» »

Nov brezvrvični vrtalni stroj

Nov brezvrvični vrtalni stroj

cegu ::

Kupujem nov stroj za domačo rabo, staremu so šle baterije po skoraj 10 letih. Imel je še NiCd, ki bi jih sicer lahko menjal, ampak so celice cca. 3€ po komadu, notri jih je pa 9, ven pa dboim še vedno le 1.3Ah.

Na Amazonu gledam Bosch PSB LI-2.
Z anglije cena 80 funtov z dvema 1.5Ah baterijami.

Z Nemčije isti, 2 bateriji (2.5Ah) za 180 EUR

Merkur ga ima pa za 207EUR, z eno samo baterijo.

Ali so res možne take razlike proti tujim cenam, ali jaz nečesa ne vidim?

WizzardOfOZ ::

Ryobi P208 za 99€ iz Bauhausa. Dobiš 2 bateriji 1.5Ah zraven, lahko si kupiš tudi 5Ah baterijo. In vse te baterije pašejo na vse ryobi mašine. Tako da če si kasneje omisliš oblč, žago, dremelj,... pašejo iste baterije gor.

pero50 ::

Prejšnji teden so v hofru prodajali tole:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Mogoče imajo še kje kak kos. Definitivno bi pogledal za temi. Pred cca 2 leti sem kupil eno podobno, sicer 18v in je dnevno v uporabi. Glede na ceno - v mojem primeru 60€, nimam niti ene pripombe in se lahko kosa s 3x dražjimi, katere tudi uporabljam. Če pa počakaš še kak mesec ali 2, pa bojo zagotovo spet imeli tiste 18v v ponudbi.

Velik plus je tudi 3 letna garancija.

p.s. zelen bosch je sranje. Ga prehiti vsak hofer/lidl/ryobi

SaXsIm ::

Vprašanje kaj rabiš. Če rabiš udarno vrtanje, potem s Hofrom za takšno ceno ne moreš zgrešiti. Sicer pa, od premium znamk osebno priporočam Milwaukee, v rangu 12V (kar je cenovno nekje 200 EUR za vrtalnik + 2 bateriji) M12 BDD (nima udarnega vrtanja). Če pa rabiš udarno vrtanje, pa M12 CDD, cenovno nekje 250 EUR z dvema baterijama. 18V mašine se začnejo nekje pri 350 - 400 EUR, ampak če nisi profi, nima smisla nabavljati.
SaXsIm

Matek ::

Kar se tiče razlik v cenah, ni to nič nenavadnega. Med Anglijo in Nemčijo se v tvojem primeru pozna tudi na račun večjih baterij (originalne baterije vsi precej drago zaračunavajo), pri nas pa so te stvari itak skoraj vedno bistveno dražje, sploh v Merkurju. Če boš vzel Boscha iz Anglije, imej v mislih edino to, da bo imel polnilec angleški priključek, tako da rabiš še (sicer poceni) pretvornik.

Drugače pa potrjujem navedbe WizzardOfOZ - mam par komadov iz Ryobi One+ serije in je res praktično imeti izmenljive baterije - sploh, ker ponavadi dosti stanejo in lahko na tak način malo prihraniš, če imaš več vrst orodja. Morda se ti izplača pogledati še kake novejše modele z brezkrtačnimi motorji, recimo kaj takega.

Na koncu dneva glede na to, da ti je prejšnji vrtalnik preživel 10 let, morda res nima smisla komplicirati in po nepotrebnem zapravljati za profi-level opremo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

GupeM ::

Jaz imam tega iz Hoferja, in sem zadovoljen, kolikor ga pač rabim. Zraven dobiš še nekaj nastavkov za vijake, nekaj svedrov in dve bateriji, tako da se ti ena lahko polni, ko drugo uporabljaš. Če se ne motim, je bil okrog 40 €. Ga pa ne uporabljam preveč pogosto, tako da o kakšni vzdržljivosti ne morem govoriti, ker nimam pojma, kako bi se obnesel ob pogosti uporabi.

Furbo ::

Če že menjaš, pejd v kako makito, ki ima kup stvari na iste baterije, tudi za okoli bajte, pa do smrti boš lahko našel kompatibilne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603199281 (7386) lopov
»

akumulatorski vrtalni vijačnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921889 (4341) TheBlueOne
»

Komplet akumulatorskega orodja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2813032 (8350) bozgo88
»

Akumulatorski vrtalni vijačnik

Oddelek: Loža
71816 (1275) boris82
»

Nakup baterijskega vrtalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8922854 (16183) T0RN4D0

Več podobnih tem