» »

Modificiran Krompirjev Škrob

Modificiran Krompirjev Škrob

killa bee ::

Modificiran krompirjev škrob sem zasledil na nalepki od omake za špagete.
Zakaj se uporablja? Zanima me je škodljiv ali ne? Se ga moramo izogibati?
  • spremenilo: killa bee ()

tikitoki ::

Za zgostitev.

killa bee ::

Sem vpisal v Googla- "modificiran koruzni škrob" pa v prvih 5ih rezultatih ne najdem nič pametnega.

Ne vem pa kje vse tvoj google pregleduje.

harvey ::

Zakaj se uporablja? Zanima me je škodljiv ali ne? Se ga moramo izogibati?

To je najbolj osnovni dodatek za gostilo, imaš pa še celo vrsto bolj "kompleksnih" gostil od naravnih do umetnih in kombinacije le teh -xantan, maltodekstrin, zrna rožičevca, karboksil celuloza, metil celuloza, baobab...

Zanima me je škodljiv ali ne? Se ga moramo izogibati?

Ne, samo ne vem, zakaj si sam ne bi naredil omake za špagete iz lastnih osnovnih sestavin, ne pa da imaš notri poceni polnila/gostila kot je škrob, soja, arome, ipd.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ganon ::

Doma narejena omaka je najboljša. Paradižnikova s tuno, na primer. Hitro narejeno in zelo okusno.

#000000 ::

Za zgostitev omake lahko uporabiš zajemalko vode v kateri so se kuhale testenine, če nisi dal preveč vode seveda, kar ponavad folk dela.

killa bee ::

Doma narejena omaka je najboljša. Paradižnikova s tuno, na primer. Hitro narejeno in zelo okusno.

Mislim da Tuna pa paradajz ne gresta skup.

Ne, samo ne vem, zakaj si sam ne bi naredil omake za špagete iz lastnih osnovnih sestavin, ne pa da imaš notri poceni polnila/gostila kot je škrob, soja, arome, ipd.

Zakaj pa ne če so vse sestavine ne škodljive kot npr, škrob.
Sedaj sem opazil da ima tudi "naravno aromo bazilike", to tudi ni najbolj zdravo čeprav na netu ne piše nič o tem.

jype ::

killa bee je izjavil:

Zakaj pa ne če so vse sestavine ne škodljive kot npr, škrob.
Zato, ker je povezava med uživanjem predelane hrane in številnimi zdravstvenimi tveganji zelo močna, ob uživanju ne preveč obdelanih osnovnih živil pa ravno obrnjena.

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

killa bee je izjavil:

Zakaj pa ne če so vse sestavine ne škodljive kot npr, škrob.
Zato, ker je povezava med uživanjem predelane hrane in številnimi zdravstvenimi tveganji zelo močna, ob uživanju ne preveč obdelanih osnovnih živil pa ravno obrnjena.


Glikemični index je tisto kar šteje.

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

Glikemični index je tisto kar šteje.
Ne.

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Glikemični index je tisto kar šteje.
Ne.


Opisni pojmi (bolj predelano / manj predelano...) so slabi klasifikatorji.

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

Opisni pojmi (bolj predelano / manj predelano...) so slabi klasifikatorji.
Drži, prekompleksni so, da bi bili lahko znanstveno uporabni, praktično so pa seveda lahko zelo - glikemični indeks je pa napačen klasifikator, ne glede na to kako ga obračaš.

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Opisni pojmi (bolj predelano / manj predelano...) so slabi klasifikatorji.
Drži, prekompleksni so, da bi bili lahko znanstveno uporabni, praktično so pa seveda lahko zelo - glikemični indeks je pa napačen klasifikator, ne glede na to kako ga obračaš.



GI je posvem sprejemljiv, saj tudi definira kako se bo odzval tvoj pankreas na vnos hrane. Veš pa dobro, da prekomeren stres vodi do okvar.

Smrekar1 ::

killa bee je izjavil:

Modificiran krompirjev škrob sem zasledil na nalepki od omake za špagete.
Zakaj se uporablja? Zanima me je škodljiv ali ne? Se ga moramo izogibati?


Koristi isto kot katerikoli škrob, zgosti omako. Če nisi alergičen na krompir ali kaj podobnega ne skrbi. Tudi če držiš strogo dieto in ješ izključno omako za špagete (brez špagetov) ti tisti krompirjev škrob ne bo naredil omembe vredne škode.

tikitoki ::

Bos pa kmalu zbolel in cez cas umrl. Tko, da ne vem kaj si s tem zelel povedati.

Smrekar1 ::

tikitoki je izjavil:

Bos pa kmalu zbolel in cez cas umrl. Tko, da ne vem kaj si s tem zelel povedati.


Boš, ja - ampak zaradi podhranjenosti v nekaterih vitaminih in še čim, ne zaradi toksičnih vplivov krompirjevega škroba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

killa bee ::

bolj me skrbi naravna aroma bazilike


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako se izogniti sladkorju? in ali so nadomestki OK?

Oddelek: Loža
373786 (2781) greatdrakon
»

debata o testeninah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10021343 (16371) Baja
»

Sladkor je strup? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22538984 (34267) energetik
»

Vok in stir-fry (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715946 (13547) Brane22

Več podobnih tem