» »

Projektni plan za hiso

Projektni plan za hiso

mahoni ::

Zacenja se, zacenja se.
Po internetu brskam in gledam razlicne hiske in projekte povezane z njo in potem sem naletel na eno poljsko stran, kjer kupis projekt preko spleta...vauu lahko recem

https://www.extradom.pl

Sam jeba je, ker je jezik poljski...a mamo mi kaj podobnega v nasi dezelici? Sej ne vem kok bi bilo sploh dela, ce bi tam vzel in potem sel prevajat zadevo. Sploh niti ne vem kaj vse je v tem projektu. Kaj velik teksta najbrz ni?

Al pa vsaj, da je v hrvaskem jeziku, tud to bi slo, sam poljsko pa ne bo slo, razen ce najamem Poljake za gradnjo bajte :D

jakan123 ::

Pozabi na poljski projekt. Najprej pridobi lokacijsko informacijo za svojo parcelo, potem si izberi par hišk, ki so ti všeč in odnesi vse skupaj k projektantu. On ti bo najprej povedal, kaj lahko sploh postaviš na parcelo, kakšne so zahteve, potem pokažeš ogledane hiške, potem se pa začne.

Jaz sem isto hotel kot ti, pa ne gre tako lahko. Na koncu, ko smo pregledali lokacijsko, so odpadle vse ogledane hiške in smo jo s projektantom zrisali iz nule in je izpadlo hudo dobro, ker je pač narejeno res tako, da mi je top in tako, da ustreza vsem zahtevam občine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jakan123 ()

Pac-Man ::

Temu se reče tipske hiše, nimam nobenih izkušenj.

http://www.z500.si/
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

starfotr ::

Že v jugi se je dal9 dobiti tipske načrte.

Machete ::

V bistvu drugega in pa na drugi strani random minecraftanja zidov ni bilo :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

https://www.ytonghisa.si/

Tukaj jih imaš še več...

Zanimivo je, da nimajo pojma, v kateri občini lahko postavijo katero hišo, pač glede na OPPN...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mahoni ::

Invictus je izjavil:

https://www.ytonghisa.si/

Tukaj jih imaš še več...

Zanimivo je, da nimajo pojma, v kateri občini lahko postavijo katero hišo, pač glede na OPPN...

Upam, da se lahko izbere bajta na tej strani in se obenem zida z normalnimi zidaki.

To se ne razumem tocno glede obcine. Torej obcina mora povedati kaj se lahko gradi? Kaj pa zelje investitorja? Torej jaz si izberem neko bajto in ce obcina rece ne to pa ne bo slo, moram izbrati nekaj kar je njim vsec oziroma kar je po zakonu predpisano? Ne razumem tega celotnega procesa.

DePalmo ::

Sem ravno včeraj gledal Ytong hiše in se najde marsikaj zanimivega ampak nimam predstave o ceni. So te bolj ugodne ali manj od klasične gradnje (cegu in beton)?

Trenutno že imamo "montažno" hišo na principu Ytonga (torej siporeks) in hiša ni slaba. Zunanje stene je 28 cm siporeksa in 5 cm fasade in po občutku ni neke hude toplotne izgube, zato se mi zdi ta materjal kar zanimiv, sploh pa ker naj bi zunanje stene imele 40 cm. To potem skoraj ne rabiš dodatne izolacije oz. fasade.

Sem pa zasledil še eno cvetko. Oni ti dostavijo materijal ... kako boš pa potem sezidal? Rabiš majstre ki znajo z njihovim sistemom in sklepam da vsak gradbinec ni dober. Ali se motim?

starfotr ::

Pride njihov mojster, ti postavi prvo vrsto ali 2, da ti pokaže sistem in ti začrta neko smer gradnje, nato pa lahko sam delaš.

Magic1 ::

Vsaka občina ima akte, ki govorijo, kaj in kako se lahko gradi v dotični občini. Oziroma je tudi občina razdeljena na xyz delov in le ti spadajo v različne kategorije, ki pravijo, kaj se kje sme delat. Seveda se vse da delat(kar prakticira večina Slovencev), dokler se inšpektor ne odregne.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

TheBlueOne ::

@mahoni,

pozabi te plane, nima smisla geldati, ker to je samo majhen del tega, kar potrebujes. Najprej najdi parcelo, kjer ce ne bo popolnoma ravna odpade 95% tipskih his v taksni obliki v kakersni so.

Ko imas enkrat parcelo se na podalgi terena odloci kaksna oblika je optimalna. Potem pa glej za navdih tipske hise, kjer to ne pomeni, da ce dobis nacrt poceni bos se vedno placal vecino dela, ker nacrt prostorov je samo mali del.

Arhitekt tib o potem se vsaj spremenil nacrte v zeljen tip gradnje, planiral ustrezen fundament, odtoke....

St235 ::

mahoni je izjavil:

Invictus je izjavil:

https://www.ytonghisa.si/

Tukaj jih imaš še več...

Zanimivo je, da nimajo pojma, v kateri občini lahko postavijo katero hišo, pač glede na OPPN...

Upam, da se lahko izbere bajta na tej strani in se obenem zida z normalnimi zidaki.

To se ne razumem tocno glede obcine. Torej obcina mora povedati kaj se lahko gradi? Kaj pa zelje investitorja? Torej jaz si izberem neko bajto in ce obcina rece ne to pa ne bo slo, moram izbrati nekaj kar je njim vsec oziroma kar je po zakonu predpisano? Ne razumem tega celotnega procesa.


Občina določi osnovne parametre, kot je na primer višina objekta, orientacija, minimalne in maksimalne dimenzije, smer slemena, % pozidanosti zemljišča, odmiki itd... Koliko natančno je odvisno od občine do občine. Zato je potrebno pred gradnjo (oziroma če si pameten pred nakupom) preverit v prostorskem načrtu kaj in kako.

DePalmo ::

starfotr je izjavil:

Pride njihov mojster, ti postavi prvo vrsto ali 2, da ti pokaže sistem in ti začrta neko smer gradnje, nato pa lahko sam delaš.

To sem prebral na njihovi spletni strani. In prideš do prve plate, kaj pa potem? Sicer je ideja da bi sama zidala zanimiva, a nisem prepričan če bi se tega lotil, sploh pa ker imava oba službe. Vidim pri sosedu kako je to kjer sam zida oz. občasno s pomočjo kolegov. Gradnja traja in traja in je komaj prišel do mansarde, 100m stran so pa začeli zidati dve leti kasneje, in so že pri strehi ...

Invictus ::

Če nisi največji anti-talent, je dostikrat ceneje pustiti službo in zidati sam.

Kolikor sem bral, dobiš pri Ytong enih 8 ur inštrukcij, poleg tega ti pa pride njihov majster narediti osnovo, ki je točna.

Kolega je sicer delal notranje stene, ampak ni imel nobenih problemov.

Lego kocke pač :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jakan123 ::

Sam sem gledal Ytong na začetku, ampak je materjal toliko dražji od klaiske, da se mi ne splača sam zidat. Za tak denar, pride zidar s klaisko in pozida. Se pa da postaviti tudi skeletno ali montažno za malenkost več. Jaz zdaj izbiram izvajalce in kot kaže bo kar skeletna.

TheBlueOne ::

jakan123 je izjavil:

Sam sem gledal Ytong na začetku, ampak je materjal toliko dražji od klaiske, da se mi ne splača sam zidat. Za tak denar, pride zidar s klaisko in pozida. Se pa da postaviti tudi skeletno ali montažno za malenkost več. Jaz zdaj izbiram izvajalce in kot kaže bo kar skeletna.


Nekatera vecja podjetja za montazne ali lesene ti dajo bizarno dobre ponudbe, kjer je vse moderno, od sten do stavbarije. Imajo ca. 20% popusta pri proizvajalcih, tako da se ti hitro nic ne izplaca delat sam (nekateri ga deloma ali v celoti obdrzijo zase).

Ce delas sam, lahko prihranis pri malenkostih, recimo kaksna poceni okna, kakor jih ima gevis.si itn. ampak ce hoces vse bolj moderno se zna zgoditi, da se samogradnja financno ne izide, ce primerjas koncano.

jakan123 ::

Jaz sem šel do izvajalcev s svojim načrtom, nisem želel njihovih tipskih. Potem smo se začeli pogajati kaj bom sam delal oziroma kaj bodo moji mojstri, kaj oni itd. Sestaviš neko custom fazo gradnje in prideš lahko zelo ugodno skozi. Po trenutnih ponudbah je računica cca 1000e/m2 za dokončano hišo z opremo. To je komplet od izskopa do pohištva. Če pa prepustiš izvajalcu, da ti naredi na ključ je pa takoj pol dražje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241469 (10936) edi123
»

Gradnja v dvoje ali celo troje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
789028 (6718) MIHAc27
»

Zakaj se hiše gradijo ob cesti?

Oddelek: Loža
273256 (2080) m0LN4r
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13244937 (27083) Aston_11
»

Od zemlje do toplega doma

Oddelek: Loža
124101 (3820) globoko grlo

Več podobnih tem