» »

Kaj storiti s starejšim avtom?

Kaj storiti s starejšim avtom?

helsing ::

Imamo citroena letnik 2000, z manj kot 200.000 prevoženimi, ki še je zelo lepo vozen, vendar ga že dalj časa ne potrebujemo več, zato gre samo še za strošek... vseeno smo še pa vztrajali z registracijo, ker je včasih vseeno prišel prav.
Pred manj kot 4 leti je bilo zamenjanih nekaj delov z novimi, npr. sklopka, vendar ima nekaj težav, npr ne deluje klima saj bi cena popravila baje bila nekaj 100EUR.

Sedaj se približuje registracija, na uradnem servisu pa tudi pravijo da bi bilo treba opraviti večji servis in med drugim zamenjati jermen.

Kaj storiti s takšnim avtom? Najraje bi ga prodali, vendar kako, komu in za koliko, saj ne vem če bi kdo kupil avto v katerega bi moral z registracijo in večjim servisom vložiti več kot je trenutno najverjetneje vreden, hkrati pa mi ga je škoda odpeljati na odpad ko nam je tako lepo služil.

Zahvaljujem se vam za vsako pomoč.
  • spremenil: helsing ()

anketar ::

ker model?

starfotr ::

Avto je strošek. Daj oglas in razumno ceno, pa ga boš prodal. Škoda si je delat stroške, če ga ne rabiš.

hojnikb ::

daš oglas za 200e, pa bo šel.
#brezpodpisa

Utk ::

Nič ne rihtaj, če ga misliš prodat, ga prodaj takega kot je.

facepalm ::

daj v oglas. ce je res brezhiben (motor in podvozje), bo sel za med kljub obveznemu vlozku cca 1kEUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Baja ::

v najslabšem primeru prodaš ciganom za staro železo. še vedno bolje kot da maš stroške.

zobnik ::

300-500 evrov še dobiš

dripac ::

Baja je izjavil:

v najslabšem primeru prodaš ciganom za staro železo. še vedno bolje kot da maš stroške.


Odsvetujem. Iz lastnih izkušenj vem da znajo iz tega naslova bit konkretne težave za prodajalca (nisi mi tega povedal, onega, hočem denar nazaj itd).

Dinos zdaj odkupuje odslužena vozila. Verjetno boljša možnost kot etnični.

Gagatronix ::

Ce ti bo odjavljen stal na dvoriscu bos zanj placeval.

tony1 ::

Če nočeš zafrkancije z morebitnimi problematičnimi kupci ga odpelji na prvi uradni avto odpad (poišči na netu).

Tam imajo itak nos, koliko je avto vreden in ti za zares zanič avte pač izdajo potrdilo o razgradnji, za takšne, ki so še kaj vredni ti pa napišejo običajno kupoprodajno pogodbo za npr. 100 eur, in ga tako lahko še prodajo naprej.

Furbo ::

Baja je izjavil:

v najslabšem primeru prodaš ciganom za staro železo. še vedno bolje kot da maš stroške.

Neverjetno slab nasvet, vozilo se da v razgradnjo, ki je brezplačna. Ne pa sumljivcem, ki ga ne bodo prepisali nase in boš potem plačeval kot pri norcih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Baja ::

mislim, kake mate. valda da jim daš avto samo v primeru če se naredi prepis.

@dripac: tudi nevem kaj imajo za težiti, če jim poveš, da ga prodajaš kot staro železo.

sam sem tako v promet spravil ene 3, nikoli ni bilo problemov.

vem tudi da ga lahko daš brezplačno v razgradnjo, ampak ga je treba tja spraviti, kar tudi nekaj stane če ni vozen.

dripac ::

Baja je izjavil:

@dripac: tudi nevem kaj imajo za težiti, če jim poveš, da ga prodajaš kot staro železo.
sam sem tako v promet spravil ene 3, nikoli ni bilo problemov.


Good for you, jaz nisem imel te sreče. Mene je še en mesec nadlegoval po telefonu dokler nisem zamenjal telefonske številke. Avto ki sem mu ga prodal je bil evidentno za dele, kar je tudi pisalo na kupoprodajni pogodbi, tudi prepis je šel skozi BP. Potem se je pa začelo, ko ga je hotel registrirat. Da ni tehnično brezhiben :)

zobnik ::

Jaz sem prodal renoja l.02 za 250 evrov. Gume, zavore, roke, vse bolj tko tko še solidnem stanju...servisa tudi nisem delal, ker se na plin ga dela kasneje.
To je čista neumnost, da vlagate v avto in pol menjate...seveda če bi kdo dal vsaj 600-1000 za ohranjen avto pa sam zbijajo ceno...pa naj sam prodaš, itak jim poveš za stanje, če pa česa ne vidjo jim pa poveš...pa spustiš ceno in to je to.
Avto je postal kup železja.
Svojga sem prodal v roku 2 dni, kupcev pa čez 30...prodal prvem resnemu.

zobnik ::

sem pa enkrat šel gledat eno corso l.2004 to ne moreš vrjet kake zje*ane avte prodajajo za 1300 evrov.
Tak avto ni vreden niti 400 evrov, prej 200-300 evrov

hojnikb ::

in kaj si sedaj kupo, spet plin?
#brezpodpisa

dexterboy ::

citroenar.eu
Daj tam oglas. Če nisi registriran, lahko meni na PM pa ti bom jaz objavil oglas.
Free of charge ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Raptor F16 ::

@OP Če vam je avto v napoto in strošek, ga samo prodaj. Škoda je karkoli vložiti nanj, saj bo delo zagotovo doseglo/preseglo izkupiček prodaje, potem je pa res vseeno če bi ga na odpad zapeljal. Kaj se po prodaji in prepisu z njim dogaja ni več tvoj problem -> Princip "videno, kupljeno".

zobnik je izjavil:

sem pa enkrat šel gledat eno corso l.2004 to ne moreš vrjet kake zje*ane avte prodajajo za 1300 evrov.
Tak avto ni vreden niti 400 evrov, prej 200-300 evrov


Saj tudi razne BMW E36 prodajajo po ceni suhega zlata, v Avstriji ga pa že za en Rozi bankovec dobiš :D

Večinoma prekupčevalci, ki bi radi zaslužili jurja. Zagotovo je zatrjeval, da gre za avto, ki je bil v lasti sorodnika.

zobnik ::

hojnikb je izjavil:

in kaj si sedaj kupo, spet plin?


Če nima plina not ne kupim bencinarja!

MIHAc27 ::

Kot rečeno, avto je strošek. Tudi če se ne vozi, stane cestnina, registracija, tehnični,...

Jaz sem še vsak avto do sedaj prodal, itak je vse samo v ceni. Avto z pokvarjenim in razstavljenim motorjem, pa avto kjer so bremze že cvilile za znoret,... Če ne drugega ga bo nekdo prodajal po delih ali pač sam porabil kar je dobrega.
Se pa pogovarjamo o 200-300 evrih. Najmanj, kar sem prodal je bilo za 50€ enga Volvota 340 starega 27 let.

Najslabše seveda kar lahko narediš je, da delaš kake male ali velike servise z namenom, da se lažje proda. Ja, vsak gleda kdaj so taki servisi narejeni, ampak zaradi tega avto ne pridobi veliko na vrednosti. Sem že enkrat omenil, da sem sam enega Peugeot 306 dal servisirati in je prišlo okoli 800-900€. Kmalu sem se pa odločil avto menjati, in prodajal sem ga skoraj 1 leto, dokler nisem cene spustil na vsega 450€. Tko da ja, niti za servise nisem dobil nazaj.

Edino kar se mogoče splača, je da narediš tehničnega. Nekdo, ki bo avto lahko takoj vozil bo veliko raje kupil, kot če je neregistriran in brez tehničnega.

fikus_ ::

Prodaj! Mogoče narediš tehničnega (lahko delaš 1 mesec pred potekom), ga boš lažje prodal. To je vse, kar je smiselno vložit v avto.

fishstick ::

Lepo daj oglas na avtonet. Opiši vse zgoraj našteto in bodi pripravljen spustiti nekaj malega na ceni. Bodi pripravljen na veliko povpraševanje "švercerjev" in ciganjenja ob ogledu avtomobila.

Scorpy84 ::

Ali pa zamenjas olje, jermen lahko se dolgo zdrzi, ce se ne vozi veliko. Seveda ce z njim nimate kaknih namenov npr. daljse potovanje. Jermen pa tudi lahko sam ali kak kolega zamenja, ce je malo tehnicni tip. Na netu je veliko tega kako se zamenja jermen, pa niti tezko ni, strosek pa zanemarljiv.

facepalm ::

Zakaj bi to delal, ce tega avta ne potrebuje?

matobeli ::

Pri rabljenem avtu velja samo če je račun kjer piše kaj točno je bilo vse menjano. Drugače je prvi servis ki ga nardiš po nakupu menjava olja, filtrov, svečk, zavorne, po možnosti še olje menjalnika.

zobnik ::

Moj je šel v Srbijo, dal sem ga za 250 evrov brez opreme l.02...trije so prišli sem takoj vedu da so preprodajalci, ti nekaj govorijo, da kupujejo za sebe, ampak sem jim rekel, da je men vseeno kaj delajo, če ga preprodajajo v Srbijo pa ga naj, ni to moj problem....cena pa meni je blo cool....nisme odpad.
Pohvalil sem jih, da za 2 leti življenja v Sloveniji solidno govorijo Slovensko, saj tud mi če gremo v tujino smo tam tujci.

Vsak zobati jermen zdrži 10let+, ne samo 5 let.
Moj je mel 13 let, pri starih avtih do 800 evrov ne delam velikih servisov, menjam samo kar crkne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Raptor F16 ::

zobnik je izjavil:

Moj je šel v Srbijo, dal sem ga za 250 evrov brez opreme l.02...trije so prišli sem takoj vedu da so preprodajalci, ti nekaj govorijo, da kupujejo za sebe, ampak sem jim rekel, da je men vseeno kaj delajo, če ga preprodajajo v Srbijo pa ga naj, ni to moj problem....cena pa meni je blo cool....nisme odpad.
Pohvalil sem jih, da za 2 leti življenja v Sloveniji solidno govorijo Slovensko, saj tud mi če gremo v tujino smo tam tujci.

Vsak zobati jermen zdrži 10let+, ne samo 5 let.
Moj je mel 13 let, pri starih avtih do 800 evrov ne delam velikih servisov, menjam samo kar crkne.


Ko ti jermen "crkne" / odtrga, potem običajno sledi še kaj hujšega :P

hojnikb ::

ja, odvoz na smeti.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Kakega mehanika vprasaj, ce ga rabi za dele oz. da popravi kar je za popravit in ga proda naprej.

zobnik ::

Jermen strga zaardi šponarjev, posledice so pa pokrivljeni ventili po možnosti ventil v batu, strošek je menjava ventilov, tesnil mogoče tud batov.
Ponavadi je velik servis delal bivši lastnik.

hojnikb ::

pri 300e vrednem avtu je to totalka.
#brezpodpisa

Gagatronix ::

matobeli ::

Samo za avte ki so bili odjavljeni po tem sprejetju zakona, 2018 torej.

Težko se zajebat ker te referentka opomne ob vračilu tablic, je bilo po medijih...

Edino škoda ki se s tem dela je da to pomeni da ne moreš "spravit" enega bolj konkretnega avta v skedenj da dočaka old timer status, oziroma lahko plačaš kot črn v procesu za cestni prispevek.

Jasno je to zgolj muha zbirateljev, to da se po dvoriščih ne bodo kopičili črni odpadi je bistveno bolj pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Gagatronix ::

Pri ze veckrat dokazanem, kako malo nekateri spremljajo kaj se dogaja okrog njih, ne bo nobene skode, ce se ponovno opomni. ;)

matobeli ::

Tud če bi za vse odjavljene avte v evidencah to zaračunal ne bi blo nič narobe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Megane 2004 1.5dc 82KM, servis da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
697174 (4259) Romancek1
»

Iskanje rabljenega avta do 1500 evrov in nateguni (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7312783 (7820) zobnik
»

Kaj narediti z avtom - Fiat Stilo 1.9 MultiJet (2007) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6410029 (7568) Utk
»

Zakon o varstvu potrošnikov in rabljen avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920482 (10919) bambam20

Več podobnih tem