» »

Izgradnja obvoznice mimo hiše, odškodnina?

Izgradnja obvoznice mimo hiše, odškodnina?

crypt0 ::

Pred dobrimi 3 leti sem kupil stanovanje v večstanovanjski hiši (5 stanovanj) iz preprostega razloga, ker je pod teraso od stanovanja kmetijsko nezazidljivo zemljišče in lep razgled na naravo, kmet pokosi travo in lepo diši itd., levo od te hiše pa že poteka prometna cesta Mengeš - Komenda.
Sedaj pa pričenjajo z izgradnjo obvozne ceste iz Mengša do Vodic oziroma od Mengša do Štajerke (AC) in me zanima, glede na to, da se mi bo z obvozno cesto idila popolnoma zje*** in glede na to, da sigurno ne bi nabavil stanovanja tukaj in se zakreditiral za 30 let, če bi vedel da se bo zgodila ta gradnja. Ali imam možnost vložiti zahtevek za kakšno odškodnino zaradi zmanjšanja kakovosti življenjskih pogojev, morebitno znižanje vrednosti nepremičnine? Kam se obrniti, na koga nasloviti sploh pritožbo, vlogo?

V občinskem načrtu ni bilo tega takrat še vpisanega, govoric o izgradnji, ki naj bi se 10 let že pojavljale pa tudi, ker nisem domačin iz teh krajev nisem poznal in kljub vsemu gre za govorice in dokler ni bilo uradno...
  • spremenil: crypt0 ()

AndyS ::

Kaj pa bi storil, če se bo izkazalo, da se je vrednost nepremičnine zaradi boljše povezave povečala? Boš doplačal?

HappyPills ::

Ne pripada ti nič. Lahko pa se preseliš.

crypt0 ::

AndyS je izjavil:

Kaj pa bi storil, če se bo izkazalo, da se je vrednost nepremičnine zaradi boljše povezave povečala? Boš doplačal?

Res misliš, da bo obvoznica nekaj metrov od hiše zvišala ceno stanovanja? Tovornjakarji, ki vozijo v višini tvoje terase? Hrup, smog... Malo čudni parametri za zvišanje cene nepremičnine.

In spet smo pri enakem odgovoru kot prej, ki ga je admin upravičeno brisal... Brez vrednosti. Lahko kdo, ki ima izkušnje, vedenje o zastavljenih vprašanjih napiše kakšen odgovor, hvala.

HappyPills je izjavil:

Ne pripada ti nič. Lahko pa se preseliš.


Seveda, vedno se lahko. Sploh sedaj, ko so cene napihnjene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crypt0 ()

cekr ::

Te obvoznice so šele na papirju. Še ni rečeno, da res bodo.
Edino obvoznico sedaj delajo okoli Mengša, da ne bo ves promet potekal skozi center.
Del obvoznice je že en čas narejen. Povezava na kranjski krak pa je bila do sedaj ustavljena zaradi znanih slovenskih načinov pridobivanja zemlje in dovoljenj. S to obvoznico se bo samo veliko pridobilo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ziga1990 ::

crypt0 je izjavil:

Pred dobrimi 3 leti sem kupil stanovanje v večstanovanjski hiši (5 stanovanj) iz preprostega razloga, ker je pod teraso od stanovanja kmetijsko nezazidljivo zemljišče in lep razgled na naravo, kmet pokosi travo in lepo diši itd., levo od te hiše pa že poteka prometna cesta Mengeš - Komenda.
Sedaj pa pričenjajo z izgradnjo obvozne ceste iz Mengša do Vodic oziroma od Mengša do Štajerke (AC) in me zanima, glede na to, da se mi bo z obvozno cesto idila popolnoma zje*** in glede na to, da sigurno ne bi nabavil stanovanja tukaj in se zakreditiral za 30 let, če bi vedel da se bo zgodila ta gradnja. Ali imam možnost vložiti zahtevek za kakšno odškodnino zaradi zmanjšanja kakovosti življenjskih pogojev, morebitno znižanje vrednosti nepremičnine? Kam se obrniti, na koga nasloviti sploh pritožbo, vlogo?

V občinskem načrtu ni bilo tega takrat še vpisanega, govoric o izgradnji, ki naj bi se 10 let že pojavljale pa tudi, ker nisem domačin iz teh krajev nisem poznal in kljub vsemu gre za govorice in dokler ni bilo uradno...


Glej pritožbo in zahtevek lahko poslješ samo možnost, da zmagaš je mala sicer pa brez zamere Slo tech ni ravno najboljši forum za tako temo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

OP ti bom pohupal, ko se bom mimo tebe peljal. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dragi ()

K0l1br1 ::

V resnici to na ceno stanovanj ne vpliva popolnoma nič.
Zaradi tega se ne bi prodajalo popolnoma nič manj.

AndyS ::

crypt0 je izjavil:

AndyS je izjavil:

Kaj pa bi storil, če se bo izkazalo, da se je vrednost nepremičnine zaradi boljše povezave povečala? Boš doplačal?

Res misliš, da bo obvoznica nekaj metrov od hiše zvišala ceno stanovanja?

Seveda, vedno se lahko. Sploh sedaj, ko so cene napihnjene.


Ne gre za to kaj si jaz mislim, ker verjetno se bo res znižala. Zanima me kaj bi naredil, če bi bilo obratno?

crypt0 ::

AndyS je izjavil:

crypt0 je izjavil:

AndyS je izjavil:

Kaj pa bi storil, če se bo izkazalo, da se je vrednost nepremičnine zaradi boljše povezave povečala? Boš doplačal?

Res misliš, da bo obvoznica nekaj metrov od hiše zvišala ceno stanovanja?

Seveda, vedno se lahko. Sploh sedaj, ko so cene napihnjene.


Ne gre za to kaj si jaz mislim, ker verjetno se bo res znižala. Zanima me kaj bi naredil, če bi bilo obratno?


V nasprotnem primeru bi z veseljem prodal, zaprl kredit na banki, plačal davek na dobiček in šel drugam... a ni logično da bi spi**** od tukaj

K0l1br1 ::

Stanovanja v LJ bi morala biti vredna blizu nič, glede na to, da so ceste okrog in okrog.
Pa nekako niso.
Če bi cest ne bi bilo, bi se prodajala po milijon vsako?!

Daliborg ::

Si pregledal slučajno sodno prakso? Skoraj ne bi verjel če se kaj takega še ni zgodilo oz. da se ni že kdo pritožil v Sloveniji za kaj takega?
Sicer pa dvomim, ker ni to Bel Air ali pa neko staro mestno jedro pod spomeniško varnostjo. Lastnik zemlje odloča kaj bo gor postavil skladno z zakoni.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

lukamagic ::

crypt0 je izjavil:

AndyS je izjavil:

crypt0 je izjavil:

AndyS je izjavil:

Kaj pa bi storil, če se bo izkazalo, da se je vrednost nepremičnine zaradi boljše povezave povečala? Boš doplačal?

Res misliš, da bo obvoznica nekaj metrov od hiše zvišala ceno stanovanja?

Seveda, vedno se lahko. Sploh sedaj, ko so cene napihnjene.


Ne gre za to kaj si jaz mislim, ker verjetno se bo res znižala. Zanima me kaj bi naredil, če bi bilo obratno?


V nasprotnem primeru bi z veseljem prodal, zaprl kredit na banki, plačal davek na dobiček in šel drugam... a ni logično da bi spi**** od tukaj


Potem pa le hitro prodaj, dokler stroji še niso zabrneli, pa dokler so cene še visoke.. Aja ne, najprej odškodnina.

mertseger ::

lukamagic je izjavil:



Potem pa le hitro prodaj, dokler stroji še niso zabrneli, pa dokler so cene še visoke.. Aja ne, najprej odškodnina.


Zdaj je prepozno ko vsi vedo da bo šla obvoznica mimo saj ni noben neumen da bi to kupoval.

Glugy ::

Tisti del idile ki ni na tvoji zemlji pač ni tvoja idila. Vsaj pravno gledano ne. Edino če bi ti onesnaževanje z zrakom al pa hrup bistveno zmanjšal kakovost zdravja ..al pa na kakšen način načne hišo ( to je sicer bolj stvar starih hiš ) edino potem mogoče kej dobiš. Idila na katero se zgovarjaš pa je žal sestavljena ne samo iz tvoje zemlje in kot taka pač ni tvoja last.

jakapaka ::

Živijo!
Ni fajn kar se ti dogaja ampak ta idila ni tvoja last, svet se spreminja, zakaj pa misliš, da miljonarji kupijo celo sosesko in ne samo hišo, lahko bi gledal vnaprej in šel živet nekam na obrobje gozda, ampak potem nebi imel povezave do boljše službe npr. itd...
Mislim da tukaj nimaš kaj nardit, mogoče bi blo pa vseeno dobro da povprašaš kakega odvetnika če bi lahko kakšno odškodnino potegnil.

tak mimogrede... na koroškem vsi živimo v idili ... samo posledično večino ljudi tukaj nima povezave do normalne službe in se že več ko 25 let mučimo da bi dobili prokleto cesto, sej ne rečem avstrija je super opcija ampak te potem davkarija drapne, najbolje bi blo it v preteklost in prekinit plebiscit, priključit koroško avstriji pa bi vsi bli srečni ...

Massacra ::

Nekaj zanimivih "izsečkov" iz ene od sodb Vrhovnega sodišča:

Glede na zgolj določen oziroma predviden in še nezgrajen potek železniške proge pa tožnikoma škoda v nobeni opisani obliki niti ni mogla še nastati!

...kot da bi bila predvidena obvozna železniška proga že zgrajena, saj je izvedenec upošteval manjšo uporabnost nepremičnine, tresljaje, hrup, smrad, dostop upravitelja do proge, nezmožnost gradnje in podobno ter izračunal zmanjšanje njene tržne vrednosti zaradi vzpostavitve služnosti in zaradi trajnih negativnih vplivov železniške proge na nepremičnino...

...drugačne odločitve ne narekuje niti dejstvo, da tožnika nepremičnine ne bi kupila, če bi za predviden potek obvozne železniške proge vedela. Z nakupom nepremičnine jima ni nastala škoda, njuno premoženje je le spremenilo obliko: v zameno za denarni znesek sta dobila nepremičnino...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

tony1 ::

mertseger je izjavil:

lukamagic je izjavil:



Potem pa le hitro prodaj, dokler stroji še niso zabrneli, pa dokler so cene še visoke.. Aja ne, najprej odškodnina.


Zdaj je prepozno ko vsi vedo da bo šla obvoznica mimo saj ni noben neumen da bi to kupoval.


Dokler se mimo bajte na valijo tovornjaki, narod kupi vse. Sploh v današnjih časih konjunkture.

Živel sem v blokih na Pilonovi, kjer so se stanovanja prodajala tudi še, ko so 20 metrov pod njimi kopali traso avtoceste. Kupcev je zares zmanjkalo šele z recesijo.

Edini nasvet OPju je torej: čimprej prodaj. Ni lepo, ampak tako je.

Furbo ::

Pozabi. V najboljšem primeru ti stisnejo par evrov v roko za kake nove gumice na oknih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

chacha ::

Prodaj dokler je še čas, ali pa občuduj obvoznico in se žri zraven na stara leta. Če bo kdo kdaj to kupil po precenjeni ceni je to verjetno zdaj.

Massacra ::

Pa še ena zanimiva sodna "prilika":

...zaradi gradnje blokov utrpela škodo...

...pritožbeno sodišče soglaša z izvedencem M. N., univ. dipl. inž. gr., ki je ugotovil, da je zaradi manjšega, znatno okrnjenega razgleda, vrednost nepremičnine tožeče stranke zmanjšana. V izvedenskem mnenju... je vztrajal, da gre za 15 % zmanjšanje vrednosti hiše...
...upoštevajoč stroškovni in dohodkovni pristop k ocenjevanju ter primerljive prodaje je ugotovil, da je vrednost tožničine nepremičnine, ki je pred okrnitvijo razgleda znašala 169.414,00 EUR, zmanjšana na 144.000,00 EUR. Škoda, ki jo je tožeča stranka zaradi umestitve stanovanjskih blokov v prostor utrpela, znaša 25.414,00 EUR. Pritožbeno sodišče soglaša s prvostopenjskim, da je izvedenec pri ocenitvi zmanjšanja vrednosti (15 %) upošteval vsa pravno relevantna dejstva. Listine, fotografije in izpovedbe, na katerih je gradil, so mu bile dostopne že ob izdelavi izvedenskega mnenja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

joze67 ::

Torej izmeri okolje (hrup, delci,...) danes in ko bo obvoznica v pogonu in do odvetnika.

roCkY ::

Nisem bral teme. Ampak ta obvoznica je v planu v tej trasi že vsaj 20 let. Potrjena tam nkeje 2006-08.
...

Zakaj gre zadeva skozi Moste in ne ob plinovodu med Topolami in Suhadolami mi pa nikakor ne gre v glavo. Jasnega in predvsem ustrezno argumetiranega odgovora na to vprašanje s strani občinarjev ni bilo nikoli.

tomy5 ::

Prodaj in kupi drugje, svoje težave rešuj sam ker bo to hitro in točno tako kot boš želel da nisi odvisen od drugih.
Sigurno kdo želi stanovat z dobro hitro povezavo do AC ker ne želi stati v zastojih zjutraj.

Alien123 ::

isto je blo pri starih od kolega, ko so kupili bajto na morju z razgledom. V parih letih kasneje so zraven hiše zgradili ene par stanovanjskih objektov.. nič nemreš.

roCkY ::

crypt0 je izjavil:



V občinskem načrtu ni bilo tega takrat še vpisanega, govoric o izgradnji, ki naj bi se 10 let že pojavljale pa tudi, ker nisem domačin iz teh krajev nisem poznal in kljub vsemu gre za govorice in dokler ni bilo uradno...

Kar sem na hitro preletel mi ni čisto jasno kje živiš. Ampak na območju Most so zemljo od lastnikov odkupili pred cca. 10 leti. Ne spomnim se točno. Je pa že cela večnost. In postopek je bil precej dolg, ker marsikdo ni bil ravno navnudešen nad to traso skozi vas in lokom nad Žeje ter nazaj dol čez polje. In od takrat je trasa več ali manj dokončna. Varianta po močvari ob plinovodu je bila le želja dela prebivalcev Most in lokalnih kmetov. Občina Komenda je hotela obvoznico v "Komendo".

Skratka, če si kupil stanovanje pred par leti je bil potek ceste več ali manj 99% postavljen. Čas realizacije pa je za ta del še vedno ??

Dragi ::

Massacra je izjavil:

Nekaj zanimivih "izsečkov" iz ene od sodb Vrhovnega sodišča:

Glede na zgolj določen oziroma predviden in še nezgrajen potek železniške proge pa tožnikoma škoda v nobeni opisani obliki niti ni mogla še nastati!

...kot da bi bila predvidena obvozna železniška proga že zgrajena, saj je izvedenec upošteval manjšo uporabnost nepremičnine, tresljaje, hrup, smrad, dostop upravitelja do proge, nezmožnost gradnje in podobno ter izračunal zmanjšanje njene tržne vrednosti zaradi vzpostavitve služnosti in zaradi trajnih negativnih vplivov železniške proge na nepremičnino...

...drugačne odločitve ne narekuje niti dejstvo, da tožnika nepremičnine ne bi kupila, če bi za predviden potek obvozne železniške proge vedela. Z nakupom nepremičnine jima ni nastala škoda, njuno premoženje je le spremenilo obliko: v zameno za denarni znesek sta dobila nepremičnino...

hvala za post.

Se link:
http://sodisce.si/vislj/odlocitve/20150...

pegasus ::

Op: sem iz teh krajev, zato pravim, da se je že pred 20 leti govorilo o tej obvoznici. Smo v isti situaciji, končna trasa ceste nam bo odnesla celo lokalno trgovino, a smo se že pred časom s tem sprijaznili. Zato mi izgledaš nekako po pregovoru "po toči zvoniti je prepozno" ... Naj prevlada širše dobro, lastno dvorišče nekako ni najpomembnejša reč na svetu.

Mare2 ::

pegasus je izjavil:

Op: sem iz teh krajev, zato pravim, da se je že pred 20 leti govorilo o tej obvoznici. Smo v isti situaciji, končna trasa ceste nam bo odnesla celo lokalno trgovino, a smo se že pred časom s tem sprijaznili. Zato mi izgledaš nekako po pregovoru "po toči zvoniti je prepozno" ... Naj prevlada širše dobro, lastno dvorišče nekako ni najpomembnejša reč na svetu.

Edino glejta glede ropota, da postavijo protihrupno ograjo. Če je iz pravega "testa" (beri materiala), zna precej popraviti zvočne efekte. :)

D3m ::

pegasus je izjavil:

Op: sem iz teh krajev, zato pravim, da se je že pred 20 leti govorilo o tej obvoznici. Smo v isti situaciji, končna trasa ceste nam bo odnesla celo lokalno trgovino, a smo se že pred časom s tem sprijaznili. Zato mi izgledaš nekako po pregovoru "po toči zvoniti je prepozno" ... Naj prevlada širše dobro, lastno dvorišče nekako ni najpomembnejša reč na svetu.


No shit! Pol si blizu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

t-zonaz ::

Sem prebral skozi komentarje...
Mislim...kakšen zatežen folk, pravi slovenci, prav uživate u tem da ima kdo težave
Fak no
t-zonaz

AndyS ::

t-zonaz je izjavil:

Sem prebral skozi komentarje...
Mislim...kakšen zatežen folk, pravi slovenci, prav uživate u tem da ima kdo težave
Fak no


Človek nima težav, saj bi se drugače preselil. Rad bi le potegnil nekaj davkoplačevalskega denarja, ki ga vsi vplačujemo in upamo, da se bo porabil za dobro družbe. V tem primeru za infrastrukturo. Špekulant pač.
Tudi nam so v domačem kraju poširili cesto in smo dobili več prometa in ostali brez zelenice. Edina "odškodnina" je bil prisilni odkup zemlje po realni ceni.
V stanovanju, kjer sem v najemu, so pred osmimi leti zaradi gradnje sosednje stolpnice skenslali pogled na grad. Koliko je dobil lastnik saj se mu je zmanjšala atraktivnost stanovanja? Nič.
Potem so zgradili novo vpadnico v LJ mimo Žal, povečali promet mimo nas za 30%, zmanjšali kvaliteto bivanja. Koliko je lastnik dobil? Nič.

Svet in okolje nas se spreminja. Ne moremo ostati v 20. stoletju zato, ker nekaterim posamenznikom stvari ne dišijo. Nikoli ne bodo vsem.
Podobna tema je bila par mesecev nazaj zaradi širjenja ceste iz Škofljice. Vsem tam bodo olajšali migracijo v mesto in nazaj, seveda se je našel nekdo, ki bi rad potegnil par 10k, ker njemu osebno pa to ne pomeni nič.
Dajmo malo širše gledat, nase, kot družbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndyS ()

Massacra ::

Andy, to da vi/ti niste dobili nič, je seveda vaš problem! (in ne OPjev)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

Massacra ::

In kar nisi dobil ti/vi, je v żep spakiral "Zidar" (tako to gre v SLO, ne se bat, da pride pri teh odškodninah do kakšnega izkoriščanja davkoplačevalskega denarja)!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

jype ::

D3m je izjavil:

OP ti bom pohupal, ko se bom mimo tebe peljal. :)
No, jaz bom mimo peljal neslišno.

D3m ::

Nimaš zvončka?
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

Nimam. Če je treba, poblendam.

Matko ::

crypt0 je izjavil:

Pred dobrimi 3 leti sem kupil stanovanje v večstanovanjski hiši (5 stanovanj) iz preprostega razloga, ker je pod teraso od stanovanja kmetijsko nezazidljivo zemljišče in lep razgled na naravo, kmet pokosi travo in lepo diši itd., levo od te hiše pa že poteka prometna cesta Mengeš - Komenda.
Sedaj pa pričenjajo z izgradnjo obvozne ceste iz Mengša do Vodic oziroma od Mengša do Štajerke (AC) in me zanima, glede na to, da se mi bo z obvozno cesto idila popolnoma zje*** in glede na to, da sigurno ne bi nabavil stanovanja tukaj in se zakreditiral za 30 let, če bi vedel da se bo zgodila ta gradnja. Ali imam možnost vložiti zahtevek za kakšno odškodnino zaradi zmanjšanja kakovosti življenjskih pogojev, morebitno znižanje vrednosti nepremičnine? Kam se obrniti, na koga nasloviti sploh pritožbo, vlogo?

V občinskem načrtu ni bilo tega takrat še vpisanega, govoric o izgradnji, ki naj bi se 10 let že pojavljale pa tudi, ker nisem domačin iz teh krajev nisem poznal in kljub vsemu gre za govorice in dokler ni bilo uradno...

poglej datum projektov
in objave DPN v uradnem listu
http://www.luz.si/projekti/glavna-cesta...

crypt0 ::

Hvala tistim, ki so mi dali korektne odgovore, to da sem špekulant ipd. pa se mi sploh niti ne da komentirat. Ja samo izkoristit hočem situacijo, in sploh ni point v tem, da bom kratko potegnil...

crypt0 ::

Matko je izjavil:

crypt0 je izjavil:

Pred dobrimi 3 leti sem kupil stanovanje v večstanovanjski hiši (5 stanovanj) iz preprostega razloga, ker je pod teraso od stanovanja kmetijsko nezazidljivo zemljišče in lep razgled na naravo, kmet pokosi travo in lepo diši itd., levo od te hiše pa že poteka prometna cesta Mengeš - Komenda.
Sedaj pa pričenjajo z izgradnjo obvozne ceste iz Mengša do Vodic oziroma od Mengša do Štajerke (AC) in me zanima, glede na to, da se mi bo z obvozno cesto idila popolnoma zje*** in glede na to, da sigurno ne bi nabavil stanovanja tukaj in se zakreditiral za 30 let, če bi vedel da se bo zgodila ta gradnja. Ali imam možnost vložiti zahtevek za kakšno odškodnino zaradi zmanjšanja kakovosti življenjskih pogojev, morebitno znižanje vrednosti nepremičnine? Kam se obrniti, na koga nasloviti sploh pritožbo, vlogo?

V občinskem načrtu ni bilo tega takrat še vpisanega, govoric o izgradnji, ki naj bi se 10 let že pojavljale pa tudi, ker nisem domačin iz teh krajev nisem poznal in kljub vsemu gre za govorice in dokler ni bilo uradno...

poglej datum projektov
in objave DPN v uradnem listu
http://www.luz.si/projekti/glavna-cesta...


Ti si že kupil svoje stanovanje, hišo? Si preverjal poleg služnosti, bremen in lastništva v ZK še uradni list? NO jaz ga nisem, ker mi niti na pamet ni padlo, razen da sem pogledal prostorski načrt na uradni strani občine...

crypt0 ::

pegasus je izjavil:

Op: sem iz teh krajev, zato pravim, da se je že pred 20 leti govorilo o tej obvoznici. Smo v isti situaciji, končna trasa ceste nam bo odnesla celo lokalno trgovino, a smo se že pred časom s tem sprijaznili. Zato mi izgledaš nekako po pregovoru "po toči zvoniti je prepozno" ... Naj prevlada širše dobro, lastno dvorišče nekako ni najpomembnejša reč na svetu.

Če se preseliš iz LJ ravno z razlogom, ker ti je presedlo živeti ob Dunajski cesti.. IN kot sem že napisal v začetnem postu, kako naj vem kaj se govori že 20 let, če nisem iz teh krajev (no zdaj sem).... sploh kdo prebere vse.

Matko ::

crypt0 je izjavil:

Matko je izjavil:

crypt0 je izjavil:

Pred dobrimi 3 leti sem kupil stanovanje v večstanovanjski hiši (5 stanovanj) iz preprostega razloga, ker je pod teraso od stanovanja kmetijsko nezazidljivo zemljišče in lep razgled na naravo, kmet pokosi travo in lepo diši itd., levo od te hiše pa že poteka prometna cesta Mengeš - Komenda.
Sedaj pa pričenjajo z izgradnjo obvozne ceste iz Mengša do Vodic oziroma od Mengša do Štajerke (AC) in me zanima, glede na to, da se mi bo z obvozno cesto idila popolnoma zje*** in glede na to, da sigurno ne bi nabavil stanovanja tukaj in se zakreditiral za 30 let, če bi vedel da se bo zgodila ta gradnja. Ali imam možnost vložiti zahtevek za kakšno odškodnino zaradi zmanjšanja kakovosti življenjskih pogojev, morebitno znižanje vrednosti nepremičnine? Kam se obrniti, na koga nasloviti sploh pritožbo, vlogo?

V občinskem načrtu ni bilo tega takrat še vpisanega, govoric o izgradnji, ki naj bi se 10 let že pojavljale pa tudi, ker nisem domačin iz teh krajev nisem poznal in kljub vsemu gre za govorice in dokler ni bilo uradno...

poglej datum projektov
in objave DPN v uradnem listu
http://www.luz.si/projekti/glavna-cesta...


Ti si že kupil svoje stanovanje, hišo? Si preverjal poleg služnosti, bremen in lastništva v ZK še uradni list? NO jaz ga nisem, ker mi niti na pamet ni padlo, razen da sem pogledal prostorski načrt na uradni strani občine...


Ne bodi užaljen. Tukaj na forumu nimamo nič ne s tvojim nakupom, ne z gradnjo obvoznice.
Je pa res, da sem ti napisal samo bruto fakte in te nisem nič ujčkal.

Skratka odgovor na tvoje prvo vprašanje je:
Sedaj nimaš niti najmanjše možnosti za odškodnino.
Vse si imel na dlani, vendar nisi izkazal potrebne skrbnosti pred podpisom pogodbe.
Ignorantia iuris nocet - Nepoznavanje prava škoduje.

Dobil si brezplačen verodostojen nasvet.
Lahko pa plačuješ odvetnike, vlagaš tožbe.... a na koncu boš imel samo manj denarja in še manj živcev.

scipascapa ::

se kaj, se bo dalo priti do Trzina zaradi tega kaj hitreje?

fikus_ ::

Poglej, če so delali študijo vplivov na okolje (verjetno so jo), in če si v vplivnem območju, potem imaš možnost odškodnine, sicer se boš moral sam angažirat (ali to naredite s sosedi), da dosežete, da se vas upošteva.

eric_cartman ::

Te razumem popolnoma.. Tudi nam so v bližini Šentjakoba davnega leta 2004 potegnili AC in je sedaj kar se hrupa zadeva katastrofa..

Še posebej zgodaj zjutraj in ko je dež.. Ampak to je imelo vpliv še verjetno na par tisoč gospodinjstev.

Država je ponudila odškodnino samo tistim, ki jim je AC neposredno prečkala zemljišče.

Ti privoščim, da ti rata kaj iztržit. Samo se bojim, da tole ni Amerika, da bi ti na koncu dejansko uspelo.

Ampak se niti ne gre samo zaradi ceste.. Kaj pa tisti, ki so jim ulično svetilko postavili pred hišo in ne morejo spati v kolikor nimajo rulet spuščenih? Podobna zadeva.. Pač kvari tisto idilo, ki ti je omogočala neko normalno bivanje..

nekikr ::

in glede na to, da sigurno ne bi nabavil stanovanja tukaj in se zakreditiral za 30 let, če bi vedel da se bo zgodila ta gradnja. Ali imam možnost vložiti zahtevek za kakšno odškodnino zaradi zmanjšanja kakovosti življenjskih pogojev, morebitno znižanje vrednosti nepremičnine? Kam se obrniti, na koga nasloviti sploh pritožbo, vlogo?

V občinskem načrtu ni bilo tega takrat še vpisanega, govoric o izgradnji, ki naj bi se 10 let že pojavljale pa tudi, ker nisem domačin iz teh krajev nisem poznal in kljub vsemu gre za govorice in dokler ni bilo uradno...

Tule malce (precej) zavajaš. V občinskem načrtu je bila ta obvoznica že vsaj 15 let, prvi del je bil zgrajen pred cca. 5 leti in tudi drugi del bi se moral že takrat graditi. Še v zadnjih dveh predvolilnih tekmah sta imeli obe večji skupini na prvem mestu dokončanje obvoznice.

1. Če slišiš govorice, da naj bi pod tvojim stanovanjem potekala obvoznica, kar ni majhna stvar, potem boš najbrž preveril te govorice?
2. V OPNju je bilo to vrisano, torej bi lahko preveril.

Res mi je žal, ampak povsem sam si kriv :(

starfotr ::

OP, zakaj nisi pogledal kakega državnega ali občinskega prostorskega načrta, pred nakupom, gradnjo?

m0LN4r ::

Komot se pritozis, ko bo vse do konca zgrajeno, da lahko poslikas novo stanje in izmeris hrup itn. do takrat bos moral pocakati.
No se pa lahko zaradi obvoznice, novih prometnih povezav tokov v daljni prihodnosti vrednost povisa. Neves.

Lahko si pa posadis take visoke ciprese, dokler bo zgrajeno bodo glih fajn zrasle, da nebos videl obvoznice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene stanovanj in prepoved Airbnb-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14918071 (14378) MrStein
»

Širitev občinske glavne ceste

Oddelek: Problemi človeštva
212683 (1745) MoDeR
»

Znižana stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20146697 (39217) solatko
»

Kot pri Ribnici - Problemi s kamnolomom in prevozom

Oddelek: Problemi človeštva
303714 (3086) Furbo

Več podobnih tem