» »

mehke (soft) zimske pnevmatike

mehke (soft) zimske pnevmatike

Mirko1 ::

....zima se je poslovila, ostali pa so spomini na zimske gume....
...na dva meseca starem kodiaq-u imam trenutno Continental WinterContact TS 850P 215/60 R 17..(baje "superca"), so pa izjemno robustne, pa tud' avto ni neka "gondola"......rezultat pa je: težave (bolečine) v moji (60+ in 140kg) hrbtenici...
...20 let sem vozil pasata varianta (l'98 in l'05) in sem se "scrkljal", saj je ta model izredno udoben, (novejši pasati so trši)...

....iz lastnih izkušenj vem, da so očitne razlike med različnimi gumami, poleg vsega ostalega tudi v "trdi" oz. "mehki" vožnji....
...
...moja želja je, da bi si nabavil "mehke" zimske ali celoletne gume, vse ostale značilnosti teh gum niso pomembne...

...vnaprej hvala za nasvete....

anketar ::

140kg, there is your problem m8

profii ::

glej da bo čim nižja nosilnost, torej mehka bočnica gume. Včasih so imele Michelin mehke bočnice. Projdi do vuklanizerja in poskusi z roko :)

chort ::

Mirko, Kodiaq je na žalost trd (iz prve roke, moj ima trenutno leto in dva meseca in 30k km), tudi elektronsko nastavljivi blažilniki ne pomagajo. Edino, kar je pomagalo je, da sem gume pumpal na 2.2, namesto na 2.4 (nedaj bože na 2.7 kot priporočajo za eko/AC).
Na avtu sem imel pozimi Nokian Hakkapeliita R3 SUV (še mehkejša nordic compound guma kot naše M+S), v isti dimenziji kot ti, pa ni bilo bistveno bolje kot letne Michelin Latitude Sport 3 na 18" platiščih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

smacker ::

Kosmodisk?

Stari maček ::

Odgovor na tvoj problem niso gume, ampak Sharan.

jype ::

A da bo šel lahko brez bolečin do 200 kil?

KAVINSKY ::

Drugi avto - Citroeni so kot fotelji.

TheBlueOne ::

Cim manjse platisce in cim bolj "debela" guma bo tvoj recept za uspeh.

Stari maček ::

KAVINSKY je izjavil:

Drugi avto - Citroeni so kot fotelji.

Sem ravno menjal C5 za Alhambro, ker so Citroenovi sedeži za konkretne dede katastrofa. Nobene lumbarne podpore.

IL_DIAVOLO ::

Kaj ko ne boš mogel več normalno hodit, boš tudi nove čevlje kupil?

Mirko1 ::

chort je izjavil:

Mirko, Kodiaq je na žalost trd (iz prve roke, moj ima trenutno leto in dva meseca in 30k km), tudi elektronsko nastavljivi blažilniki ne pomagajo. Edino, kar je pomagalo je, da sem gume pumpal na 2.2, namesto na 2.4 (nedaj bože na 2.7 kot priporočajo za eko/AC).
Na avtu sem imel pozimi Nokian Hakkapeliita R3 SUV (še mehkejša nordic compound guma kot naše M+S), v isti dimenziji kot ti, pa ni bilo bistveno bolje kot letne Michelin Latitude Sport 3 na 18" platiščih.


...ja, je tako....prav imaš...(sem obiskal kar nekaj vulkanizerjev.....ne vidijo ustrezne rešitve.)..

Stari maček je izjavil:

Odgovor na tvoj problem niso gume, ampak Sharan.


...kwa pa touran, je pretrd....?..Sharan je prevelik za garažo, kodiaq-a glih za glih stlačim not...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirko1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158482865 (14162) Leko
»

"mehek" avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
627073 (4867) Pac-Man
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777450 (48232) slemarko
»

Obraba letnih pnevmatik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6216612 (14994) GrimReaper
»

Zimske gume Vredestein Wintrac (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10316396 (10931) SuperVeloce

Več podobnih tem