» »

Cena uradnega servisa za avto

Cena uradnega servisa za avto

Dzhimen ::

Pozdrav.

Nisem zasledil nobene podobne teme, pa me zanima vaše mnenje ali se splača avto vozit na uraden servis ali ga peljete raje k vaškemu mehaniku?
Izvzamemo nove avte v garancijskem roku. Pa tudi olje in filtre recimo da se da doma narest. Bolj me zanima za vse ostalo, recimo kake zavorne ploščice menjat, razno elektroniko, sklopke, raznorazne okvare na motorju, menjalniku itd.


Jaz sem mel problem pri Citroen C3 Picasso 2013, kjer so luči čudno delovale. Leva meglenka (to je tista luč, ki se vklopi tudi ob zavijanju levo) je bila non-stop vžgana. Tudi ko sem vse izklopil in ključ dal ven, je ta meglenka gorela, vse ostalo pa ne. Probal odklopit baterijo, probal vse gumbe v avtu, luč je še vedno gorela. Hkrati pa zadnja desna rikverc luč ni delala. Sem zamenju žarnice (levo na desno in desno na levo) in je bil še vedno isti problem, sepravi ni bila kriva samo žarnica, problem je bil nekje drugje. No, na tehničnem so pač to ugotovili (plus da mi še luč za tablico zadaj ne dela) in so mi dali rok da poporavim v 14 dneh. Če bi bile samo žarnice bi že jaz zamenjal, za kaj več sem si pa reku da peljem avto na servis popravit. Peljal sem na uradni servis od Citroena, ker imajo pogodbo s Triglavom in sem dobil nadomestno vozilo iz asistence kar pri njih. No, rabili so en teden in na koncu je prišel račun 320€.

Rekli so da so ugotovili napako sistema za pozicijo volana (najbrž nekaj v zvezi s tem da je bila luč za zavijanje levo non-stop vžgana). Pa da so menjali 4 luči, meglenka da je svinjsko draga, menjat je blo treba ohišje varovalk, dela je blo za 200€... Skratka račun je bil malce več kot sem pričakoval. :))

 Servis Luči Citroen

Servis Luči Citroen



Kaj se vam zdi?
a) čisto normalna cena za tako delo
b) jah to so pa uradni servisi, jebiga
c) prokleti nateguni

Utk ::

d) avto je komplicirano sranje.

kr3ten ::

Pr mehankarjah so največji problem delovne ure. Ne moreš vedet ali je res delal 3 ure ali samo 1 uro.
Ali ti pa še neko ''napako'' najde med servisom, ki jo dodatno ''poservisira'', pa sloh ne veš kljub izdanemu računu ali ti je res tisti del zamenjal ali ne ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

Tilen ::

Bodi vesel, da si rešil stvar. Velika verjetnost je, da popoldanci tega nikoli ne bi rešili, drago bi računali in bi te na koncu prav tako poslali na pooblaščenca. To zelo pogosto počnejo, ko ne gre za generična popravila. Še posebej, ko gre za napake povezane z elektroniko.

Skratka, plačaj, vozi avto dalje in to je to. Na opravljeno delo imaš tudi garancijo. Avto je strošek in 300 eur ni nič, če si s tem rešil problem, ki te je dlje časa jezil. Pri 6 let starem vozilu se lahko tudi kaj pokvari in iz napisanega sklepam, da do sedaj nisi imel dragih servisov, kar je čisto OK. Tudi sam vozim avto na pooblaščen servis.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

kr3ten je izjavil:

Pr mehankarjah so največji problem delovne ure. Ne moreš vedet ali je res delal 3 ure ali samo 1 uro.
Ali ti pa še neko ''napako'' najde med servisom, ki jo dodatno ''poservisira'', pa sloh ne veš kljub izdanemu računu ali ti je res tisti del zamenjal ali ne ...


Tukaj ne gre za generično popravilo in logično, da gre več časa. Mehanik se loti dela z izločanjem elementov in tako potem nanese. Saj je OP tudi probal že marsikaj in enako oz podobno so se lotili oni. Jaz mislim, da je cena 45 EUR na uro kar poštena.

Vulkanizer ti generično zamenja, centrira kolesa in reče 40 EUR za 10 minut.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mikhaair ::

Kako pa ocenis cas porabljen za odkrivanje napake. Kdaj he prevec?

Dr_M ::

Pr mehankarjah so največji problem delovne ure. Ne moreš vedet ali je res delal 3 ure ali samo 1 uro.


Pooblasceni servisi imajo take stvari predpisane. Ce pise za neko delo 1 ura, ti lahko zaracunajo eno uro, pa tudi ce je delal pol ure. V resnici imajo ponavadi predpisano precej manj, kot v resnici dela. Proti nategu pa zelo pomaga, ce se sam pozanimas, koliko casa lahko porabi za doloceno delo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Utk ::

Predpisano od koga in kdo to preverja kolk ti je zaračunal za kaj?
Predpisane imajo pakete za to kar spada v redni servis in morda še za kakšne pogoste okvare. Pa še to je bolj z namenom, da ne bi kak posamezen servis računal manj, ne pa da ne bi več. Včasih ko je bilo res na uro, ti ni mogel noben servis zaračunat dve uri za menjavo olja in dveh ali treh filtrov. Danes ko je to v nekem paketu pa, če bi šel gledat cenik na uro, pride zlahka dve uri, pa še več, samo za delo.

Pac-Man ::

Diagnostika je diagnostika, iz računa razberem, da so napako ugotovili v ohišju varovalk, ki ima očitno nek dodatni modul za luči. Zakaj so ti zraven menjali menda delujoče žarnice pa mi ni povsem jasno.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Utk ::

Jaz verjamem, da so res iskali napako toliko časa ali pa še več, je pa vprašanje če je prav da stranka plača to.

Tomassi ::

Cena uradnega servisa je lahko precej različna. Uradni v LJ - vis, bi si za redni servis pri 50k vzeli 370€, sem na koncu servisiral na pol poti do službe, račun 230€. Prav tako pooblaščen.

Matko ::

davek na neumnost,
če bi prej pogooglal bi našel:
https://citroenc3owners.com/questions-a...

There are no relays that are accessible and most of the electrical control is by solid state. The main control is the BSM module - the fuse box in the engine bay.


Žarnice bi prej zamenjal sam in bi bilo precej ceneje.

koyotee ::

Utk je izjavil:

Predpisano od koga in kdo to preverja kolk ti je zaračunal za kaj?
Predpisane imajo pakete za to kar spada v redni servis in morda še za kakšne pogoste okvare. Pa še to je bolj z namenom, da ne bi kak posamezen servis računal manj, ne pa da ne bi več. Včasih ko je bilo res na uro, ti ni mogel noben servis zaračunat dve uri za menjavo olja in dveh ali treh filtrov. Danes ko je to v nekem paketu pa, če bi šel gledat cenik na uro, pride zlahka dve uri, pa še več, samo za delo.


Temu predpisu se reče normativ.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IL_DIAVOLO ::

Saj niste normalni. Tolko ne dam na avto čez celo leto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

servis avtomobila - upravičenje porabe časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10810092 (7548) Mato989
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324516 (22151) Tilen
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27669120 (43064) D3m
»

Ko ti crkne ena žarnica, zamenjaj še drugo - mit ali resnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8619731 (16446) bambam20
»

Obvezne rezervne luči v avtomobilu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11831220 (28706) roli

Več podobnih tem