» »

Wifi nadzorna kamera za zunanjo uporabo?

Wifi nadzorna kamera za zunanjo uporabo?

AnotherMe ::

Kolega bi želel imeti par nadzornih kamer, za nadzor okoli njegove garaže (pogosto se kaj "zgodi")…

Kamera mora imeti wifi, biti mora primarna za zunanjo uporabo - bo verjetno pod malim nadstreškom, ni pa nujno, da bo uspelo tako zmontirat. Snemalo bi se na nas qnap…

Predlogi? cca 50-100e za kamero?

mzakelj ::

Hm, to si sedaj vprašal ( brez zamere ) kot da bi šel k okulistu in rekel dajte ene očale za tolko in tolko. Moraš približno vedeti kakšen kot mora pokrivati in kako daleč. Ko imaš približne ali točne podatke se lotiš iskati kamere. Ti pa svetujem da daš malo več kot 100€ zanjo boš kasneje hvaležen ker ne bo "zaštekala" vsake toliko časa in podobne jajca. To se namreč dogaja s poceni kamerami. (https://www.techtrade.si/kamere-2) tukaj imaš nekaj kamer. The hillok so še kar ok, ni pa highend. Je pa tako da če imaš podatek katere sem navedel zgoraj jih lahko pokličeš in ti bodo pravilno svetovali.

DeeJay ::

A bo kamera vezana na napajanje, al hoče na baterijo? Hoče met snemanje glede na gibanje, al konstantno? Hoče gledat na daljavo v real time, al imet samo posnetke? Hoče snemat s krompirjem al 4K?

AnotherMe ::

sem povprasal:

glede sirine kota nismo ziher, nekaj srednjega? :)
napajanje bo
snemanje ob gibanju
zeli gledat tudi realtime
720p je verjetno vec kot dovolj
prednost je da se tudi ob slabi osvetlitvi kaj vidi

starfotr ::

720p ni dovolj.

Naj vzame žične kamere. Wifi ie hudo nezanesljiv in še z vsakim jammerjem za 2 dolarja se da kamere narediti slepe in gluhe.

DeeJay ::

Jest bom verjetno kupil Unifi G3 za zunej in G3 micro za noter. Najprej edin rabm plan narest kako bom vse kable spelal.

Karen ::

AnotherMe je izjavil:

sem povprasal:

glede sirine kota nismo ziher, nekaj srednjega? :)
napajanje bo
snemanje ob gibanju
zeli gledat tudi realtime
720p je verjetno vec kot dovolj
prednost je da se tudi ob slabi osvetlitvi kaj vidi

Tako glede na moje izkušnje:
- kot 110 stopinj je nekje ok
- napajanje je lahko tudi poe prek ethernet kabla, če se že kabel do tja lahko potegne
- snemanje ob gibanju - stvar SW, podpirajo praktično vse
- realtime enako - stvar SW
- 720p je dovolj da prepoznaš nekoga ki ga predhodno poznaš - torej na sliki veš ali je sosed Janez ali žena; za vse ostale pa rbiš več - vzemi 4k, cene recimo Hilook (techtrade ima) je cca 75eur na kos (če jo imaš pod streho da ni na dežju je ok, sicer je treba kaj s primernim ohišjem dobit, malce dražje.
- imajo tudi nočno - slika je tukaj pač ČB, ampak ok.

Apple ::

Karen je izjavil:


vzemi 4k, cene recimo Hilook (techtrade ima) je cca 75eur na kos

Verjetno si mislil na 4MP kamero? 4K naj bi bil enakovreden 8MP.
LP, Apple

AnotherMe ::

4k se mi zdi precej overkill?
drugace bo skor zihr morala biti wifi zadeva - elektrika je prakticno povsod blizu, lan, pa je zal samo v dnevni - volje do napeljevanja pa ni...

jero_no1 ::

Sam imam nekaj takih.
Kot je bilo že napisano - WiFi je pri teh kamerah zelo nezanesljiv, zato je meni ta Dahua OK, ker ima tudi snemanje na SD kartico v kameri... (lahko pa testirata s kakšnim powerline adapterjem za žično povezavo)

krneki ::

Lahko pogledaš tudi kamere Reolink, ki so cenovno tudi zelo ugodne in brezplačna poštnina v slo.

Karen ::

Ja ja, 4MP sem mislil, hvala za opozorilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero akcijsko kamero kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23956693 (5148) Jebac18
»

Nadzorne kamere WIFI

Oddelek: Kaj kupiti
3710086 (5517) TOP
»

Nadzorna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6724587 (5090) refosk
»

kamera ki se poveze na wifi z moznostjo gledanja na gsm

Oddelek: Kaj kupiti
289665 (4402) dc10
»

Avto kamerca (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9518161 (12201) strumf666

Več podobnih tem