» »

"mehek" avto

"mehek" avto

1
2
»

profii ::

Ti čisto vrjamem kar si napisal. Kolega je imel 335d letnik 2008 in X5 kaksno leto novejšega. Trojka je bila bolj udobna in bolje izolirana. Da o neudobju na zadnjih sedežih ne govorim.

Da se vrnem na temo... Imam tudi znanca z cca 150 kg in ima sedež čisto nazaj plus zelo ležeče. Vrjamem da v tem položaju veliko teže pritiska na prsi in hrbet. Sploh po naših lepih luknjah. Vrjamem tudi da težko sedi bolj pokončno.

IL_DIAVOLO ::

Tudi sam ne morem sedeti pokoncno. Sedez do podna in nazaj do predzadnje pozicije. Naslonjalo malenkost naprej, da imam roke malenkost pokrcene.

anketar ::

fantje treba se bo vzet v roke

IL_DIAVOLO ::

Res moram shujsat, res sem debel..jih ze imam skoraj 70 :D

Pac-Man ::

Če hočeš ekstrem, oldtimer s hidravliko. Novejši je, trši je.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Cveto ::

Citroen C5 Aircross je precej mehek in udoben avto.

Jaz imam sicer tudi precej kg in vozim Škodo Superba in mi je avto zelo udoben.

"SUV"-ji imajo poleg že tako trdih Škod problem še v tem, da so višji in mora bit avto trši, da se nekako normalno drži ceste. Podoben je bil od žene Mercedes A: "trd kot kamen".

Lahko pa kupiš avto z nastavljivim podvozjem. Jaz sem se vozil z A8 (ki je sicer zelo predrag, a koncept je isti) in je se je fajn poznalo na mehko nastavljeno podvozje.

Mirko1 ::

..kaj pa Citroen Berlingo, a je zadeva kej bolj mehka al' glih tko nabija po luknjah...

TheBlueOne ::

Naceloma lahko kar dobro sklepas kateri avto je bolj mehek. Tezki avti, ki se morajo kompetentno vozit bodo trdi, drugace bi se prevec nagibali. Seveda razen, ce imajo kaksno napredno vzmetenje ampak verjetno ne bos dal 100.000EUR+. :)

Kot drugo je pametno iskati cim daljso medosno, ker je jasno, da ce je os bolj oddaljena od tebe, dobis s kotom manjso porcijo vibracije.

Glede na to, da noces lezati verjetno ciljas prav, ce se nagibas k tem kvazi dostavnikom predelanim za prevoz ljudi, ker v osnovi niso narejeni za sportno voznjo ampak, da ne poskodujejo tovora. Ce te ne moti, da je avto ogromen, poglej kaksen Citroën SpaceTourer.

https://www.avto-magazin.si/avtomobilsk...

"Pod črto lahko samo zapišemo, da je Citroën Spacetourer prijetno presenečenje in zagotovo eden od boljših Citroënovih avtomobilov, pa če se to še tako čudno sliši oziroma bere."

Zgodovina sprememb…

Pac-Man ::

Pojdi testirat nekaj s "progresivnimi hidravličnimi blazinami". V bistvu fensi šmensi amortizerji.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

borisk ::

ne mešat vseh citroenov, zadnji citroen z pravim hidro vzmetenjem je C5-C6. C5 aircros ima že nekaj novejšega,in baje ne tako udobnega (čeprav bolj od primerljivih avtov). edino ne vem zakaj ni klasičnega avtomatskega menjalnika, samo robotizirani, ki si v prejšnjih različicah v C4 izrazito zanič...

Siddh ::

Najbolj mehek avto v katerem sem bil je renault kangoo letnik okrog 2010 z gumami 195/65R15, enako ali pa bolj mehek kot C5 z hidravliko. :D


bambam20 ::

Mirko1 je izjavil:

..kaj pa Citroen Berlingo, a je zadeva kej bolj mehka al' glih tko nabija po luknjah...


POglej. Kako bo tako pocen avto imel mehko podvozje? Nabija po luknjah. To so vozi za krompir prevažat.

Pac-Man ::

Z dolgim hodom in malo genialnosti pri zasnovi. Ampak smo spet pri oldijih :)



The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15524149 (19652) matobeli
»

Hidravlika pri C5

Oddelek: Na cesti
324216 (3064) Bye
»

C4 Grand Picasso ali Touran (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5117322 (10561) RedDrake
»

mehke (soft) zimske pnevmatike

Oddelek: Na cesti
111425 (929) Mirko1
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16327455 (18705) Superboyy

Več podobnih tem