbo.

gddr85 ::

uh je tole švoh, probal pogledat, ampak sem na sredini ugasnil, mogoče jutri celo pogledam do konca ;((

imho kr velik ovinek stran od wachowski bros trilogije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

bobby ::

Zaspal na sredini filma nekje,.. pa še do sredine sem se matral. Mislim, da ne bom do konca gledal,... razočaranje,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tilen03 ::

Verjetno nisem edini, navelican meta-humorja ali kako se naj izrazim. Norcevanje, heci s samega sebe, zdruzevanje razlicnih vesolij, prisiljeni humoristicni vlozki v vsakem zanru. Kot, ce bi se hoteli zascititi pred parodijo. Saj pa sploh ne mores vec narediti parodijo na nek film, ker se noben film ne jemlje resno vec. Skoraj vsak kulturno vecji film, od grozljivke do komedije, se norcuje iz samega sebe.

Pa to govorim kot nekdo, ki ima rad komedijo. Ne pa vedno in vsepovsod.

Film je bil podoben Marvelu oz. prilagojen njihovemu obcinstvu. Sploh tista klasicna scena, ko zlobni lik obvlada vso situacijo in se odloci razloziti vse skupaj, svoje motive, malo se posali z glavnega junaka. Potem pa vseeno izgubi.

Milijon plot twistov, zank ipd. ne pride prav, ce ni jasne slike. In to je problem pri sodobnih ZF, fantazijskih, akcijskih, pustolovskih, kriminalnih filmih. Kompleknost, ki je tam samo zaradi sebe, postane nadlezna, namesto intelektualno stimulativna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Sc0ut ::

Glede na trailer sem pricakoval nek remake v stilu Star wars, tako da pricakovanja so bila nizka. Na koncu pa smo dobili shitshow. Kot je en prej ze naisal, to je bila parodija.

Prvi del je popolnoma druga galaksija in vzdusje glede na ta cetrti del.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

A. Smith ::

Očitno sta sestri Wachowski rabili denar za novi roza frizuri.

Film sam na sebi kaj dosti ne more povedati, ker je bilo s trilogijo povedano vse. Pravzaprav, če bi obstajala samo filma 1 in 3, bi bilo prav tako vse povedano, drugi del trilogije je bil tam samo zato, da so imeli oddelki za posebne efekte dodaten zaslužek.

Moja pričakovanja za 4 so bila nizka in film se pričakovanjem ni izneveril. Vsebinsko prazen, edino, kar je bilo omembe vrednega, so bili štosi, ki tja sploh niso sodili. Manjkala sta tudi Fishburne in Weaving, ki sta bila v trilogiji najboljša igralca.

Ne pravim, da hočem ravno denar nazaj, ampak od filmov o Matrici bi pač pričakoval več.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Ganon ::

Je že tako dolgo tega, da se ne spomnim, če sem gledal drugi in tretji del. Sta vredna ogleda?

gddr85 ::

Če si matrix fan jih poglej ane, slabše kot tole ne more bit. Osebno mi je drugi boljši, kot tretji, predvsem manj tiste norije z mašinerijo, ki se vleče čez cel film.

BT52 ::

Ma ja to je ta Rian Jonhson subvert expetation ležerno pisanje. Da ne govorim on novem Spidermannu, kjer se pisec izvleče iz kota z raznimi timetraveli, ki povzročijo mnogo paradoksov, da glava peče. Ehh ko pa kaki tip dejasko naredi zelo dober film (Dune recimo) pa pravijo, da ne razumenjo in da je booring. Mislim wtf. "You get what u fucking deserve" i guess :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

John Wick Chapter 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9211251 (1134) oo7
»

The Matrix (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8714414 (8226) oo7
»

Jupiter Ascending

Oddelek: Sedem umetnosti
243511 (2332) Netrunner
»

Matrix 3: Revolutions Trailer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13110038 (8297) JP
»

Še 8. dni do premiere The Matrix: Reloaded !!SPOILER ALERT!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1009986 (7919) BaRtMaN

Več podobnih tem